Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks

Εδέησε μιά και έφερα το κινητό στα μέτρα μου το έκανα πριν από λίγο root . Ποιές εφαρμογές συνιστώνται γιά App2SD kai AddFree

 

Το app2sd είναι εντελώς περιττό. Στο λέω εγώ που έχω 256 εφαρμογές!

Αν παίζεις παιχνίδια απλά που κατεβάζουν πολλά data στην εσωτερική μνήμη (gameloft πχ. που είναι 1+gb) δες στο xda την εφαρμογή directorybind (μεταφέρεις τα data στην εξωτερική κάρτα και τα διαβάζει από εκει).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να αναβοσβήνει φως σε μνμ η αναπάντητη επιλέγω το bln από το ext tweaks?

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για να αναβοσβήνει φως σε μνμ η αναπάντητη επιλέγω το bln από το ext tweaks?

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

ναι αλλα κατα την γνωμη μου το noled ειναι καλυτερο για αυτην την σουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου λύθηκε και η απορία γι'αυτό το Sales Code..:lol:

 

Φίλε geobas έχεις φλασάρει κάποια custom 4.0.3 στη συσκευή σου; (συμπάθα με αν το έχεις αναφέρει νωρίτερα και μου διαφεύγει..)

Έχεις τσεκάρει τον Sales Code της νέας σου -αν και εφόσον έχεις βάλει- rom; Εγώ έχω την οfficial 4.0.3 με κωδικό ΕUR, ίσως οφείλεται σ'αυτό το "Cosmote", μάλλον θά'χει άλλο κωδικό.. :)

 

Οχι είναι 4.0.3 από μαμά .

 

Να μαντέψω ότι έχει 4.0.3 με ελληνικό sales code :)

 

Σωστός

 

Τελικά τα κατάφερα και το έφερα εκεί που ήθελα . Στο Skype μόνο έχω κάποια προβληματάκια . Ενώ μπορώ να καλέσω και πάει μιά

χαρά η βιντεοκλήση δεν μπορούν να με καλέσουν . Υπάρχουν πουθενά οδηγίες γιά σωστά settings ?

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε *#272*IMEI# και διάλεξε EUR

IMEI εννοείται βάζεις το ΙΜΕΙ της συσκευής σου.

Πάρε backup γιατί με την αλλαγή του CSC, θα σβηστούν τα πάντα από το τηλέφωνο.

 

Να σε ρωτήσω κι εγώ κάτι, το ΧΕΟ τι sales code είναι??

Προσπάθησα να το αλλάξω αλλά στις επιλογές δεν δίνει το EUR.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κι εγώ κάτι, το ΧΕΟ τι sales code είναι??

Προσπάθησα να το αλλάξω αλλά στις επιλογές δεν δίνει το EUR.

 

Έχω την εντύπωση ότι είναι πολωνικό.

Τι εχεις τώρα και τι επιλογές σου δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι πολωνικό.

Τι εχεις τώρα και τι επιλογές σου δίνει;

 

Ναι πολωνικό είναι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι πολωνικό.

Τι εχεις τώρα και τι επιλογές σου δίνει;

 

Έχω 4.0.4 XXLQ5 - XALQ5.

Open Europe έλεγε στην κατηγοριοποίηση.

CPW,DBT,ITV,KOR,XEF,XEO.XEU μου δίνει.

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα απλά ενημερωτικά ρωτάω. Το κινητό δουλεύει άψογα με αυτή τη rom.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4.0.4 XXLQ5 - XALQ5.

Open Europe έλεγε στην κατηγοριοποίηση.

CPW,DBT,ITV,KOR,XEF,XEO.XEU μου δίνει.

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα απλά ενημερωτικά ρωτάω. Το κινητό δουλεύει άψογα με αυτή τη rom.

 

XEU είναι το Europe

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το αλλάξω?

Θα κερδίσω κάτι?

 

Εκτός από αυτό το πρόβλημα που έχεις τώρα, τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό το πρόβλημα που έχεις τώρα, τίποτα άλλο.

:lol:

Αυτό λογικά θα άλλαξε με την εγκατάσταση της ρομ. Πρέπει να είχε και CSC component αν θυμάμαι καλά.

Πάντως η συγκεκριμένη ρομ δουλεύει υποδειγματικά θα έλεγα αν και όταν βγήκε γράφανε οτι κάποια s2 μπρικάρανε....

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Αυτό λογικά θα άλλαξε με την εγκατάσταση της ρομ. Πρέπει να είχε και CSC component αν θυμάμαι καλά.

Πάντως η συγκεκριμένη ρομ δουλεύει υποδειγματικά θα έλεγα αν και όταν βγήκε γράφανε οτι κάποια s2 μπρικάρανε....

 

Αν έχεις το μαμά kernel, καλό θα ήταν να μη δοκιμάσεις factory reset, γιατί ενδέχεται να τους ακολουθήσεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το μαμά kernel, καλό θα ήταν να μη δοκιμάσεις factory reset, γιατί ενδέχεται να τους ακολουθήσεις :lol:

 

Έκανα πολλά factory reset αλλά ευτυχώς δεν συνέβη τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα πολλά factory reset αλλά ευτυχώς δεν συνέβη τίποτα.

 

Το συγκεκριμένο bug, θέλει να συνυπάρξουν κάποια πράγματα για να συμβεί και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα συμβεί.

Επειδή το ένα από αυτά είναι ο kernel, για σιγουριά στους custom kernels, έχουν απενεργοποιήσει μια σιγκεκριμένη εντολή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καμία custum Rom που να παίζει το ράδιο χωρίς ίντερνετ.και αν δεν υπάρχει ,μήπως υπάρχει καμία εφαρμογή που να μπορεί να παίξει?εχω μπει στην μπριζα να βάλω μια custum Rom μόνο και μόνο γιατί μου αρέσουν τα μπλε εικονίδια στην μπάρα και με χαλάει πολύ το μενού του galaxy.αν έχετε να προτινετε κάτι????

 

Εχω βρει αυτην εδώ αλλά δεν έχει ράδιο. http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=61060

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

Έχω ανεβάσει μια στις τροποποιήσεις.είναι πολύ καλή, και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα για τα εικονίδια κάτι έβαλα custom.υπάρχει και το spirit fm στο μάρκετ όμως

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καμία custum Rom που να παίζει το ράδιο χωρίς ίντερνετ.και αν δεν υπάρχει ,μήπως υπάρχει καμία εφαρμογή που να μπορεί να παίξει?εχω μπει στην μπριζα να βάλω μια custum Rom μόνο και μόνο γιατί μου αρέσουν τα μπλε εικονίδια στην μπάρα και με χαλάει πολύ το μενού του galaxy.αν έχετε να προτινετε κάτι????

 

Εχω βρει αυτην εδώ αλλά δεν έχει ράδιο. http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=61060

 

Απ'οτι είδα είναι βασισμένη σε stock Samsung οπότε θα έπρεπε να έχει ραδιόφωνο. Ρώτησες στο ανάλογο thread?

Αν και λογικά και το apk του ραδιοφώνου να περάσεις στο system/app θα πρέπει να σου δουλέψει, υπάρχει όπως προείπε ο vrwmiaris από πάνω το spirit Fm στο Market.

Link to comment
Share on other sites

ΧΕU ειναι το αγγλικο sales code, EUR το ελληνικο αν και δε παιζει κανενα ρολο :)

 

Κάνεις λάθος.

XEU και EUR είναι EUROPE.Κι από τα αρχικά το καταλαβαίνεις....

UK είναι το αγγλικό.

Ελληνικά είναι τα CSC τύπου COS,VGR,TGR

 

Βασικά παίζει ρόλο και στις αναβαθμίσεις.Πρόβλημα όμως, δεν είναι.

 

 

Από ομάδα διαχείρισης

Λάθος πληροφορία. Το EUR ΔΕΝ είναι Ευρώπη, είναι το καθαρό ελληνικό firmware για SIM free συσκευές. Μόνο Ελληνικό. Τα csc που αναφέρονται είναι κι αυτά ελληνικά αλλά branded από παρόχους.

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι είδα είναι βασισμένη σε stock Samsung οπότε θα έπρεπε να έχει ραδιόφωνο. Ρώτησες στο ανάλογο thread?

Αν και λογικά και το apk του ραδιοφώνου να περάσεις στο system/app θα πρέπει να σου δουλέψει, υπάρχει όπως προείπε ο vrwmiaris από πάνω το spirit Fm στο Market.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.μάλλον θα μπω στην διαδικασια να την περάσω.

 

Έχω ανεβάσει μια στις τροποποιήσεις.είναι πολύ καλή, και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα για τα εικονίδια κάτι έβαλα custom.υπάρχει και το spirit fm στο μάρκετ όμως

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Εχεις κάποιο λινκ για την ρομ που λες για να μην ψάχνω ..!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Δύο ερωτησούλες παρακαλώ .

 

1. Εκτός από το Tapatalk υπάρχει κάτι καλύτερο ?

 

2. Ενεργοποίησα το Email με το πάροχό μου (Forthnet) και δουλεύει απροβλημάτιστα , αλλά δεν μου έχει κατεβάσει όλα

τα e-mail μου που έχουν κρατηθεί στον server . Πως μπορώ να τα έχω όλα και στο κινητό ? Από την Forthnet λένε είναι

θέμα settings συσκευής .

 

FYI Το Skype δουλεύει μιά χαρά με βιντεοκλήσεις από και προς .

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το Tapatalk υπάρχει κάτι καλύτερο ?

 

Και το forum runner είναι πολύ καλό.

Δεν θέλει να το υποστήριξη το myphone όμως ( για μην μου πεις μετά δεν βρίσκεις το myphone :p)

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος.

XEU και EUR είναι EUROPE.Κι από τα αρχικά το καταλαβαίνεις....

UK είναι το αγγλικό.

Ελληνικά είναι τα CSC τύπου COS,VGR,TGR

 

Βασικά παίζει ρόλο και στις αναβαθμίσεις.Πρόβλημα όμως, δεν είναι.

 

Καπου εχεις μπερδευτει φιλε μου XEU ειναι το αγγλικο και ιρλανδικο για την ακριβεια(και εμενα στην αρχη μου θυμιζε XEUrope αλλα δεν ισχυει).Στο λεω με απολυτη σιγουρια μιας και το τηλεφωνο μου ειναι απο αγγλια και εχει ΧΕU sales code.Δες το εδω: http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9100&pcode=XEU&os=1&type=1#firmware αν πας στην επιλογη country θα το δεις! Τελοσπαντων απλα κουβεντα να γινεται :)

Link to comment
Share on other sites

Καπου εχεις μπερδευτει φιλε μου XEU ειναι το αγγλικο και ιρλανδικο για την ακριβεια(και εμενα στην αρχη μου θυμιζε XEUrope αλλα δεν ισχυει).Στο λεω με απολυτη σιγουρια μιας και το τηλεφωνο μου ειναι απο αγγλια και εχει ΧΕU sales code.Δες το εδω: http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9100&pcode=XEU&os=1&type=1#firmware αν πας στην επιλογη country θα το δεις! Τελοσπαντων απλα κουβεντα να γινεται :)

 

http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=5711

Διάβασε το regions.Δεν είναι απαραίτητα "δεμένο" σε χώρα.

 

Δες εδώ επίσης τη λίστα και ο ίδιος που την αναφέρει έχει XEU και είναι στο... Hong Kong!

http://ykkfive.blogspot.com/2011/11/samsung-csc-code-reference.html#.UEZQLyJLcZQ

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...