Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χοντρά χοντρά αφού υπάρχουν αναλυτικά μέσα στον οδηγό..

-Θα χρειαστείς το Kies στον υπολογιστή σου αλλά θα τό'χεις κλειστό (μόνο οι drivers για τη συσκευή σου μέσα στο pc χρειάζονται).

-Θα κατεβάσεις το Odin 1.85 (όχι το Odin 3, αναφέρονται συχνά προβλήματα με δαύτο)

-Θα κατεβάσεις τη rom που επιθυμείς και θα τη φλασάρεις με το Odin (ξεχνάμε παντελώς το Kies πλέον) όπως ακριβώς αναφέρεται στον οδηγό.

-Μόλις περαστεί η νέα rom θα κάνεις factory reset και wipe cache όπως επίσης αναφέρεται στον οδηγό.

 

-Είσαι έτοιμος να το χαρείς φρέσκο φρέσκο και ανανεωμένο :lol:

 

Θα δεις ότι πολλοί προτείνουν την 4.0.4 (είτε Σκανδιναβική είτε Αγγλική είτε Τσέχικη, όλες είναι άψογες σε σύγκριση με την 4.0.3) οπότε βάλε μια 4.0.4 στα υπόψιν. Θα γλυτώσεις θερμοκρασίες, καλύτερη αυτονομία μπαταρίας, δεν θα ξαναδείς reboot έχοντας το wifi ανοικτό (αν βέβαια το έχεις ήδη δει στην 4.0.3)..

 

Δεν κάνει τίποτα φίλε, γι'αυτό είμαστε εδώ (όταν μας αφήνουν οι πελάτες :lol: )

 

:)

 

 

EDITάρα!!: ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ τσέκαρε κατά το άνοιγμα της συσκευής σου αν έχεις το GT-I9100 ή το GT-I9100G, στην δεύτερη περίπτωση τα ξεχνάμε όλα και πάμε διαφορετικά!

 

 

Οχι ενταξει αυτο το εχω ελεγξει το απλο εχω....θα το δοκιμασω κ θα σου πω λοιπον απλο ακουγεται να δουμε κ στην πραξη..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια! Τελικα πηγα στο service σημερα και μου ειπαν φταιει η μπαταρια μαλλον επειδη ειχε φουσκωσει καπως... Αναγκαστηκα να παρω καινουρια μπαταρια γιατι η αλλη δεν ηταν εντος εγγυησης και τωρα ολα φαινονται να δουλευουν καλα! Θελω να ευχαριστησω πολυ τον m7ixalis για τη βοηθεια του χθες! Τωρα ποια 4,0,4 επισημη λετε να βαλω? εχουν διαφορες οι επισημες μεταξυ τους?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Τελικα πηγα στο service σημερα και μου ειπαν φταιει η μπαταρια μαλλον επειδη ειχε φουσκωσει καπως... Αναγκαστηκα να παρω καινουρια μπαταρια γιατι η αλλη δεν ηταν εντος εγγυησης και τωρα ολα φαινονται να δουλευουν καλα! Θελω να ευχαριστησω πολυ τον m7ixalis για τη βοηθεια του χθες! Τωρα ποια 4,0,4 επισημη λετε να βαλω? εχουν διαφορες οι επισημες μεταξυ τους?

 

Ολες ιδιες ειναι.. Οι πιο "διασημες" ειναι η Αγγλικη (LPT) και η Nordic (LPX).. Καλοριζικο το κινητο.. :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια μ βγαζει καθε φορα πριν το ξεκλειδωσω στην οθονη κλειδωματος''περαστε το δαχτυλο για ξεκλειδωμα''τι πρεπει να κανω για να μν μου το βγαζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα με ποια εφαρμογη μπορουμε να αλλαξουμε την ενεργεια που θα γινεται οταν παταμε κουμπι πχ διπλο πατημα του home button?

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ποια 4,0,4 επισημη λετε να βαλω? εχουν διαφορες οι επισημες μεταξυ τους?

 

Μου προτειναν nordic και ειμαι κατευχαριστημενος.δοκιμασε τη και δε θα χασεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορουμε να αλλαζουμε τη φωτεινοτητα της οθονης στην 4,0,4 ακουμπωντας διαρκως το δαχτυλο στο πανω μερος της οθονης? Γιατι εμενα παλια γινοταν και τωρα που εβαλα την 4,0,4 δεν γινεται...
Link to comment
Share on other sites

σημερα βρεθηκα σε ενα χωρο με πολυ κοσμο, και η οθονη σε ασπρο φοντο, εκανε κατι σαν νερα. πρωτη φορα παρουσιαστηκε εκεινη τη στιγμη, και για οση ωρα ημουν στο συγκεκριμενο χωρο, και μετα ολα καλα. υπαρχει περιπτωση να γινοταν καποια παρεμβολη απο αλλη συσκευη;
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορουμε να αλλαζουμε τη φωτεινοτητα της οθονης στην 4,0,4 ακουμπωντας διαρκως το δαχτυλο στο πανω μερος της οθονης? Γιατι εμενα παλια γινοταν και τωρα που εβαλα την 4,0,4 δεν γινεται...

 

Mηπως ειχες custom rom; Εγω στα τοσα android που εχω αλλαξει μονο σε rom cyanogen γινοταν αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορουμε να αλλαζουμε τη φωτεινοτητα της οθονης στην 4,0,4 ακουμπωντας διαρκως το δαχτυλο στο πανω μερος της οθονης? Γιατι εμενα παλια γινοταν και τωρα που εβαλα την 4,0,4 δεν γινεται...

 

Mηπως ειχες custom rom; Εγω στα τοσα android που εχω αλλαξει μονο σε rom cyanogen γινοταν αυτο.

 

Υπήρχε, αλλά στην 4.0.4 έχει αφαιρεθεί.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ δεν το ηξερα αυτο.Αλλωστε μετα την Omega v14 που ειχε το τηλ οταν το πηρα προ ημερων αμεσως 4.0.4 εβαλα.
Link to comment
Share on other sites

Mηπως ειχες custom rom; Εγω στα τοσα android που εχω αλλαξει μονο σε rom cyanogen γινοταν αυτο.

 

Ούτε και σε εμένα γίνεται (4.0.4 cosmote), εάν ξέρει κάποιος παρακαλώ ας μας διαφωτήσει :D

 

Edit: Απ ότι φαίνεται, αυτή η εφαρμογή κάνει τη δουλειά :) https://play.google.com/store/apps/details?id=rubberbigpepper.DisplayBrightness&hl=en

Edited by lostdmd
Link to comment
Share on other sites

Κατι ψιλο ασχετο.Επειδη οποτε φλασαρω ποτε δεν κραταω backup ,κατεβασα μετα απο ψαξιμο χτες το real apk leecher και πλεον εχω κατεβασμενα στην καρτα του τηλεφωνου ολα οσα χρειαζομαι ωστε να μπορω να τα πασαρω και σε φιλους οπως εκανα σημερα.

 

Ενημερωτικα το ειπα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να αλλαξω το csc μου σε EUR στην nordic αλλα αυτη η εφαρμογη (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tYW5uaWFray5jc2NzZWxlY3RvciJd) δεν δουλευει.. Δεν μου βγαζει να επιλεξω csc..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να αλλαξω το csc μου σε EUR στην nordic αλλα αυτη η εφαρμογη (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tYW5uaWFray5jc2NzZWxlY3RvciJd) δεν δουλευει.. Δεν μου βγαζει να επιλεξω csc..

 

ναιη nordic δεν ειναι multi csc. εχει μονο NEE

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια μ βγαζει καθε φορα πριν το ξεκλειδωσω στην οθονη κλειδωματος''περαστε το δαχτυλο για ξεκλειδωμα''τι πρεπει να κανω για να μν μου το βγαζει?

 

Αν φοράει το κινητό 4.0.4 , μπορείς από τις Ρυθμίσεις -> Οθόνη > Κείμενο Βοήθειας (βγάζεις το τικ) .. Αν είσαι στην 4.0.3, δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ...πως θα περάσω την Nordic 4.0.4 και να της κάνω factory reset αφού έχω τη συσκευή με το επικίνδυνο τσιπ...???:wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ...πως θα περάσω την Nordic 4.0.4 και να της κάνω factory reset αφού έχω τη συσκευή με το επικίνδυνο τσιπ...???:wacko:

 

Κάνε factory reset μέσα από το τηλέφωνο και όχι από recovery mode και δε θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε factory reset μέσα από το τηλέφωνο και όχι από recovery mode και δε θα έχεις πρόβλημα.

 

μα αν δεν κάνω factory reset πριν μπω στο μενού, πως είμαι σίγουρος ότι θα με αφήσει να μπω αφού δεν θά'χω κάνει factory reset πρώτα

Link to comment
Share on other sites

μα αν δεν κάνω factory reset πριν μπω στο μενού, πως είμαι σίγουρος ότι θα με αφήσει να μπω αφού δεν θά'χω κάνει factory reset πρώτα

 

Περνάς μία 4.0.3 και κάνεις από recovery και μετά ξαναβάζεις 4.0.4

Γιατί όμως δε δοκιμάζεις πρώτα να δεις αν μπεις ή όχι;

Φτάσαμε στην καταστροφή ακόμα δε ξεκινήσαμε; :D

Link to comment
Share on other sites

Περνάς μία 4.0.3 και κάνεις από recovery και μετά ξαναβάζεις 4.0.4

Γιατί όμως δε δοκιμάζεις πρώτα να δεις αν μπεις ή όχι;

Φτάσαμε στην καταστροφή ακόμα δε ξεκινήσαμε; :D

 

 

ενταξει θ το προσπαθησω ...να δω τι θα καταφερω χαχα..ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.Εγκατέστησα σε jb το spirit fm και ο ήχος ακούγεται μόνο από τα ακουστικά.Πατάω το εικονίδιο του ηχείου αλλά τίποτα.Είχε άλλος παρόμοιο θέμα?κατά τα άλλα παίζει κανονικά το ραδιόφωνο..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

help!!!!!!

ειχα βαλει στο setcpu απο 500 στα 800 οταν ειναι κλειστη η οθονη γιατι οταν εκανα κλησεις μετα το κιν εκανα επανεκκίνηση αλλα στα 800 μετα μου εκανε μονο επανεκκίνηση.τι κανω τωρα?πως μπορω να κανω επαναφορα?

επισης εχω απορια τοσο καιρο που ειχα sony το recovery mod εμπαινε στο μπουτ.εδω τωρα για να κανω backup/restore πρεπει πρωτα να ανοιξει η συσκευη.δεν ειναι λογικο........ δλδ αμα κολησει το κιν πως θα κανω restore?εχετε να προτεινετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

help!!!!!!

ειχα βαλει στο setcpu απο 500 στα 800 οταν ειναι κλειστη η οθονη γιατι οταν εκανα κλησεις μετα το κιν εκανα επανεκκίνηση αλλα στα 800 μετα μου εκανε μονο επανεκκίνηση.τι κανω τωρα?πως μπορω να κανω επαναφορα?

επισης εχω απορια τοσο καιρο που ειχα sony το recovery mod εμπαινε στο μπουτ.εδω τωρα για να κανω backup/restore πρεπει πρωτα να ανοιξει η συσκευη.δεν ειναι λογικο........ δλδ αμα κολησει το κιν πως θα κανω restore?εχετε να προτεινετε κατι?

 

Λογικά μπορείς να μπείς σε recovery mode CMW.Δοκίμασες να μπείς με τον κλασικό τρόπο πατώντας τα πλήκτρα volume up,home screen και power button πατημένα και δεν μπήκε;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...