Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λεω για οσους ενδιαφερονται. Σημερα στη βονταφον μου ειπαν οτι σε κανα μηνα θα ερθει
:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το λεω για οσους ενδιαφερονται. Σημερα στη βονταφον μου ειπαν οτι σε κανα μηνα θα ερθει

 

Τελικά ο κάθε υπάλληλος λέει ότι θέλει. Άλλοι λένε μέσα στον μήνα, άλλοι σε ένα μήνα άλλοι τον Δεκέμβριο και άλλοι τέλος του χρόνου!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι το πιο σωστο ειναι να σκεφτει κανεις το εξης: αν ειχαν ενημερωση και το κινητο αναμενοταν συντομα δε θα υπηχρε το αναλογο προμοσιον? αυτη τη στιγμη δεν εχει ακουστει τιποτα πουθενα ειναι λες κι η συσκευη δεν εχει κυκλοφορησει.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν βγάζουν ένα promotion να διώξουν τα 4s , αλλά μάλλον προσπαθούν να τα δώσουν full price .
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Το iphone5 δεν το έχει παραλάβει ακόμα καμμία εταιρία. Δεν ισχύουν τα περί ξεστοκαρίσματος του 4s κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ένα τηλεφώνημα προς Cosmote για την επιδότηση μου και για να πάρω μια ιδέα για τη προσεχή διαθεσιμότητα του iPhone 5. Ξεκίνησα τη συζήτηση για το 4αρι και για το 4s. €420 για το 4αρι με 18 μήνες συμβόλαιο και €520 το 4s 64Gb με 18 μήνες συμβόλαιο. Φυσικά άμεσα διαθεσιμα και τα δυο.

 

Στο iPhone 5 τώρα, ο εκπρόσωπος της Cosmote ανέφερε να κάνω λίγο υπομονή χωρίς να αναφερθεί σε καμία ημερομηνία. Λίγο από εδώ, λίγο από εκεί, έφερα τη συζήτηση στα μέτρα μου και ανέφερε έμμεσα ότι μέσα στον Οκτώβριο θα ειναι διαθέσιμο.

 

Πιστεύω οτι στο δεύτερο δεκαπενθήμερο θα αρχίσει να ειναι διαθέσιμο. Επίσης ρώτησα μήπως υπάρχει κάποια διαθέσιμη λίστα προτεραιότητας για όσους ενδιαφέρονται και η απάντηση ήταν αρνητική, ωστόσο θα σημειωθεί το ενδιαφέρον για το iPhone 5. Για να δούμε λοιπόν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση στο διλημμά σου είναι απλή. Είτε αγοράζεις το 4S εφόσον σε καλύπτει και αν δεν μπορείς να περιμένεις να έρθει ικανοποιητικό στοκ του 5 στην Ελλάδα είτε περιμένεις να πάρεις το 5 σε κανα δίμηνο που λογικά τα όποια προβλήματα διαθεσιμότητας θα έχουν λυθεί και πιθανόν θα έχουν αποκατασταθεί και οι όποιες κατασκευαστικές ατέλειες. Εσύ αποφασίζεις.:)

 

1ον: Μέχρι να γίνει ομαλή η διάθεσή τους στην Ελλάδα θα φτάσει τέλη Νοέμβρη, αρχές Δεκέμβρη

2ον: Πολύ πιθανόν να αργήσουν ακόμα παραπάνω να διορθώσουν τα όποια προβληματάκια λένε ότι έχει + όσα τυχόν παρουσιαστούν. Δηλαδή πιστεύω πως όποιος θέλει να πάρει το 5 και να έχει το κεφάλι του ήσυχο, θα πρέπει να περιμένει μέχρι Γενάρη τουλάχιστον...για να πει ότι έχουν διορθωθεί όλα

3ον: 150 ευρώ είναι πολύ μεγάλη διαφορά....και ειδικά όταν δίνεις ήδη τόσα πολλά

4ον: Το 4S πιστεύω πως με θα με ικανοποιεί υπέροχα...είπαμε, δεν γίνεται πριν ένα μήνα να ήταν κινητάρα και τώρα να είναι "λίγο"

5ον: Ω Θεέ μου......είμαι τόσο ανυπόμονος που δεν μπορώ να περιμένω τόσο καιρό!!! Θέλω κινητό ΤΩΡΑ :p

 

Οπόόότε...συμπέρασμα: Γεια σου iphone 5, χάρηκα που σε περίμενα, πάμε για το 4S και τα ξαναλέμε στο 5S ή στο 6!

Edited by messier88
Link to comment
Share on other sites

1ον: Μέχρι να γίνει ομαλή η διάθεσή τους στην Ελλάδα θα φτάσει τέλη Νοέμβρη, αρχές Δεκέμβρη

2ον: Πολύ πιθανόν να αργήσουν ακόμα παραπάνω να διορθώσουν τα όποια προβληματάκια λένε ότι έχει + όσα τυχόν παρουσιαστούν. Δηλαδή πιστεύω πως όποιος θέλει να πάρει το 5 και να έχει το κεφάλι του ήσυχο, θα πρέπει να περιμένει μέχρι Γενάρη τουλάχιστον...για να πει ότι έχουν διορθωθεί όλα

3ον: 150 ευρώ είναι πολύ μεγάλη διαφορά....και ειδικά όταν δίνεις ήδη τόσα πολλά

4ον: Το 4S πιστεύω πως με θα με ικανοποιεί υπέροχα...είπαμε, δεν γίνεται πριν ένα μήνα να ήταν κινητάρα και τώρα να είναι "λίγο"

5ον: Ω Θεέ μου......είμαι τόσο ανυπόμονος που δεν μπορώ να περιμένω τόσο καιρό!!! Θέλω κινητό ΤΩΡΑ :p

 

Οπόόότε...συμπέρασμα: Γεια σου iphone 5, χάρηκα που σε περίμενα, πάμε για το 4S και τα ξαναλέμε στο 5S ή στο 6!

 

Και εγώ το ίδιο έκανα. Είχα δώσει το 4s από τον Ιούλιο για να πάρω το 5, αλλά βαρέθηκα να περιμένω και πήρα ξανά 4s! Αυτή την φορά το πήρα λευκό για να νομίζω ότι άλλαξα τηλέφωνο! :lol: Τώρα ας έρθει το 5 όποτε θέλει. Με ανησυχεί ότι δεν υπάρχει καμία διαφήμιση από τα δίκτυα, και βλέπω να αργεί.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έκανα. Είχα δώσει το 4s από τον Ιούλιο για να πάρω το 5, αλλά βαρέθηκα να περιμένω και πήρα ξανά 4s! Αυτή την φορά το πήρα λευκό για να νομίζω ότι άλλαξα τηλέφωνο! :lol: Τώρα ας έρθει το 5 όποτε θέλει. Με ανησυχεί ότι δεν υπάρχει καμία διαφήμιση από τα δίκτυα, και βλέπω να αργεί.

 

Θεός!!!! χαχαχα....Αλλά το είχες δώσει από τον Ιούλιο?? Εσύ παραήσουν αισιόδοξος φιλαράκι.. :p

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έκανα. Είχα δώσει το 4s από τον Ιούλιο για να πάρω το 5, αλλά βαρέθηκα να περιμένω και πήρα ξανά 4s! Αυτή την φορά το πήρα λευκό για να νομίζω ότι άλλαξα τηλέφωνο! :lol: Τώρα ας έρθει το 5 όποτε θέλει. Με ανησυχεί ότι δεν υπάρχει καμία διαφήμιση από τα δίκτυα, και βλέπω να αργεί.
Το θέμα δεν είναι πότε θα έρθει αλλά πότε θα πέσει η τιμή. Με βάση την πολύ μεγαλύτερη ζήτηση σε σχέση με το 4S δεν το βλέπω σε λιγότερο από 6 μήνες να πέφτει σε λογικά επίπεδα τιμής. Το σκεφτόμουν και πάλι για 4S αλλά θα αντέξω με το ταπεινό 3GS. Να ναι καλά το iPad :p
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ειχα επισημη και επωνυμη γραπτη επιβεβαιωση (οχι απο παροχο αυτη τη φορα) οτι το iPhone 5 θα ειναι διαθεσιμο μεσα στο δευτερο δεκαπενθημερο του Οκτωβρη. Οι τιμες, μαλλον θα ειναι της ταξεως των 700, 800 και 1000(!?) Euro αντιστοιχα για τα 16, 32 και 64GB, αν κρινω απο τη προκαταβολη που αναφερθηκε ως ο ενας τροπος για την αποκτηση του με σειρα προτεραιοτητας. Οσοι πληρωνουν μπροστα φυσικα με προκαταβολη, θα εχουν και προτεραιοτητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι πότε θα έρθει αλλά πότε θα πέσει η τιμή. Με βάση την πολύ μεγαλύτερη ζήτηση σε σχέση με το 4S δεν το βλέπω σε λιγότερο από 6 μήνες να πέφτει σε λογικά επίπεδα τιμής. Το σκεφτόμουν και πάλι για 4S αλλά θα αντέξω με το ταπεινό 3GS. Να ναι καλά το iPad :p

 

Σακη ποτε επεσε η τιμη του iphone? μονο αν βγει το επόμενο.

εκτος αν εννοεις οχι απο επισημους αντιπροσωπους δηλ vodafone, cosmote, wind, plaisio κτλ.

 

και εγω για μεσα Οκτωβρη άκουσα αλλα μαλλον θα αργησει παραπανω. αν ηταν να ερθει τοτε θα ειχαν αρχισει οι διαφιμησεις και οι τζαμαριες των παρόχων θα ειχαν γεμισει με τεραστια αυτοκολητα iphone 5. αλλα και να ερθει αν δεν βγουν τα update του ios δεν λεει και πολυ να το αγορασεις

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Σακη ποτε επεσε η τιμη του iphone? μονο αν βγει το επόμενο.

εκτος αν εννοεις οχι απο επισημους αντιπροσωπους δηλ vodafone, cosmote, wind, plaisio κτλ.

 

Ε ναι ρε συ αυτό εννοώ. Να κυλίσει λίγο στην αγορά, να ξεκινήσουν οι επιδοτήσεις και να το χτυπήσω σφραγισμένο σε καμιά αγγελία όπως έκανα με το 4 και το 4S. Στους επίσημους αντιπροσώπους προφανώς και δεν πέφτει.
Link to comment
Share on other sites

Kαποια πληροφορηση για το ποτε θα ειναι διαθεσιμο και στην Ελληνικη αγορα ;;; Edited by sakiss
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

οπως εχουν πει και καποια παιδια εδω μεσα Οκτωβριου μαλλον αλλα χλωμο το κοβω γτ δν εχουν ξεκινησει οι διαφημισεις ακομα αλλα και απο αυτα που θα ερθουν ολα θα ειναι παραγγελιες και θα εξαντληθουν τα λιγα που θα ερθουν αμεσως
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ειχα επισημη και επωνυμη γραπτη επιβεβαιωση (οχι απο παροχο αυτη τη φορα) οτι το iPhone 5 θα ειναι διαθεσιμο μεσα στο δευτερο δεκαπενθημερο του Οκτωβρη. Οι τιμες, μαλλον θα ειναι της ταξεως των 700, 800 και 1000(!?) Euro αντιστοιχα για τα 16, 32 και 64GB, αν κρινω απο τη προκαταβολη που αναφερθηκε ως ο ενας τροπος για την αποκτηση του με σειρα προτεραιοτητας. Οσοι πληρωνουν μπροστα φυσικα με προκαταβολη, θα εχουν και προτεραιοτητα.

 

Στη document θεωρούν ότι απευθύνονται σε πιθήκους.

Link to comment
Share on other sites

Iphone 5 16GB τημή στα 985.00€

 

αυτες οι τιμες ειναι επειδη καποιοι το εχουν φερει εδω χωρις να το εχει φερει η apple.

οποιος θελει να το εχει πριν ερθει επισημα Ελλαδα το χρυσοπληρωνει.

μολις διατεθει απο την apple επισημα Ελλαδα αυτες οι τιμες δεν θα ισχυουν πουθενα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το φαινομενο παιδια δεν υπαρχει μονο στην Ελλαδα

Και στην Αγγλια υπαρχουν αγγελιες που πουλανε τα 16αρια 700£ ενω η κανονικη τους τιμη ειναι λιγο πανω απο τις 500£

iPhone 6 . iPad Air . One+ One
Link to comment
Share on other sites

Sτο ραδιοφωνο ακουσα μια εκπομπη που χορηγος ειναι η κοσμοτε και γθα να τη διαφημισουν ειπε οτι συντομα ερχεται το iphone5 για να το δουμε απο κοντα και να το αγορασουμε.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρωτησα σημερα στο apple store στο κολονακι κ δεν ξεραν τιμη κ διαθεσιμοτητα κ ειχαν διαφημιση μονο του 4ς οποτε δυσκολα οκτωμβρη....
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση παιδια για οκτωβρη. Και περα απο την αγνοια των περισσοτερων υπαλληλων, αυτο που το αποδεικνυει ειναι η ελλειψη διαφημισεων-προωθησης.

Αν ερθει τον Νοεμβρη, οποιος θελει να το παρει, ευχαριστημενος να ναι.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρωτησα σημερα στο apple store στο κολονακι κ δεν ξεραν τιμη κ διαθεσιμοτητα κ ειχαν διαφημιση μονο του 4ς οποτε δυσκολα οκτωμβρη....

 

Δεν υπαρχει apple store στην Ελλαδα

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...