Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο κινητό μου ούτε ο nova, ούτε ο apex(που είπε κάποιος πιο πριν) είχαν ποτέ lag. Κάτι δεν κάνετε καλά.= wipe!
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Είχα τον prime beta γι αυτό.βλέπω ότι με τον απλό δεν έχει να δείχνει μνμ, κλήσεις μόνο donate.θέλω και μια εφαρμογή για τον καιρό με ωριαία ενημέρωση, ξέρει κανείς;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα με απόλυτη επιτυχία την official 4.0.4 Nordic (XWLPX) και ψάχνω στο xda jkey deluxe framework για τη συγκεκριμένη rom αλλά δεν αναφέρει ότι είναι συμβατή με την XWLPX. Δεν έχει βγει γι αυτή τη rom?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα με απόλυτη επιτυχία την official 4.0.4 Nordic (XWLPX) και ψάχνω στο xda jkey deluxe framework για τη συγκεκριμένη rom αλλά δεν αναφέρει ότι είναι συμβατή με την XWLPX. Δεν έχει βγει γι αυτή τη rom?

 

Οχι ακόμα, και δεν ξέρουμε πότε και άμα θα βγει

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακόμα, και δεν ξέρουμε πότε και άμα θα βγει

Ευχαριστώ. Υπάρχει κάποιο mod για να βάλω τουλάχιστον περισσότερα toggles icons?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Υπάρχει κάποιο mod για να βάλω τουλάχιστον περισσότερα toggles icons?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886360

 

Διαβάζεις τις οδηγίες και πατάς και τουλάχιστον ένα thanks στο δημιουργό :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Υπάρχει κάποιο mod για να βάλω τουλάχιστον περισσότερα toggles icons?

 

Το Lidroid, αλλά είναι για deodexed, για περισσότερες πληροφορίες δες αυτό το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886360 , όπως επίσης και στη Pulse rom 2

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Το Lidroid, αλλά είναι για deodexed, για περισσότερες πληροφορίες δες αυτό το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886360 , όπως επίσης και στη Pulse rom 2

 

Παίζει κανονικά και στις odexed.

Δίνω οδηγίες εγκατάστασης για τις stock (odexed) :)

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα...δούλεψε μια χαρά. Ευχαριστώ Στράτο για την υπόδειξη του link. Πληροφορία κατευθείαν από την πηγή!;). Ακόμα ψάχνω να βρω που είναι το κουμπί "thank you" στο xda:lol:
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου ούτε ο nova, ούτε ο apex(που είπε κάποιος πιο πριν) είχαν ποτέ lag. Κάτι δεν κάνετε καλά.= wipe!

 

Εγω δεν εχω lag αλλα εχω απορια... εαν γινεται να κανουμε wipe cache κ dalvik cache wipe εκ των υστερων (δηλ με την rom κ τα apps περασμενα)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω lag αλλα εχω απορια... εαν γινεται να κανουμε wipe cache κ dalvik cache wipe εκ των υστερων (δηλ με την rom κ τα apps περασμενα)

 

Όποτε θες κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου κάπου με βάζει ένα μνμ αναβοσβηνοντας shell έλαβε δικαιώματα super user, το έκανα ρεσταρτ και έστρωνε η αν το αφήσω θα ανάψει καμιά 270 φορές.από τι λέτε να γίνεται;;;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κάπου κάπου με βάζει ένα μνμ αναβοσβηνοντας shell έλαβε δικαιώματα super user, το έκανα ρεσταρτ και έστρωνε η αν το αφήσω θα ανάψει καμιά 270 φορές.από τι λέτε να γίνεται;;;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Μου το έβγαλε και εμένα τις προάλες, με ένα restart έστρωσε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιος τροπος να εγκαταστησω κατι παρομοιο με το προφιλ που υπαρχουν σε καποια αλλα κινητα και να επιλεγω οποτε θελω και διαφορετικο για παραδειγμα νυχτερινες ωρες θελω να απενεργοποιειτε το data και να χαμηλωνει η ενταση κουδουνιου κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Κάπου κάπου με βάζει ένα μνμ αναβοσβηνοντας shell έλαβε δικαιώματα super user, το έκανα ρεσταρτ και έστρωνε η αν το αφήσω θα ανάψει καμιά 270 φορές.από τι λέτε να γίνεται;;;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Μου το έβγαλε και εμένα τις προάλες, με ένα restart έστρωσε...

 

κάποιο πρόγραμμα χρειάζεται root για να δουλέψει. Την πρώτη φορά που σας το έβγαλε σας ρώτησε αν θέλετε να σας ρωτάει κάθε φορά που αρχίζει αυτό το πρόγραμμα. Του πατήσατε όχι να μην σας ρωτάει και έκτοτε όποτε το πρόγραμμα χρειάζεται su όπως είχατε πεί δεν σας ρωτάει αλλά σας ενημερώνει.

 

Τις ενημερώσεις του su μπορείτε να τις κλείσετε απο το super user/su/supersu. Απο το ίδιο προγραμμα μπορείτε να δείτε σε πιά προγράμματα έχετε δώσει full access.

 

Μάλλον σας μπέρδεψα περισσότερο. Το θέμα είναι ότι το έχετε κάνει μόνοι σας.

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε νέα version του Lidroid 15 toggles mod με 6 εικονίδια.

Links στο θέμα της rom μου και στο αντίστοιχο θέμα στο XDA

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να δώσει κάποια βοήθεια; Θέλω να αλλάξω boot animation ( Pulse Rom 2.0 XWLPX) αλλά δεν μου το παίρνει. Μέσω recovery τουλάχιστον. Ενώ δηλαδή το βρίσκω και το κάνω install και μου γράφει installation complete, μόλις κάνει reboot βλέπω πάλι το κλασικό S. Δεν έχω δοκιμάσει να το κάνω χειροκίνητα γιατί φοβάμαι μήπως κάνω καμιά στραβή. Αν είναι να το κάνω χειροκίνητα, τι κάνω; Αντικαθιστώ το bootanimation.zip που είναι μέσα στο φάκελο system/media με το δικό μου και τέλος; Ή αντικαθιστώ με το δικό μου εκείνο το bootanimation.zip που είναι μέσα στο φάκελο data/local?

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να δώσει κάποια βοήθεια; Θέλω να αλλάξω boot animation ( Pulse Rom 2.0 XWLPX) αλλά δεν μου το παίρνει. Μέσω recovery τουλάχιστον. Ενώ δηλαδή το βρίσκω και το κάνω install και μου γράφει installation complete, μόλις κάνει reboot βλέπω πάλι το κλασικό S. Δεν έχω δοκιμάσει να το κάνω χειροκίνητα γιατί φοβάμαι μήπως κάνω καμιά στραβή. Αν είναι να το κάνω χειροκίνητα, τι κάνω; Αντικαθιστώ το bootanimation.zip που είναι μέσα στο φάκελο system/media με το δικό μου και τέλος; Ή αντικαθιστώ με το δικό μου εκείνο το bootanimation.zip που είναι μέσα στο φάκελο data/local?

 

Προς το παρόν δε υποστηρίζει custom bootanimations.

Θα βγάλω ένα update με 2-3 παραπάνω καλούδια.

Εν αναμονή στο θέμα :)

 

*Done!

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δε υποστηρίζει custom bootanimations.

Θα βγάλω ένα update με 2-3 παραπάνω καλούδια.

Εν αναμονή στο θέμα :)

 

*Done!

 

Τρομερά γρήγορη η ανταπόκριση σου. Και πολύ ωραίο το Lidroid με τα 6 εικονίδια. Τώρα θα δοκιμάσω ένα bootanimation. Όσο για το ότι θα φύγεις για S3... Μετά από μήνες οι κάτοχοι του S2 θα τραγουδάμε το γνωστό άσμα "Φίλε έφυγε ο Στράτος και παρέλυσε... το S2...." :cry::cry:

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Καληπέρα

αναβάθμισα το S2 από 2.3.5 σε 4.0.4 χωρίς να συναντήσω πρόβλημα. Εχω μια ερωτησούλα ρύθμισης του τηλεφώνου:

- όταν με καλούν θέλω να ακούγεται ο ήχος της κλήσης αλλά να ενεργοποιείται και η δόνηση του τηλεφώνου ταυτόχρονα.

Το έψαξα λίγο στις ρυθμίσεις>ήχος αλλά είτε ενεργοποιείται ο ήχος κλήσης ή η δόνηση, όχι όμως ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Καληπέρα

αναβάθμισα το S2 από 2.3.5 σε 4.0.4 χωρίς να συναντήσω πρόβλημα. Εχω μια ερωτησούλα ρύθμισης του τηλεφώνου:

- όταν με καλούν θέλω να ακούγεται ο ήχος της κλήσης αλλά να ενεργοποιείται και η δόνηση του τηλεφώνου ταυτόχρονα.

Το έψαξα λίγο στις ρυθμίσεις>ήχος αλλά είτε ενεργοποιείται ο ήχος κλήσης ή η δόνηση, όχι όμως ταυτόχρονα.

έχει επιλογή ήχος και δόνηση..ψάξε λίγο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεια σας και από εμένα... Αποφάσισα να το δώσω και να κρατήσω μόνο το Galaxy Nexus... Τα ξαναλέμε!

 

Παιδια καλησπερα.!! Μια ερωτηση, αν ξερει κανεις να μου πει. Ειμαι με το rom toolbox, στη επιλογη CPU Control, εκει η slide bar εχει επιλογη 1200 ΜΗz και πανω, αν το ανεβασω προς τα πανω, εχει μεχρι 1600 ΜΗz. Tο covernor, που εχει επιλογη απο κατω, που το βαζω..? Τωρα ειναι στο pegasusg.

Exει πολλες επιλογες. Ειμαι με siyah 4.1.5 rooted, και φοραω, το ελβετικο firmware (XWLPW). Exω και το ex tweaks του siyah, αλλα απο εκει δεν ξερω να το κανω.!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...