Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σωστα,αλλα δεν γνωριζουμε αν οι νεοι επεξεργαστες ᾽᾽καινε᾽᾽λιγοτερο και αν η νεου τυπου μπαταρια της LG ,οπως την παρουσιαζουν εδω μπορει οντως να εχει τοσο καλα αποτελεσματα... ;)

 

Ναι αλλά στην πράξη δεν νομίζω να υπάρχει μεγάλη διαφορά από τα 32 στα 28 nm (εννοώ με την οικονομία του να μπορεί να καλύψει την μεγάλη κατανάλωση της οθόνης).

 

Αυτό με την μπαταρία είναι ένας λόγος να μην το αγόρασε για παιδιά 2100 δεν φτάνουν ούτε για τηλεφώνημα μακριά :-p ( μπας και μείνει κανένα για εμάς )

 

Μάλλον δεν έχεις δουλέψει αρκετές συσκευές πέρα από iphone :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 913
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά στην πράξη δεν νομίζω να υπάρχει μεγάλη διαφορά από τα 32 στα 28 nm (εννοώ με την οικονομία του να μπορεί να καλύψει την μεγάλη κατανάλωση της οθόνης).

 

εδω θα ειμαστε ,πρωτα ο Yψιστος, να το δοκιμασουμε!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο, και για όποιον το φέρει από την Αμερική βγαίνει 270 ευρώ.:)
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

με μπαταρία στα 2100mAh το μόνο που μπορεί να σε προβληματίσει είναι το βάρος του :lol::lol:

 

Το lg 4x με την ιδια μπαταρία δεν βγάζει ουτε μερα ας ελπίσουμε οτι τρεχωντας pure android η αυτονομια θα είναι σε καλύτερα επιπεδα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

εχουν επιβεβαιωθει τα bumpers για το κινητο....σαν επισημο αξεσουαρ απο την Google,ενω στο βιντεο δειχνουν για λιγο και την ασπρη εκδοση

 

http://img545.imageshack.us/img545/512/screenshot20121030at106.png

 

ο αισθητηρας της φωτογραφικης μηχανης ειναι sony...

 

 

στο 6.15

 

φωτογραφια του κουτιου...

http://img515.imageshack.us/img515/8646/screenshot2012103002281.png

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

για οποιον δεν πιστευει τις τιμες...

http://img838.imageshack.us/img838/4059/screenshot20121030at242.png

 

μεσω playstore σε Γερμανια,Ισπανια,Γαλλια,Αγγλια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ανοιξει ενα thread καποια στιγμη πριν κανα μηνα για νεα συσκευη και ειχα καταληξει στο Galaxy Nexus.Εγραφα μαλιστα στο τελος οτι θα ηθελα ρε ****το 8αρα καμερα (αν και δεν παιζουν ρολο τα mpx αλλα εχουμε και 2012) ραδιοφωνο το οποιο τελικα το διορθωνεις με handsfree με ενσωματωμενο δεκτη και gorilla glass...Μπορω πλεον να πω με σιγουρια οτι ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ...Εισακουστηκαν οι παρακλησεις μου και μαλιστα μου εκανε και δωρο κοντα στα 200 ευρω....Εχω να νοιωσω τετοια ανυπομονησια να πιασω συσκευη στα χερια μου απο τοτε που ημουνα 10 χρονων και περιμενα το πρωτο Gameboy,και οχι δεν κανω πλακα...
Link to comment
Share on other sites

δεύτερη μέρα και έχοντας κοπάσει λίγο το "wow" της πρώτης εντύπωσης...πάμε σε δεύτερες σκέψεις...

μπορεί η lg να διαχειριστεί σωστά στην παραγωγή, τη μεγάλη ζήτηση που φαίνεται οτι θα έχει; γενικά φοβάμαι τέτοιες περιπτώσεις γρήγορης και μεγάλης παραγωγής για να προλάβει τη ζήτηση..

Link to comment
Share on other sites

για οποιον δεν πιστευει τις τιμες...

http://img838.imageshack.us/img838/4059/screenshot20121030at242.png

 

μεσω playstore σε Γερμανια,Ισπανια,Γαλλια,Αγγλια.

 

Γιατί να μην τις πιστέψουν? :p

Για τους Αμερικανούς είναι η ζωή. . ! Εκεί κοστίζει 300 δολάρια (το 8αρι) που σημαίνει 230€ και όχι 300€..

Link to comment
Share on other sites

απο εδω και βαζοντας Nexus 4 μπορειτε να εχετε πληροφοριες σχετικα με το Nexus 4...

 

το βρηκα εντελως τυχαια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα review/preview , δεν βρισκω τιποτα. Ειμαι ετοιμος να πω ενα φιλο να μου το στειλει απο αμερικα , αλλα εχω κατι ενδιασμους σχετικα με την LG και κατα το ποσο θα λειτουργουν ολo το Hardware τελεια. Πχ gps
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! Έψαχνα τώρα τελευταία τα xiaomi και άλλα παρόμοια αλλά μας άφησε με το στόμα ανοικτό η google! Μου τι σπάει τόσο πολύ που δεν είναι διαθέσιμο για προπαραγγελία στην Ελλάδα! Φοβάμαι πως δεν θα προλάβω το κινητάκι και το θέλω όσο πιο άμεσα γίνεται. Μήπως ξέρει κάποιος αν γίνεται να παραγγείλουμε εξωτερικό; Θα πάω Γαλλία 16 με 21 Νοεμβρίου και έλεγα μήπως μπορούσα να το πάρω από εκεί! Μακάρι να έχουν προβλέψει τη μεγάλη ζήτηση και να είναι προετοιμασμένοι για χιλιάδες αγοραστές από το πρώτο λεπτό! Edited by Thanostrelos
Link to comment
Share on other sites

...Μακάρι να έχουν προβλέψει τη μεγάλη ζήτηση και να είναι προετοιμασμένοι για χιλιάδες αγοραστές από το πρώτο λεπτό!

μην αγχώνεσαι αυτή τη συγκεκριμένη περίοδο έχουν βγει τόσες πολλές συσκευές μαζί οπότε το αγοραστικό κοινό είναι διάσπαρτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στην πράξη δεν νομίζω να υπάρχει μεγάλη διαφορά από τα 32 στα 28 nm (εννοώ με την οικονομία του να μπορεί να καλύψει την μεγάλη κατανάλωση της οθόνης).

 

Παίζει ρόλο η ωριμότητα του "process" σε σχέση με το αλλο. Αν υποθέσουμε ότι και τα 2 είναι στα ίδια επίπεδα τότε θα υπάρχει διαφορά που θα την καταλαβαίνεις. Πιο πολυ με προβληματίζει πόση διαθεσιμότητα σε 28nm θα έχει η LG.

 

 

...και μιας και ηρέμησε λίγο το πράγμα πάμε σε κάτι άλλο σημαντικό (για κάποιους από εμάς): Πόσο SAR έχει; Το GNexus ήταν υποδειγματικό σε αυτόν τον τομέα, αλλά αυτό ήταν πιο πολύ λόγω Samsung παρά Google, οπότε εδώ ελπίζουμε η LG να το κρατήσει χαμηλά.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια oτι η μπαταρια θα ειναι fix δηλαδη δεν θα ειναι αφαιρoυμενη?Αν ναι νoμιζω oτι μαζι με την μη υπαρξη Fm ραδιo και SDcard ειναι θεμα υπo σκεψη.H τιμη παντως ΑΝ και ξαναλεω ΑΝ ειναι αυτη στην Ελλαδα (πoυ δεν τo πιστευω) δεν παλευεται.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια oτι η μπαταρια θα ειναι fix δηλαδη δεν θα ειναι αφαιρoυμενη?Αν ναι νoμιζω oτι μαζι με την μη υπαρξη Fm ραδιo και SDcard ειναι θεμα υπo σκεψη.H τιμη παντως ΑΝ και ξαναλεω ΑΝ ειναι αυτη στην Ελλαδα (πoυ δεν τo πιστευω) δεν παλευεται.

 

Γιατι κολλατε ρε παιδια με το ραδιοφωνο?Παιρνεις ενα σετ ακουστικα με ραδιο και εισαι οκ!Θα μου πεις εξτρα εξοδο οκ,αλλα λυση υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κολλατε ρε παιδια με το ραδιοφωνο?Παιρνεις ενα σετ ακουστικα με ραδιο και εισαι οκ!Θα μου πεις εξτρα εξοδο οκ,αλλα λυση υπαρχει.

 

ασε που πρεπει να παρουν ακουστικα ετσι και αλλιως γιατι δεν εχει μεσα το κουτι ακουστικα...

 

http://img211.imageshack.us/img211/8686/screenshot20121030at743.png

 

....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

για οποιον δεν πιστευει τις τιμες...

http://img838.imageshack.us/img838/4059/screenshot20121030at242.png

 

μεσω playstore σε Γερμανια,Ισπανια,Γαλλια,Αγγλια.

 

Δημητρη καλα ολα, για πες τωρα... απο που το παιρνουμε?

Link to comment
Share on other sites

oυπς oυτε ακoυστικα εχει? κι αλλo μειoν δηλαδη? χα χα πλακα κανω παιδια τo κινητo τα σπαει ακoμα και χωρις αυτα.Τo μoνo πoυ με τσατιζει ειναι oτι παλι θα μας περασoυν για λεφταδες εδω στην ελλαδα και ειναι πιθανo να μας την φoυσκωσoυν την τιμη αρκετα.Οχι oι ξενoι.Οι δικoι μας εδω.Μηπως ξερoυμε περιπoυ πoτε θα ειναι διαθεσιμo στην ελλαδα?Σε καταστηματα εννoω και oχι απo ιντερνετ?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη καλα ολα, για πες τωρα... απο που το παιρνουμε?

 

μεσα στην επομενη εβδομαδα θα εχω πληροφορηση ποσο θα στοιχιζει και ποτε θα ειναι διαθεσιμο στην Ιταλια...μπορει και πιο νωρις...

 

οπως και να εχει εχω ακρες στην Αγγλια + Γαλλια...

Προσωπικα θα προσπαθησω να το αγορασω ᾽ἰταλικο᾽᾽ αλλα αν δεν γινεται θα βρουμε ακρη.

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μεσα στην επομενη εβδομαδα θα εχω πληροφορηση ποσο θα στοιχιζει και ποτε θα ειναι διαθεσιμο στην Ιταλια...μπορει και πιο νωρις...

 

οπως και να εχει εχω ακρες στην Αγγλια + Γαλλια...

Προσωπικα θα προσπαθησω να το αγορασω ᾽ἰταλικο᾽᾽ αλλα αν δεν γινεται θα βρουμε ακρη.

;)

Σε όλη την Ευρώπη είναι περίπου ίδια τιμή.

345 ευρώ για το 16GB και στην Αμερική βγαίνει 270 ευρώ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ράδιο σε όλες της συσκευές εκτος τον κινεζικών θέλει hands free οπότε εμείς πάμε και περνούσε ένα Sony Hands free και ησυχάσουμε που έχουν και καλή λήψη. Μπαταρια μια μέρα θα βγάζουμε και αν δεν φτάνει πιστεύω επειδη θα έχει πολλές πωλήσεις θα βγάλουν πολλά αξεσουάρ όπως γίνετε με τα iPhone οπότε χτυπάμε και μια θήκη μπαταρία και γινόμαστε άρχοντες παιδιά το κινητο προβλέπω να το χτυπάνε στην μαύρη αγορά μιας και κανά τρίμηνο θα είναι sold out σίγουρα
Link to comment
Share on other sites

μεσα στην επομενη εβδομαδα θα εχω πληροφορηση ποσο θα στοιχιζει και ποτε θα ειναι διαθεσιμο στην Ιταλια...μπορει και πιο νωρις...

 

οπως και να εχει εχω ακρες στην Αγγλια + Γαλλια...

Προσωπικα θα προσπαθησω να το αγορασω ᾽ἰταλικο᾽᾽ αλλα αν δεν γινεται θα βρουμε ακρη.

;)

 

Απο Γερμανια προσανατολιζομαι εγω.

Βασικα ας ειναι και απο τη Γουαδελουπη, αρκει να το τσιμπησουμε day 1, υποψιαζομαι οτι η lg δε θα μπορει να ικανοποιησει ουτε κατ'ελαχιστο τη ζητηση και θα εχουμε μεγαλες ελλειψεις...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...