Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει στην λίστα το λογισμικό σου;

Αν ναι αυτό Κατεβάζεις τώρα επειδή είναι από Γερμανία δεν ξέρω ακριβώς αν θα έχεις πρόβλημα (δεν το νομίζω πάντως)

Να θυμάσαι κάνεις Backup γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει ;)

Και πάντα με δικιά σου ευθύνη :p

 

ευχαριστω φιλε για το ενδιαφερον σου. αν ενοεις τον αριθμο λογισμικου, οχι δεν τον εχει. αν ενοεις κατι αλλο με την λεξη (λογισμικο) πες μου σε παρακαλω.

 

Ας μου εξιγησει καποιος σας παρακαλω. Θελω να κανω S-OFF το κινητο μου δεν αντεχω αλλο.

Καποιος χριστιανος βρεεεεε... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ας μου εξιγησει καποιος σας παρακαλω. Θελω να κανω S-OFF το κινητο μου δεν αντεχω αλλο.

Καποιος χριστιανος βρεεεεε... :(

 

Στο πρώτο post κοίταξες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο post κοίταξες;

 

Εχω διαβασει το πρωτο ποστ. Βρισκομαι στο σημειο στο σιτε που πρεπει να κατεβασεις καποιο απο ολα αυτα εκει και δεν ξερω ποιο για να συνεχισω. Αυτο ρωταω. Αν δεις λιγο ποιο πριν στα ποστ μου θα δεις. Γνωριζεις κατι;

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει το πρωτο ποστ. Βρισκομαι στο σημειο στο σιτε που πρεπει να κατεβασεις καποιο απο ολα αυτα εκει και δεν ξερω ποιο για να συνεχισω. Αυτο ρωταω. Αν δεις λιγο ποιο πριν στα ποστ μου θα δεις. Γνωριζεις κατι;

 

Δες το ποστ 1352 και 1355 ;)

Πριν κάνεις κάτι γράψε το αριθμό του kernel που φοράει το κινητό σου το βρίσκεις στης ρυθμίσεις /πληροφορίες τηλεφώνου γράψε σε ένα χαρτί το νούμερο και κατέβασε το αντίστοιχο από το σιτε μετά ακολούθησε της οδηγίες και καλή επιτυχία :thumbup::)

Και κάτι ακόμα μην βιάζεσαι διάβασε προσεχτικά της οδηγίες σε πάει βήμα βήμα στην αρχή σου λέει τι πρέπει να έχεις κατεβάσει στον υπολογιστή σου και τη φάκελο πρέπει να φτιάξεις ;) τα έκανες αυτά; αν ναι τότε βουρ για ροοτ :)

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Δες το ποστ 1351 και 1355 ;)

Πριν κάνεις κάτι γράψε το αριθμό του kernel που φοράει το κινητό σου το βρίσκεις στης ρυθμίσεις /πληροφορίες τηλεφώνου γράψε σε ένα χαρτί το νούμερο και κατέβασε το αντίστοιχο από το σιτε μετά ακολούθησε της οδηγίες και καλή επιτυχία :thumbup::)

Και κάτι ακόμα μην βιάζεσαι διάβασε προσεχτικά της οδηγίες σε πάει βήμα βήμα στην αρχή σου λέει τι πρέπει να έχεις κατεβάσει στον υπολογιστή σου και τη φάκελο πρέπει να φτιάξεις ;) τα έκανες αυτά; αν ναι τότε βουρ για ροοτ :)

 

O αριθμος kerlen ειναι αυτοε 2.6.35.10 αλλα στο σιτε δν βρισκω κατι αναλογο. Μηπως δεν υπαρχει για το δικο μου κατι αντιστιχο? κιαν οχι τι αλλο μπορω να κανω?

 

εκδοση android 2.3.5

εκδοση htc sense 2.1

αριθμοσ λογισμικου 2.26.111.1

εκδοση kenrel 2.6.35.10-g96f19b

htc-kenrel@and18-2#1

tue apr 10 18:15:52 CTS 2012

εκδοση βασικου φασματοσ 42.23e.35.3038H_7.75.39.10M

αριθ εκδοσης 2.26.111.1 CL362953 release-keys

εκδ. προγρ. περιηγησης wepkit/533.1

αυτααααααααα........................

Edited by lakhsdiam
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο βρηκα αυτον τον αρκετα πληρη οδηγο για να κανεις ροοτ το Wildfire S

διαβασε ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ το ποστ (τουλαχιστον 2 φορες ) και μετα δοκιμασε

σου λεει και που να βρεις πιο αρχειο πρεπει να κατεβασεις (καπου στην μπαταρια αν καταλαβα καλα)

δοκιμασε και αυτο αλλα παντα με προσοχη ιδιως στην αρχη που κανεις το RUU γιατι μπορει να χαλασεις (brick) το τηλεφωνο σου.

http://androidforums.com/wildfire-s-all-things-root/480954-guide-how-root-wildfire-s-s-finally.html

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο βρηκα αυτον τον αρκετα πληρη οδηγο για να κανεις ροοτ το Wildfire S

διαβασε ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ το ποστ (τουλαχιστον 2 φορες ) και μετα δοκιμασε

σου λεει και που να βρεις πιο αρχειο πρεπει να κατεβασεις (καπου στην μπαταρια αν καταλαβα καλα)

δοκιμασε και αυτο αλλα παντα με προσοχη ιδιως στην αρχη που κανεις το RUU γιατι μπορει να χαλασεις (brick) το τηλεφωνο σου.

http://androidforums.com/wildfire-s-all-things-root/480954-guide-how-root-wildfire-s-s-finally.html

 

 

ευχαριστω πολυ για ολα:) βρηκα και εγω εναν αλλον και πιστευω πως αυτος ειναι ποιο ευκολοτερος

ριξε μια ματια σε παρακαλω και πες μου και εσυ την γνωμη σου

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1379543

ειναι σωστος? αν ναι ξεκιναω μαυτον γιατι ειναι και ποιο κατανοητος αλλα και ποιο ευκολος

 

σε ευχαριστω πολυ παντος....εισαι ψυχαρα

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό γίνει s-off με htc-clip τότε μπορεί να αλλάξει η partition ???

Εννοώ να γίνει εγκατάσταση άλλης ROM με άλλο συνολικό χώρο για εφαρμογές.

Edited by thra
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό γίνει s-off με htc-clip τότε μπορεί να αλλάξει η partition ???

 

Στην sd card ενοεις;

Αν ναι δεν νομίζω ότι έχει σχέση το s-off με την κάρτα :confused:

Εγώ είμαι s-on και root και εγώ κάνει partition την κάρτα ext3 για το link2sd (θαυματουργό πρόγραμμα να είναι καλά ο άνθρωπος που το έφτιαξε:D:D)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό γίνει s-off με htc-clip τότε μπορεί να αλλάξει η partition ???

Εννοώ να γίνει εγκατάσταση άλλης ROM με άλλο συνολικό χώρο για εφαρμογές.

Aν πάντως εννοείς για το "εσωτερικό" partition, θεωρητικά η απάντηση είναι ναι. Ωστόσο πρέπει να έχεις κάποια αρχεία για κάτι τέτοιο. Ψάξε στο xda για custom mtd partitions για το wildfire s ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χρησιμοποιεί κανείς την ROM Wildchild V2?

Έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία τελειώνει ακόμα πιο γρήγορα από πριν με την original ROM.

Καμία συμβουλή?

Περιέχει μια εφαρμογή CPU No-Frills.. Ξέρει κανείς κάποιον καλό συνδυασμό στις επιλογές τις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χρησιμοποιεί κανείς την ROM Wildchild V2?

Έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία τελειώνει ακόμα πιο γρήγορα από πριν με την original ROM.

Καμία συμβουλή?

Περιέχει μια εφαρμογή CPU No-Frills.. Ξέρει κανείς κάποιον καλό συνδυασμό στις επιλογές τις?

 

Αυτή έχω από το v1.0 δες στα σχόλια έχει επιλογές για το frill cpu εγώ όταν θέλω επιδόσεις βάζω performance min /max 768/600 και noop min max για ίδιο με μαμά performance 600/600 noop για μπαταρία scary 400 /600 sio εγώ έχω τώρα interactivex 768/480 sio και έχω περίπου 23 ώρες αυτονομία με κανονική χρήση αν δουλεύω το tapatalk με 3g τότε πέφτω στης 18

Πολλή καλή Rom εγω εβαλα την lite καθόλου bugs, πολλή ελεύθερη μνήμη 40+ εφαρμογές και 100 Μβ ελεύθερα και πολύ καλός ο τύπος με αναβάθμισης έχει και κάποια extra updates σε kernel αλλά και σε adreno libs αν θες καν τα, σκορ σε antutu 1800+;)

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω από το v1.0 δες στα σχόλια έχει επιλογές για το frill cpu εγώ όταν θέλω επιδόσεις βάζω performance min /max 768/600 και noop min max για ίδιο με μαμά performance 600/600 noop για μπαταρία scary 400 /600 sio εγώ έχω τώρα interactivex 768/480 sio και έχω περίπου 23 ώρες αυτονομία με κανονική χρήση αν δουλεύω το tapatalk με 3g τότε πέφτω στης 18

Πολλή καλή Rom εγω εβαλα την lite καθόλου bugs, πολλή ελεύθερη μνήμη 40+ εφαρμογές και 100 Μβ ελεύθερα και πολύ καλός ο τύπος με αναβάθμισης έχει και κάποια extra updates σε kernel αλλά και σε adreno libs αν θες καν τα, σκορ σε antutu 1800+;)

 

μηπως μπορεισ να μου πεισ ποια μπορω να κατεβασω για να την δοκιμασω? WC LITE De-Odex η WC LITE Odex ποια απο τησ 2?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να συχρονιζεις λογαριασμούς Facebook κλπ το μόνο την full αν δεν θέλεις τότε την lite odex στην αρχή του θέματος έχει όλες της πληροφορίες που χρειάζεσαι και φώτο διάβασε και τα σχόλιά για να δεις τι πρόβλημα έχουν κάποιοι (τα περισσότερα από λάθος εγκατάσταση ;))

Είναι πολύ καλή θα την ευχαριστηθείς αν θες έχει και μια με sense.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω από το v1.0 δες στα σχόλια έχει επιλογές για το frill cpu εγώ όταν θέλω επιδόσεις βάζω performance min /max 768/600 και noop min max για ίδιο με μαμά performance 600/600 noop για μπαταρία scary 400 /600 sio εγώ έχω τώρα interactivex 768/480 sio και έχω περίπου 23 ώρες αυτονομία με κανονική χρήση αν δουλεύω το tapatalk με 3g τότε πέφτω στης 18

Πολλή καλή Rom εγω εβαλα την lite καθόλου bugs, πολλή ελεύθερη μνήμη 40+ εφαρμογές και 100 Μβ ελεύθερα και πολύ καλός ο τύπος με αναβάθμισης έχει και κάποια extra updates σε kernel αλλά και σε adreno libs αν θες καν τα, σκορ σε antutu 1800+;)

 

Αν απεγκαταστήσω το CPU No-Frills με το link2sd η CPU θα είναι μόνιμα συγχρονισμένη στα 600MHz?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να συχρονιζεις λογαριασμούς Facebook κλπ το μόνο την full αν δεν θέλεις τότε την lite odex στην αρχή του θέματος έχει όλες της πληροφορίες που χρειάζεσαι και φώτο διάβασε και τα σχόλιά για να δεις τι πρόβλημα έχουν κάποιοι (τα περισσότερα από λάθος εγκατάσταση ;))

Είναι πολύ καλή θα την ευχαριστηθείς αν θες έχει και μια με sense.

 

οταν λες αρχη του θεματος τι ενοεις? που ακριβως γιατι δεν καταλαβα....:(

Link to comment
Share on other sites

Αν απεγκαταστήσω το CPU No-Frills με το link2sd η CPU θα είναι μόνιμα συγχρονισμένη στα 600MHz?

 

Νομίζω ναι αλλά γιατί να το κάνεις αυτό με το link2sd έχεις πολλή μνήμη ελεύθερη είναι ότι καλύτερο μπορείς να έχεις σε ένα rooted κινητό :)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

οταν λες αρχη του θεματος τι ενοεις? που ακριβως γιατι δεν καταλαβα....:(

 

Έχεις πμ ;)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! μόλις έκανα root το τηλέφωνο μου και δεν μπορώ να βάλω ελληνικά! δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή της ελληνικής γλώσσας!τι θα πρέπει να κάνω? ευχαριστώ:):)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! μόλις έκανα root το τηλέφωνο μου και δεν μπορώ να βάλω ελληνικά! δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή της ελληνικής γλώσσας!τι θα πρέπει να κάνω? ευχαριστώ:):)

 

Άλλαξες ρομ; :confused:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ειμαι νεος στη παρεα σας και καλα που σας βρηκα, αν και ασχολουμαι γενικοτερα με κινητα τηλ δεν μπορω να αποφασισω ποιο να παρω

εχω το SE x10 mini αλλα θα το αλλαξω γιατι με κουρασε η τοσο μικρη οθωνη.... διαβαζοντας μπερδευτικα περισσοτερο ειμαι αναμεσα σε 3 smartphones

1. HTC wildfire s

2. Motorola DEFY

3.Samsung ACE

 

αν εχω βαλει λαθος το θεμα, συγνωμη αλλα παρακαλω για τα φωτα σας

ευχαριστω εκ των προτερων Ηλιας

 

galaxy ace απο μενα ειναι το καλυτερο απ τα τρια κι ειναι μια οικομικη λυση το βρησκεις 150 ευρω σφραγισμενο :)

 

καλησπερα σε ολους!

παιδια εχω wildfire S με λειτουργικο 2.3 κι θελω να του περασω ice cream sandwich

η εροτιση μ ειναι αν τι περνει???

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

παιδια εχω wildfire S με λειτουργικο 2.3 κι θελω να του περασω ice cream sandwich

η εροτιση μ ειναι αν τι περνει???

Όχι επίσημα. Δεν θα αναβαθμιστεί.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! μόλις έκανα root το τηλέφωνο μου και δεν μπορώ να βάλω ελληνικά! δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή της ελληνικής γλώσσας!τι θα πρέπει να κάνω? ευχαριστώ:):)

Βάλε την εφαρμογή morelocale2 από το market (google play) και μπορείς από εκεί να επιλέξεις τα ελληνικά!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το τελευταιο διαστημα παιδια αντιμετωπιζω προβληματα με το link2sd.Εχω γυρω στις 100 εφαρμογες(το ξερω ειναι πολλες!)και η ελευθερη εσωτερικη μνημη ειναι κοντα στα 15-20 mb.Η εσωτερικη μνημη αρχισε να μειωνεται πριν απο λιγο καιρο,σταδιακα μερα με την μερα,ειτε εβαζα καινουριες εφαρμογες ειτε οχι.Και το αποκορυφωμα ηταν πριν μερικες μερες που κατεβασα πολλες μαζι(καμια δεκαρια περιπου,τη μια μετα την αλλη)και απο εκεινη τη στιγμη αρχισαν τα σοβαρα προβληματα.Δοκιμασα να κανω restart το κινητο,πλην ομως καποιες φορες οταν κανω το restart,μετα μου βγαζει και ενα εικονιδιο στην μπαρα που λεει να ελευθερωσω 512 kb μνημης για να μπορω να δεχομαι μνμτα.Αφου εσβησα καποιες εφαρμογες,και εμεινε η εσωτερικη μνημη στα 15 περιπου mb,καμια φορα αν κανω επανεκκινηση,μου κανει παλι τα ιδια.Βγαζει το εικονιδιο στην μπαρα και οταν φορτωνουν ολες οι εφαρμογες στο τηλεφωνο,στις περισσοτερες μου βγαζει "μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης".

 

Απο την αρχη που ειχα βαλει το link2sd,δεν ειχα τετοια προβληματα.Μαλιστα σε ενα post που ειχα κανει πριν καιρο εδω,ειχα ανεβασει και screenshot του κινητου που εδειχνε οτι ειχα περιπου 70 εφαρμογες ,με 75 mb ελευθερο χωρο στην εσωωτερικη μνημη.

 

Απο το link2sd δοκιμασα ολες τις επιλογες που εχει(relink all application files και κατι αλλες επιλογες που εχει),εκανα ακομα και απεγκατασταση-εγκατασταση την ιδια την εφαρμογη αλλα λυση στο προβλημα δεν ειδα.

 

Καμια βοηθεια πανω σε αυτο?

 

Εψαξα στο ιντερνετ μηπως βρω καποια λυση και το μονο που βρηκα(χωρις να το δοκιμασω βεβαια)ειναι αυτο :

I've found a fix, you just need to move the folder(for the apps with big data) under data/data to data/sd-ext and then long hold on the folder and press link folder and then choose data/data. You will need root browser or another root explorer to do this.

απο εδω :http://www.modaco.com/topic/346620-link2sd-guide-updated-please-read/page__hl__link2sd__st__140

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...