Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γίνεται με τον διπλασιασμο του ποσού της ανανέωσης σε κατάστημα; Σου το διπλασιάζει πάντα; Ρωτάω γιατί ανανέωσα σήμερα ένα φ2γ που πλησίαζε ο ένας χρονος απο την προηγούμενη ανανέωση και έβαλα 1 ευρώ και μου το διπλασίασε. Τον αριθμο τον είχα ανοιχτο σε συσκευή απο τις 5/8 και δεν είχε έρθει sms διπλασιασμού. Έτσι διπλασιάζει σε ολους;

(Δεν θυμάμαι αν είχα λάβει κάποτε σε αυτον τον αριθμο κάποιο sms μονιμου διπλασιασμού).

 

δεν σου ελεγαν τιποτα χαζες δικαιολογιες οταν ζητησες να ανανεωσεις με ενα ευρω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν ακομα καταστηματα που τα εχουν σωστοι επαγγελματιες....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

^ πήγα στο κατάστημα στην Πανορμου. Εκεί, δεν μου έχει τύχει ποτέ να μου αρνηθούν ανανέωση με 1€.
Link to comment
Share on other sites

με πηραν τ απογευμα να μου πουν οτι το fire θα μου το στειλουν με acs οπου και πληρωνω αντικαταβολη τα 69 την παρασκευη κι οτι δευτερα θα το χω
Link to comment
Share on other sites

με πηραν τ απογευμα να μου πουν οτι το fire θα μου το στειλουν με acs οπου και πληρωνω αντικαταβολη τα 69 την παρασκευη κι οτι δευτερα θα το χω

 

και μετα απο 2-3 μερες θα μπει η πρωτη δοση απο τα χρηματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν αλλάξω ένα πακέτο wind καρτοκινητής σε f2g το υπόλοιπο των χρημάτων χάνεται;

το υπόλοιπο δεν ήταν από προσφορές. ήταν ολόκληρο από κανονική ανανέωση

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

με πηραν τ απογευμα να μου πουν οτι το fire θα μου το στειλουν με acs οπου και πληρωνω αντικαταβολη τα 69 την παρασκευη κι οτι δευτερα θα το χω

 

Πότε εκανες την παραγγελία;

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλα αντικαταβολή δε σημένει οτι πληρώνεις ταυτόχρονα με την παραλαβή;

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα αυτο με μπερδεψε...ο κουριερ δλδ θα ερθει μια φορα να πληρωθει και μια ΜΕΤΑ, να φερει το κινητο?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το WIND card to all Είναι καταργημένο πακέτο πλέον

Όποιος το είχε εξακολουθεί να το έχει ,αν και νομίζω καταργήθηκε πλέον ο διπλασιασμός

 

υπάρχει ακόμα διπλασιασμός στις πρώτες 2 κάρτες των 10 ευρώ/μήνα

Link to comment
Share on other sites

και μετα απο 2-3 μερες θα μπει η πρωτη δοση απο τα χρηματα

μετα απο 1 μηνα μου ειπαν

 

Πότε εκανες την παραγγελία;

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλα αντικαταβολή δε σημένει οτι πληρώνεις ταυτόχρονα με την παραλαβή;

 

Σαββατο πρωι.Ναι αυτο σημαινει

Link to comment
Share on other sites

Στις 8/6 μου ήρθε μήνυμα ότι έχω 350ΜΒ ανά μήνα για τους επόμενους δύο μήνες. Υποθέτωντας ότι 2 μήνες είτε ημερολογιακά (8/6 - 8/8) είτε χρονικά (8/6-7/8) τελειώνουν το νωρίτερο 7/8, χρησιμοποίησα τα τελευταία ΜΒ χθες 7/8 και μάλιστα έμεινε και υπόλοιπο ΜΒ. Σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι χρεώθηκα για τη χθεσινή χρήση του ιντερνετ €1 και μου προτείνουν να ενεργοποιήσω πακέτο mobile internet για καλυτερες χρεώσεις.

 

Επειδή τα 350ΜΒ ήταν αναπάντεχο δώρο και δεν είμαι αχάριστος, δεν θα ψάξω να βρω για ποιο λόγο χρεώθηκα το €1 χθες. Παρόλα αυτά, γνωρίζετε όλοι τα παπατζηλίκια της WIND και τις αναπάντεχες/αναίτιες χρεώσεις σε τέτοιες περιπτώσεις, οπότε έχετε το νου σας για να μη χρεώνεστε άδικα.

 

Επιπλέον και ενόψει διακοπών, θα ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 500ΜΒ για να την βγάλω καθαρή για ένα μήνα (χρήση μόνο για mails και ελαφρύ browsing, τίποτα παραπάνω), ελπίζοντας ότι δεν θα δω την κάρτα μου να αδειάζει σιγά-σιγά και ενώ έχω υπόλοιπο σε ΜΒ!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1. Δηλαδή, κι εγώ που ενεργοποίησα το πακέτο φ2γ 31/7 και πήρα τα πρώτα 350ΜΒ τα οποία ισχύουν ως τις 30/8, λες να μην τα πάρω τα δεύτερα 350;

 

2. Μου ήρθαν sms διπλασιασμού για ανανέωση απο 5€ σχεδον ταυτοχρονα και στα 2 φ2γ2 μου! Άντε, αυτή τη φορά θα τους κάνω τη χάρη και θα βάλω 5... :-D

 

3. Υπάρχει περίπτωση για την ίδια χρήση ιντερνετ η wind να καταναλώνει περισσοτερα MB απο οτι η vodafone; Καταλαβαίνω οτι κάτι τέτοιο ακούγεται παράλογο, και ξέρω οτι το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα, αλλά πάλι έτσι μου φαίνεται αυτο το μήνα που έβαλα wind internet ενώ εδώ και μήνες είχα vodafone... (και, να σας πω την αλήθεια, βαριέμαι να αρχίσω τα πειράματα και τις μετρήσεις με τις 2 sim :-o...)

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει θα βγάλει η Wind 1.5gb για τον Αύγουστο όπως οι άλλες 2 εταιρίες ή θα ποιήσει τη νήσσαν;; Εσείς της Wind που παρακολουθείτε τα forum και έχετε γεμίσει με google ads το internet ακούτε ή λείπετε σε διακοπές;;; lol :lol: Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Στις 8/6 μου ήρθε μήνυμα ότι έχω 350ΜΒ ανά μήνα για τους επόμενους δύο μήνες. Υποθέτωντας ότι 2 μήνες είτε ημερολογιακά (8/6 - 8/8) είτε χρονικά (8/6-7/8) τελειώνουν το νωρίτερο 7/8, χρησιμοποίησα τα τελευταία ΜΒ χθες 7/8 και μάλιστα έμεινε και υπόλοιπο ΜΒ. Σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι χρεώθηκα για τη χθεσινή χρήση του ιντερνετ €1 και μου προτείνουν να ενεργοποιήσω πακέτο mobile internet για καλυτερες χρεώσεις.

 

Ακριβως το ιδιο και σε εμενα οποτε λαθος στα συστηματα τους ειναι.. Μαλιστα με χρεωσε πριν της 12 το βραδυ δηλαδη πριν ληξουν τα δωρεαν MB. Παρε να σου τα πιστωσουν θα εγινε σε πολλους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην αφήνετε τα λάθη να παίρνετε τηλέφωνο για όποιο αποτέλεσμα και ποσό!

Ευτυχώς η WIND κάνει λάθη αλλά δεν είναι πάντα κατά του καταναλωτή... Απλώς με τα λάθη όταν αναφέρονται τότε διορθώνονται!

 

Κι ειδικά γι'αυτό με το 1260 και την αδυναμία απάντησης της κλήσης αλλά τσεπώνοντας τα 0,25€/κλήση ,που αναφέρατε πολλοί, μην τα αφήνετε...

Πάντως εγώ βλέπω μια ψιλό μικρή βελτίωση στο cc το τελευταίο διάστημα. Ειδικά το 1380 (τμήμα σταθερής) έχει βελτιωθεί αρκετά !!!

Link to comment
Share on other sites

πως ξερουμε σε ποιο πακετο ανηκουμε?μεχρι πριν λιγο καιρο το ελεγε στο 1269. Τωρα πως μπορω να μαθω???????????????

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο 1268 & μετά επιλογή 1.

 

Eιστε σουπερ:p:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην αφήνετε τα λάθη να παίρνετε τηλέφωνο για όποιο αποτέλεσμα και ποσό!

Ευτυχώς η WIND κάνει λάθη αλλά δεν είναι πάντα κατά του καταναλωτή... Απλώς με τα λάθη όταν αναφέρονται τότε διορθώνονται!

 

Κι ειδικά γι'αυτό με το 1260 και την αδυναμία απάντησης της κλήσης αλλά τσεπώνοντας τα 0,25€/κλήση ,που αναφέρατε πολλοί, μην τα αφήνετε...

 

Δεν θέλω να το παίξω υπεράνω, αλλά αν είναι να χάσω €0,25 (αν απαντήσουν με την πρώτη) για να ζητήσω να μου πιστώσουν €1, τότε ίσως δεν αξίζει κάν την ταλαιπωρία. Το έχω κάνει βέβαια στο παρελθόν, που είδα να λείπουν από την κάρτα μου 15+ ευρώ χωρίς λόγο, και ευτυχώς το ποσό είχε πιστωθεί και στις δύο περιπτώσεις.

 

Γενικά συμφωνώ ότι δεν πρέπει να αφήσουμε τίποτα στον αέρα και με τον τρόπο μας πρέπει να διεκδικούμε αυτά που δικαιούμαστε!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να το παίξω υπεράνω, αλλά αν είναι να χάσω €0,25 (αν απαντήσουν με την πρώτη) για να ζητήσω να μου πιστώσουν €1, τότε ίσως δεν αξίζει κάν την ταλαιπωρία. Το έχω κάνει βέβαια στο παρελθόν, που είδα να λείπουν από την κάρτα μου 15+ ευρώ χωρίς λόγο, και ευτυχώς το ποσό είχε πιστωθεί και στις δύο περιπτώσεις.

 

Γενικά συμφωνώ ότι δεν πρέπει να αφήσουμε τίποτα στον αέρα και με τον τρόπο μας πρέπει να διεκδικούμε αυτά που δικαιούμαστε!

 

Νομίζω υπάρχει και σταθερό τηλέφωνο για την εξυπηρέτηση. Αλλά δεν έχω wind και δεν ξέρω. Αλλά κάτι έχει γραφτεί εδώ μέσα. Ψάξε και μέσω γούγλη στο φόρουμ μήπως το εντοπίσεις πιο εύκολα!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας. Έκανα αλλαγή από συμβόλαιο wind σε free to go τον περασμένο μήνα. . Στης 8 Ιουλίου έβαλα μια κάρτα που διπλασιάστηκε. Μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει μήνυμα διπλασιασμού. Αν βάλω κάρτα θα διπλασιαστεί εφόσον έχει περάσει 1 μήνας ανεξαρτήτως ότι δεν έχει έρθει μήνυμα διπλασιασμού?
Link to comment
Share on other sites

οχι! μονο με μηνυμα ισχυει ο διπλασιασμος!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...