Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρόν και ο παθών φίλος!! Να κάνω μια μικρή διόρθωση: Δεν το πήρα από birdphone (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω από πού το πήρα), αλλά αυτό δεν έχει σημασία γιατί τα περισσότερα ιντερνετικά μαγαζιά με τον ίδιο τρόπο δουλεύουν. Στην αρχή μάλιστα ο τύπος από το κατάστημα μου ανέφερε με περίσσια σιγουριά οτι το τηλέφωνο προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά. Οπότε, τηλέφωνο στη samsung οπωσδήποτε! Θα βγάλεις άκρη.

 

Ναι πες μας από πού το πήρες...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τον πλαισειο γυρω απο την οθονη αλλαζει? αν ναι και ποσο περιπου αμα γνωριζει καποιος? μιας μερα κινιτο μου εφυγε απο την τσεπη οταν ημουν στο μηχανακι κ εγινε χαλια! το πατησε και ενα αλλο μηχανακι!!

 

Όχι δυστυχώς δεν αλλάζει μόνο του..πάει μαζί με όλη την οθόνη (τουλάχιστον έτσι μου είπαν στο service) οπότε δεν αξίζει..και εγώ με ένα πέσιμο από την τσέπη το έκανα χάλια όλο το ασημί πλαίσιο.. :-(

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν αλλάζει μόνο του..πάει μαζί με όλη την οθόνη (τουλάχιστον έτσι μου είπαν στο service) οπότε δεν αξίζει..και εγώ με ένα πέσιμο από την τσέπη το έκανα χάλια όλο το ασημί πλαίσιο.. :-(

 

Στο note αλλάζει σίγουρα το πλαϊνό χωρίς την οθόνη...

Το είδα με τα μάτια μου

Στο σ3 πραγματικά δεν ξέρω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν αλλάζει μόνο του..πάει μαζί με όλη την οθόνη (τουλάχιστον έτσι μου είπαν στο service) οπότε δεν αξίζει..και εγώ με ένα πέσιμο από την τσέπη το έκανα χάλια όλο το ασημί πλαίσιο.. :-(

 

Για αυτό το λογο πήρα τις original αυτες (εχει 2 μέσα) και ειναι άψογες, πολύ πολύ διακριτικές και λεπτότατες!!

 

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=34211&ref=bestprice.gr

 

Δεν ειναι σκληρό πλαστικό ουτε σιλικόνη και αποροφαει τους κραδασμούς σε τυχον "πέσιμο"...

Οποιος την εχει καταλαβαίνει τι λεω και οποιος τις πάρει θα με θυμηθεί! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Στο note αλλάζει σίγουρα το πλαϊνό χωρίς την οθόνη...

Το είδα με τα μάτια μου

Στο σ3 πραγματικά δεν ξέρω...

 

Στο ΝΟΤΕ προστατεύει και την οθόνη καλύτερα απ οτι είδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο ΝΟΤΕ προστατεύει και την οθόνη καλύτερα απ οτι είδα.

 

Ναι δεν το αφήνει περιμετρικά εκτεθιμενο όπως στο s3.. Καλά τι χαζό κι αυτό να μην μπορείς να αλλάξεις το περίβλημα.. Κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε Siyah duall boot.. Να θυμηθούμε λιγο το SII..

 

Έτοιμος !!! Είναι beta βέβαια ...αλλα η πρώτη κίνηση έγινε http://www.gokhanmoral.com/

 

Και κάποιες οδηγίες http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32481088&postcount=531

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος !!! Είναι beta βέβαια ...αλλα η πρώτη κίνηση έγινε http://www.gokhanmoral.com/

 

Και κάποιες οδηγίες http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32481088&postcount=531

 

Sorry παιδια αλλα όσες φορες δοκίμασα custom kernel, η συσκευη μας γίνεται χειρότερη. Τελευταίa φορα ηταν με του Syiah.

Οταν τον πεταξα δεν πίστευα στα ματιά ποσο καλύτερα έτρεχε η συσκευη μου.

Βελτιώνουν κάποια πράγματα και κάνουν ζημιά σε αλλα.

 

Προσωπικά θεωρώ οτι η εποχη των custom εχει φθάσει στο τέλος της. Δέχομαι μονο κάποια tweaks που μπορείς να τα δοκιμασεις και αν δεν προξενούν αλλού προβλήματα τα κρατάς.

Οι custom rom πάλι, περιορίζονται σ αυτόν τον ρόλο. Να σου δίνουν τα tweaks έτοιμα και δοκιμασμένα. Πολλοι ειναι αυτοί που πιστεύουν οτι οι odexed ειναι πιο γρήγορες απο τις deodexed custom. Δεν ξέρω αν ειναι πιο γρήγορες, όμως σίγουρα δεν ειναι πιο αργες.

Απο την μέρα που σταμάτησα να φλασαρω ευχαριστηθηκα το κινητο μου. Μπόρεσα να ασχοληθώ με εφαρμογές, να ψάξω για καινούργιες. Να βρω λύσεις μέσα απο το Google play.

Για μένα οποίος θελει να ασχολείται ας το κανει με την Ωμεγα που δικαίως ειναι Νο1 στο XDA. Δεν εχει παρατολμα tweaks και σου δίνει την δυνατότητα με την kitchen να κανεις οτι θέλεις. Υπάρχει ενα update μια φορα την εβδομάδα το οποίο περνάς χωρις wipe και συνεχίζεις όπως είσαι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω την Omega, και επειδη πρωτη φορα ασχολουμαι με custom roms σε Samsung, ειχα διαβασει καπου οτι πρεπει να κρατησουμε back up τον φακελο με το imei, γιατι μπορει με καποιες rom να χαθει. Αυτο πως γινεται?Δεν βρισκω το post. Πρεπει να γινει μονο την πρωτη φορα και να εχω το back up στο pc, ή καθε φορα που ειναι να φλασαρω καποια rom?

 

Επισης μπορω να περασω μεσα στο zip της Omega μια εφαρμογη που κανει kill οταν εχεις πατημενο το πληκτρο που παει πισω? Ή να το κανω μετα με το titanium, σαν system app.?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω την Omega, και επειδη πρωτη φορα ασχολουμαι με custom roms σε Samsung, ειχα διαβασει καπου οτι πρεπει να κρατησουμε back up τον φακελο με το imei, γιατι μπορει με καποιες rom να χαθει. Αυτο πως γινεται?Δεν βρισκω το post. Πρεπει να γινει μονο την πρωτη φορα και να εχω το back up στο pc, ή καθε φορα που ειναι να φλασαρω καποια rom?

 

Επισης μπορω να περασω μεσα στο zip της Omega μια εφαρμογη που κανει kill οταν εχεις πατημενο το πληκτρο που παει πισω? Ή να το κανω μετα με το titanium, σαν system app.?

 

Οταν ξεκινησεις την διαδικασια εγκαταστασης της Ωμεγα, εχει επιλογη για backup του φακελου EFS. Θα το κανεις και θα αποθηκευτει στην εσωτερικη μνημη. Μετα οταν τελειωσεις με το φλασαρισμα θα το αποθηκευσεις στο PC σου για ασφαλεια. Δεν χρειαζεται να το κανεις καθε φορα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα να περιμενω το official update και περασα την Ωμεγα.

Δεν σχολιαζω τα περι JB, εχουν χιλιωειπωθει, απλα το κινητο πλεον δινει την αισθηση οτι δουλευει πως θα επρεπε να ηταν απο την αρχη.

Το μονο που θελω, ειναι εντυπωση μου η εχει βελτιωσει αισθητα και τα επιπεδα στο auto brightness αλλα και την μεγιστη φωτεινοτητα :O?

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα να περιμενω το official update και περασα την Ωμεγα.

Δεν σχολιαζω τα περι JB, εχουν χιλιωειπωθει, απλα το κινητο πλεον δινει την αισθηση οτι δουλευει πως θα επρεπε να ηταν απο την αρχη.

Το μονο που θελω, ειναι εντυπωση μου η εχει βελτιωσει αισθητα και τα επιπεδα στο auto brightness αλλα και την μεγιστη φωτεινοτητα :O?

Την ευαισθησία του auto brightness την ρυθμίζεις από την μπάρα. Η μέγιστη φωτεινότητα είναι η ίδια (αμφιβάλω αν αλλάξει ποτέ)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στο s3 για να αλλάξουμε bootanimation πρέπει να υποστηρίζεται απο τον κατάλληλο kernel .

 

Ένα παιδί στο xda κατάφερε με το CWM_CustomBootanimation_Enable zip που έφτιαξε να μπορούμε να βάλουμε custom boot animations χωρίς να χρειαζεται κάποιος συμβατός kernel .

 

Εδω ειναι το θεμα στο xda με την ενεργοποίηση /απενεργοποίηση του bootanimation http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1897969

Και διάφορα όμορφα θέματα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1911963

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι πες μας από πού το πήρες...

 

Smarties. Το πρώτο προοριζόταν για Μαυροβούνιο. Στη Samsung μου είπαν ότι ανήκει στο "Αδριατική group " και δεν καλύπτεται. Κάλεσα στο μαγαζί και μετά από μια μικρή διαφωνία για το αν είναι εντός ή εκτός, μου το άλλαξαν με ένα Βουλγάρικο (σφραγισμένο). Το θέμα είναι ότι λόγω διαφόρων παραγόντων η ιστορία κράτησε κανα μήνα. Δε βαριέσαι... τέλος καλό, όλα καλά.

Edited by tsekali
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν stock branded rom και θέλουν να αφαιρέσουν τα animation (βλέπε Cosmote) , έφτιαξα αυτό:

 

http://www.4shared.com/zip/QHvHEmZL/Stratos_Unbranded_Animations.html

 

To φλασάρουμε μέσα από custom recovery και επαναφέρει τα unbranded original της Samsung

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα root και έχω δύο ερωτήσεις.

Πως μπορώ να σβήσω εφαρμογές του κινητού όπως πχ Google+ που είναι μόνιμες;

Επίσης....διάβαζα ότι αν είσαι root δε βλέπεις τις διαφημίσεις...αυτό γίνεται από κάποιο από τα δύο προγράμματα που μπήκαν με το rootάρισμα ή με τα προγράμματα που συζητήθηκαν πιο πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα root και έχω δύο ερωτήσεις.

Πως μπορώ να σβήσω εφαρμογές του κινητού όπως πχ Google+ που είναι μόνιμες;

Επίσης....διάβαζα ότι αν είσαι root δε βλέπεις τις διαφημίσεις...αυτό γίνεται από κάποιο από τα δύο προγράμματα που μπήκαν με το rootάρισμα ή με τα προγράμματα που συζητήθηκαν πιο πάνω;

 

Με ένα file explorer που έχει root permission π.χ. ES File Explorer σβήνεις όποιο apk αρχείο θέλεις από το φάκελο system.

Για τις διαφημίσεις κατέβασε το Adfree

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! :)

 

Με το titanium backup (που θα το χρειαστείς σίγουρα) μπορείς να κανείς παπάδες

π.χ μπορείς και να σβησεις ότι θες αλά και να παγώσει τις εφαρμογές που θες και να είναι ανενεργες χωρίς να τις σβήσει για την περίπτωση που θες να τις ξαναχρησιμοποιησεις.

όπως και να έχει ΠΡΌΣΕΧΕ ΤΙ ΘΑ ΣΒΉΣΕΙ....

Link to comment
Share on other sites

...

όπως και να έχει ΠΡΌΣΕΧΕ ΤΙ ΘΑ ΣΒΉΣΕΙ....

 

:) Έχω πάρει φόρα...Google+ Flipboard Foursquare Game hub Cosmote κλπ κλπ Super η φάση...επιτέλους θα έχω μόνο όσες εφαρμογές χρειάζομαι ;)

 

...

To φλασάρουμε από recovery mod και επαναφέρει τα unbranded original της Samsung

 

Αν δε σου κάνει κόπο πες μου πως γίνεται αυτό γιατί θέλω να διώξω τις...ομορφιές της Cosmote!!

Ευχαριστώ! :)

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

ΟΚ...αν και είναι λίγο αδύνατο να κάνεις multi quote σε ποστάρισμα μεταγενέστερο!!!! Επίσης δε νομίζω ότι μπορώ να ρωτήσω κάποιον που πόσταρε 3 μηνύματα μετά με επεξεργασμένο μήνυμα 3 μηνύματα πριν...γιατί απλά δε θα το δει....ποιος περιμένει διάλογο στο μήνυμα του σε προηγούμενο μήνυμα!!!!;;;;

...

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου κάνει κόπο πες μου πως γίνεται αυτό γιατί θέλω να διώξω τις...ομορφιές της Cosmote!!

Ευχαριστώ! :)

 

Βάλτο στην κάρτα του κινητού σου.

Εκκινείς το τηλέφωνο σε recovery mode.

Επιλέγεις install.zip from sdcard

choose zip from sdcard και βρίσκεις το αρχείο.

Μετά επιλέγεις install και όταν τελειώσει (1 sec κάνει), επιλέγεις reboot system.

Link to comment
Share on other sites

Άραγε τώρα που βγήκε το νοτε 2 θα δούμε πορτ το λογισμικο του στο δικο μας..Εχει μερικά κολπάκια που θα ήταν χρήσιμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω χρωμα η εμφανιση στην μπαρα ειδοποιησεων ??να βαλω ας πουμε μια φωτο μου κτλ.

να βγαλω την μαυριλα θελω!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω χρωμα η εμφανιση στην μπαρα ειδοποιησεων ??να βαλω ας πουμε μια φωτο μου κτλ.

να βγαλω την μαυριλα θελω!

 

Κοίταξε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1843342

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...