Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει κανενα Tweek για να περασουμε στο prop αρχειο?Εχω την 2.3.4 ρουταρισμενη!!??

 

There is an app for that!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.build.prop.editor

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Δεν μου λέει κατι αυτο.Εγω ζητησα tweeks ας πούμε για μπαταρία η οθόνη η wifi.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Η μοτορολα είπε οτι δίνει κάποια έκπτωσή στην αγορά νέου κινητού αν κάποιος έχει συσκευή της που δε θα αναβαθμιστεί σλ(λεγε με Ατριξ). Γνωρίζει κανεις αν ισχύει κ για τη χώρα μας?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να περασει το παγωτο οδηγιες στο βιντεο.:)

 

 

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Λιωμένο παγωτό...δε λέει...κάτσε να παγώσει καλά αλλιώς δεν τρώγεται. :lol:

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Η μοτορολα είπε οτι δίνει κάποια έκπτωσή στην αγορά νέου κινητού αν κάποιος έχει συσκευή της που δε θα αναβαθμιστεί σλ(λεγε με Ατριξ). Γνωρίζει κανεις αν ισχύει κ για τη χώρα μας?

 

Στο xda ενας χρηστης που το ειχε ρωτησει του ειχαν πει οτι ηταν για συνδρομητες της at&t. Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αλλα γενικα αμφιβαλω αν θα δωσει κατι σε χρηστες εκτος της αμερικης, κατα την γνωμη μου δεν αξιζει κιολας για 100 ευρω εκπτωση να παρει καποιος συσκευη μιας εταιριας που εγραψε τους χρηστες της και λογικα θα τους ξαναγραψει στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να τα βάλουν :X

Πιο εξοργιστικό νέο του τελευταίου καιρού.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Στο xda ενας χρηστης που το ειχε ρωτητριξσει του ειχαν πει οτι ηταν για συνδρομητες της at&t. Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αλλα γενικα αμφιβαλω αν θα δωσει κατι σε χρηστες εκτος της αμερικης, κατα την γνωμη μου δεν αξιζει κιολας για 100 ευρω εκπτωση να παρει καποιος συσκευη μιας εταιριας που εγραψε τους χρηστες της και λογικα θα τους ξαναγραψει στο μελλον.

 

σε ευχαριστώ. πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έδωσαν αναβάθμισή για το ατριξ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην ζοριζεστε!Εχουμε ενα απο τα καλυτερα κινητα σε hardwere.Εχουμε και την official 2.3.4 που μεχρι τωρα ειναι αστερι.Ενα ρουτ θελει μονο και τιποτα αλλο.Η μπαταρια εμενα με ολα μεσα (wifi -3g internet-ομιλια) κραταει 2 μερες γεματες.Εχουμε 16 γιγα χωρο και μεχρι 32 γιγα σε sd.Εχουμε και τα αστερια των xda Που θα βγαλουν την καλυτερη ρομ ασε που πιστευω οτι τελικα θα βγει και ics απο την motorola!!Γιαυτο μην μασατε......

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια έχει κάποιος να δωσει λινκ με αυθεντικές μπαταρίες για το atrix? ψάχνω καιρό αλλά δεν έχω βρει κατι το αξιοπιστο...
Link to comment
Share on other sites

Οπως φαινεται παρακολουθουν την ενοτητα και εκει που ειχε ενας το λαπντοκ εγιναν σε μια νυχτα 3.Φυσικα το πηρα απο τον φτηνοτερο.;)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα ?Η μπαταρία δείχνει 43% και αν το σβησω και το ανοίξω λέει 76% τι να κάνω ρε παιδιά?
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τπτ, ετσι κανει.

Η ενδειξη της μπαταριας ειναι σχετικη, οχι απολυτη. Αν τρεχεις πολλες εφαρμογες στο παρασκηνιο, απαιτουν πορους, αρα μειωνουν την διαρκεια της.

Οταν του κανεις επανεκινηση, ξεκιναει με τις ελαχιστες εφαρμογες, αρα σου δειχνει οτι η μπαταρια θα κρατησει περισσοτερο.

Εχω καταληξει οτι η ενδειξη της μπαταριας αναφερερται στην υπολοιπομενη χρονικη διαρκεια και οχι στο φορτιο της.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια έχει κάποιος να δωσει λινκ με αυθεντικές μπαταρίες για το atrix? ψάχνω καιρό αλλά δεν έχω βρει κατι το αξιοπιστο...

 

Κι εγω ψαχνω. ΕΙχα παρει μια απο ebay αλλα ηταν πολυυυυυ μαϊμου και την επεστρεψα.

Αυτα τα βρηκα πριν λιγο

 

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=33538

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=52409

 

αλλα δεν τα εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

με τις custom rom το λαπντοκ λειτουργει κανονικα? υπαρχει τροπος να μπει αλλοσ browser στο λαπντοκ και να βγει ο firefox?
Link to comment
Share on other sites

http://atrix4ghacks.com/atrix-4g-hacks/how-to-enable-webtop-without-laptopusb-dock/

 

Δεν εχετε lapdock?Καντε το παραπανω και μπορειτε να δειτε σε μια tv το κινητο σας!!!Αντε σας εφτιαξα παλι!!!

 

ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΝΚ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ???ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΜΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΔΩ!!!!

 

http://atrix4ghacks.com/atrix-4g-hacks/how-to-install-atrix-4g-drivers/

 

Θελετε να περασετε drivers Και δεν ξερετε πως η ποιους?Ριξτε μια ματια στο παραπανω λινκ!!

 

Καθαρες και ευκολες οδηγιες με βιντεο για το πως θα ξεκλειδωσουμε τον BootLoader μας!!

 

http://atrix4ghacks.com/atrix-4g-hacks/how-to-unlock-bootloader-and-install-permanent-recovery/

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Τπτ, ετσι κανει.

Η ενδειξη της μπαταριας ειναι σχετικη, οχι απολυτη. Αν τρεχεις πολλες εφαρμογες στο παρασκηνιο, απαιτουν πορους, αρα μειωνουν την διαρκεια της.

Οταν του κανεις επανεκινηση, ξεκιναει με τις ελαχιστες εφαρμογες, αρα σου δειχνει οτι η μπαταρια θα κρατησει περισσοτερο.

Εχω καταληξει οτι η ενδειξη της μπαταριας αναφερερται στην υπολοιπομενη χρονικη διαρκεια και οχι στο φορτιο της.

 

Καλα σχετικη ειναι μονο στο atrix? σε ολα τα κινητα android πως ειναι απολυτη?Ουτως εχω βαλει task killer και κλεινω τις εφαρμογες οποτε δεν τρεχει καμία στο παρασκήνιο.Παλι εχτες το εκλεισα με 88% και το πρωι το ανοιξα λεει 99% θα με τρελανει.Βεβαια ειναι στην δευτερη φορτιση ακομα θα το παρακολουθησω.:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Εχω περασει τη neutrino στο κινητο. Υπαρχει λινκ για την στοκ 2.3.4 ? Θελω να επαναφερω την stock, μπορω να την ξαναφλασαρω η θα brick-αρει? Ευχαριστω προκαταβολικα...
Link to comment
Share on other sites

κανα καλο app υπαρχει για να σωσω καπου ολες τις επαφες μου?sim και κινητο.

μαλλον αρχιζω το πειραγμα!

Link to comment
Share on other sites

κανα καλο app υπαρχει για να σωσω καπου ολες τις επαφες μου?sim και κινητο.

μαλλον αρχιζω το πειραγμα!

 

αν τις κάνεις συγχρονισμό με το gmail και μετά από κάθε φλασαρισμα απλά μπαίνεις στον λογαριασμό σου και εμφανίζονται ξανά!!!

εγώ που αλλάζω συχνά rom έτσι τα περνάω.

Link to comment
Share on other sites

κανα καλο app υπαρχει για να σωσω καπου ολες τις επαφες μου?sim και κινητο.

μαλλον αρχιζω το πειραγμα!

 

 

My Phone explorer...ψαξτο στο μαρκετ!!

 

Η καλυτερη ρομ που υπαρχει.Οδηγιες εχει μεσα και με βιντεακι!!Εχει και overclock στο 1.300.

 

http://atrix4ghacks.com/atrix-4g-roms-2/aura-rom-for-rooted-atrix-4g-3500-quadrant1-3ghz-overclocking/

Θα πρεπει να κανετε και update στο CWR .Τα εχει ολα το λινκ!

 

Προσοχη στις οδηγιες!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρες και ευκολες οδηγιες με βιντεο για το πως θα ξεκλειδωσουμε τον BootLoader μας!!

 

http://atrix4ghacks.com/atrix-4g-hacks/how-to-unlock-bootloader-and-install-permanent-recovery/

 

 

παντως ο τροπος για να το κανεις root στην σελιδα σε εμενα 2 φορες που το εκανα δεν πετυχαινει...

γνωριζει κανεις αλλο τροπο,η link?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...