Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φανταζομαι έχεις το recovery menu? αν πατας κρατημενα το πρασινο κουμπι και το volume_up και ανοιξεις το κινητο, δεν μπαινει στο recovery menu ώστε να το ξαναφλασάρεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φανταζομαι έχεις το recovery menu? αν πατας κρατημενα το πρασινο κουμπι και το volume_up και ανοιξεις το κινητο, δεν μπαινει στο recovery menu ώστε να το ξαναφλασάρεις?

 

ΟΧΙ :(:(:(:(:(

 

ΟΠΑ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΕ ΜΙΣΟ

 

ΟΚ ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα. Επίσης απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

@anestiko θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων. Επίσης το forum δεν είναι chat. Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Επόμενο post αυτής της μορφής θα διαγραφεί χωρίς προειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Το WiFi μου δεν ανοίγει καν πλέον. Υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία να επιλέγω ποιες εφαρμογές θα μπορούν να κάνουν ενημέρωση και ποιες όχι?
Link to comment
Share on other sites

με τη στοκ 2.1 είσαι? αν ναι, dolphin mini, ή maxthon

 

ναι με τη 2,1 ειμαι και κατεβασα το dolphin mini 2.2.1 και οντως ειναι αρκετα καλυτερο απο αυτο που εχει πανω. Thnx!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ψιλό άσχετος. Εγκατέστησα στο κινητό το z4root 1.3 και πάτησα permanent root. Ωστοσο όση ώρα και να το αφήσω απλά μου γράφει "Running epxloit in order to obtain root access". Κάνω κάτι λάθος? Ξεχνάω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ψιλό άσχετος. Εγκατέστησα στο κινητό το z4root 1.3 και πάτησα permanent root. Ωστοσο όση ώρα και να το αφήσω απλά μου γράφει "Running epxloit in order to obtain root access". Κάνω κάτι λάθος? Ξεχνάω κάτι?

 

πατας την δευτερη επιλογη απο κατω και κανει το root και μετα επανεκινηση οταν ανοιξει θα βρεις μεσα στο μενου των εφαρμογων την εφαρμογη super user εχει εικονα σαν νεκροκεφαλη περιπου και εισαι root!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει αρκετή ώρα? Την προηγούμενη φορά το είχα αφήσει κανένα δεκαλεπτο αλλα δεν έγινε κατι.
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει αρκετή ώρα? Την προηγούμενη φορά το είχα αφήσει κανένα δεκαλεπτο αλλα δεν έγινε κατι.

 

οχι οσες φορες το εκανα ουτε 1 λεπtο δεν εκανε ....στις δυο επιλογες που εχει οταν ανοιξεις το z4 root πατας την απο κατω!!...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κάνω ωστόσο δεν βλέπω φως, απλα οση ώρα το αφηνω συνεχίζει να βγάζει το ίδιο μήνυμα.

 

διαβασε εδω και θα λυσεις ολες τις αποριες σου φιλε μου:) http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναδιαβασει. Δοκιμασα το 1ο βήμα αλλα μου κολλαει για μιση ωρα+ στην κλεψυδρα :( Ισως χρειάζομαι μεγαλύτερη κάρτα μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναδιαβασει. Δοκιμασα το 1ο βήμα αλλα μου κολλαει για μιση ωρα+ στην κλεψυδρα :( Ισως χρειάζομαι μεγαλύτερη κάρτα μνήμης.

 

Δεν νομίζω ότι φταίει η κάρτα μνήμης. Δοκίμασε να ξανά κανεις εγκατάσταση την εφαρμογή ή να την κατεβάσεις από κάπου αλλού.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας

 

Πηρα απο ενα φιλο μου το v845 αλλα φαινεται οτι εκανε χαζομαρα και εβαλε οτι να ναι ROM

 

Ανοιγω το κινητο και γραφει καλωσορισατε στο v845 και γραφει πατηστε την οθονη για εναρξη αλλα παταω την οθονη και τιποτα,δοκιμασα να ανοιξω το κινητο με το Pwr+Vol Up+Dial και να παω να κανω την Rom που γραφει install.zip το παταω αλλα δεν κανει τιποτα.

 

Γινεται καποιος αλλος ενναλακτικος τροπος εγκαταστασης μιας Rom ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Πηρα απο ενα φιλο μου το v845 αλλα φαινεται οτι εκανε χαζομαρα και εβαλε οτι να ναι ROM

 

Ανοιγω το κινητο και γραφει καλωσορισατε στο v845 και γραφει πατηστε την οθονη για εναρξη αλλα παταω την οθονη και τιποτα,δοκιμασα να ανοιξω το κινητο με το Pwr+Vol Up+Dial και να παω να κανω την Rom που γραφει install.zip το παταω αλλα δεν κανει τιποτα.

 

Γινεται καποιος αλλος ενναλακτικος τροπος εγκαταστασης μιας Rom ?

 

http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ Κάνε το πέμπτο βήμα για να γυρίσεις το κινητό στην αρχική του κατάσταση. Μετά μπορείς να δεις και τα υπόλοιπα αν σε ενδιαφέρουν:)

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για όσους είναι χρήσιμες, αυτές είναι οι οδηγίες που μου έστειλε η wind για ενεργοποίηση των mms:

Anroid Phone

 

Access Point Name Settings (APN) για το δίκτυο της Wind στην Ελλάδα.

 

Θα πρέπει να δημιουργήσουμε 2 διαφορετικά APN στο κινητό έτσι ώστε η συσκευή να μπορεί:

1ον) Nα συνδεθεί με το 3G/GPRS δίκτυο της Wind για σύνδεση στο Internet ( surf, email & chat ),

2ον) Να στέλνει και να λαμβάνει MMS.

 

 

Ρυθμίσεις 3G/GPRS

 

Από την αρχική επιφάνεια εργασίας του κινητού πατάμε MENU και στην συνέχεια Settings -> Wireless controls -> Mobile Networks -> Access Point Names.

Εκεί πατάμε ξανά MENU -> New APN και στην οθόνη που εμφανίζεται στην συνέχεια ορίζουμε τα παρακάτω:

 

Name= GR-Wind Internet

APN=gint.b-online.gr

Proxy= <Not set>

Port=<Not set>

Username=<Not set>

Password=<Not set>

Server=<Not set>

MMSC=<Not set>

MMS Proxy=<Not set>

MMS Port=<Not set>

MCC=202

MNC=10

APN type=default

 

Αποθηκεύουμε στην συσκευή το 1ο APN που μόλις δημιουργήσαμε πατώντας MENU -> Save και αφού αποθηκευτεί πιέζουμε συνεχώς το πλήκτρο Back έως ότου ξαναβρεθούμε στην Αρχική Επιφάνεια Εργασίας της συσκευής και να προχωρήσουμε στην δημιουργία του 2ου APN όπως παρακάτω.

 

 

 

Ρυθμίσεις MMS

 

Από την αρχική επιφάνεια εργασίας του κινητού πατάμε MENU και στην συνέχεια Settings -> Wireless controls -> Mobile Networks -> Access Point Names.

Εκεί πατάμε ξανά MENU -> New APN και στην οθόνη που εμφανίζεται στην συνέχεια ορίζουμε τα παρακάτω:

 

Name= GR-Wind MMS

APN=mnet.b-online.gr

Proxy=<Not set>

Port=<Not set>

Username=mms

Password=mms

Server=<Not set>

MMSC=http://192.168.200.95/servlets/mms

MMS Proxy=192.168.200.11

MMS Port=9401

MCC=202

MNC=10

APN type=mms

 

Αποθηκεύουμε στην συσκευή το 2ο APN που μόλις δημιουργήσαμε πατώντας MENU -> Save και αφού αποθηκευτεί πιέζουμε συνεχώς το πλήκτρο Back έως ότου ξαναβρεθούμε στην Αρχική Επιφάνεια Εργασίας της συσκευής.

 

Θα πρέπει τώρα να κάνουμε μια επανεκκίνηση την συσκευή προκειμένου να ξαναδιαβάσει τις σωστές ρυθμίσεις κατά την εκκίνησή της.

Αυτό γίνεται κρατώντας πατημένο το On/Off κουμπί μέχρις ότου εμφανιστεί το Power Off.

Το επιλέγουμε και πατάμε ok. Η συσκευή θα σβήσει και αφού περιμένουμε 30 sec την ξανά ανάβουμε πατώντας απλά το On/Off κουμπί.

Μόλις ανάψει ξανά η συσκευή θα είναι έτοιμη για να την χρησιμοποιήσετε με το Ελληνικό δίκτυο της WIND

 

Βρε παιδια κανω την παραπανω διαδικασια για τα mms αλλα δεν ενεργοποιoυνται?!

Ξερει κανεις τι να κανω για να τα ενεργοποιησω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω ένα Huawei 845 (Vodafone Joy).

Πριν 1 μήνα έπεσε σε νερό. Όταν το στέγνωσα και το άνοιξα, όλα δούλευαν κανονικά, όμως από την πτώση βρήκα αποκολλημένη την κεραία δίπλα στην κάμερα.

Αποτέλεσμα των παραπάνω, το τηλέφωνο να δουλεύει κανονικότατα, αλλά ενώ ζητάει pin για την sim και μπαίνει στα μενού, δεν βρίσκει ούτε δίκτυο ούτε έχει σήμα.

 

Μπορώ να βρώ ανταλλακτικό της κεραίας? Καμία άλλη λύση?

 

(Στα επισυναπτόμενα έχω μια μικρή εικόνα. Το καλώδιο (μάλλον της κεραίας) είναι στον αέρα. Σαν να φαίνεται ότι λείπει κάποιο κομμάτι)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

έχω την FZF-eclair v5.2 by cedric 2.1 update 2 ...για 2.2 που μπορώ να κοιτάξω...εδώ που κοίταξα http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ χάθηκα...και δεν έβγαλα άκρη....και στο xda...

θα μπορούσατε να με καθοδηγήσετε ή να μου επισημάνετε σε ποια σημεία του post να εστιάσω ?

 

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

έχω την FZF-eclair v5.2 by cedric 2.1 update 2 ...για 2.2 που μπορώ να κοιτάξω...εδώ που κοίταξα http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ χάθηκα...και δεν έβγαλα άκρη....και στο xda...

θα μπορούσατε να με καθοδηγήσετε ή να μου επισημάνετε σε ποια σημεία του post να εστιάσω ?

 

ευχαριστώ πολύ.

γιατί να βάλεις 2.2? βάλε 2.3.7 .Στο xda, στο θέμα "[ROMs]All Huawei U8100/U8110/U8120/Vodafone 845 ROMs in one place (Updated)" έχει τα πάντα, και σου προτείνω να δοκιμάσεις τις Android 2.3.7 - Cyanogen Mod 7.2.0 RC1 By Joilaroi, Vodafone 845(U8120) Rom by lolololololo +/- few lo (October 2011), και ακόμα καλύτερα την MIUI "U8120 miui 2.3.7 by TakisBeskos" αν γνωρίζεις αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

γιατί να βάλεις 2.2? βάλε 2.3.7 .Στο xda, στο θέμα "[ROMs]All Huawei U8100/U8110/U8120/Vodafone 845 ROMs in one place (Updated)" έχει τα πάντα, και σου προτείνω να δοκιμάσεις τις Android 2.3.7 - Cyanogen Mod 7.2.0 RC1 By Joilaroi, Vodafone 845(U8120) Rom by lolololololo +/- few lo (October 2011), και ακόμα καλύτερα την MIUI "U8120 miui 2.3.7 by TakisBeskos" αν γνωρίζεις αγγλικά

 

η τελευταία υποστηρίζει μόνο αγγλικά? δεν ξέρω,γιατί είχα κάνει μια δοκιμή 2.3 πέρυσι...αλλα ...είχα προβλήματα σύνδεσης στο λογαριασμό google ,συγκεκριμένα μου έβγαζε "δεν ειναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή",με το ραδιόφωνο,με την status bar,το πληκτρολόγιο ...κ επίσης είδα κ έπαθα να την απεγκαταστήσω.έχουν αποκατασταθεί όλα αυτά ?

Link to comment
Share on other sites

η τελευταία υποστηρίζει μόνο αγγλικά? δεν ξέρω,γιατί είχα κάνει μια δοκιμή 2.3 πέρυσι...αλλα ...είχα προβλήματα σύνδεσης στο λογαριασμό google ,συγκεκριμένα μου έβγαζε "δεν ειναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή",με το ραδιόφωνο,με την status bar,το πληκτρολόγιο ...κ επίσης είδα κ έπαθα να την απεγκαταστήσω.έχουν αποκατασταθεί όλα αυτά ?
μόνο το ραδιοφωνο δεν δουλεύει, οπως κ σε όλες τις custom roms. εγώ χρησιμοποιώ καθημερινά την miui η οποία είναι στ αγγλικά μόνο. έχω χρησιμοποιήσει και τις άλλες και δεν είχα κανένα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

μόνο το ραδιοφωνο δεν δουλεύει, οπως κ σε όλες τις custom roms. εγώ χρησιμοποιώ καθημερινά την miui η οποία είναι στ αγγλικά μόνο. έχω χρησιμοποιήσει και τις άλλες και δεν είχα κανένα πρόβλημα

 

έχω βάλει αυτή τώρα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=937389 ..συνεχώς μου βγάζει "λυπούμαστε,υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής touch input...αναγκαστικό κλείσιμο¨" το κακό είναι οτι ενώ πριν βάλω αυτή είχα περάσει αρκετές στο κινητό..τώρα δεν βλέπω καμία άλλη ...πως μπορώ να το επαναφέρω?

συγνώμη για τις απορίες μου...αλλα είναι η κύρια συσκευή μου...θα μου πείτε τώρα ,τι το θες τότε το 2.2-2.3 κ ψάχνεσαι....:lol:

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει αυτή τώρα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=937389 ..συνεχώς μου βγάζει "λυπούμαστε,υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής touch input...αναγκαστικό κλείσιμο¨" το κακό είναι οτι ενώ πριν βάλω αυτή είχα περάσει αρκετές στο κινητό..τώρα δεν βλέπω καμία άλλη ...πως μπορώ να το επαναφέρω?

συγνώμη για τις απορίες μου...αλλα είναι η κύρια συσκευή μου...θα μου πείτε τώρα ,τι το θες τότε το 2.2-2.3 κ ψάχνεσαι....:lol:

παίρνα κάποια απ αυτές που σου λέω κάνοντας πρώτα wipe cache, wipe dalvik cache,και factory reset. και ξαναπέρνα εφαρμογές κλπ, που έτσι κι αλλιώς τις έχασες:p
Link to comment
Share on other sites

παίρνα κάποια απ αυτές που σου λέω κάνοντας πρώτα wipe cache, wipe dalvik cache,και factory reset. και ξαναπέρνα εφαρμογές κλπ, που έτσι κι αλλιώς τις έχασες:p

 

δυστυχώς πλέον δεν έχω πρόσβαση στην καρτα μνήμης για να τις περάσω και δεν έχω και card reader διαθέσιμο..το πρόβλημα εξακολουθεί να είναι μια άδεια καρτα μνήμης ,την οποία και δεν αναγωρίζει η συσκευή κατα την εκκίνηση και μονιμως ένα σφάλμα στην οθόνη "για αναγκαστικό κλείσιμο touchput" κάθε φορά που αγγίζω την οθόνη ...δεν ξέρω τι άλλο να κάνω... :(

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς πλέον δεν έχω πρόσβαση στην καρτα μνήμης για να τις περάσω και δεν έχω και card reader διαθέσιμο..το πρόβλημα εξακολουθεί να είναι μια άδεια καρτα μνήμης ,την οποία και δεν αναγωρίζει η συσκευή κατα την εκκίνηση και μονιμως ένα σφάλμα στην οθόνη "για αναγκαστικό κλείσιμο touchput" κάθε φορά που αγγίζω την οθόνη ...δεν ξέρω τι άλλο να κάνω... :(
εννοείς ότι το recovery menu δεν διαβάζει τη κάρτα μνήμης?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...