Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς γενικά μετά από install εφαρμογών από play ή restore από backup πχ titanium?

 

Kitchen files δουλεύουν στην v20? Αν ναι που τα βρίσκουμε? Kernel?

μετά απ όλα αυτά , όταν βρεθείς σε recovery , χαλαρά

για την omega files , ο Γιάννης ξέρει , λίγη υπομονή , ας έλθει πρώτα η official jb να κατασταλάξουμε κάπου , γιατί κάθε διαρροή θέλει τα δικά της mod... να αποχαιρετήσουμε ίσως και την ics ... και θα έχουμε και κουζίνα για τις omega jb

edit

εκτός αν έχουμε δυο κουζίνες η μια με παγωτό και η άλλη με φασόλια (θα φανεί.... υπομονή)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει κανενας θεμα με το wifi στην v20?

κανει διακοπες και μονο αν το κλεισω και το ξανα ανοιξω επανερχεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας θεμα με το wifi στην v20?

κανει διακοπες και μονο αν το κλεισω και το ξανα ανοιξω επανερχεται.

δεν υπάρχει τέτοιο θέμα ,τουλάχιστον σε μένα , και στο xda δεν είδα κάτι , ούτε κι εδώ αναφέρθηκε κάτι τέτοιο

edit

εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις δεν το ψάχνω , κάνω full wipe

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω θέμα wifi.

Τελικά η διαχείριση της ram έχει βελτιωθεί πάρα πολύ.

Δοκίμασα και χωρίς το script του supercharger. Το αφαίρεσα για να δω πως θα τα πάει. Ναι μεν πέφτει χαμηλά αν έχεις ανοικτά 3-4 tabs και μερικές εφαρμογές άλλα δεν αλλάζει συμπεριφορά η συσκευή. Ανεβαίνει πολύ γρήγορα όταν χρειαστεί και δεν παρατήρησα πουθενά καθυστέρηση.

 

Γενικά έχουμε μια ταχύτατη ROM, πολύ smooth όπως την ήθελα πάντοτε. Ναι τώρα με τις δύο τελευταίες leaked, αισθάνομαι όπως με το Sii στην 2.3.6

Αν υπήρχε τρόπος να μειωθεί η καθυστέρηση στο άνοιγμα του dialer θα είχαμε το τέλειο.

Στην δουλειά το πρωί δεν μ ενοχλεί γιατί μιλώ συχνά οπότε τον προλαβαίνω πριν παγώσει.

Άραγε δεν υπάρχει τρόπος με κάποιο script να παραμένει πάντα ενεργός;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα καναλι στο router και φαινεται να εστρωσε....τι να πω...

 

παντως η ρομ ειναι οντος πολυ καλη...

αντε να παρουμε και την επισημη επιτελους αν και δε νομιζω να εχει μεγαλες διαφορες...ποσο καλυτερη να γινει?

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα καναλι στο router και φαινεται να εστρωσε....τι να πω...

 

παντως η ρομ ειναι οντος πολυ καλη...

αντε να παρουμε και την επισημη επιτελους αν και δε νομιζω να εχει μεγαλες διαφορες...ποσο καλυτερη να γινει?

 

Πρόβλημα με το WiFi έχω και εγώ. Με επανεκκίνηση του ρουτερ ολα οκ.αλλα το κανει συχνα.

Τώρα προέκυψε πρόβλημα και με το 3g. Ενώ υπάρχει σήμα κανονικά εξαφανίστηκε το Η+ από την statusbar και δεν μπαίνει ίντερνετ.

Κάτι δεν πάει καλά.....

Edited by tsigo21
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήθελα να την περάσω αλλά βλέπω τα θέματα με wifi & 3g... Γιατί δεν περνάτε κάποιο άλλο modem βρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήθελα να την περάσω αλλά βλέπω τα θέματα με wifi & 3g... Γιατί δεν περνάτε κάποιο άλλο modem βρε παιδιά?

 

Δεν νομίζω οτι φταιει η ρομ για αυτό,αν ήταν η ρομ θα είχε θέμα σε όλους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι φταιει η ρομ για αυτό,αν ήταν η ρομ θα είχε θέμα σε όλους.

 

Μόλις την πέρασα κι ακόμα σβήνω κι επαναφέρω αλλά από wifi μια χαρά τα πάει προς το παρόν. Ναι σε αυτό που λες δίκιο έχεις, εγώ με full wipe την πέρασα φυσικά :)

Link to comment
Share on other sites

με 3g δεν ειχα κανενα θεμα... το wifi απο τη στιγμη που αλλαξα καναλι στο router δουλευει μια χαρα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

απ ότι είπαν όλοι μέχρι στιγμής δουλεύουν μάλλον όλα καλά , άρα έχουμε μια πολύ καλή omega jb

 

modem from the new JB leak (λέει ο Γιάννης)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31239494&postcount=18827

 

New record yesterday: (λέει το xda)

3742 downloads in day (for v20) - best was 3387

60949 hits in day (for v20) 2nd best - (61502 is the best)

450 posts in day (for v20) 2nd best - (452 is the best)

 

Popular Threads

http://www.xda-developers.com/xda-tv-2/verizon-samsung-galaxy-s-iii-unboxed-the-xda-way-xda-developer-tv/

 

LI3 new leak (άντε πάλι από την αρχή)

 

edit όποιος έχει πρόβλημα με wifi ας δοκιμάσει

με root explorer

etc/wifi/ πάνω δεξιά Mount R/O πατάμε παρατεταμένα στο wifi /permissions ίσως πρέπει να είναι όλα τα κουτάκια τσεκαρισμένα

τα ίδια

data/misc/wifi/πάνω δεξιά Mount R/O πατάμε παρατεταμένα στο wifi /permissions ίσως πρέπει να είναι όλα τα κουτάκια τσεκαρισμένα

εγώ όμως τα έχω έτσι και δεν έχω πρόβλημα με wifi

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, να ρωτησω, χωρις sd card δεν μπορω να προχωρησω το install της omega?

υγ: ακολουθω το βιντεο στην πρωτη σελιδα κ εχω κολλησει εκει που λεει να φορτωσω αρχεια απ την sd..

αλλα δεν εχω sd.. :blink:

 

εκανα εξοδο... και τα εχασα ολα... γυρισε σε εργοστασιακες ρυθμισεις... :(

Edited by akspoogy_17
Link to comment
Share on other sites

απ ότι είπαν όλοι μέχρι στιγμής δουλεύουν μάλλον όλα καλά , άρα έχουμε μια πολύ καλή omega jb

 

modem from the new JB leak (λέει ο Γιάννης)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31239494&postcount=18827

 

New record yesterday: (λέει το xda)

3742 downloads in day (for v20) - best was 3387

60949 hits in day (for v20) 2nd best - (61502 is the best)

450 posts in day (for v20) 2nd best - (452 is the best)

 

Popular Threads

http://www.xda-developers.com/xda-tv-2/verizon-samsung-galaxy-s-iii-unboxed-the-xda-way-xda-developer-tv/

 

LI3 new leak (άντε πάλι από την αρχή)

 

edit όποιος έχει πρόβλημα με wifi ας δοκιμάσει

με root explorer

etc/wifi/ πάνω δεξιά Mount R/O πατάμε παρατεταμένα στο wifi /permissions ίσως πρέπει να είναι όλα τα κουτάκια τσεκαρισμένα

τα ίδια

data/misc/wifi/πάνω δεξιά Mount R/O πατάμε παρατεταμένα στο wifi /permissions ίσως πρέπει να είναι όλα τα κουτάκια τσεκαρισμένα

εγώ όμως τα έχω έτσι και δεν έχω πρόβλημα με wifi

 

Η I9300XXDLI3 ειναι μονο 283.7 MB.

να flash-αρω απο recovery να την περασω με ODIN, τι λετε καλυτερα;

τωρα ειμαι με I9300OXADLI1

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, να ρωτησω, χωρις sd card δεν μπορω να προχωρησω το install της omega?

υγ: ακολουθω το βιντεο στην πρωτη σελιδα κ εχω κολλησει εκει που λεει να φορτωσω αρχεια απ την sd..

αλλα δεν εχω sd.. :blink:

 

εκανα εξοδο... και τα εχασα ολα... γυρισε σε εργοστασιακες ρυθμισεις... :(

μπορείς , θα κάνεις ότι λέει πάνω απο το video ,στην Εγκατάσταση

Δεν θα κάνεις : Κάντε nandroid backup και κρατήστε αντίγραφο του backup στο pc σας.(θα το εγκαταστήσει στην καρτούλα, δεν έχεις)

θα κάνεις τα τρία wipe(full wipe)

επιλέγεις την rom(install zip from sdcard/choose zip from internal sdcard/επιλέγεις την rom)

πατάς το efs backup και μετά omega rom intallation

Η I9300XXDLI3 ειναι μονο 283.7 MB.

να flash-αρω απο recovery να την περασω με ODIN, τι λετε καλυτερα;

τωρα ειμαι με I9300OXADLI1

όπως σε βολεύει η

1. CF-Root 6.4 with CWM required

2. Back up your rom (in CWM)

3. Download the XXDLI3 Nandroid backup http://www.multiupload.nl/45CLXXEWEL

extract it and put it in /sdcard/clockworkmod/backup/ (don't change the folder name!)

4. Restore the backup

5. Install XXDLI3 Modem in CWM. http://www.multiupload.nl/SV96NTZ2GV

6. Wipe Data / Cache (Factory Reset)

7. Reboot

 

η περιμένεις την omega DLI3

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

.........

 

 

η περιμένεις την omega DLI3

 

καλυτερα ετσι

Edited by tini78vj
Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Στην 21 η μόνη διαφορά είναι ο κερνελ και το μόντεμ?Η έχει και κάτι άλλο?Aν είναι δυνατό μπορεί να ανεβάσει κάποιος τον κερνελ? Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Στην 21 η μόνη διαφορά είναι ο κερνελ και το μόντεμ?Η έχει και κάτι άλλο?

σε αναμονή Omega v21 Jelly Bean

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26325764&postcount=3

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει αυτό για αυτό και ρώτησα, γιατί δεν φαίνεται να έχει κάτι άλλο.. Είπα μήπως και αποφύγω πάλι το κατέβασμα,αν είναι μόνο αυτά...αν οχι, τότε παλι απο την αρχή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Στην 21 η μόνη διαφορά είναι ο κερνελ και το μόντεμ?Η έχει και κάτι άλλο?Aν είναι δυνατό μπορεί να ανεβάσει κάποιος τον κερνελ?

 

Είναι βασισμένη σε νέο firmware το οποίο έχει πολλές αλλαγές.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :) Μόλις την ανεβάσεις τότε, πάμε για download.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από το πρωί που φόρεσα την v20 μιλάμε για απίστευτη ταχύτητα.. Intergalactic speed και κανένα θέμα γενικότερα στην λειτουργία και θερμοκρασία.. Άλλο τηλέφωνο έχει γίνει!!
Link to comment
Share on other sites

Σας ζηλευω γιατι εστειλα το τηλεφωνο για service..Ειχα προβλημα με την οθονη.Τελευταια ειχα την v19 και την χαρηκα λιγες ωρες..Δεν γινεται να περασω την v21 σε Nokia 3310???:wacko: Απο Τριτη μαλλον που θα το παρω αμεσως θα φλασαρω Omega για να δω τι εχω χασει ως τωρα..
Link to comment
Share on other sites

Σας ζηλευω γιατι εστειλα το τηλεφωνο για service..Ειχα προβλημα με την οθονη.Τελευταια ειχα την v19 και την χαρηκα λιγες ωρες..Δεν γινεται να περασω την v21 σε Nokia 3310???:wacko: Απο Τριτη μαλλον που θα το παρω αμεσως θα φλασαρω Omega για να δω τι εχω χασει ως τωρα..

 

πωπω φιλε σε νιωθω...την εχω παθει κ εγω αρκετες φορες στο παρελθον μιας κ ειμαι καντεμης με τις συσκευες μου...

 

επισης να σου πω οτι το θεμα σου τα σπαει και στην jb(ομεγα v20)

φανταζομαι οταν με το καλο βγει και η 21 θα περασω το ιδιο η θα πρεπει να κανεις καμια αλλαγη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

πωπω φιλε σε νιωθω...την εχω παθει κ εγω αρκετες φορες στο παρελθον μιας κ ειμαι καντεμης με τις συσκευες μου...

 

επισης να σου πω οτι το θεμα σου τα σπαει και στην jb(ομεγα v20)

φανταζομαι οταν με το καλο βγει και η 21 θα περασω το ιδιο η θα πρεπει να κανεις καμια αλλαγη?

 

Ευχαριστω.. :) Προς το παρω επειδη δεν εχω συσκευει εκανα το θεμα να δουλευει και για την επομενη Omega..Πλεον οι επομενες εκδοσεις JB δεν θα εχουν αλλαγες,οτι ειχαν να κανουν το κανανε.(για εικονιδια κ.λ.π μιλαω)..Αν τυχον εχεις καποιο προβλημα μου το λες και θα το λυσω.. 4 και σημερα μετραω.......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.. :) Προς το παρω επειδη δεν εχω συσκευει εκανα το θεμα να δουλευει και για την επομενη Omega..Πλεον οι επομενες εκδοσεις JB δεν θα εχουν αλλαγες,οτι ειχαν να κανουν το κανανε.(για εικονιδια κ.λ.π μιλαω)..Αν τυχον εχεις καποιο προβλημα μου το λες και θα το λυσω.. 4 και σημερα μετραω.......

 

οκ μαν νασαι καλα...οταν το δοκιμασω θα γραψω εντυπωσεις....

 

4 μερες με 3310?

τουλαχιστον εχεις φιδακι κ ενα με εξωγηινους αν θυμαμαι καλα :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...