Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζοντας τα παράπονα που έχουν οι χρήστες του sgiii για την φωτεινότητα της συσκευής τους κατάλαβα άλλη μια φορά πόσο μπροστά είναι το Note και εδώ.

Είμαι παραλία τώρα κάτω από νταλα ήλιο και σερφαρω και πάλι κανονικά. Τα πάντα φαίνονται χωρίς κανένα πρόβλημα. Πραγματικά απίστευτο. Δεν είχα δοκιμάσει το κινητό μας κάτω από τέτοιες συνθήκες. Έπαθα την πλάκα μου και πάλι. Πραγματικά αυτό το Note είναι κάθε μέρα και μια έκπληξη.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

 

Απο φτηνα screen protector ποτε δεν βρηκα κανενα της προκοπης.Προσωπικα ειμαι φανατικος της sgp και του εχω βαλει τη σειρα oleophobic.Ειναι ακριβα αλλα 7 μηνες τωρα φοραει το ιδιο screen protector.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πάντα παίρνω τις 6αδες των 2,5£ και παντα μενω απολυτα ικανοποιημενος. Αρκει να ειναι 3-layered. Παιζει μεγαλο ρολο να τα περνάς και με "μεγαλη επιτυχία"... Δηλαδη χωρίς φουσκαλιτσες κτλ
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πάντα παίρνω τις 6αδες των 2,5£ και παντα μενω απολυτα ικανοποιημενος. Αρκει να ειναι 3-layered. Παιζει μεγαλο ρολο να τα περνάς και με "μεγαλη επιτυχία"... Δηλαδη χωρίς φουσκαλιτσες κτλ

 

Συμφωνώ. Αν και μου έχουν τύχει και σκουπίδια, σε γενικές γραμμές τα περισσότερα ultra clear 3 layered είναι άψογα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα . Από τότε που αναβάθμισα τα Mac μου σε 10.8 δεν συνδέεται το Note μου με το Kies με τίποτα :wacko:. Δεν μπορώ να κατεβάσω και το καινούριο Update για το Note :p. Έχετε καμιά λύση; Δυστυχώς δεν παίζει windows pc σπίτι όλα mac.:O Επίσης σε OTA δεν μου έχει έρθει ακόμα το update και το τηλ μου είναι γερμανικό.
Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα . Από τότε που αναβάθμισα τα Mac μου σε 10.8 δεν συνδέεται το Note μου με το Kies με τίποτα :wacko:. Δεν μπορώ να κατεβάσω και το καινούριο Update για το Note :p. Έχετε καμιά λύση; Δυστυχώς δεν παίζει windows pc σπίτι όλα mac.:O Επίσης σε OTA δεν μου έχει έρθει ακόμα το update και το τηλ μου είναι γερμανικό.

 

Δυστυχώς το kies δεν παίζει με τα 10.8.Ευτυχώς έχω bootcamp windows για τέτοιες περιπτώσεις. Η rom που φορας τώρα ποια είναι ?Επίσημη γερμανικη?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επίτηδες το κάνουν μου φαίνεται λόγω της κόντρας τους. :0. Φοράω την επίσημη γερμανική n7000XXLRK
Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

Επίτηδες το κάνουν μου φαίνεται λόγω της κόντρας τους. :0. Φοράω την επίσημη γερμανική n7000XXLRK

 

Τελευταία επίσημη γερμανικη N7000XXLRQ .Φαντάζομαι την XXLRK δεν την εχεις πειράξει (πχ να της αλλαξεις modem)? Θα σου έλεγα να βάλεις με bootcamp windows και να τελειωνεις με αυτη τη βλακεια kies-mac

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα φώτα σας. Γλυκοκοιτάζω το Note καθώς με εξαίρεση το NFC (που έτσι κι αλλιώς στην ελλάδα είναι προς το παρόν άχρηστο) τα έχει όλα και συμφέρει. Προφανώς γνωρίζω ότι το latest and greatest είναι το note2 αλλά τα 460 που έχει πέσει τώρα το note (και που αναμένεται να πέσει ακόμα περισσότερο) το κάνει φοβερό value for money.

 

Η 1η ερώτηση σε εσάς τους χρήστες του Note που το ζείτε καθημερινά είναι: Πιστεύετε ότι αν πάρω το Note σήμερα θα με βγάλει 1,5 - 2 χρόνια? (και φυσικά δεν εννοώ ως κατασκευή). Μιλάμε για χρήση κυρίως browsing, e-mail, μουσική και σποραδικά κανένα παιχνίδι ή video.

 

Η 2η ερώτηση: Η χρήση που σκοπεύω να κάνω είναι κυρίως browsing και e-mail, με wi-fi και/ή 3G συνέχεια ανοιχτά λόγω push e-mail, πιστεύετε ότι θα χρειαστεί να αγοράσω και δεύτερη μπαταρία για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ή θα βγάζει εύκολα τη μέρα; (σημειωτέον δε πως το βράδυ το wi-fi θα είναι ανοιχτό προκειμένου να γίνεται το downloading των e-mails)

 

3η ερώτηση: Από τα διάφορα βίντεο που έχω δει το note είναι φοβερό για πλοήγηση, εκτός της οθονάρας του κλειδώνει και γρήγορα λόγω glonass. Με την πλοήγηση ανοιχτή σε turn by turn, πόση ώρα βγάζει η μπαταρία του;

Edited by menes
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα φώτα σας. Γλυκοκοιτάζω το Note καθώς με εξαίρεση το NFC (που έτσι κι αλλιώς στην ελλάδα είναι προς το παρόν άχρηστο) τα έχει όλα και συμφέρει. Προφανώς γνωρίζω ότι το latest and greatest είναι το note2 αλλά τα 460 που έχει πέσει τώρα το note (και που αναμένεται να πέσει ακόμα περισσότερο) το κάνει φοβερό value for money.

 

Η 1η ερώτηση σε εσάς τους χρήστες του Note που το ζείτε καθημερινά είναι: Πιστεύετε ότι αν πάρω το Note σήμερα θα με βγάλει 1,5 - 2 χρόνια? (και φυσικά δεν εννοώ ως κατασκευή)

 

Η 2η ερώτηση: Η χρήση που σκοπεύω να κάνω είναι κυρίως browsing και e-mail, με wi-fi και/ή 3G συνέχεια ανοιχτά λόγω push e-mail, πιστεύετε ότι θα χρειαστεί να αγοράσω και δεύτερη μπαταρία για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ή θα βγάζει εύκολα τη μέρα; (σημειωτέον δε πως το βράδυ το wi-fi θα είναι ανοιχτό προκειμένου να γίνεται το downloading των e-mails)

 

Το κινητο ειναι ηδη ενα χρονο σε κυκλοφορια.Προσωπικα το λατρευω αν και στην αρχη που το ειχα δει εβαλα τα γελια (λογω μεγεθους).Εχεις το μικροβιο "θελω να εχω το τελευταιο μοντελο-firmware που κυκλοφορει";Αν ναι τοτε μην το παρεις.Περιμενε να πεσει η τιμη του note2.

Το note1 νομιζω οτι θα παρει το JB android και μετα επισημα τελος.Για τη χρηση που το θες ειναι ιδανικο αλλα 1.5-2 χρονια επισημη υποστηριξη στο λειτουργικο το βλεπω δυσκολο.

 

Λογω μεγαλης οθονης αν το τζολεβεις συνεχεια θα σου βγαζει οριακα τη μερα.Αν απλα εχεις στο push το mail και κανεις και καποιο browsing και καποιες κλησεις τοτε θα σου βγαζει ανετα τη μερα.Δες το δικο μου που εχω επανω εταιρικο mail με 300+ mail την ημερα.

 

Στη θεση σου θα περιμενα να πεσει το 2,αν βεβαια δεν το χρειαζεσαι αμεσα. :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα φώτα σας. Γλυκοκοιτάζω το Note καθώς με εξαίρεση το NFC (που έτσι κι αλλιώς στην ελλάδα είναι προς το παρόν άχρηστο) τα έχει όλα και συμφέρει. Προφανώς γνωρίζω ότι το latest and greatest είναι το note2 αλλά τα 460 που έχει πέσει τώρα το note (και που αναμένεται να πέσει ακόμα περισσότερο) το κάνει φοβερό value for money.

 

Η 1η ερώτηση σε εσάς τους χρήστες του Note που το ζείτε καθημερινά είναι: Πιστεύετε ότι αν πάρω το Note σήμερα θα με βγάλει 1,5 - 2 χρόνια? (και φυσικά δεν εννοώ ως κατασκευή). Μιλάμε για χρήση κυρίως browsing, e-mail, μουσική και σποραδικά κανένα παιχνίδι ή video.

 

Η 2η ερώτηση: Η χρήση που σκοπεύω να κάνω είναι κυρίως browsing και e-mail, με wi-fi και/ή 3G συνέχεια ανοιχτά λόγω push e-mail, πιστεύετε ότι θα χρειαστεί να αγοράσω και δεύτερη μπαταρία για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ή θα βγάζει εύκολα τη μέρα; (σημειωτέον δε πως το βράδυ το wi-fi θα είναι ανοιχτό προκειμένου να γίνεται το downloading των e-mails)

 

3η ερώτηση: Από τα διάφορα βίντεο που έχω δει το note είναι φοβερό για πλοήγηση, εκτός της οθονάρας του κλειδώνει και γρήγορα λόγω glonass. Με την πλοήγηση ανοιχτή σε turn by turn, πόση ώρα βγάζει η μπαταρία του;

 

1.άνετα

2.άνετα

3.δεν ξέρω

4.αν δεν βιάζεσαι μόλις βγει το δύο σου πουλάω το δικό μου, σε άριστη κατάσταση, ούτε έξι μήνες δεν το έχω.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους δυο σας. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι από αυτούς που έχουν την όρεξη να πειράζουν συνέχεια το κινητό τους και να δοκιμάζουν κάθε νέα ρομ. Αν βρω κάτι που μου κάνει θα μείνω εκεί, και το 4.0.4 των γερμανών -όπως έχω διαβάσει από τα posts εδώ- δείχνει πολύ υποσχόμενο και είναι και επίσημο.

 

Από την άλλη, δεδομένου του μη κλειδωμένου bootloader και του τεράστιου community που υπάρχει φαντάζομαι ότι όλο και κάποιος χριστιανός θα βρεθεί να κάνει το android 5 να παίξει και σ' αυτό. Αν θεωρήσουμε το jb δεδομένο και ποντάροντας στο community φαίνεται το 1,5-2 χρόνια να είναι ένα καλό στοίχημα αλλά ρώτησα και εσάς που το τζολεύετε περισσότερο και έχετε μεγαλύτερη εμπειρία.

 

Σαν κινητό και διαβάζοντας το "ευτυχισμένο" topic (δεν έχω πετύχει άλλο topic που όλοι να είναι ευχαριστημένοι) έχω πειστεί ότι μου κάνει, το στοίχημα είναι αν θα βγάλει την αναμονή μέχρι ένα εύλογο χρονικό διάστημα μετά την έλευση του note 3.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους δυο σας. Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι από αυτούς που έχουν την όρεξη να πειράζουν συνέχεια το κινητό τους και να δοκιμάζουν κάθε νέα ρομ. Αν βρω κάτι που μου κάνει θα μείνω εκεί, και το 4.0.4 των γερμανών -όπως έχω διαβάσει από τα posts εδώ- δείχνει πολύ υποσχόμενο και είναι και επίσημο.

 

Από την άλλη, δεδομένου του μη κλειδωμένου bootloader και του τεράστιου community που υπάρχει φαντάζομαι ότι όλο και κάποιος χριστιανός θα βρεθεί να κάνει το android 5 να παίξει και σ' αυτό. Αν θεωρήσουμε το jb δεδομένο και ποντάροντας στο community φαίνεται το 1,5-2 χρόνια να είναι ένα καλό στοίχημα αλλά ρώτησα και εσάς που το τζολεύετε περισσότερο και έχετε μεγαλύτερη εμπειρία.

 

Σαν κινητό και διαβάζοντας το "ευτυχισμένο" topic (δεν έχω πετύχει άλλο topic που όλοι να είναι ευχαριστημένοι) έχω πειστεί ότι μου κάνει, το στοίχημα είναι αν θα βγάλει την αναμονή μέχρι ένα εύλογο χρονικό διάστημα μετά την έλευση του note 3.

 

Στο εγραψα κιολας,αν σε ενδιαφερει το επισημο το βλεπω δυσκολο.Αν δεν εχεις προβλημα με το port με τα οποια θεματα μπορει να εχει τοτε παρε το με κλειστα ματια.Αν δεν σε ενδιαφερει να το παρεις και καινουργιο οπως ειπε ο φιλος απο πανω θα βρεις αρκετους πωλητες ;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παίδες! Θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα:

1. Στο μανίσιο explorer υπάρχει τρόπος να πηγαίνω κατευθείαν στην αρχική μου σελίδα; Ένα home button;

2. Μου ήρθε η γερμανική αναβάθμιση. Στο επανάνοιγμα του κινητού βγήκε κάτι σαν αρχικό μενού με ένα μπλε wallpaper απο πίσω. Αυτό το wallpaper μετά δεν το βρίσκω πουθενά στο κινητό. Είναι μόνο για το συγκεκριμένο μενού ή υπάρχει μετά την αναβάθμιση κάπου που δεν το βρίσκω;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παίδες! Θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα:

1. Στο μανίσιο explorer υπάρχει τρόπος να πηγαίνω κατευθείαν στην αρχική μου σελίδα; Ένα home button;

2. Μου ήρθε η γερμανική αναβάθμιση. Στο επανάνοιγμα του κινητού βγήκε κάτι σαν αρχικό μενού με ένα μπλε wallpaper απο πίσω. Αυτό το wallpaper μετά δεν το βρίσκω πουθενά στο κινητό. Είναι μόνο για το συγκεκριμένο μενού ή υπάρχει μετά την αναβάθμιση κάπου που δεν το βρίσκω;

Ευχαριστώ πολύ!

 

1) όχι και χρειαζόταν.

2) Δεν ξέρω εχω κρακ ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεταφραστής ή λεξικό πχ σαν το slovoEd? To gps

τρέχει και με αλλά προγράμματα εκτός από το maps? Για usb on the και για tvout έχει ξεχωριστές υποδοχές. Λειτουργούν καλά?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεταφραστής ή λεξικό πχ σαν το slovoEd? To gps

τρέχει και με αλλά προγράμματα εκτός από το maps? Για usb on the και για tvout έχει ξεχωριστές υποδοχές. Λειτουργούν καλά?

 

οτι προγραμματα θελεις εχει:lol::lol:

πριν απο λιγο τσεκαρα απο το κινητο μου αν τα τορεντ που εβαλα στο pc κατεβηκαν κανονικα;)

φαντασου τι γινεται!

 

παιδες το πενακι τελικα παιζει εκει που δεν το φαντάζεσαι!

σημερα το απογευματάκι πηγα σε ενα μεσιτικο γραφειο εδω αλεξανδρουπολη!(ψαχνω για σπιτι αυτη την περιοδο)

μου η λεει η κοπελια να σας προτείνω σπιτια κτλ!

τι λεω αστο το εχω τσεκαρει απο το σαιτ σας!

μου λεει θυμάστε τα νουμερα απεξω?(περιμενε να βγαλω χαρτακια απο τζεπες κτλ :lol: )

βγαζω το note βγαζω το πενακι και αρχιζω!

παμε λεω εδω ειναι τα σπιτια που θελω πες μου details και οτι δεν μου αρεσει να το σβηνω απο την λιστα!

εμεινε με το στομα ανοιχτο μιλαμε!

για 10 λεπτα μιλουσαμε τι ειναι αυτο το πραγμα αν ειναι κινητο η λαπτοπ πόσο χρησιμο ειναι ποσο θα ηθελε κατι τετοιο για την δουλεια της κτλ κτλ κτλ..

οταν ανοιξα browser και καμερα εκει πλεον ζαλίστηκε για τα καλα!

νομιζω οτι ηδη πρεπει να πηγε για παραγγελιά σημερα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ αν εχει απαντηθει στις προηγουμενες σελιδες αλλα απεχω τελευταια λογω εξεταστικης και δε σας διαβαζω....

Εβαλα στα γρηγορα την XXLRQ. Το μονο csc που εχει αυτη ειναι το DBT ή παιζει κατι αλλο που δε βλεπω αλλο csc στο κινητο. Ευχαριστω για καθε απαντηση παιδες.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ αν εχει απαντηθει στις προηγουμενες σελιδες αλλα απεχω τελευταια λογω εξεταστικης και δε σας διαβαζω....

Εβαλα στα γρηγορα την XXLRQ. Το μονο csc που εχει αυτη ειναι το DBT ή παιζει κατι αλλο που δε βλεπω αλλο csc στο κινητο. Ευχαριστω για καθε απαντηση παιδες.

 

Ακριβως .Μονο DBT εχει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως .Μονο DBT εχει

 

Μμμμ..οποτε για να παρω τις ρυθμισεις του ιντερνετ της Cosmote πρεπει να κανω κατι (μεχρι τωρα παντα το εβαζα EUR και δεν ειχα θεμα);

Παντως η ροζιλα που ειχε η καμερα μου οταν φωτογραφιζα μια ασπρη επιφανεια ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ..οποτε για να παρω τις ρυθμισεις του ιντερνετ της Cosmote πρεπει να κανω κατι (μεχρι τωρα παντα το εβαζα EUR και δεν ειχα θεμα);

Παντως η ροζιλα που ειχε η καμερα μου οταν φωτογραφιζα μια ασπρη επιφανεια ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ.

 

Δεν εχει να κανει το CSC με τις ρυθμισεις ιντερνετ.

Και παλι θα περαστουν αυτοματα!

Δεν ειναι κατι που πρεπει να μας πολυενδιαφερει το CSC...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ..οποτε για να παρω τις ρυθμισεις του ιντερνετ της Cosmote πρεπει να κανω κατι (μεχρι τωρα παντα το εβαζα EUR και δεν ειχα θεμα);

Παντως η ροζιλα που ειχε η καμερα μου οταν φωτογραφιζα μια ασπρη επιφανεια ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ.

 

χμμμ τι εννοείς για τις ρυθμισεις?

και εγω cosmote εχω και απλα εβαλα την καρτα σιμ μεσα και μπηκαν ολα μονα τους!:)

η καμερα οχι απλα βελτιωθηκε εγινε ακομη πιο γρηγορη!

τωρα ανοιγει ΑΜΕΣΩΣ..:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω προβλημα.. δεν το παρατηρησα ακριβως ποτε ξεκινησε. η camera του note μου δεν τραβαει πλεον καλα φωτογραφιες οπως τραβουσε.

θα καταλαβετε:

 

http://imageshack.us/a/img140/3693/20120914134753.th.jpg

http://imageshack.us/a/img41/5223/20120914134455.th.jpg

http://imageshack.us/a/img339/6681/20120914134443.th.jpg

http://imageshack.us/a/img213/3001/20120914130707.th.jpg

http://imageshack.us/a/img534/4875/20120914130352.th.jpg

http://imageshack.us/a/img140/6708/20120914130333.th.jpg

http://imageshack.us/a/img827/4079/20120914125911.th.jpg

http://imageshack.us/a/img211/5066/20120914125347.th.jpg

Η πρωτη και η πεμπτη φωτο που ειναι και πιο καθαρες τραβηχτηκαν με την μπροστινη καμερα.

εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει? μπορει να εχει πιασε σκονη η υγρασια το τζαμακι απο τη μεσα πλευρα? καμια ιδεα για το τι να κανω?

 

ειμαι με chack final και δοκιμασα και εβγαλα φωτος και με την μαμισια εφαρμογη και με το lgCamera. τα ιδια. το προβλημα εγω το πηρα χαμπαρι πριν 2 μερες που εβγαλα καποιες φωτογραφιες σε κατι γεννεθλια και ηταν χαλια (ειχε και χαμηλο φωτισμο) με chack 15. οποτε δεν πρεπει να ειναι software το θεμα.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...