Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πες καμια καλη free...

 

δοκιμασμενες απο μενα.

για μηνυματα

 

για εφαρμογες

παρολα αυτα δεν εγγυαμαι τιποτα.:p

 

Έκανα ξανά την εγκατάσταση αν και δεν μου έβγαλε επιλογή αυτήν την φορά..Πλέον πάει αρκετά γρήγορα,δεν έχω παρατηρήσει κολλήματα...

 

χαιρομαι! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλά απ ότι είδα δεν έχει κάνει καθαρή εγκατάσταση!Έχουν σβηστεί οι επαφές και οι εφαρμογές αλλά έχει κρατήσει την μουσική και τις εικόνες..Είναι λογικό αυτό?Πως θα κάνω καθαρή εγκατάσταση αφού δεν μου βγάζει την επιλογή στο seus όπως στην αρχή?
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασμενες απο μενα.

για μηνυματα

 

για εφαρμογες

παρολα αυτα δεν εγγυαμαι τιποτα.:p

 

σε ευχαριστω, θα τα δοκιμασω, απλα πρωτα θα την περασω απο πανω και αμα δω οτι κολλαει θα κανω καθαρη εγκατασταση...;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία όπως έγραψε και ο Κωνσταντίνος σε προηγούμενα ποστ να κάνετε καθαρή εγκατάσταση και με καθαρή micro sd αφού πάρετε πρώτα backup και να επαναφέρεται μονό φωτογραφίες, βίντεο και μουσική. Όλες της εφαρμογές να της κάνετε εγκατάσταση από την αρχή.

 

ΥΓ ξέρω-ξέρω πήρα απουσίες από το myphone της τελευταίες μέρες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μολις σημερα το αγόρασα και επειδή είναι το πρωτο μου android κινητό θα ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω (οκ ξέρω πως είναι ερωτήσεις τελέιως αρχάριου)

 

1. Δεν βρίσκω την εφαρμογή android market. Πρέπει να την εγκαταστήσω; Λογαριασμό google mail έχω και στυγχρονίστηκε.

 

2. Για να εξοικονομώ την μπαταρία, εκτός από την εξοικονόμηση ενέργειας, πρέπει κάθε τοσο και λιγάκι να ελέγχω και να κλέινω τις εφαρμογές που λειτουργούν στο παρασκήνιο. Υπάρχει κάποια που πρέπει οπωσδηποτε να την αφήνω πάντα να λειτουργεί.

 

3. Κάποια εφαρμογή για μετρητή κλήσεων;

 

Αν και ισως αυτή να είναι ερώτηση σε λάθος ενότητα 5-6 εφαρμογές που οπωσδήποτε πρέπει να κατεβάσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μολις σημερα το αγόρασα και επειδή είναι το πρωτο μου android κινητό θα ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω (οκ ξέρω πως είναι ερωτήσεις τελέιως αρχάριου)

 

1. Δεν βρίσκω την εφαρμογή android market. Πρέπει να την εγκαταστήσω; Λογαριασμό google mail έχω και στυγχρονίστηκε.

 

2. Για να εξοικονομώ την μπαταρία, εκτός από την εξοικονόμηση ενέργειας, πρέπει κάθε τοσο και λιγάκι να ελέγχω και να κλέινω τις εφαρμογές που λειτουργούν στο παρασκήνιο. Υπάρχει κάποια που πρέπει οπωσδηποτε να την αφήνω πάντα να λειτουργεί.

 

3. Κάποια εφαρμογή για μετρητή κλήσεων;

 

Αν και ισως αυτή να είναι ερώτηση σε λάθος ενότητα 5-6 εφαρμογές που οπωσδήποτε πρέπει να κατεβάσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

1 η εφαρμογή λέγεται Google Play

2 έτσι λειτουργεί το Android

3 3G Watchdog

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποιος μπορεί να μου εξηγήσει πως να κάνω την αναβάθμιση γιιατί είμαι άσχετος και να μου εξηγήσετε πως να την κάνω με το περιβόητο SEUS! Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Αλλά απ ότι είδα δεν έχει κάνει καθαρή εγκατάσταση!Έχουν σβηστεί οι επαφές και οι εφαρμογές αλλά έχει κρατήσει την μουσική και τις εικόνες..Είναι λογικό αυτό?Πως θα κάνω καθαρή εγκατάσταση αφού δεν μου βγάζει την επιλογή στο seus όπως στην αρχή?

 

Ναι λογικο ειναι.Η αναβαθμιση δεν πειραζει τιποτα απο ο,τι εχεις στην καρτα μνημης.Αλλα οπως λεει και ο Θανασης, πρεπει να σβησεις ο,τι εχει η καρτα μνημης (εννοειται οτι κρατας μπακ απς σε φωτο,τραγουδια και λοιπα) για τον πολυ απλο λογο οτι οταν περαστει η ICS, η καρτα μνημης θα εχει ακομα τους παλιους φακελους που εχουν φτιαξει οι εφαρμογες με την Gingerbread.Κατα ποσο επηρεαζεται η λειτουργια του τηλεφωνου, τι να σου πω;Εγω παντω ετσι θα το κανα.:)

 

Παιδία όπως έγραψε και ο Κωνσταντίνος σε προηγούμενα ποστ να κάνετε καθαρή εγκατάσταση και με καθαρή micro sd αφού πάρετε πρώτα backup και να επαναφέρεται μονό φωτογραφίες, βίντεο και μουσική. Όλες της εφαρμογές να της κάνετε εγκατάσταση από την αρχή.

 

ΥΓ ξέρω-ξέρω πήρα απουσίες από το myphone της τελευταίες μέρες.

 

Μην ξαναγινει...δεν μπορω να τα βγαλω περα μονος!:lol::lol::lol::p

 

Παιδιά οποιος μπορεί να μου εξηγήσει πως να κάνω την αναβάθμιση γιιατί είμαι άσχετος και να μου εξηγήσετε πως να την κάνω με το περιβόητο SEUS!

 

Συνδεεις το καλωδιο με το πισι.ανοιγεις το σεους και ακολουθεις τα βηματα...δεν ειναι δα και πυρηνικη φυσικη..;) ο,τι ερωτηση εχεις καντην ή αν κολλησεις καπου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παίδες να κάνω και εγώ μια ερώτηση , χωρίς να είμαι route μπορώ να κάνω back up saves απο το final fantasy 3 πριν το update :):):p

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικο ειναι.Η αναβαθμιση δεν πειραζει τιποτα απο ο,τι εχεις στην καρτα μνημης.Αλλα οπως λεει και ο Θανασης, πρεπει να σβησεις ο,τι εχει η καρτα μνημης (εννοειται οτι κρατας μπακ απς σε φωτο,τραγουδια και λοιπα) για τον πολυ απλο λογο οτι οταν περαστει η ICS, η καρτα μνημης θα εχει ακομα τους παλιους φακελους που εχουν φτιαξει οι εφαρμογες με την Gingerbread.Κατα ποσο επηρεαζεται η λειτουργια του τηλεφωνου, τι να σου πω;Εγω παντω ετσι θα το κανα.:)

 

Μα δεν φοράω κάρτα μνήμης... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος τροπος ειναι ο εξης:

 

ΠΡΩΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ BACKUP (αρχεια-εικονες-ηχους και οτι αλλο θελουμε)

 

1. Κανετε το Update με το PC Companion.

2. Αφου τελειωσει το Update και ανοιξει το κινητο, ανοιγετε το WIFI ωστε να κανει εναν τελευταιο συχρονισμο.

3. Κανουμε καθαρισμο εσωτερικης μνημης ωστε να σβηστουν ΟΛΑ τα αρχεια.

4. Κανουμε επαναναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (ολα μα ολα χανονται).

5. Αφου ανοιξει το κινητο, ΔΕΝ περναμε ΤΙΠΟΤΑ. Ανοιγουμε το SEUS και ακολουθουμε τις οδηγιες. Θα μας πει οτι εχουμε την τελευταια ενημερωση. Εμεις ομως θα επιλεξουμε να ξαναγινει εγκατασταση απο την αρχη. Θα κατεβασει ενα αρχειο ~350ΜΒ και ειμαστε ετοιμοι.

 

Αν εχω ξεχασει τιποτα, ας συμπληρωσει καποιος.:)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις astraxan15;; δυο πραγματα συμβαινουν.(επειδη δεν εχω το κινητο) Ειτε μπορεις να αποθηκευσεις αρχεια στην μνημη της συσκευης οπως γινεται σε πολλα τηλεφωνα, ειτε εχει μεσα μια καρτα μνημης (πχ 2gb) οπως τα xperia του 11 και δεν το χεις καταλαβει..:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις astraxan15;; δυο πραγματα συμβαινουν.(επειδη δεν εχω το κινητο) Ειτε μπορεις να αποθηκευσεις αρχεια στην μνημη της συσκευης οπως γινεται σε πολλα τηλεφωνα, ειτε εχει μεσα μια καρτα μνημης (πχ 2gb) οπως τα xperia του 11 και δεν το χεις καταλαβει..:p

 

Το δικό μου σόλα δεν έχει κάρτα μνήμης άρα δεν μπορεί οι φωτογραφίες και η μουσική να αποθηκεύτηκε εκεί!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος τροπος ειναι ο εξης:

 

ΠΡΩΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ BACKUP (αρχεια-εικονες-ηχους και οτι αλλο θελουμε)

 

1. Κανετε το Update με το PC Companion.

2. Αφου τελειωσει το Update και ανοιξει το κινητο, ανοιγετε το WIFI ωστε να κανει εναν τελευταιο συχρονισμο.

3. Κανουμε καθαρισμο εσωτερικης μνημης ωστε να σβηστουν ΟΛΑ τα αρχεια.

4. Κανουμε επαναναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (ολα μα ολα χανονται).

5. Αφου ανοιξει το κινητο, ΔΕΝ περναμε ΤΙΠΟΤΑ. Ανοιγουμε το SEUS και ακολουθουμε τις οδηγιες. Θα μας πει οτι εχουμε την τελευταια ενημερωση. Εμεις ομως θα επιλεξουμε να ξαναγινει εγκατασταση απο την αρχη. Θα κατεβασει ενα αρχειο ~350ΜΒ και ειμαστε ετοιμοι.

 

Αν εχω ξεχασει τιποτα, ας συμπληρωσει καποιος.:)

 

Εγώ θα βγάλω την κάρτα SD , θα την κάνω format με card reader , καθαρισμός εσωτερικής μνήμης και επαναφορά εργοστασιακών στο κινητό και τέλος clean install την ICS

Link to comment
Share on other sites

Αν περασουμε την ICS χωρις να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων υπαρχει προβλημα;

Να κανουμε επαναφορα ρυθμισεων αφου περασουμε την ICS.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σχετικά με το backup. Θα πρεπει να κανω και στις επαφές μου; Θα σβηστούν κι αυτές με την αναβάθμιση;

 

Παιδιά και κάτι ακόμα. Το έβαλα να κάνει αναβαθμιση και μου έχει κολλήσει εδώ και κανα τέταρτο λίγο πριν τελειώσει η ενημέρωση λογισμικού. Έτσι έκανε και σε εσάς η έχει λαγκάρει σε μένα; Κι αν έχει λαγκάρει τι πρέπει να κάνω για να ξεκολλήσει;

Edited by Diaboliakos
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το κινητο ειναι κομπλε χωρις να κανω τιποτα στην καρτα μνημης ουτε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Το μονο προβλημα που εχω συναντησει ειναι οτι δεν μου δειχνει lockscreen.Με παει απευθειας στο πιν για ξεκλειδωμα του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπερδεύτηκα είμαι έτοιμος για αναβάθμιση αλλά μου λέει να κάνω κάποια βήματα,τα κάνω και δεν γίνεται τίποτα!

 

EDIT:Το έκανα παιδιά δεν χρειάζεται βοήθεια!!ICS on the way!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του παγωτού δεν μπορώ να επαναφέρω τις επαφές μου απο το pc companion,ίσως δεν κάνω κάτι καλά μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα συντομευση στο top contats, μου όρισε μόνο του τις τελευταίες κλήσεις και δεν μπορώ να ορίσω τις δικές μου.

Παταω παρεταμενα στην επαφή αλλά δεν έχω επιλογή διαγραφής ουτε στα εργαλεία.

Link to comment
Share on other sites

Τρώω παγωτάκι και τα σπάει :) Πραγματικά πολύ πιο όμορφο το κινητό, πιο λειτουργικό, ίδιο smooth μπορώ να πω, αλλά γενικά η όλη εικόνα είναι πολύ καλύτερη!!

 

Μην αργείτε βάλτε το :)

www.pc-maniacs.com
Link to comment
Share on other sites

παιδιά , έχω 2 ερωτήσεις:

1) όταν στο μέλλον βγει κάποιο custom rom θα χρειαστεί να κάνουμε ξανά όλη αυτή την διαδικασία, clean install κτλ κτλ η απλά ένα back up με titanium και εφόσον περάσουμε το rom ξανα restore

 

2) εφόσον το κάνουμε root σε περίπτωση που συμβεί κάτι και χρειαστούμε την εγγύηση ένα απλό restore με seus και όλα καλά σωστά?

 

:cool::cool:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...