Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι διαφορα εχει ο touchwiz 4 που εχει η αυστριακη rom απο αυτον που εχουμε τωρα;

 

Αν και χρησιμοποιώ go launcher ex δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει κάτι (ίσως να είναι πιο γρήγορος και smooth) ενώ και το bug που εμφανίζει σε όλες τις βερσιόν δεν έχει διορθωθεί ούτε στην τελευταία official ρομ που παρουσιάστηκε μόλις πριν δυο μέρες και μπορείς να βρεις εδώ

 

Sorry, αλλά νόμιζα ότι η samsung και η κάθε samsung βγάζει μια νέα έκδοση για το λειτουργικό της, η οποία ισχύει για όλες τις χώρες. Δεν καταλαβαίνω γιατί να πρέπει να εμπλέκεται η samsung ellas δηλαδή. Αλλά για να το λες εσύ έτσι θα είναι.

ΟΚ, λογικά θα δοκιμάσω μια από αυτές που μου είπες. Ευχαριστώ :)

 

Προσωπικά εκείνο που με "καίει" περισσότερο είναι η κοινότητά μας στους xda να παραμένει ζωντανή και δημιουργική. Ότι θέλεις το βρίσκεις εκεί και το εγκαθιστάς. Αν θέλεις ρίξε και μια ματιά εδώ για τις διαθέσιμες roms (official και customs), mods, κλπ, για το τηλέφωνό μας (αν και δεν τα έχει όλα)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: Shadow0-Rom-v2.0.5A (Video Preview εδώ)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά δοκίμασε κανένας την I9001XXKQI ?

Εγώ την έχω για μια μέρα και πάει ανέλπιστα καλά για stock rom!

 

*Παίζω templerun και templerun brave χωρίς lag!

*Το touchwiz 4 ακόμα προβληματικό αλλά ρολάρει σχεδόν τέλεια

*Κανένα πρόβλημα με το Market (έκδοση 3.7.15)

 

(θα την κρατήσω κανα 2 μέρες ακόμα για να δω και την μπαταρία και γενικότερη την απόδοση)

(*μάλλον ζαλίστηκαν εκεί στην Samsung και είπαν να βγάλουν κάτι αξιόλογο...)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμο feedback αυτό geo xar ;)

 

Πολλοί φίλοι που ρωτάνε και θέλουν να εγκαταστήσουν official rom ας εγκαταστήσουν λοιπόν την I9001XXKQI, που είναι η πιο πρόσφατη (24.07.2012) και περιέχει το value pack, από εδώ (link για κατέβασμα υπάρχει και στο 4ο post)

 

EDIT: Ο Broodplank ανέβασε και το deodex package της ρομ. Το link εδώ.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Χρησιμοποιουσα την cm9 ver4.

Ειχα βαρεθει το λαγκ στο σκρολαρισμα και τωρα εχω περασει την gigabread+. Πολυ καλη και λειτουργικη ρομ.

 

Στην cm9, στην εφαρμογη του πλοηγου στο ιντερνετ ειχα συνδεδεμενο το προφιλ μου που εχω δτο σταθερο pc και με βολευε αρκετα με τα βοοκμαρκς κτλ.

 

Σε αυτη τη ρομ που εχω τωρα μπορω να κανω κατι αντιστοιχο;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανένας την I9001XXKQI ?

Εγώ την έχω για μια μέρα και πάει ανέλπιστα καλά για stock rom!

 

*Παίζω templerun και templerun brave χωρίς lag!

*Το touchwiz 4 ακόμα προβληματικό αλλά ρολάρει σχεδόν τέλεια

*Κανένα πρόβλημα με το Market (έκδοση 3.7.15)

 

(θα την κρατήσω κανα 2 μέρες ακόμα για να δω και την μπαταρία και γενικότερη την απόδοση)

(*μάλλον ζαλίστηκαν εκεί στην Samsung και είπαν να βγάλουν κάτι αξιόλογο...)

Μόλις την έβαλα και εγώ. Έχω ένα πρόβλημα, δεν μπορώ να γράψω στα ελληνικά μήνυμα! Έχω επιλέξει την γλώσσα από τις ρυθμίσεις, αλλά αυτό τίποτα. Όλο το πληκτρολόγιο στα αγγλικά. Σου συμβαίνει και εσένα;;; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα και εγώ. Έχω ένα πρόβλημα, δεν μπορώ να γράψω στα ελληνικά μήνυμα! Έχω επιλέξει την γλώσσα από τις ρυθμίσεις, αλλά αυτό τίποτα. Όλο το πληκτρολόγιο στα αγγλικά. Σου συμβαίνει και εσένα;;; Ευχαριστώ

 

Ναι, ενώ επιλέγεις ελληνικά στις ρυθμίσεις όταν κυλάς το space δεν αλλάζει σε ελληνικά. Δεν είναι όμως κάτι σοβαρό!

Κάνεις root την συσκευή σου και μετά και χρησιμοποιώντας κάποιον file manager (π.χ. root explorer) βάζεις στο /system/T9DB τα 3 αρχεία που υπάρχουν στο συμπιεσμένο. Κάνεις reboot και όλα OK!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ενώ επιλέγεις ελληνικά στις ρυθμίσεις όταν κυλάς το space δεν αλλάζει σε ελληνικά. Δεν είναι όμως κάτι σοβαρό!

Κάνεις root την συσκευή σου και μετά και χρησιμοποιώντας κάποιον file manager (π.χ. root explorer) βάζεις στο /system/T9DB τα 3 αρχεία που υπάρχουν στο συμπιεσμένο. Κάνεις reboot και όλα OK!

 

Δηλαδή αυτή τη Rom μπορείς να την εγκαταστήσεις και χωρίς να είσαι root?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα root το κινητο...δεν αλλαξε απολυτως τιποτα...

κατεβασα και το titanium back up και es exrplorer,τωρα αν σας πω οτι ψιλοχεζομαι να τα ακουμπησω αυτα τα προγραμματα μην κανω καμια μακακια και δεν ξανανοιξει το κινητο???

που μπορω να βρω πληροφοριες για αυτα τα προγραμματα???τι ενεργειες σου δινουν να κανεις στο κινητο και πως???

ελεγα να απεγκαταστησω κα προγραμματα που ειχε μεσα το κινητο αλλα αποφασισα απλα να τα περιορισω( ισα ισα να πιανουν χωρο να μην λειτουργουν καθολου)αμα γινει καμια μακακια και χρειαστω εγγυηση και σερβις μην ξαναπερναω παλι την rom,απλα να το κανω unroot και να το παω για σερβις

α και κατι τελευταιο τωρα που εγινα root ποια ειναι τα προγραμματα που πρεπει να εχει ενας root χρηστης???μην με φοβηθειτε θα τα διαβασω να μαθω...

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την GIGABREAD+ pre final με stock kernel xxkqe + gigatweaks. Οταν παω στο no frills δεν μου εμφανιζει πλεον τις επιλογες smartassv2 - sio. Στπ προγραμματισμος Ι/Ο μου βγαζει μονο τις επιλογες cfq και noop ενω στους διαχειριστες λιγοτερες επιλογες απο οτι παλαιοτερα....τι φταιει??? μηπως ο kernel???
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ενώ επιλέγεις ελληνικά στις ρυθμίσεις όταν κυλάς το space δεν αλλάζει σε ελληνικά. Δεν είναι όμως κάτι σοβαρό!

Κάνεις root την συσκευή σου και μετά και χρησιμοποιώντας κάποιον file manager (π.χ. root explorer) βάζεις στο /system/T9DB τα 3 αρχεία που υπάρχουν στο συμπιεσμένο. Κάνεις reboot και όλα OK!

Σε ευχαριστώ! Δυστυχώς δεν έχω πάρει ακόμα SD card και δεν μπορώ να κάνω την διαδικασία του rooting (τουλάχιστον όχι σύμφωνα με τις οδηγίες στο xda wiki).

Γνωρίζεις εσύ ή κανένας άλλος, αν η παλιότερη Αυστριακή version έχει και αυτή αυτό το πρόβλημα???

Edited by helios21
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Δυστυχώς δεν έχω πάρει ακόμα SD card και δεν μπορώ να κάνω την διαδικασία του rooting (τουλάχιστον όχι σύμφωνα με τις οδηγίες στο xda wiki).

Γνωρίζεις εσύ ή κανένας άλλος, αν η παλιότερη Αυστριακή version έχει και αυτή αυτό το πρόβλημα???

 

Δεν το εχει οχι

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκανα root το κινητο...δεν αλλαξε απολυτως τιποτα...

κατεβασα και το titanium back up και es exrplorer,τωρα αν σας πω οτι ψιλοχεζομαι να τα ακουμπησω αυτα τα προγραμματα μην κανω καμια μακακια και δεν ξανανοιξει το κινητο???

που μπορω να βρω πληροφοριες για αυτα τα προγραμματα???τι ενεργειες σου δινουν να κανεις στο κινητο και πως???

ελεγα να απεγκαταστησω κα προγραμματα που ειχε μεσα το κινητο αλλα αποφασισα απλα να τα περιορισω( ισα ισα να πιανουν χωρο να μην λειτουργουν καθολου)αμα γινει καμια μακακια και χρειαστω εγγυηση και σερβις μην ξαναπερναω παλι την rom,απλα να το κανω unroot και να το παω για σερβις

α και κατι τελευταιο τωρα που εγινα root ποια ειναι τα προγραμματα που πρεπει να εχει ενας root χρηστης???μην με φοβηθειτε θα τα διαβασω να μαθω...

 

Ναι δεν αλλάζει κάτι με το να γίνεις root. Απλώς σου δίνεται η πρόσβαση σε φακέλους και αρχεία που πριν δεν είχες, όπως και η δυνατότητα να τα διαχειριστείς. Κατ'αρχάς για να μπορείς να χρησιμοποιείς τον es file explorer θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του και να τικάρεις τα τρία κουτάκια κάτω από τις "επιλογές root". Ύστερα οι εφαρμογές που θέλεις να απεγκαταστήσεις βρίσκονται στο αγαπημένα/τηλέφωνο/system/app. Μπορείς να αναγνωρίσεις τις εφαρμογές από το όνομα αλλά και το εικονίδιο τους.

 

Υπάρχει ένα πρόγραμμα (Bloatware Remover Script) που μπορείς να βρεις εδώ και αν το εγκαταστήσεις θα απεγκαταστήσει όλες τις εφαρμογές που γράφει. Επίσης μία σελίδα στην οποία μπορείς να κοιτάξεις, για να μάθεις τι μπορείς να διαγράψεις και τι όχι, είναι αυτήν εδώ.

 

Μακακία είναι δύσκολο να κάνεις και ακόμα και αν την κάνεις δεν χάλασε ο κόσμος, ούτε το τηλέφωνό σου. Ξαναφλασάρεις αυτήν ή μία άλλη ρομ και είσαι εντάξει. Η μόνη ανεπανόρθωτη καταστροφή που μπορούμε να πάθουμε είναι να καεί η πλακέτα (τότε χρειάζεται σέρβις). Για όλα τα άλλα υπάρχουν λύσεις.

 

Σημαντικό επίσης είναι πως όταν είσαι root μπορείς να εγκαθιστάς πολύτιμες εφαρμογές που διαφορετικά δεν μπορείς. Δεν χρειάζεται να ψάχνεις για το ποιες είναι αυτές. Θα τις βρεις στον δρόμο σου και όταν είναι να τις εγκαταστήσεις και σου ζητήσουν "δικαιώματα διαχειριστή" εσύ θα τα έχεις :)

 

Μολις περασα την GIGABREAD+ pre final με stock kernel xxkqe + gigatweaks. Οταν παω στο no frills δεν μου εμφανιζει πλεον τις επιλογες smartassv2 - sio. Στπ προγραμματισμος Ι/Ο μου βγαζει μονο τις επιλογες cfq και noop ενω στους διαχειριστες λιγοτερες επιλογες απο οτι παλαιοτερα....τι φταιει??? μηπως ο kernel???

 

Ναι το kernel είναι. Κανένα stock kernel δεν έχει τις επιλογές που θέλεις. Αν θέλεις ξαναεγκατέστησε τη ρομ, επιλέγοντας τον feacore, χωρίς όμως να κάνεις κανένα wipe, και δεν θα πειραχθούν οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις σου.

 

Σε ευχαριστώ! Δυστυχώς δεν έχω πάρει ακόμα SD card και δεν μπορώ να κάνω την διαδικασία του rooting (τουλάχιστον όχι σύμφωνα με τις οδηγίες στο xda wiki).

Γνωρίζεις εσύ ή κανένας άλλος, αν η παλιότερη Αυστριακή version έχει και αυτή αυτό το πρόβλημα???

 

Όταν λέει sdcard δεν εννοεί την εξωτερική κάρτα (external sd ή emmc), αλλά την εσωτερική (internal sdcard) που ήδη έχεις. Αν συνδέσεις το τηλέφωνο με τον υπολογιστή και από τις ρυθμίσεις/ασύρματη επικονωνία/ρυθμίσεις usb επιλέξεις "σύνδεση ως συσκευή αποθήκευσης", τότε θα σου ανοίξει ένα παράθυρο στον υπολογιστή που θα είναι η εσωτερική σου κάρτα. Τοποθέτησε εκεί όπου θέλεις το ζιπαρισμένο αρχείο root και μετά από recovery mode θα το βρεις και θα το εγκαταστήσεις.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Kouros17! Έγινα root, με επιτυχία νομίζω. Κατέβασα και το es explorer, έκανα update και το Superuser app, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν βλέπω κανέναν φάκελο system :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω διαβασει μεγαλο μερος απο οσα γραφετε κ ειστε απιθανοι για την βοηθεια κ τις λυσεις που προσφερετε.

 

σκεφτομαι να αγορασω την συσκευη απο το multirama λογω της τιμης κ να αποκτησω το πρωτο μου smartphone αλλα σαν ασχετος που ειμαι θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει σαν συσκευη, δεν σκεφτομαι να το "πειραξω" τουλαχιστον προς το παρον. αντε να του βαλω κανα παιχνιδι νορμαλ εφαρμοφες δλδ εργοστασιακο εχει προβληματα, κολληματα, δουλευει καλα? με συγχωρειτε για το εκτενες κ βαρετο τοπικ αλλα φοβαμαι μη μου μεινει απο τπτ κολληματα η αλλο :worry:κ λογω ασχετοσυνης καθομαι κ το κοιταω.:shock:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω διαβασει μεγαλο μερος απο οσα γραφετε κ ειστε απιθανοι για την βοηθεια κ τις λυσεις που προσφερετε.

 

σκεφτομαι να αγορασω την συσκευη απο το multirama λογω της τιμης κ να αποκτησω το πρωτο μου smartphone αλλα σαν ασχετος που ειμαι θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει σαν συσκευη, δεν σκεφτομαι να το "πειραξω" τουλαχιστον προς το παρον. αντε να του βαλω κανα παιχνιδι νορμαλ εφαρμοφες δλδ εργοστασιακο εχει προβληματα, κολληματα, δουλευει καλα? με συγχωρειτε για το εκτενες κ βαρετο τοπικ αλλα φοβαμαι μη μου μεινει απο τπτ κολληματα η αλλο :worry:κ λογω ασχετοσυνης καθομαι κ το κοιταω.:shock:

δεν θα εχεις κανα προβλημα.Σαν κινητο κ ειδικα για αρχαριος που λες στα smartphone θα εισαι μια χαρα για αυτα που θες.. Αλλαα θα παρεις ενα κινητο που εισαι πισω 2 αναβαθμισεις. Απλα με τα λεφτα που θα δωσεις μπορεις να παρεις κατι πιο 'νεο'.

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Kouros17! Έγινα root, με επιτυχία νομίζω. Κατέβασα και το es explorer, έκανα update και το Superuser app, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν βλέπω κανέναν φάκελο system :(

 

Άνoιξε τον es file explore και πήγαινε αγαπημένα/τηλέφωνο/system/app. Θέλει λίγο εξοικείωση στην αρχή το πρόγραμμα :)

Μην ξεχάσεις να τικάρεις και τα τρία κουτάκια κάτω από τις "επιλογές root". Θα τα βρεις στις ρυθμίσεις κάτω κάτω.

 

Παιδια εχω διαβασει μεγαλο μερος απο οσα γραφετε κ ειστε απιθανοι για την βοηθεια κ τις λυσεις που προσφερετε.

 

σκεφτομαι να αγορασω την συσκευη απο το multirama λογω της τιμης κ να αποκτησω το πρωτο μου smartphone αλλα σαν ασχετος που ειμαι θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει σαν συσκευη, δεν σκεφτομαι να το "πειραξω" τουλαχιστον προς το παρον. αντε να του βαλω κανα παιχνιδι νορμαλ εφαρμοφες δλδ εργοστασιακο εχει προβληματα, κολληματα, δουλευει καλα? με συγχωρειτε για το εκτενες κ βαρετο τοπικ αλλα φοβαμαι μη μου μεινει απο τπτ κολληματα η αλλο :worry:κ λογω ασχετοσυνης καθομαι κ το κοιταω.:shock:

 

Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό, ειδικά στην τιμή αυτή, αλλά έχε υπ' όψιν σου ότι δεν έχει φλας η κάμερα, για νυχτερινές φωτογραφίες.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

kouros17 πρέπει να έχεις σώσει πολύ κόσμο :D. Όλα καλά τώρα, έφτιαξαν και τα Ελληνικά, ευχαριστώ και πάλι!

 

Παιδια εχω διαβασει μεγαλο μερος απο οσα γραφετε κ ειστε απιθανοι για την βοηθεια κ τις λυσεις που προσφερετε.

 

σκεφτομαι να αγορασω την συσκευη απο το multirama λογω της τιμης κ να αποκτησω το πρωτο μου smartphone αλλα σαν ασχετος που ειμαι θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει σαν συσκευη, δεν σκεφτομαι να το "πειραξω" τουλαχιστον προς το παρον. αντε να του βαλω κανα παιχνιδι νορμαλ εφαρμοφες δλδ εργοστασιακο εχει προβληματα, κολληματα, δουλευει καλα? με συγχωρειτε για το εκτενες κ βαρετο τοπικ αλλα φοβαμαι μη μου μεινει απο τπτ κολληματα η αλλο :worry:κ λογω ασχετοσυνης καθομαι κ το κοιταω.:shock:

Στη θέση σου ήμουν πριν μερικές μέρες. Τελικά επέλεξα αυτό το τηλέφωνο, κυρίως λόγω τιμής και λόγω οθόνης. Ακόμα είναι νωρίς βέβαια για να πω αν το μετάνιωσα ή όχι, πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, το τηλέφωνο φαίνεται να είναι πολύ γρήγορο και καλό. Έχω φυσικά τα παράπονα μου, αλλά νομίζω έχουν να κάνουν γενικά με το android και όχι με το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Τώρα αν θες να δεις ένα συγκεντρωτικό που έκανα μεταξύ των συσκευών που έλεγα να πάρω για να βοηθηθώ να αποφασίσω, δες το post μου αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4213827#post4213827 , καθώς και τα σχόλια των υπολοίπων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το kernel είναι. Κανένα stock kernel δεν έχει τις επιλογές που θέλεις. Αν θέλεις ξαναεγκατέστησε τη ρομ, επιλέγοντας τον feacore, χωρίς όμως να κάνεις κανένα wipe, και δεν θα πειραχθούν οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις σου.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Δεν γινεται να περασω πχ την SkyHigh απο CWM??

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να περασω πχ την SkyHigh απο CWM??

 

Γίνεται, απλώς πριν την εγκατάσταση καλό είναι να διαγράψεις ότι υπάρχει στον φάκελο system/etc/init.d (όχι το φάκελο).

Εκεί βρίσκονται τα scripts του thunderbolt. Ο Skyhigh έχει ενσωματωμένα τα δικά του.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με την οθονη που αναβοσβηνε φαινεται πως λυθηκε μετα απο update ολων των εφαρμογων. οταν προσπαθω να κανω ταχεια κληση εξακολουθει να βγαινει το μηνυμα "προβλημα συνδεσης ή μη εγκυρος κωδικας MMI" και τα sms που στελνω ενω χρησιμοποιω μικρα γραμματα στον παραληπτη φτανουν με κεφαλαια. :help:
Link to comment
Share on other sites

τωρα που εγινα root μπορω να βαζω εφαρμογες χωρις να τις πληρωνω;σαν το iphone ;θελω να κατεβασω το autostarts αλλα ειναι με πληρωμη...
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με την οθονη που αναβοσβηνε φαινεται πως λυθηκε μετα απο update ολων των εφαρμογων. οταν προσπαθω να κανω ταχεια κληση εξακολουθει να βγαινει το μηνυμα "προβλημα συνδεσης ή μη εγκυρος κωδικας MMI" και τα sms που στελνω ενω χρησιμοποιω μικρα γραμματα στον παραληπτη φτανουν με κεφαλαια. :help:

 

Για τα sms αυτό είναι φυσιολογικό. Με κεφαλαία στέλνονται για να μπορούμε να στέλνουμε 160 γράμματα.

Για την ταχεία κλήση δοκίμασε να πας ρυθμίσεις/ασύρματη επικοινωνία/δίκτυα κινητής τηλεφωνίας/λειτουργία δικτύου και δοκίμασε τις διάφορες επιλογές.

 

τωρα που εγινα root μπορω να βαζω εφαρμογες χωρις να τις πληρωνω;σαν το iphone ;θελω να κατεβασω το autostarts αλλα ειναι με πληρωμη...

 

Δεν μπορείς να το κάνεις αυτό μόνο και μόνο επειδή είσαι root.

Σου έστειλα π.μ.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Link to comment
Share on other sites

kouros πωε τη βλεπεις τη νεα εκδοση της gigabread?

Εφτιαξε το lag με την οθονη? (δεν ειδα να το αναφερει πουθενα)

Μπορει να παρει ics theme?

Link to comment
Share on other sites

kouros πωε τη βλεπεις τη νεα εκδοση της gigabread?

Εφτιαξε το lag με την οθονη? (δεν ειδα να το αναφερει πουθενα)

Μπορει να παρει ics theme?

 

Καλή είναι, δεν υπάρχουν lags, αλλά αν βαριέσαι τα φλασαρίσματα καλύτερα να περιμένεις την τελική βερσιόν (λογικά δεν θα αργήσει).

 

Ίσως να μπορεί να πάρει ics, δεν είμαι σίγουρος αν και του texten δεν του αρέσει πολύ και γι'αυτό δεν το έχει και σαν επιλογή στο aroma installer. Πάντως την έκανε πιο γαλάζια από πριν :)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

ROM: GIGABREAD+ (Video preview εδώ)

KERNEL: feacore phoenix (1400 Mhz, smartassV2 / sio)

'Ολα για το Galaxy S Plus (GT-I9001)

Οδηγός για νέους χρήστες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...