Jump to content

iOS 6


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την ios6 στο τεσσάρι μου και δεν δουλεύει η επιλογή μην ενοχλείτε Τι κι αν το έχω ενεργοποιημένο τι όχι όταν με καλούν πάντα χτυπάει Μήπως έχει κανεις άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Λογικό να χτυπάει το κινητό σου ακόμα και αν έχεις ενεργοποιήσει το "μην ενοχλείτε". Το "μην ενοχλείτε" απλά απενεργοποιεί τους ήχους από μηνύματα, push notifications, emails, κτλ., όταν το κινητό είναι κλειδωμένο. Εφόσον το έχεις ξεκλείδωτο όλα θα ακούγονται κανονικά. Τώρα αν θες να μην ακούγονται ούτε οι κλήσεις θα πρέπει να πας στο Settings > Notifications > Do not disturbed και εκεί που λέει Allow calls from εσύ θα επιλέξεις No one. Εκεί έχει και άλλες επιλογές όπως everyone, favorites ή all contacts.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 324
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λογικό να χτυπάει το κινητό σου ακόμα και αν έχεις ενεργοποιήσει το "μην ενοχλείτε". Το "μην ενοχλείτε" απλά απενεργοποιεί τους ήχους από μηνύματα, push notifications, emails, κτλ., όταν το κινητό είναι κλειδωμένο. Εφόσον το έχεις ξεκλείδωτο όλα θα ακούγονται κανονικά. Τώρα αν θες να μην ακούγονται ούτε οι κλήσεις θα πρέπει να πας στο Settings > Notifications > Do not disturbed και εκεί που λέει Allow calls from εσύ θα επιλέξεις No one. Εκεί έχει και άλλες επιλογές όπως everyone, favorites ή all contacts.

 

Ετσι ακριβως , αλλα οταν ενεργοποιεις το "μην ενοχλειτε" εννοειτε οτι δεν θελεις να ενοχληθεις και αρα παραμετροποιεις τα παραπανω αναλογα με τις αναγκες σου !!!!

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Προχθες περασα το 6 και στη ουσια δεν ειχα προβληματα.Πριν μερικες ωρες εκανα reset στο 4s και εγκατεστησα φυσικα τα 6 ,και αρχισαν τα προβληματα.Το πρωτο ειναι οτι ο χαρτης δεν με βρισκει σαν να μην δουλευει το gps ,εβαλα σε λειτουργια το find my i phone αλλα δεν μπορει να το βρει ενω στελνει email με ηχο.

Καποια βοηθεια?

 

update

Τελικα ξαναεκανα επανοφορα και λυθηκε

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ios6 στο τεσσάρι μου και δεν δουλεύει η επιλογή μην ενοχλείτε Τι κι αν το έχω ενεργοποιημένο τι όχι όταν με καλούν πάντα χτυπάει Μήπως έχει κανεις άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Βασικά με μια επανεκκίνηση της συσκευής λειτουργεί ρολόι. Προτείνω σε όσους περάσουν την iOS 6, να κάνουν το ίδιο για να εφαρμοστούν όλα τα features.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με μια επανεκκίνηση της συσκευής λειτουργεί ρολόι. Προτείνω σε όσους περάσουν την iOS 6, να κάνουν το ίδιο για να εφαρμοστούν όλα τα features.

 

Αυτο ειναι πολυ σωστο......προσωπικα καποιες φορες κανω και hard reset.

Edited by sakiss
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμα για μένα το 5 & 6 (τα άλλα δεν βλέπω να τα έχω ιδιαίτερη ανάγκη)

5) Really Delete Gmail

When you want to delete a message from your Gmail account, tap and hold the Archive Box icon. You’ll be asked if you want to delete or archive the message. Not perfect, but at least now I can delete my Gmail messages.

 

6) (Bonus for giving your phone to kids) Guided Access

Technically, Guided Access is an “Accessibility” feature, but I use it when my niece or nephew want to play a game on my phone. Last time I did that, they called everyone in my Contacts (and got Siri to call me “Poopie Pants”). Turn on Guided Access via Settings > General > Accessibility > Guided Access. Launch the app you want and triple-tap the Home button. Once Guided Access is turned on, you can’t leave the app unless you triple-tap and enter a passcode.

Read more at http://venturebeat.com/2012/09/29/6-cool-little-features-you-didnt-know-ios-6-had/#46wS5r1Ur6PBUFkF.99

Link to comment
Share on other sites

μια και λες για το 5, εγώ το βρίσκω πολύ χρήσιμο. γενικά μου την έδινε που μόνιμα τα email πήγαιναν για αρχειοθέτηση και δεν διαγράφονταν. αυτό που θέλω να ρωτήσω όμως είναι που είναι η αρχειοθέτηση αυτή? μήπως τα διαγράφει τελικά? δε μπορώ να βρω που πηγαίνουν μετά το "archive"
Link to comment
Share on other sites

μια και λες για το 5, εγώ το βρίσκω πολύ χρήσιμο. γενικά μου την έδινε που μόνιμα τα email πήγαιναν για αρχειοθέτηση και δεν διαγράφονταν. αυτό που θέλω να ρωτήσω όμως είναι που είναι η αρχειοθέτηση αυτή? μήπως τα διαγράφει τελικά? δε μπορώ να βρω που πηγαίνουν μετά το "archive"

Πηγαίνουν εκεί που λέει All mails ή εκεί που τα έχεις κάνει αρχειοθέτηση π.χ. σε κάποιο φάκελο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι που δεν θυμαμαι και αν ισχυε παλαιοτερα ....

σε landscape mode δεν υποτιθεται οτι γυρναει αυτοματα σε ολες τις εφαρμογες απλα με την περιστροφη ;;;

σε εμενα δεν το κανει σε καμμια απο οσες δοκιμασα !!!

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι που δεν θυμαμαι και αν ισχυε παλαιοτερα ....

σε landscape mode δεν υποτιθεται οτι γυρναει αυτοματα σε ολες τις εφαρμογες απλα με την περιστροφη ;;;

σε εμενα δεν το κανει σε καμμια απο οσες δοκιμασα !!!

Μιλάς για τις ενσωματωμένες εφαρμογές του iOS ή για εφαρμογές τρίτων? Δεν γυρίζουν όλες οι εφαρμογές σε landscape, π.χ. η εφαρμογή τηλέφωνο δεν γυρίζει, οι ρυθμίσεις δεν γυρίζουν. Εν ολίγοις δεν γυρίζουν όλες σε landscape γιατί δεν το υποστηρίζουν. Όπως για παράδειγμα το tweetbot γυρίζει σε landscape μόνο όταν γράφεις κάποιο tweet ενώ το timeline δεν γυρίζει σε lanscape.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνουν εκεί που λέει All mails ή εκεί που τα έχεις κάνει αρχειοθέτηση π.χ. σε κάποιο φάκελο.

 

ειχα 1.324 μυνηματα στo all mails!!!

Link to comment
Share on other sites

ειχα 1.324 μυνηματα στo all mails!!!

Άρχισε να σβήνεις. Γενικά όλα τα emails κρατιούνται μέσα στο all mails άσχετα αν είναι στον κάδο, στο spam, στα εισερχόμενα, απεσταλμένα, φακέλους, κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πολλά και ωραία features αλλά έχει πολύ δουλειά ακόμη μέχρι να γίνει optimized.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για τις ενσωματωμένες εφαρμογές του iOS ή για εφαρμογές τρίτων? Δεν γυρίζουν όλες οι εφαρμογές σε landscape, π.χ. η εφαρμογή τηλέφωνο δεν γυρίζει, οι ρυθμίσεις δεν γυρίζουν. Εν ολίγοις δεν γυρίζουν όλες σε landscape γιατί δεν το υποστηρίζουν. Όπως για παράδειγμα το tweetbot γυρίζει σε landscape μόνο όταν γράφεις κάποιο tweet ενώ το timeline δεν γυρίζει σε lanscape.

 

Εχεις δικιο ....ημουν αοριστος !!!

Οι χαρτες πχ. περιστρεφονται.......το φ/β ομως οχι.

Νομιζω σε j/b συσκευες υπηρχε ενα προγραμματακι που "αναγκαζε" τις εφαρμογες να περιστρεφονται κατα βουληση.

Υπαρχει κατι αναλογο και σε μαμα συσκευες ;;;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο ....ημουν αοριστος !!!

Οι χαρτες πχ. περιστρεφονται.......το φ/β ομως οχι.

Νομιζω σε j/b συσκευες υπηρχε ενα προγραμματακι που "αναγκαζε" τις εφαρμογες να περιστρεφονται κατα βουληση.

Υπαρχει κατι αναλογο και σε μαμα συσκευες ;;;

 

Το Φ/Β δε γυρίζει στις "ενημερώσεις". Αν ανοίξεις όμως μια φώτο τότε γυρίζει! Δεν είναι κάποιο πρόβλημα, έτσι είναι η εφαρμογή.

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο ....ημουν αοριστος !!!

Οι χαρτες πχ. περιστρεφονται.......το φ/β ομως οχι.

Νομιζω σε j/b συσκευες υπηρχε ενα προγραμματακι που "αναγκαζε" τις εφαρμογες να περιστρεφονται κατα βουληση.

Υπαρχει κατι αναλογο και σε μαμα συσκευες ;;;

Όπως είπα και πριν, πρέπει η εφαρμογή να υποστηρίζει την περιστροφή. Αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Απ όσο ξέρω δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή που να το κάνει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ Ι PHONE 4S ΣΕ IOS 6 ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ . ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ..... ΤΟ ΕΚΑΝΑ RESET ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ......ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ???????:worry:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ Ι PHONE 4S ΣΕ IOS 6 ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ . ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ..... ΤΟ ΕΚΑΝΑ RESET ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ......ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ???????:worry:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

1) Δοκίμασε ένα απλό reboot της συσκευής.

2) Διέγραψε αυτές που είναι σε αναμονή και ξαναδοκίμασε.

3) Δοκίμασε να κάνεις sign out από το app store (Settings -> iTunes & App Store), sing in (αφού πρώτα έχεις σβήσει τις εφαρμογές που είναι σε κατάσταση αναμονής), Reset Network Settings, reboot του 4S και ξαναδοκίμασε.

4) Αφου σβήσεις αυτές που είναι σε κατάσταση αναμονής μπορείς να δοκιμάσεις να τις κατεβάσεις στο itunes (υπολογιστή σου) και μετά με κλειστό το Wifi (στο 4S) να κάνεις sync με το κινητό.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Για οσουν δε το εχουν παρει ειδηση, κατεβαστε το maps+, ειναι ολοιδιο google maps..βεβαια δε ξερω αν εχει ολες τις λειτουργιες που χρειαζεται καποιος..εμενα με υπερκαλυπτει...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι με τη σειρα μου

Απεκτησα ενα ipad 3 3g,αλλα δεν σκαμπαζω τιποτα απο apple

Μιας και προς το παρον μεχρι να μαθω τι εστι apple δεν προκειται να προβω σε jb,να προχωρησω στην αναβαθμιση Ios6?

Εχει ουσιαστικες διαφορες απο την υπαρχουσα?

Μηπως επειδη ειναι καινουργιο εχει τιποτα bugs?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι με τη σειρα μου

Απεκτησα ενα ipad 3 3g,αλλα δεν σκαμπαζω τιποτα απο apple

Μιας και προς το παρον μεχρι να μαθω τι εστι apple δεν προκειται να προβω σε jb,να προχωρησω στην αναβαθμιση Ios6?

Εχει ουσιαστικες διαφορες απο την υπαρχουσα?

Μηπως επειδη ειναι καινουργιο εχει τιποτα bugs?

Αν εχεις 5.1.1 μεινε εκει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις 5.1.1 μεινε εκει.

 

Ναι 5.1.1 εχω,για ποιους λογους μενω ως εχω?

Εχει bugs?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα δεν μου εδωσε κατι καινουργιο, μου στερησε το google maps, μου εριξε την αυτονομια, εχασα το jailbreak, ο Safari και ο Chrome μου κρασαρουν πιο συχνα, οταν το κλειδωνεις το wifi αποσυνδεετε και ξανα συνδεετε μολις ξεκλειδωσεις με οτι αυτο σημαινει για ειδοποιησεις κτλ.

 

Σιγουρα θα βγει 6.x.x πολυ συντομα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...