Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

Αν φορτωσω Αndroid 4 στο ray και δω οτι δεν με βολεύει μπορω ευκολα να γυρίσω στην (πολύ αξιοπιστη και σταθερή) 2.3.4? γινεται ας πουμε με επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων ή με κατι αλλο?

 

Ευχαριστώ

 

Ναι μπορείς να γυρίσεις στην 2.3 με σχετικά εύκολο τρόπο.

Βρε παιδιά ψάξτε λίγο το forum και μη ρωτάτε τα ίδια και τα ίδια. Υπάρχουν οδηγοί για να κάνεις ότι θέλεις το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μονο να το δοκιμασεις μπορεις!

Θα με βάλεις να αρχίσω τα φλασαρίσματα για να ρουτάρω?!:p Γιατί έτσι απλά δεν κάνει copy! ;):p

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Θα με βάλεις να αρχίσω τα φλασαρίσματα για να ρουτάρω?!:p Γιατί έτσι απλά δεν κάνει copy! ;):p

 

Δεν μπορεις απλα με καποιον file manager?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις απλα με καποιον file manager?

 

Όχι, βγάζει αποτυχία στο paste. Φαντάζομαι δεν κάνει εγγραφή στο system που είναι ο φάκελος. Θα το ξαναδώ κάποια στιγμή.

 

Edit: Από ότι είδα στο xda βγήκε νέα έκδοση (4.1.Β.0.587) αρκετά πιο smooth και από ότι λένε χωρίς τα σπασίματα στο video. Σε μένα δεν την βγάζει ακόμα ούτε με PC Companion ούτε με SEUS αλλά φαντάζομαι τις επόμενες μέρες θα έρθει..

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την .537. Το τηλέφωνο πάει πολύ καλύτερα, ο dialler πλέον εχει ελαχιστο lag η κάμερα ανοίγει πιο γρήγορα, γενικά εχει πολύ καλύτερη αίσθηση. Σημαντική βελτίωση!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Eνω οι φωτο στο κινητο μολις τις τραβας δειχνουνε τελειες,με μια ελαφρια μεγενθυση η ποιοτητα χαλαει αρκετα,στο pc ακομα περισσοτερο.......

Συμβαινει γενικως?φλασαρα την (2.3.4 απο 4.0.4)

Το βιντεο δεν το συζητω,κορυφη :lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την .537. Το τηλέφωνο πάει πολύ καλύτερα, ο dialler πλέον εχει ελαχιστο lag η κάμερα ανοίγει πιο γρήγορα, γενικά εχει πολύ καλύτερη αίσθηση. Σημαντική βελτίωση!

 

Και στο xda αυτά λένε.. Ότι έχει βελτιώσεις στους τομείς που αναφέρεις κι εσύ. Κι ότι έχει πολύ καλύτερη διαχείριση μνήμης. Δεν μου την έχει βγάλει εμένα ακόμα. Πάντως το θέμα με το led λένε πως δεν λύθηκε και μάλιστα κάποιος έγραφε ότι σε φόρουμ της Sony λένε το γνωστό....It's not a bug, it's a feature.. Ότι, δηλαδή, απλώς του άλλαξαν τον τρόπο λειτουργίας... ηθελημένα..:blink:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το led δεν το έχω ελέγξει ακόμα, δεν έτυχε.

Ίσως εμένα ήρθε η αναβάθμιση γιατί είναι παραεισαγωγή από Γαλλία, δεν είναι ελληνικό.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Και στο xda αυτά λένε.. Ότι έχει βελτιώσεις στους τομείς που αναφέρεις κι εσύ. Κι ότι έχει πολύ καλύτερη διαχείριση μνήμης. Δεν μου την έχει βγάλει εμένα ακόμα. Πάντως το θέμα με το led λένε πως δεν λύθηκε και μάλιστα κάποιος έγραφε ότι σε φόρουμ της Sony λένε το γνωστό....It's not a bug, it's a feature.. Ότι, δηλαδή, απλώς του άλλαξαν τον τρόπο λειτουργίας... ηθελημένα..:blink:

 

Ενα παιδι στο arc s λεει οτι εφτιαξε το λεντ!!

Ο στεροφωνηκος ηχος στο βιντεο,ουτε λογος..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα παιδι στο arc s λεει οτι εφτιαξε το λεντ!!

Ο στεροφωνηκος ηχος στο βιντεο,ουτε λογος..

 

Ελπίζω να έχει εκείνος δίκιο γιατί έγινε μεγάλο θέμα με το led που ακόμα κι αν υποθέσω πως το έκαναν σκόπιμα, έπρεπε να έχουν καταλάβει ότι κανείς δε χάρηκε. Ο ήχος τίποτα ε; Ε, τώρα.. Μην τα θέλουμε και όλα... Και το Auto Flash είμαι σίγουρη ότι πάλι δεν το έχουν φτιάξει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχει εκείνος δίκιο γιατί έγινε μεγάλο θέμα με το led που ακόμα κι αν υποθέσω πως το έκαναν σκόπιμα, έπρεπε να έχουν καταλάβει ότι κανείς δε χάρηκε. Ο ήχος τίποτα ε; Ε, τώρα.. Μην τα θέλουμε και όλα... Και το Auto Flash είμαι σίγουρη ότι πάλι δεν το έχουν φτιάξει.

 

Εμενα στο Arc S δουλευει κανονικα στης αναπαντητες.

Μηνυματα δεν ξερω δεν τα δουλευω ποτε!!!

Τι ακριβως ενοεις με το Auto Flash?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο Arc S δουλευει κανονικα στης αναπαντητες.

Μηνυματα δεν ξερω δεν τα δουλευω ποτε!!!

Τι ακριβως ενοεις με το Auto Flash?

 

Δοκιμασε να δεις.οταν σου στειλουν μηνυμα αναβει το λεντακι?γιατι στις αναπαντητες δουλευε ενω στα μηνυματα οχι!

Ολο το νημα των sony ericsson για σενα μιλαει!!χαχαχα!

 

Στο ray δεν υπηρχε δυνατοτητα για autoflash στις φωτο.ή θα ταν παντα on ή παντα off.

Δεν υπαρχει περιπτωση να το εφτιαξαν.αφου ειναι μαζικη αναβαθμιση για ολες τις συσκευες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να δεις.οταν σου στειλουν μηνυμα αναβει το λεντακι?γιατι στις αναπαντητες δουλευε ενω στα μηνυματα οχι!

Ολο το νημα των sony ericsson για σενα μιλαει!!χαχαχα!

 

Στο ray δεν υπηρχε δυνατοτητα για autoflash στις φωτο.ή θα ταν παντα on ή παντα off.

Δεν υπαρχει περιπτωση να το εφτιαξαν.αφου ειναι μαζικη αναβαθμιση για ολες τις συσκευες.

 

Λοιπον στα μηνυματα δυστηχως δεν εχει λεντακι.

Το AutoFlash δουλευει κανονικοτατα:)(στο arc)

Ελπιζω να μην με βαρατε ολοι μαζι:lol::lol:

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στα μηνυματα δυστηχως δεν εχει λεντακι.

Το AutoFlash δουλευει κανονικοτατα:)(στο arc)

Ελπιζω να μην με βαρατε ολοι μαζι:lol::lol:

 

Μα στο αρκ δουλευε ουτως ή αλλως!!

Τι στο καλο διορθωσανε εκει στην ιαπωνια???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στα μηνυματα δυστηχως δεν εχει λεντακι.

Το AutoFlash δουλευει κανονικοτατα:)(στο arc)

Ελπιζω να μην με βαρατε ολοι μαζι:lol::lol:

χαχαχα! Ε, δεν φταις.. Έχεις και άλλη συσκευή.. Μόνο το Ray είχε πρόβλημα με το Auto Flash, οπότε δε φταίς εσύ.. Στις αναπάντητες νομίζω δούλευε, στα sms είχε πρόβλημα.

Μα στο αρκ δουλευε ουτως ή αλλως!!

Τι στο καλο διορθωσανε εκει στην ιαπωνια???

Ε, μα κι εσύ; Να πάθουν καμιά υπερκόπωση;; Σε κανά 3μηνο μπορεί...

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

το ερωτημα μου αυτη τη φορά δεν ειναι απόλυτα σχετικό με το xperia ray αλλά μήπως έχει κάποιος ένα link για να κατεβασω το SEUS?

(εψαξα στο http://www.myphone.gr/forum/downloads.php?do=file&id=85 αλλά δεν δουλεύει το link)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

το ερωτημα μου αυτη τη φορά δεν ειναι απόλυτα σχετικό με το xperia ray αλλά μήπως έχει κάποιος ένα link για να κατεβασω το SEUS?

(εψαξα στο http://www.myphone.gr/forum/downloads.php?do=file&id=85 αλλά δεν δουλεύει το link)

 

ευχαριστώ

 

Ελα φιλε μου.

https://www.box.com/s/4n7al2mt91vy7r1f9qr5

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω την έκδοση android 2.3.3 και θέλω να αναβαθμίσω σε 2.3.4.

Στη σελίδα sonymobile έχει όμως, από ότι βλέπω, μόνο την 4.0

 

Πού θα βρώ την έκδοση 2.3.4?

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολύ!

 

Καλησπέρα!

 

Εχω φτιάξει ενα "δικό μου" widget μέσω elixir και εχω κατεβάσει και το Sense analog clock... Στη συνέχεια πήγα και εγκατέστησα το Go launcher Ex... Δεν μπορώ να βρώ πώς θα προσθέσω το widget του elixir και το Sense analog στην αρχικη οθόνη. Ξερει καποιος πως γίνεται να μου πει???

Ακόμα στην σειρα που εχει κατω στην οθόνη (εκεί που έχει μενου, επαφες, τηλ., μηνυματα και ιντερνετ) πως μπορώ να αντικαταστήσω το ιντερνετ με μια άλλη λειτουργεία πχ πολυμέσα?

 

Ευχαριστώ !!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Εχω φτιάξει ενα "δικό μου" widget μέσω elixir και εχω κατεβάσει και το Sense analog clock... Στη συνέχεια πήγα και εγκατέστησα το Go launcher Ex... Δεν μπορώ να βρώ πώς θα προσθέσω το widget του elixir και το Sense analog στην αρχικη οθόνη. Ξερει καποιος πως γίνεται να μου πει???

Ακόμα στην σειρα που εχει κατω στην οθόνη (εκεί που έχει μενου, επαφες, τηλ., μηνυματα και ιντερνετ) πως μπορώ να αντικαταστήσω το ιντερνετ με μια άλλη λειτουργεία πχ πολυμέσα?

 

Ευχαριστώ !!!

 

Δεν μπαινουν ολα τα widgets σε ολους τους launchers.

 

πατα παρατεταμενα πανω στο εικονιδιο και μετα αντικατασταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινουν ολα τα widgets σε ολους τους launchers.

 

πατα παρατεταμενα πανω στο εικονιδιο και μετα αντικατασταση

 

Ευχαριστω... αν και με την αντικατασταση μου βγαζει το browser και μου προτεινει να το αλλαξω... και οτι εικονιδιο και να βαλω παλι browser ειναι...

 

Μπορει καποιος να μου προτεινει εναν launcher που να βαζω οτι widget θελω και να μπορω να δημιουργω και φακελους στο menu?

 

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eυκολο το root της .587,σε 10 λεπτακια!.....για να πιασουμε δουλεια......:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μόλις εχτές απόκτησα κι εγώ το Ray.

Δυστυχώς ο λόγος που το πήρα είναι γιατί μου έκλεψαν το προηγούμενο κινητό μου Motorola Defy από το οποίο ήμουν πολύ ευχαριστημένος :(

Είναι ακόμα πολύ νωρίς για να πω κάποιες εντυπώσεις έχω όμως ένα πρόβλημα :

Το κινητό μού γλυστράει από τα χέρια.Το Defy είχε πίσω καπάκι με κάποια λαστιχένια επίστρωση και δε γλυστρούσε καθόλου οπότε τώρα με το Ray έχω πρόβλημα.

Αυτές οι θήκες από σιλικόνη ή gel που υπάρχουν στο ebay τι λένε ? Έχει κανείς να μου πει τη γνώμη του ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μόλις εχτές απόκτησα κι εγώ το Ray.

Δυστυχώς ο λόγος που το πήρα είναι γιατί μου έκλεψαν το προηγούμενο κινητό μου Motorola Defy από το οποίο ήμουν πολύ ευχαριστημένος :(

Είναι ακόμα πολύ νωρίς για να πω κάποιες εντυπώσεις έχω όμως ένα πρόβλημα :

Το κινητό μού γλυστράει από τα χέρια.Το Defy είχε πίσω καπάκι με κάποια λαστιχένια επίστρωση και δε γλυστρούσε καθόλου οπότε τώρα με το Ray έχω πρόβλημα.

Αυτές οι θήκες από σιλικόνη ή gel που υπάρχουν στο ebay τι λένε ? Έχει κανείς να μου πει τη γνώμη του ?

 

Σκληρη θηκη,και δεν γλιστραει με τιποτα!

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=34952

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω την έκδοση android 2.3.3 και θέλω να αναβαθμίσω σε 2.3.4.

Στη σελίδα sonymobile έχει όμως, από ότι βλέπω, μόνο την 4.0

 

Πού θα βρώ την έκδοση 2.3.4?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...