Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες "αρχάριων" χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο νέο...

1.πως μπορώ να αποριψω (να το κλεισω) ή να κανω σιγαση σε μια εισερχόμενη κλήση οταν η οθώνη είναι κλειδωμένη ?

2. πως απενεργοποιώ την διαδικασία εισαγωγής pin -sim? (iphone 4s)

 

...αυτά προς το παρόν!!!!!:O:O:O

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 531
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο νέο...

1.πως μπορώ να αποριψω (να το κλεισω) ή να κανω σιγαση σε μια εισερχόμενη κλήση οταν η οθώνη είναι κλειδωμένη ?

2. πως απενεργοποιώ την διαδικασία εισαγωγής pin -sim? (iphone 4s)

 

...αυτά προς το παρόν!!!!!:O:O:O

1. όταν σε καλούν πατώντας μια φορά το πλήκτρο lock γίνεται σίγαση της κλήσης, πατώντας το 2 φορές απορίπτεις την κλήση.

2. για να μην σου ζητάει κωδικό pin θας πας settings > phone > sim pin και κλείνεις διακόπτη sim pin.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σίγαση μπαίνει και με τα δύο πλαινά κουμπιά που είναι για αυξο-μείωση του ήχου.
Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σίγαση μπαίνει και με τα δύο πλαινά κουμπιά που είναι για αυξο-μείωση του ήχου.

 

Ναι ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

με το i-massage τι παίζει?

ειναι δωρεάν?

πώς αναγνωρίζει αν ο δεκτης του sms εχει iphone? :blink:

 

συγνώμη αν εχουν απαντηθεί ξανα!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

με το i-massage τι παίζει?

ειναι δωρεάν?

πώς αναγνωρίζει αν ο δεκτης του sms εχει iphone? :blink:

 

συγνώμη αν εχουν απαντηθεί ξανα!

 

Δωρεάν είναι. Μην ανησυχείς το αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

ios 5.1.1 μαμα,

γίνεται ,οταν βαζω τον διακοπτη σιγασης ηχου στον οn , να εμφανιζεται στην μπαρα ειδοποιήσεων κανενα καμπανακι πχ ωστε να μην αναγκαζομαι να ψαχνω τον διακοπτη αν ειναι στο κιτρινο?

 

επισης πως μπορω τις φωτογραφιες του κινητου να τις περασω στο dropbox, δεν ειπαρχει επιλογη:mad::mad::mad:. με το jailbreak γινεται?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

 

επισης πως μπορω τις φωτογραφιες του κινητου να τις περασω στο dropbox, δεν ειπαρχει επιλογη:mad::mad::mad:. με το jailbreak γινεται?

 

Μου φαίνεται ότι με την καινούργια έκδοση του Dropbox στο iPhone υπάρχει από μόνη της η συγκεκριμένη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι με την καινούργια έκδοση του Dropbox στο iPhone υπάρχει από μόνη της η συγκεκριμένη λειτουργία.

ναι υπάρχει η επιλογή μεσα απο το dropbox του "camera upload" (στέλνει όλες τις φωτογραφίες)αλλά εγώ θέλω σε μία φωτογραφία απο το άλμπουμ ανοίγοντας το μενού της να έχω την επιλογη να την στέλνω στο dropbox

 

ασχετο : στις "φωτογραφίες" παρατήρησα δύο φακέλους: 1 "άλμπουμ κάμερας" και 2 "ροή φωτογραφιών".

στην ροή φωτογραφιών έχει διπλότυπες φωτογραφίες που τις έχει και στον πρώτο φάκελο . τι είναι αυτο?:worry:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

ασχετο : στις "φωτογραφίες" παρατήρησα δύο φακέλους: 1 "άλμπουμ κάμερας" και 2 "ροή φωτογραφιών".

στην ροή φωτογραφιών έχει διπλότυπες φωτογραφίες που τις έχει και στον πρώτο φάκελο . τι είναι αυτο?:worry:

Η ροή φωτογραφιών σε βοηθάει να έχεις τις φωτογραφίες που τραβάς από το κινητό σου σε όλες τις συσκευές τις apple, είτε είναι ipod touch, είτε είναι ipad, είτε είναι macbook pro, είτε είναι imac, είτε είναι macbook air. Εφόσον τραβήξεις την φωτογραφία, με το που θα συνδεθείς σε κάποιο wifi τότε οι φωτογραφίες αμέσως θα εμφανιστούν και στις υπόλοιπες συσκευές σου. Αν θες μπορείς να απενεργοποιήσεις την επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις > icloud > ροή φωτογραφιών.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η ροή φωτογραφιών σε βοηθάει να έχεις τις φωτογραφίες που τραβάς από το κινητό σου σε όλες τις συσκευές τις apple, είτε είναι ipod touch, είτε είναι ipad, είτε είναι macbook pro, είτε είναι imac, είτε είναι macbook air. Εφόσον τραβήξεις την φωτογραφία, με το που θα συνδεθείς σε κάποιο wifi τότε οι φωτογραφίες αμέσως θα εμφανιστούν και στις υπόλοιπες συσκευές σου. Αν θες μπορείς να απενεργοποιήσεις την επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις > icloud > ροή φωτογραφιών.

 

ΟΚ καταλαβα, εγω το επελεξα... αλλα δεν νομίζω να καταλαβανει ετσι διπλό χώρο?:rolleyes:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ καταλαβα, εγω το επελεξα... αλλα δεν νομίζω να καταλαβανει ετσι διπλό χώρο?:rolleyes:

 

Όχι γιατι το album του photo stream κανει κατεβασμα απευθείας απο το δίκτυο οταν το ανοίγεις.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλαλαβω ρε γ@μοτο πως λειτουργει αυτο το icloud με τις φωτογραφίες.:O

εχω στο κινητο επιλέξει την ροή φωτογραφιων (εχει φακελο "ροη φωτογραφειων" στο κινητο) με σκοπό να τις βλέπω στο cloud και απο κεί να τις μςταφέρω οπου θελω εγω.:mad::mad::mad::mad::mad: Εφοσον δεν μπορώ να λειτουργήσω με το dropbox...

τι γινεται?

στο icloud δεν βλέπω κάπου ροη φωτογραφιών!

θα μπορέσω επιτέλους να διαχειριστώ τις φωτογραφίες μου ? δεν ειμαι jb

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλαλαβω ρε γ@μοτο πως λειτουργει αυτο το icloud με τις φωτογραφίες.:O

εχω στο κινητο επιλέξει την ροή φωτογραφιων (εχει φακελο "ροη φωτογραφειων" στο κινητο) με σκοπό να τις βλέπω στο cloud και απο κεί να τις μςταφέρω οπου θελω εγω.:mad::mad::mad::mad::mad: Εφοσον δεν μπορώ να λειτουργήσω με το dropbox...

τι γινεται?

στο icloud δεν βλέπω κάπου ροη φωτογραφιών!

θα μπορέσω επιτέλους να διαχειριστώ τις φωτογραφίες μου ? δεν ειμαι jb

 

Το Dropbox και το iCloud είναι δυο εντελώς ασυνδετες υπηρεσίες. Για να δεις της photo stream στο pc θα πρέπει να κατεβάσει το iCloud control panel στο pc σου και θα σου βγάλει έναν φάκελο που θα τις έχει μέσα!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το Dropbox και το iCloud είναι δυο εντελώς ασυνδετες υπηρεσίες. Για να δεις της photo stream στο pc θα πρέπει να κατεβάσει το iCloud control panel στο pc σου και θα σου βγάλει έναν φάκελο που θα τις έχει μέσα!

 

Οκ το κατάλαβα ευχαριστω

Κάτι άλλο ....κατέβασα ένα παιχνίδι το air supremacy namco αρκετά απαιτητικό οπως καταλαβαίνω

Μπορεί να δουλεύει background και να τρώει μπαταρια? γιατί παρατηρώ περισσότερη κατανάλωση σε αναμονή

Πως μπορώ να σταματησω εφαρμογές που δουλεύουν από πίσω ;

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Οκ το κατάλαβα ευχαριστω

Κάτι άλλο ....κατέβασα ένα παιχνίδι το air supremacy namco αρκετά απαιτητικό οπως καταλαβαίνω

Μπορεί να δουλεύει background και να τρώει μπαταρια? γιατί παρατηρώ περισσότερη κατανάλωση σε αναμονή

Πως μπορώ να σταματησω εφαρμογές που δουλεύουν από πίσω ;

 

Αν και στο "background" δεν τρώει μπαταρία, εκτός αν χρειάζεται και κρατάει ανοιχτή κάποια υπηρεσία (πχ internet),

με διπλό πάτημα στο home button βλέπεις τις τελευταίες "ανοιγμένες" εφαρμογές και με παρατεταμένο κράτημα μπορείς να τις

αφαιρέσεις όπως όταν τις σβήνεις.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Όχι.

Δες εδώ μήπως και βοηθηθείς: https://discussions.apple.com/thread/3727152?start=0&tstart=0

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση γι όποιον γνωρίζει.

Έχω ένα iphone 4s και τον πρώτο καιρό που το πήρα έχασα την sim tray (μην με ρωτήσετε πως :P) ένας φίλος που είχε το 4άρι του dead μου είχε δώσει τότε την δική του sim tray.

Έλα όμως που πέρασαν 5 μήνες και τώρα επειδή μου κάνει κάτι κόλπα θέλω να το πάω στο service του Γερμανού από κει που το πήρα.

Αναρωτιόμουν αν θα είχα πρόβλημα με την εγγύηση διότι η sim tray αναγράφει διαφορετικό imei και S/N .

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Οι γυναίκες είναι σαν τα σκυλιά...ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΜΑΘΕΙΣ!!!!

Οι γυναίκες είναι σαν το παγωτάκι..Όσο τις γλύφεις τόσο λιώνουν!

Οι γυναίκες είναι σαν τα χταπόδια....όσο τις χτυπάς...μαλακώνουν!

Οι γυναίκες είναι σαν τα γραμματόσημα, όσο τα φτύνεις, τόσο κολλάνε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γιατί στο icloud δεν μπορούν να ανεβούν τα βίντεο από την ροή φωτογραφιών? ή πώς αλλίως να περάσω στο pc τα βιντεο που έχω στην ροή?:rolleyes:
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

γιατί στο icloud δεν μπορούν να ανεβούν τα βίντεο από την ροή φωτογραφιών? ή πώς αλλίως να περάσω στο pc τα βιντεο που έχω στην ροή?:rolleyes:

 

Χωρίς να στο πω με 100% σιγουριά (γιατί τώρα είμαι σε pc, δε μπορώ να δω το iPhoto), νομίζω πως το κάνει.

Αλλιώς, αν συνδέσεις τη συσκευή στο pc, το camera roll μπορείς να το δεις στο My Computer και εκεί υπάρχουν

και τα βίντεο που έχεις τραβήξει.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. σκέπτομαι να μεταβώ από galaxy note σε μήλο για κάτι μικρότερο και ήθελα σαν άσχετος να ρωτήσω αν μπορώ εύκολα να περνάω φωτό και βίντεο στον υπολογιστή και γενικώς αν μετά από σπάσιμο αν ο υπολογιστής το βλέπει σαν σκληρό δίσκο. βάσιμα δεν είναι power user, καμία φωτό, λίγο ίντερνετ και ένα δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης θέλω. παρακαλώ τα φώτα σας
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. σκέπτομαι να μεταβώ από galaxy note σε μήλο για κάτι μικρότερο και ήθελα σαν άσχετος να ρωτήσω αν μπορώ εύκολα να περνάω φωτό και βίντεο στον υπολογιστή και γενικώς αν μετά από σπάσιμο αν ο υπολογιστής το βλέπει σαν σκληρό δίσκο. βάσιμα δεν είναι power user, καμία φωτό, λίγο ίντερνετ και ένα δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης θέλω. παρακαλώ τα φώτα σας

 

1) Oταν τραβάς photo/Video αποθηκεύονται όλα στο Camera Roll. Αν τα αφήσεις εκεί και δεν τα κατηγοριοποιησεις θα σου εμφανίζει φάκελο (για να τα κάνεις import) στην επιφάνεια εργασίας με το που συνδέεις το iPhone στο PC (αφου γίνουν install οι drivers και χωρίς να έχεις itunes... για επιπλέον λειτουργίες θες iTunes).

2) https://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=ifile&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια!

Εχω ενα προβλημα...

Εχω το iphone ενος φιλου με την 5.0.1 εκδοση.

Θελω να το παω στην 5.1.1 και να το κανω jb.

Εχω δοκιμασει απο εδω:

http://www.iphonehellas.gr/iphone-firmware-ipsw-files/

 

και το

iOS 5.1.1 iPhone3,1_5.1.1_9B206_Restore.ipsw (iPhone 4 – build 9B206)

 

και το

iOS 5.1.1 iPhone3,1_5.1.1_9B208_Restore.ipsw (iPhone 4 – build 9B208)

 

γιατι δεν ηξερα ποιο απ τα δυο ειναι το σωστο. Οταν λοιπον παταω alt κ επιλεγω να κανει restore εγκαθιστωντας το 5.1.1

επικοινωνει με την apple κ μου βγαζει

''This device isnt eligible for the requested build''

 

Tι κανω λαθος ???:(

Γιατι το βγαζει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...