Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα λεβεντες σε κανα 2 μερες θα εχω ενα 4αρι, πως γινετε να περασω τις επαφες μου εκει ?τις εχω περασμενες στα email μου (hotmail-gmail)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα λεβεντες σε κανα 2 μερες θα εχω ενα 4αρι, πως γινετε να περασω τις επαφες μου εκει ?τις εχω περασμενες στα email μου (hotmail-gmail)

Καλημέρα, καλό μήνα.

Θα πας settings > mail, contacts, calendars και εκεί θα ρυθμίσεις τους 2 λογαριασμούς που έχεις έτσι ώστε να κατεβούν mails, επαφές, ημερολόγια, σημειώσεις, κτλ. Επιλέγεις εσύ ποια θες να συγχρονίζουν. Εγώ π.χ. συγχρονίζω μόνο τα mails μου, γιατί τις επαφές μου και τα ημερολόγια τα έχω στο icloud.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό μήνα.

Θα πας settings > mail, contacts, calendars και εκεί θα ρυθμίσεις τους 2 λογαριασμούς που έχεις έτσι ώστε να κατεβούν mails, επαφές, ημερολόγια, σημειώσεις, κτλ. Επιλέγεις εσύ ποια θες να συγχρονίζουν. Εγώ π.χ. συγχρονίζω μόνο τα mails μου, γιατί τις επαφές μου και τα ημερολόγια τα έχω στο icloud.

 

καλο μηνα φιλε μου σ ευχαριστω πολυ! :)

 

edit φιλε μου συγχρονισα με hotmail και μου περασε τις επαφες που εχω στο msn messenger τις αλλες δεν τις περασε γνωριζεις κατι?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα φιλε μου σ ευχαριστω πολυ! :)

 

edit φιλε μου συγχρονισα με hotmail και μου περασε τις επαφες που εχω στο msn messenger τις αλλες δεν τις περασε γνωριζεις κατι?

MCBackup απο app store φιλε μου..κατεβασε το και θα με θυμηθεις;)

Link to comment
Share on other sites

MCBackup απο app store φιλε μου..κατεβασε το και θα με θυμηθεις;)

 

το θεμα μου ειναι πως δε μπορω να περασω τις επαφες που εχω απο τα email μου στο κινητο, ολη μερα προσπαθω αλλα τιποτα

edit τελικα τα καταφερα.............εκανα νεο λογαριασμο email@outlook.com και περαστηκαν απο εκει, επιτελους !!!!!!!!!!

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

καλημερα λεβεντες σε κανα 2 μερες θα εχω ενα 4αρι, πως γινετε να περασω τις επαφες μου εκει ?τις εχω περασμενες στα email μου (hotmail-gmail)

 

Για το Gmail πηγαίνεις Ρυθμίσεις/Mail/Προσθήκη/Microsoft Exchange στο emai βάζεις το mail στο username βάζεις πάλι το mail στο password βάζεις κανονικά τον κωδικό σου. Πατάς επόμενο. Θα εμφανιστεί ένα νέο πεδίο νομίζω Διακομηστης εκει βάζεις m.google.com και είσαι έτοιμος.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για το Gmail πηγαίνεις Ρυθμίσεις/Mail/Προσθήκη/Microsoft Exchange στο emai βάζεις το mail στο username βάζεις πάλι το mail στο password βάζεις κανονικά τον κωδικό σου. Πατάς επόμενο. Θα εμφανιστεί ένα νέο πεδίο νομίζω Διακομηστης εκει βάζεις m.google.com και είσαι έτοιμος.

 

ευχαριστω θα το δοκιμασω :)

edit εισαι αρχηγος ολα Ok , να ρωτησω και κατι αλλο οτι θα διορθωνω στο gmail η αν κανω προσθηκη ονοματος αυτοματος θα αναβαθμιζετε????? και παλι ευχαριστω !

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα το δοκιμασω :)

edit εισαι αρχηγος ολα Ok , να ρωτησω και κατι αλλο οτι θα διορθωνω στο gmail η αν κανω προσθηκη ονοματος αυτοματος θα αναβαθμιζετε????? και παλι ευχαριστω !

 

Ναι, οτι αλλαζεις στο gmail θα ερχεται στο τηλεφωνο και αντιστροφα.Απλα στην καρτελα mail, επαφες ημερολογια στο τηλεφωνο θα βαλεις προεπιλογη το Gmail.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οτι αλλαζεις στο gmail θα ερχεται στο τηλεφωνο και αντιστροφα.Απλα στην καρτελα mail, επαφες ημερολογια στο τηλεφωνο θα βαλεις προεπιλογη το Gmail.

 

Ok φιλε ευχαριστω! :)

 

edit και μια χαζη ερωτηση ασφαλης καταργηση πως κανουμε αποσυνδεση απο το pc?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Ok φιλε ευχαριστω! :)

 

edit και μια χαζη ερωτηση ασφαλης καταργηση πως κανουμε αποσυνδεση απο το pc?

 

Θα πας κατω δεξια στη γραμμη εργασιων,εκει που εχει τα εικονιδια με τις ειδοποιησεις και θα κανεις κλικ στο εικονιδιο ασφαλης καταργηση(μοιαζει σαν usb stick).

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Θα πας κατω δεξια στη γραμμη εργασιων,εκει που εχει τα εικονιδια με τις ειδοποιησεις και θα κανεις κλικ στο εικονιδιο ασφαλης καταργηση(μοιαζει σαν usb stick).

 

οταν ειχα android μου εβγαζε την επιλογη αυτη με το iphone δε μου το βγαζει, μηπως πρεπει να κανω κατι απο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κανεις. Εγω δεν κάνω ποτε. Στο Android κανεις αποσύνδεση απο την συσκευη. Στο iPhone δεν χρειάζεται.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα android μου εβγαζε την επιλογη αυτη με το iphone δε μου το βγαζει, μηπως πρεπει να κανω κατι απο το κινητο?

 

Στο Iphone δεν χρειάζεται η "ασφαλής κατάργηση της συσκευής". Απλά αποσυνδέεις το καλώδιο από τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κανεις. Εγω δεν κάνω ποτε. Στο Android κανεις αποσύνδεση απο την συσκευη. Στο iPhone δεν χρειάζεται.

 

Στο Iphone δεν χρειάζεται η "ασφαλής κατάργηση της συσκευής". Απλά αποσυνδέεις το καλώδιο από τον υπολογιστή.

 

ok σας ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και η επιλογή eject απο το iTunes ...

δεξί κλικ στο iPhone σου στο iTunes -->eject

:)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το εικονίδιο-πλήκτρο του eject http://findicons.com/files//icons/2338/reflection/128/button_eject.png δεξιά από το ΧΧΧΧΧ's iPhone.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έσπασε η οθόνη απο iphone4,από ποιό site να αγοράσω καινούρια που θα ειναι και ποιοτική???Ξέρει κανεις??Μπορεί να βοηθήσει καποιος???plz Edited by tselis89
Link to comment
Share on other sites

Εσπασε η οθονη της τηλεορασης,του κινητου,του PSP;

Βοηθα και λιγο...Μπορει να μην μπορεις καν να κανεις τη δουλεια μονος σου.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Ηθελα να ρωησω επειδη ειναι λιγες οι μερες μου στον κοσμο του Ios,

υπαρχει καμια αλλη εφαρμογη που να εχει παραπανω ρυθμισεις η να τραβαει καλυτερες φωτο απο την μαμα?

Ρωταω γιατι στον κοσμο των android παντα με μια αλλη εφαρμογη ειχες καλυτερο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την εφαρμογή Camera+​.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του iphone και καλό φθινόπωρο.

Θα ήθελα να ρωτήσω πρίν 1 μήνα ο γιός μου μου έδωσε το ipad2 που είχε,λόγω αγοράς macbookpro και είχε πληρώσει αρκετές εφαρμογές και μάλιστα ακριβές με 20 και 30€. Τώρα δεν ξέρω περνιούνται πάλι στο ipad2 γιατί το έχω σετάρει με τον δικό μου λογαριασμό και εφαρμογές,διότι είναι κρίμα να τις χάσουμε....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του iphone και καλό φθινόπωρο.

Θα ήθελα να ρωτήσω πρίν 1 μήνα ο γιός μου μου έδωσε το ipad2 που είχε,λόγω αγοράς macbookpro και είχε πληρώσει αρκετές εφαρμογές και μάλιστα ακριβές με 20 και 30€. Τώρα δεν ξέρω περνιούνται πάλι στο ipad2 γιατί το έχω σετάρει με τον δικό μου λογαριασμό και εφαρμογές,διότι είναι κρίμα να τις χάσουμε....

 

Μπορείς να κάνεις login με τον λογαριασμό του γιού στο app store, να εγκαταστησεις τις εφαρμογές που θέλεις και μετά βάζεις πάλι τον δικό σου λογαριασμό.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη να κατεβαζω βιντεος απο you tube.

ακομα καλυτερα αν γινεται να κατεβαζω τα βιντεο σε μορφη mp3.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις login με τον λογαριασμό του γιού στο app store, να εγκαταστησεις τις εφαρμογές που θέλεις και μετά βάζεις πάλι τον δικό σου λογαριασμό.

 

οκ,θα το δοκιμάσω.Ευχαριστώωωω

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...