Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ipad2 έχει παραχωρηθεί επίσης στην γυναίκα από πέρυσι μαλιστα (λόγω note1) και επίσης κάνω σχεδόν τα πάντα με το Noteli. Εγώ το είπα παιδιά ότι με γλύτωσε από έξοδα το note αφού δεν πέρασα στο ipad3 και δεν με βλέπω μελλοντικά να πηγαίνω σε κάποιο ipad με αυτά που κάνω εγώ και τις ανάγκες που έχω.

Κώστα το bezel εδώ έχει πολύ καλύτερη επίστρωση από ότι στο sgs2 και μάλιστα κάνα δυο φορές νόμισα ότι το τραυματισα γύρω από το mini usb κι αυτό δεν πήρε χαμπάρι... Δείχνει πολύ πιο ποιοτικό και προσεγμένο (έτσι ήταν και πέρυσι το note1) σε σχέση με s2/s3 :)

@Leo, εσύ πολύχρωμο ήθελες σύμφωνα με την Princess :p

 

Τα ιδια και εδω..ipad 2 και iphone 4s στην γυναικα ..εγω με s3 και note2 τωρα..:happy:

Α..και ολα σε λευκο...(για τον te_salat)..

Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μην είστε άνετοι με το ασημένιο bezel. Γρατσουνιζεται εύκολα (ειδικά κάτω) και θα το καταλάβετε σύντομα :p

 

Το καλό είναι ότι το πλαϊνό ασημένιο κομμάτι είναι απλά προέκταση από το πίσω εσωτερικό καπάκι του κινητού.

Έσπασε? Χαρακώθηκε?

Κλάιν μαιν! :lol:

Αλλάζεις το καπάκι βγάζοντας 10 βίδες και τέλος :D

 

Ρίξτε μια ματιά όσοι δεν το έχετε δει

http://m.youtube.com/#/watch?v=ArgxwyogunE&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DArgxwyogunE

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που τα έπιασα και τα δύο στα χέρια μου, πριν αποφασίσω ποιο να κρατήσω, μου άρεσε πιο πολύ το γκρι. Η τεράστια οθόνη που είναι μαύρη δεν επιτρέπει το λευκό να "δείξει". Είχα και το σ3 σε λευκό και καθημερινά έβλεπα πως δεν με ενθουσιάζει. Μου δείχνει πιο σοβαρό το γκρι. Άσε που δεν έχει iPhone γκρι και έτσι έχουν μειωθεί η φορές που με ρωτάνε αν "είναι το νέο iPhone αυτό"

 

Χθες έβαλα μια ολόκληρη μέρα με πλήρη χρήση και έφτασα σπίτι μου τώρα, με 22% μπαταρία. Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό. Από τις 7 το πρωί, φουλ παιχνίδια, ίντερνετ, downloads( 500mb torrent), καταγραφή βίντεο(30 min), αναπαραγωγή δύο himym(2*40 min), μια ώρα περίπου κλήσεις, 20 λεπτά πλοήγηση, bt stream μουσική περίπου 2 ώρες και 30 περίπου ώρες αναμονή..

Δύσκολα θα αλλάξω τηλέφωνο μέχρι το 2014 :-)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που τα έπιασα και τα δύο στα χέρια μου, πριν αποφασίσω ποιο να κρατήσω, μου άρεσε πιο πολύ το γκρι. Η τεράστια οθόνη που είναι μαύρη δεν επιτρέπει το λευκό να "δείξει". Είχα και το σ3 σε λευκό και καθημερινά έβλεπα πως δεν με ενθουσιάζει. Μου δείχνει πιο σοβαρό το γκρι. Άσε που δεν έχει iPhone γκρι και έτσι έχουν μειωθεί η φορές που με ρωτάνε αν "είναι το νέο iPhone αυτό"

 

Χθες έβαλα μια ολόκληρη μέρα με πλήρη χρήση και έφτασα σπίτι μου τώρα, με 22% μπαταρία. Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό. Από τις 7 το πρωί, φουλ παιχνίδια, ίντερνετ, downloads( 500mb torrent), καταγραφή βίντεο(30 min), αναπαραγωγή δύο himym(2*40 min), μια ώρα περίπου κλήσεις, 20 λεπτά πλοήγηση, bt stream μουσική περίπου 2 ώρες και 30 περίπου ώρες αναμονή..

Δύσκολα θα αλλάξω τηλέφωνο μέχρι το 2014 :-)

 

Και που εισαι ακομα...

Καθημερινά μας εκπλήσσει ευχάριστα. ..

Υ/Σ

Ειμαι φαν του λευκού...

Δεν θα αλλαζα χρώμα με τίποτα.

Γούστα ειναι αυτα βέβαια.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει περισσότερο το λευκό. Αν βγει σε καφέ όμως δεν ξέρω αν θα κρατηθώ. .!

Είναι τέλειο! (Στο s3 τουλάχιστον!)

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι το πλαϊνό ασημένιο κομμάτι είναι απλά προέκταση από το πίσω εσωτερικό καπάκι του κινητού.

Έσπασε? Χαρακώθηκε?

Κλάιν μαιν! :lol:

Αλλάζεις το καπάκι βγάζοντας 10 βίδες και τέλος :D

 

Ρίξτε μια ματιά όσοι δεν το έχετε δει

http://m.youtube.com/#/watch?v=ArgxwyogunE&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DArgxwyogunE

Το έχεις χωρίς θήκη? Πως το χαρακωσες??

Καλό το video, αφού τα κατάφερε ο τύπος με την κουλαμαρα του (2 φορές του έπεσε προσπαθώντας να βγάλει το digitizer) δεν θα είναι δύσκολο και για μας φαντάζομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Ειμαι νεο μελος σχετικα (ασχετα που στο φορουμ υπαρχω εδω και καιρο ) :p τωρα ειναι που θα ασχοληθω γιατι θα παρω note 2.. Πρωην κατοχος του iphone 4 , εχω μεινει μα****ς 500 φορες μ αυτα που βλεπω απο την samsung και συγκεκριμενα απο τα 2 τελευταια της μοντελα, s3 note2.. Απλα ειπα να ρωτησω εδω που ειστε γνωστες, επειδη η αγορα θα γινει μεσω skroutz, μ ειπε ενα μελος να ρωτησω απο ποια μαγαζια να ψωνισω αφοβα.. Γιατι εμπροκειτο για 2 κομματια με δωσεις.. Εχετε να μου προτεινετε ?? Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Ειμαι νεο μελος σχετικα (ασχετα που στο φορουμ υπαρχω εδω και καιρο ) :p τωρα ειναι που θα ασχοληθω γιατι θα παρω note 2.. Πρωην κατοχος του iphone 4 , εχω μεινει μα****ς 500 φορες μ αυτα που βλεπω απο την samsung και συγκεκριμενα απο τα 2 τελευταια της μοντελα, s3 note2.. Απλα ειπα να ρωτησω εδω που ειστε γνωστες, επειδη η αγορα θα γινει μεσω skroutz, μ ειπε ενα μελος να ρωτησω απο ποια μαγαζια να ψωνισω αφοβα.. Γιατι εμπροκειτο για 2 κομματια με δωσεις.. Εχετε να μου προτεινετε ?? Ευχαριστω :)

 

Χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση, εγώ έχω ψωνίσει από play247, easy buy world και vnp shop με πιστωτική και δόσεις και δεν είχα κανένα πρόβλημα! Από εξωτερικό αγόρασα πρώτη φορά φέτος από Expansys αλλά χωρίς δόσεις πάλι χωρίς πρόβλημα. Επίσης να πω πως καμία από τις συσκευές που έχω αγοράσει δεν έχει χρειαστεί να πάει στο servis αλλά φαντάζομαι με τις αποδείξεις δεν θα είχα πρόβλημα. Επίσης πολύ καλά λόγια ακούγονται από τα παιδιά εδώ για το extreme mobile αλλά δεν ξέρω αν πουλάει το τηλέφωνο σε δόσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση, εγώ έχω ψωνίσει από play247, easy buy world και vnp shop με πιστωτική και δόσεις και δεν είχα κανένα πρόβλημα! Από εξωτερικό αγόρασα πρώτη φορά φέτος από Expansys αλλά χωρίς δόσεις πάλι χωρίς πρόβλημα. Επίσης να πω πως καμία από τις συσκευές που έχω αγοράσει δεν έχει χρειαστεί να πάει στο servis αλλά φαντάζομαι με τις αποδείξεις δεν θα είχα πρόβλημα. Επίσης πολύ καλά λόγια ακούγονται από τα παιδιά εδώ για το extreme mobile αλλά δεν ξέρω αν πουλάει το τηλέφωνο σε δόσεις.:)

 

Πολυ ωραια.. Το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι τα εχουν μονο σε ασπρο.. :/

και υπαρχει καποιο καταστημα που να το εχει να το δω απο κοντα? η οχι ακομα επειδη δεν εχει ερθει official στην ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια.. Το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι τα εχουν μονο σε ασπρο.. :/

και υπαρχει καποιο καταστημα που να το εχει να το δω απο κοντα? η οχι ακομα επειδη δεν εχει ερθει official στην ελλαδα?

Νομίζω ότι έχει στήσει στο Mall η Samsung ένα περίπτερο που τα έχει εκεί για να τα δεις. Απλά δεν ξέρω αν είναι εκεί ακόμα το περίπτερο. Επίσης δες και extreme mobile και φυσικά play247 αλλά και vnp όπως είπε ο φίλος από πάνω. Μετά αν θες από εξωτερικό amazon.de και φυσικά expansys (άψογο σε όλα του)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει στήσει στο Mall η Samsung ένα περίπτερο που τα έχει εκεί για να τα δεις. Απλά δεν ξέρω αν είναι εκεί ακόμα το περίπτερο. Επίσης δες και extreme mobile και φυσικά play247 αλλά και vnp όπως είπε ο φίλος από πάνω. Μετά αν θες από εξωτερικό amazon.de και φυσικά expansys (άψογο σε όλα του)

 

Απο θεσ/νικη ειμαι :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι αδικαιολογητος. Ειχα λευκο s3 και ηξερα ποσο ωραιο είναι.

Αυτο το χρωματιστο νικελ δειχνει ψευτικο.

 

Τελος πάντων την πάτησα τώρα.

Δεν πειράζει η συσκευή είναι γεμάτη καινοτομίες.

Μετά λένε για την apple ότι καινοτομεί.

6 Χρόνια τα ίδια και τα ίδια. Το s-pen δεν θα ηταν χρησιμο στο ipad;

Εμενα μ εχει καταπληξει. Κάνω πράγματα που δεν μπορούσα να κάνω με την ίδια ευκολία στο ipad σε 10 ιντσες οθονη.

Το πουλησα στη γυναίκα μου :) Εβραίος ε? Της το εδωσα φθηνα με την συμφωνια να με αφήνει να παίζω κάνα παιχνίδι :)

 

Δεν έχω νιώσει ακόμα την ανάγκη να το κάνω root.

Δεν αξιζει να χάσω την ασφάλεια ενός επαγγελματικου εργαλειου για να περάσω κάποια mods που δεν μου ειναι απαραιτητα. Περισσοτερο θα τo εκανα για τα backup και κάποιες αισθητικές αλλαγές στην εμφάνιση όπως ενα διάφανο widget για τιν καιρο η το moded TW.

 

@@ Dr Mobile

Κώστα προχώρα. Ακομα και Γερμανικη να εχει ειναι απλο και ακινδυνο να περασεις την Γαλλική. Θα παίρνεις κανονικά αναβαθμισεις ΟΤΑ.

Ευχαριστώ Κώστα, πλέον μου έχει φύγει και η παραμικρή αμφιβολία. Δεν έχει ξανασυμβεί σε επίσημο thread συσκευής να μην έχει αναφερθεί ούτε ένα πρόβλημα. Και μου αρέσει που η συσκευή είναι υπέρ-πλήρης out-of-the-box και χωρίς root. Αυτό σημαίνει πολλά και δείχνει την καλή δουλειά της Samsung.

 

Σύντομα θα το έχω (σε λευκό - sorry που σου ξύνω την πληγή, αλλά πιστεύω πως σε λευκό είναι πραγματικά πανέμορφο). Θα αναφέρω λεπτομερείς εντυπώσεις από έναν πρώην κάτοχο Μήλου που ορκιζόταν να μην πάει ποτέ σε Android... Τελικά είναι σοφό το "ποτέ μη λες ποτέ"...

 

Ξυπνήστε μηλοκάτοχοι όσο είναι ακόμα καιρός. Καλή η Apple αλλά πλέον υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές!!! Δεν είμαστε στο 2010!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει στήσει στο Mall η Samsung ένα περίπτερο που τα έχει εκεί για να τα δεις. Απλά δεν ξέρω αν είναι εκεί ακόμα το περίπτερο. Επίσης δες και extreme mobile και φυσικά play247 αλλά και vnp όπως είπε ο φίλος από πάνω. Μετά αν θες από εξωτερικό amazon.de και φυσικά expansys (άψογο σε όλα του)

 

 

Το περίπτερο της Samsung είναι ακόμα εκεί. Πήγα την Πέμπτη και τα είδα από κοντά.

Προσωπικά μου άρεσε το γκρι και μάλιστα πολύ, αλλά όπως έχει ξαναειπωθεί αυτό είναι θέμα γούστου.

Link to comment
Share on other sites

Το περίπτερο της Samsung είναι ακόμα εκεί. Πήγα την Πέμπτη και τα είδα από κοντά.

Προσωπικά μου άρεσε το γκρι και μάλιστα πολύ, αλλά όπως έχει ξαναειπωθεί αυτό είναι θέμα γούστου.

 

Για Αθηνα μιλατε? γιατι ειμαι απο θεσσαλονικι.. Ξερει κανεις εδω που μπορω να τα δω?

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στην παρέα!!!

 

Χθές έδωσα το πολυαγαπημένο μου S3 και Δευτέρα θα παραγγείλω το Note 2, επειδή πρώτη φορά θα πάρω από Internetoμάγαζο και είδα 2-3 το μόνο που με φοβίζει είναι μήπως είναι τίποτα Locked ή Bradned σε καμιά εταιρία και έχω κάνα θεματάκι!!!

 

Τι έχετε υπ όψιν σας???

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις χωρίς θήκη? Πως το χαρακωσες??

Καλό το video, αφού τα κατάφερε ο τύπος με την κουλαμαρα του (2 φορές του έπεσε προσπαθώντας να βγάλει το digitizer) δεν θα είναι δύσκολο και για μας φαντάζομαι :)

 

Ναι δεν εχω θηκη ακομα.

Περιμενω μια απο το ebay αλλα δεν καιγομαι κιολας :p

Στο κατω μερος εχει μερικες μικρες γρατσουνιες και ειναι λογικα απο τις τσεπες ή το τσαντακι.

Δεν φαινονται αν δεν κοιταξεις προσεκτικα στο φως. Δεν εχουν βαθος δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ FULL WIPE? Full όμως γιατι φλασαρω από ODIN ενώ έχω κάνει format στα παντα απο CWM και όταν μπαίνω είναι σαν να έκανα απλώς μισό hard reset...
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έχω νιώσει ακόμα την ανάγκη να το κάνω root.

 

Και backup των εφαρμογών σου πως μετέφερες / κρατάς?

Link to comment
Share on other sites

Και backup των εφαρμογών σου πως μετέφερες / κρατάς?

Επειδή είμαι newbie στο Android, δηλαδή λες ότι αν η συσκευή δεν είναι rooted δεν υπάρχει τρόπος να παίρνουμε backup όλης της συσκευής; Δεν υπάρχει κάποιο built-in/official εργαλείο για full backup; Έστω κάποια paid εφαρμογή χωρίς όμως να πρέπει να είναι rooted η συσκευή;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ FULL WIPE? Full όμως γιατι φλασαρω από ODIN ενώ έχω κάνει format στα παντα απο CWM και όταν μπαίνω είναι σαν να έκανα απλώς μισό hard reset...

 

*2767*3855#

θα σβησει τα παντα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει στήσει στο Mall η Samsung ένα περίπτερο που τα έχει εκεί για να τα δεις. Απλά δεν ξέρω αν είναι εκεί ακόμα το περίπτερο. Επίσης δες και extreme mobile και φυσικά play247 αλλά και vnp όπως είπε ο φίλος από πάνω. Μετά αν θες από εξωτερικό amazon.de και φυσικά expansys (άψογο σε όλα του)

 

Μπορει να το παραγγειλει κ απο το hoh.de :) Εγω απο εκει το πηρα!;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι newbie στο Android, δηλαδή λες ότι αν η συσκευή δεν είναι rooted δεν υπάρχει τρόπος να παίρνουμε backup όλης της συσκευής; Δεν υπάρχει κάποιο built-in/official εργαλείο για full backup; Έστω κάποια paid εφαρμογή χωρίς όμως να πρέπει να είναι rooted η συσκευή;

 

Να κάνεις backup τις εφαρμογές μπορείς. Η μαγκια είναι οτι μπορείς να σωσεις ΚΑΙ τα δεδομένα (απο ενα παιχνίδι πχ). Γιαυτό θέλεις ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις backup τις εφαρμογές μπορείς. Η μαγκια είναι οτι μπορείς να σωσεις ΚΑΙ τα δεδομένα (απο ενα παιχνίδι πχ). Γιαυτό θέλεις ροοτ

OK got it! Δηλαδή χωρίς root αν κάνεις backup και μετά κάνεις hard reset και restore θα επαναφερθούν οι εφαρμογές, αλλά θα είναι φρεσκο-εγκατεστημένες, χωρίς τις αλλαγές, ιστορικό παιχνιδιών κτλ., σωστά;

 

Με τα δεδομένα του τηλεφώνου (μηνύματα, ρυθμίσεις συστήματος κτλ.) θέλουμε πάλι root ή γίνονται κανονικά backup και χωρίς root;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το περίπτερο της Samsung είναι ακόμα εκεί. Πήγα την Πέμπτη και τα είδα από κοντά.

Προσωπικά μου άρεσε το γκρι και μάλιστα πολύ, αλλά όπως έχει ξαναειπωθεί αυτό είναι θέμα γούστου.

 

Και χθες βράδυ που ήμουν mall υπήρχε κανονικά.

Μάλιστα είχε και τα 2 χρώματα και ενώ εμένα μου αρέσει το γκρι και το περιμένω 2η φορά εκεί στο σταντ της Samsung το άσπρο έδειχνε πιο ωραίο αλλά απ ότι κατάλαβα παίζει ρόλο και ο φωτισμός που έχουν γιατί όταν το κάλυπτα με τσαντάκι μου απ το φωτισμό τότε χανοταν από το άσπρο ή μαγεία του και έμενε αυτό το γαλακτερο που δεν το πάω με τίποτα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Κώστα, πλέον μου έχει φύγει και η παραμικρή αμφιβολία. Δεν έχει ξανασυμβεί σε επίσημο thread συσκευής να μην έχει αναφερθεί ούτε ένα πρόβλημα. Και μου αρέσει που η συσκευή είναι υπέρ-πλήρης out-of-the-box και χωρίς root. Αυτό σημαίνει πολλά και δείχνει την καλή δουλειά της Samsung.

 

Σύντομα θα το έχω (σε λευκό - sorry που σου ξύνω την πληγή, αλλά πιστεύω πως σε λευκό είναι πραγματικά πανέμορφο). Θα αναφέρω λεπτομερείς εντυπώσεις από έναν πρώην κάτοχο Μήλου που ορκιζόταν να μην πάει ποτέ σε Android... Τελικά είναι σοφό το "ποτέ μη λες ποτέ"...

 

Ξυπνήστε μηλοκάτοχοι όσο είναι ακόμα καιρός. Καλή η Apple αλλά πλέον υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές!!! Δεν είμαστε στο 2010!

@Dr mobile Είναι απίστευτο,αλλά θα μπορούσα να είχα γράψει ακριβώς το ίδιο κείμενο,χωρίς ν'αλλάξω ούτε τελεία.

Ως προς το ipad,μπορεί να λέμε και κάποιες υπερβολές πάνω στον ενθουσιασμό μας,αλλά δεν μπαίνει σε σύγκριση, καθώς η μεγάλη του οθόνη και οι εφαρμογές του appstore και του itunes store το κάνουν την καλύτερη(κατα τη γνώμη μου, όχι για πολύ ακόμη ) συσκευή στην κατηγορία του..Αλλωστε το ξεκόλλημα από πλατφόρμες και εταιρείες σε κάνει να παίρνεις τα καλύτερα απ' την καθεμία και να μην καταπίνεις αμάσητα ότι σου δίνουν.Και ευτυχώς το subforum του note κρατιέται μακριά από fan-boy-ισμούς(sic) εκατέρωθεν.

Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...