Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2) Πώς μπορώ να ελέγξω ότι όντως έχω 1GB ραμ και όχι 700 που βγαίνει το άθροισμα από τη διαχείρηση εφαρμογών;

Όποιος έχει κάποια ιδέα ας απαντήσει παρακαλώ! Κυρίως για το δεύτερο καίγομαι, αν είναι να το αλλάξω σύντομαι το κινητό!

 

Μια χαρά είναι η συσκευή σου. 1gb ram έχεις, απλά ένα μέρος της το δεσμεύει το λειτουργικό. Αν θες να το δεις και εσύ δοκίμασε το Elixir 2 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bartat.android.elixir&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5iYXJ0YXQuYW5kcm9pZC5lbGl4aXIiXQ..(Πας στις πληροφορίες).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο το κινητο γινεται ολη η διαδικασια. Δεν χρειαζεται να αγγιξεις το pc. Γι αυτο δεν χρειαζεται και να εισαι κοντα στο pc.

Αφου ρυθμισεις το motocast wireless, (απο το pc πατας δεξι κλικ στο εικονιδιο του motocast κατω δεξια στην μπαρα) πας στο κινητο "τα αρχεια μου" > υπολογιστες motocast και βλεπεις τους φακελους που εχεις ορισει και μπορεις να πηγαινοφερνεις αρχεια. Βασικα, εχω ορισει να βλεπω μονο εναν φακελο. Το φακελο μεσα στον οποιο ειναι ολοι οι αλλοι φακελοι. :p

 

αδερφε ερωτηση! πως μπορω να εχω προσβαση μεσω του motocast χωρις να εχω ανοιξει το wifi?αφου για να συνδεθω στο pc μου μεσω motocast πρεπει να εχω ανοιχτο wifi αλλιως δεν μπορω να εχω προσβαση! αν μπορεις πες μου ακριβως τι να κανω για να εχω απομακρυσμενη προσβαση!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ τις παρακάτω προστασίες οθόνης: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=38666

Δυστυχώς όπως είχε προαναφέρει κάποιος στο φόρουμ, δεν είναι καθόλου καλές. Η προστασία περιμετρικά είναι μισό εκατοστό μικρότερη απ' την οθόνη αφήνοντας μεγάλη επιφάνεια ακάλυπτη γύρω γύρω... Αν θέλετε ανεβάζω κ φώτο να δείτε. Λες και είναι για μικρότερο Razr... Να διευκρινήσω πως δεν φταίει το μαγαζί γι' αυτό, ήταν πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά. Επίσης δεν μ' αρέσει που αλλοιώνει τα χρώματα κ βλέπεις σαν μικροσκοπικές τελίτσες. Θα την κρατήσω λίγο καιρό μιας κ τις πλήρωσα κ μετά μάλλον θα το χω χωρίς προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ τις παρακάτω προστασίες οθόνης: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=38666

Δυστυχώς όπως είχε προαναφέρει κάποιος στο φόρουμ, δεν είναι καθόλου καλές. Η προστασία περιμετρικά είναι μισό εκατοστό μικρότερη απ' την οθόνη αφήνοντας μεγάλη επιφάνεια ακάλυπτη γύρω γύρω... Αν θέλετε ανεβάζω κ φώτο να δείτε. Λες και είναι για μικρότερο Razr... Να διευκρινήσω πως δεν φταίει το μαγαζί γι' αυτό, ήταν πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά. Επίσης δεν μ' αρέσει που αλλοιώνει τα χρώματα κ βλέπεις σαν μικροσκοπικές τελίτσες. Θα την κρατήσω λίγο καιρό μιας κ τις πλήρωσα κ μετά μάλλον θα το χω χωρίς προστασία.

 

Αυτες παρηγγειλα και εγω προχτες,θα παρω τηλ να το ακυρωσω αφου δεν κανουν,ευχαριστουμε για την ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ τις παρακάτω προστασίες οθόνης: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=38666

Δυστυχώς όπως είχε προαναφέρει κάποιος στο φόρουμ, δεν είναι καθόλου καλές. Η προστασία περιμετρικά είναι μισό εκατοστό μικρότερη απ' την οθόνη αφήνοντας μεγάλη επιφάνεια ακάλυπτη γύρω γύρω... Αν θέλετε ανεβάζω κ φώτο να δείτε. Λες και είναι για μικρότερο Razr... Να διευκρινήσω πως δεν φταίει το μαγαζί γι' αυτό, ήταν πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά. Επίσης δεν μ' αρέσει που αλλοιώνει τα χρώματα κ βλέπεις σαν μικροσκοπικές τελίτσες. Θα την κρατήσω λίγο καιρό μιας κ τις πλήρωσα κ μετά μάλλον θα το χω χωρίς προστασία.

 

Εγώ πήρα sgp που είναι κορυφαίες. Το πρόβλημα δεν είναι των screen protector αλλά του σπασίματος που κάνει η οθόνη στις άκρες. Καμία ζελατίνα δεν μπορεί να εφαρμόσει καλά σε σπάσιμο. Θα ξεκολλήσει αμέσως και θα μαζεύει όλες τις σκόνες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα sgp που είναι κορυφαίες. Το πρόβλημα δεν είναι των screen protector αλλά του σπασίματος που κάνει η οθόνη στις άκρες. Καμία ζελατίνα δεν μπορεί να εφαρμόσει καλά σε σπάσιμο. Θα ξεκολλήσει αμέσως και θα μαζεύει όλες τις σκόνες.

 

Έβγαλα φώτος κ θέλω να μου πεις αν είναι έτσι οι SGP. Θεωρώ απαράδεκτο να είναι τόσο μικρή, ούτε οι εγκοπές για το μικρόφωνο κ την κάμερα δεν φτάνουν, απορώ τι τις έχει κ όλας...

http://i396.photobucket.com/albums/pp42/dinos-patra/casemate.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Νέος στην παρέα σας και εγώ με το κινητό να έχει αγοραστεί από ΜΜ πριν 2 εβδομάδες περίπου. Γενικά δεν έχω πολλές απαιτήσεις και δεν πολυψάχνομαι οπότε στα μάτια μου φαντάζει super. Οι εντυπώσεις μου

1. Θέμα με την πυξίδα. Όποια εφαρμογή compass και να έχω κατεβάσει δεν λειτουργεί σωστά και πάντα το βελάκι δείχνει προς την κορυφή του κινητού. Μου βγάζει και μήνυμα ‘’ magnetic field strength outside of expected range. Move away from metal or magnets, or try calibration”. Το έχω δοκιμάσει παντού και έχω κάνει και καλιμπράρισμα (αν το έκανα σωστά). Σαν συνέπεια μάλλον αυτού δεν δουλεύει σωστά και το Google sky map. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει

2. Θέματα με το wifi έχω αλλά τα έχουν όλοι και είναι του κινητού. Δεν είναι τόσο ενοχλητικό όμως.

3.Η οθόνη του έχει πολύ μικρούλες και ελάχιστες κηλίδες που φαίνονται με πολύ κόπο και με μάτια να έχουν συνηθίσει στο σκοτάδι για κάποια λεπτά. Μάλλον από τους τυχερούς (αλήθεια αυτό επιδεινώνεται με κάποιο τρόπο? Έκθεση σε ήλιο ή παγωμένη οθόνη ίσως..?

4. η μπαταρία του μου κρατεί πάνω από 30 ώρες με κανονική χρήση. Μια χαρά (η φωτεινότητα είναι περίπου στο 30% - δοκιμάστε το, συνηθίζεται γρήγορα και είναι μια χαρά – ιδίως αν προέρχεσαι από οθόνη όχι AMOLED και το 10% μια χαρά φωτεινό είναι). Βέβαια αρκετές φορές καίει πολύ όλη η συσκευή, ιδίως στο Σερφάρισμα..

5.πολλες φορές και ενώ έχω την λειτουργία in pocket ενεργή, καλύπτοντας τον αισθητήρα φωτός μου κλειδώνει όλο το τηλ. Είναι σπαστικό γιατί ενώ το δουλεύεις κλείνει η οθόνη… δεν το κάνει πάντα.. σε εσάς το κάνει?

6.τι είναι προτιμότερο και που το έχετε εσείς? “Αυτόματο ή μόνο 3g?”

7.Η φωτογραφική του είναι μέτρια ενώ το video λίγο καλύτερο.

8. Σερφάρισμα αρκετά γρήγορο και ιδίως με τον maxthon ..τον προτείνω

9. super εξυπηρετικές τα MOTOCAST ΚΑΙ ΕΞΥΠΝΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με το θέμα της πυξίδας please

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα την παρακάτω ζελατίνα κια ειναι μια χαρά

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=52342

Και αφηνει μικρό κενό περιμετρικά!

Edited by g_angelo01
Link to comment
Share on other sites

BUG στην ICS??

 

Παρουσιαζεται το εξής παράδοξο.

Πρόσφατα πέρασα την ICS και χρησιμοποιώ κλέιδωμα οθονης με κωδικό, συγκεκριμένα 5 ψηφίων.

Όταν το κινητό είναι στη φόρτιση, ειναι αδύνατον να μπει σωστά ο κωδικός! Σαν να πατιούνται και άλλα ψηφία εκτός απο αυτα που επιλέγω εγω.

Σημειώνω ξανά ότι Το πρόβλημα παρουσίαζεται μόνο όταν ειμαι σε φόρτιση.

Καμια ιδέα?

Edited by g_angelo01
Link to comment
Share on other sites

BUG στην ICS??

 

Παρουσιαζεται το εξής παράδοξο.

Πρόσφατα πέρασα την ICS και χρησιμοποιώ κλέιδωμα οθονης με κωδικό, συγκεκριμένα 5 ψηφίων.

Όταν το κινητό είναι στη φόρτιση, ειναι αδύνατον να μπει σωστά ο κωδικός! Σαν να πατιούνται και άλλα ψηφία εκτός απο αυτα που επιλέγω εγω.

Σημειώνω ξανά ότι Το πρόβλημα παρουσίαζεται μόνο όταν ειμαι σε φόρτιση.

Καμια ιδέα?

 

Φίλε μου νομιζω καπου το εχω ξανακουσει και νομιζω ειναι θέμα ρέυματος..παράσιτα ρευματος στην οθονη με αποτέλεσμα να μην πατιουντε σωστα τα πληκτρα...

Αν θυμαμαι καλά..

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα φώτος κ θέλω να μου πεις αν είναι έτσι οι SGP. Θεωρώ απαράδεκτο να είναι τόσο μικρή, ούτε οι εγκοπές για το μικρόφωνο κ την κάμερα δεν φτάνουν, απορώ τι τις έχει κ όλας...

 

Φίλε μου η sgp είναι πολύ καλύτερη, η δική σου είναι ψιλο χάλια. Εγώ όταν θέλω να πάρω screen protector ξεκινώ πάντα από sgp. Δύσκολα γρατσουνιέται, δεν την αλλάζεις ποτέ. Στο sii την έχω 9 μήνες περίπου.

Η πρώτη φωτογραφία είναι κοντινή, από απόσταση ούτε καν φαίνεται όπως θα δεις στην δεύτερη. Αν κοιτάξεις προσεκτικά η ζελατίνα εφάπτεται ακριβώς με το σπάσιμο προς τα μέσα που κάνει η οθόνη. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με το lg 2x. Η θήκη που έχω είναι η nillkin όπως έχω αναφέρει και σε άλλο post.

http://img543.imageshack.us/img543/6499/201207182217571.jpg

http://img845.imageshack.us/img845/643/20120718221319.jpg

 

edit: Έχει δοκιμάσει κανένας το razr με το bluetooth sony wm600? Δείχνει το όνομα καλούντος στην οθόνη του sony ή το νούμερο;

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

BUG στην ICS??

 

Παρουσιαζεται το εξής παράδοξο.

Πρόσφατα πέρασα την ICS και χρησιμοποιώ κλέιδωμα οθονης με κωδικό, συγκεκριμένα 5 ψηφίων.

Όταν το κινητό είναι στη φόρτιση, ειναι αδύνατον να μπει σωστά ο κωδικός! Σαν να πατιούνται και άλλα ψηφία εκτός απο αυτα που επιλέγω εγω.

Σημειώνω ξανά ότι Το πρόβλημα παρουσίαζεται μόνο όταν ειμαι σε φόρτιση.

Καμια ιδέα?

 

Δεν είναι bug της ICS έχει συμβεί σε αρκετούς και με παλιότερη έκδοση.

Μου το έκανε μία φορά έβγαλα τον φορτιστή τον ξαναέβαλα και όλα καλά.

Κουσούρια της Moto...

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

BUG στην ICS??

 

Παρουσιαζεται το εξής παράδοξο.

Πρόσφατα πέρασα την ICS και χρησιμοποιώ κλέιδωμα οθονης με κωδικό, συγκεκριμένα 5 ψηφίων.

Όταν το κινητό είναι στη φόρτιση, ειναι αδύνατον να μπει σωστά ο κωδικός! Σαν να πατιούνται και άλλα ψηφία εκτός απο αυτα που επιλέγω εγω.

Σημειώνω ξανά ότι Το πρόβλημα παρουσίαζεται μόνο όταν ειμαι σε φόρτιση.

Καμια ιδέα?

 

Αν ησουν πιο παρατηρητικος, θα εβλεπες οτι , κατα τη διαρκεια της φορτισης, η οθονη του κινητου γενικως....τον παιρνει.... Ειναι γνωστο προβλημα (σε αρκετα τηλεφωνα, οχι μονο στο razr).

Αν ομως το φορτιζεις μεσω usb σε υπολογιστη, τοτε ολα ειναι οκ.

Επισης, προσωπικα χρησιμοποιω εναν φορτιστη της sony ericsson που επισης δεν προκαλει αυτο το προβλημα. Ισως να ευθυνονται τα 5.1 volt του original φορτιστη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

R_Bachman και achillesgk ευχαριστώ για τις απίστευτα άμεσες απαντήσεις!

 

Όντως το έλιξιρ μου λέει οτι έχω 928,5ΜΒ ραμ, αν και μου κλέβει πάλι 100ΜΒ από τα 1024 που θεωρητικά είναι το 1GB... Θα το καταπιώ και δε θα το γυρίσω πίσω! :p

Επίσης παρατήρησα οτι γενικά η ελεύθερή ραμ βρίσκεται κοντά στα 300ΜΒ. Είναι λογικό αυτό; Δηλαδή έχοντας βάλει τρεις εφαρμογές (Skype, Viber και Elixir 2) χρειάζομαι 700ΜΒ; Και στη συγκεκριμένη περίπτωση που μου λέει 304ΜΒ το σκάιπ είναι κλειστό. Στο ICS βελτιώνεται το βάρος του android ή μεγαλώνει (όσον αφορά τη χρήση της ραμ);

 

Θα κάνω υπομονή μέχρι να βγει το τελικό ICS αλλά χαίρομαι πολύ που βελτιώνεται το wifi! Ήταν λίγο απογοητευτική η αίσθηση οτι μετά από τόσα χρόνια πήρα συσκευή που χρησιμοποιεί wifi με παρόμοια προβλήματα αυτού μιας συσκευής του 2006! Πολύ ευχάριστο νέο!

Link to comment
Share on other sites

γιατι προβλέπω να ξενυχτάω απόψε μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει πως να το Rootarω ?

φοραει 2.3.6, version 651.167.21.xt910.nonEFIGSRetail.en.EU

Link to comment
Share on other sites

γιατι προβλέπω να ξενυχτάω απόψε μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει πως να το Rootarω ?

φοραει 2.3.6, version 651.167.21.xt910.nonEFIGSRetail.en.EU

 

Αν είναι να παιδευτείς με κάτι γιατί δεν βάζεις 4.0.4?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να παιδευτείς με κάτι γιατί δεν βάζεις 4.0.4?

 

Σωστός!

Και σε ICS υπάρχει και 1 click root

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ακουλούθησα αυτον τον οδηγό, και απότι φαίνεται πάει καλά..

http://www.youtube.com/watch?v=-r4bSSuXeQU

 

το root exploit file που κατέβασα ειναι αυτο

http://vulnfactory.org/blog/2012/02/11/rooting-the-droid-4-a-failed-bounty-experiment/

 

εβαλα τιτάνιο και ξεκινάω το ξύλωμα απο ********/σαβούρες εφαρμογές..

 

Υπάρχει κανά Link Που να λέει πως να βάλουμε την 4.0.4 και απο που θα βρώ το 1click root..

Για Custom Roms (MiUi) πως την βάζω και πώς ξεκλειδώνω bootloader?

 

Εχω φτιάξει καφέ για το ξενύχτι και περιμένω ιδέες :)

Link to comment
Share on other sites

1. Θέμα με την πυξίδα. Όποια εφαρμογή compass και να έχω κατεβάσει δεν λειτουργεί σωστά και πάντα το βελάκι δείχνει προς την κορυφή του κινητού. Μου βγάζει και μήνυμα ‘’ magnetic field strength outside of expected range. Move away from metal or magnets, or try calibration”. Το έχω δοκιμάσει παντού και έχω κάνει και καλιμπράρισμα (αν το έκανα σωστά). Σαν συνέπεια μάλλον αυτού δεν δουλεύει σωστά και το Google sky map. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει

 

 

Κάποιος να με βοηθήσει με την πυξίδα??

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ακουλούθησα αυτον τον οδηγό, και απότι φαίνεται πάει καλά..

http://www.youtube.com/watch?v=-r4bSSuXeQU

 

το root exploit file που κατέβασα ειναι αυτο

http://vulnfactory.org/blog/2012/02/11/rooting-the-droid-4-a-failed-bounty-experiment/

 

εβαλα τιτάνιο και ξεκινάω το ξύλωμα απο ********/σαβούρες εφαρμογές..

 

Υπάρχει κανά Link Που να λέει πως να βάλουμε την 4.0.4 και απο που θα βρώ το 1click root..

Για Custom Roms (MiUi) πως την βάζω και πώς ξεκλειδώνω bootloader?

 

Εχω φτιάξει καφέ για το ξενύχτι και περιμένω ιδέες :)

 

Για ics post#2395

Για ics update #2500 link: "]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1755764%3Cbr%20/%3E%3Cbr%20/%3E676.226.3.en.EU%20(For%20Retail%20EU)%20ICS%20Leak%20[uPDATE]

Root εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1710871

Edited by taigetos
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

R_Bachman και achillesgk ευχαριστώ για τις απίστευτα άμεσες απαντήσεις!

 

Όντως το έλιξιρ μου λέει οτι έχω 928,5ΜΒ ραμ, αν και μου κλέβει πάλι 100ΜΒ από τα 1024 που θεωρητικά είναι το 1GB... Θα το καταπιώ και δε θα το γυρίσω πίσω! :p

Επίσης παρατήρησα οτι γενικά η ελεύθερή ραμ βρίσκεται κοντά στα 300ΜΒ. Είναι λογικό αυτό; Δηλαδή έχοντας βάλει τρεις εφαρμογές (Skype, Viber και Elixir 2) χρειάζομαι 700ΜΒ; Και στη συγκεκριμένη περίπτωση που μου λέει 304ΜΒ το σκάιπ είναι κλειστό. Στο ICS βελτιώνεται το βάρος του android ή μεγαλώνει (όσον αφορά τη χρήση της ραμ);

 

Θα κάνω υπομονή μέχρι να βγει το τελικό ICS αλλά χαίρομαι πολύ που βελτιώνεται το wifi! Ήταν λίγο απογοητευτική η αίσθηση οτι μετά από τόσα χρόνια πήρα συσκευή που χρησιμοποιεί wifi με παρόμοια προβλήματα αυτού μιας συσκευής του 2006! Πολύ ευχάριστο νέο!

 

Μην σε απασχολουν αυτα. Το android στο παρασκηνιο ανοιγει και κλεινει πολλςς διεργασιες που τρωνε ραμ. Και 200 εφαρμογες να βαλεις, η ελευθερη ραμ θα ειναι τοσο περιπου. Στην ics η ελευθερη ραμ ειναι αρκετα λιγοτερη. Αλλα και παλι δεν μας ενδιαφερει. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ taigetos εισαι παλικάρι!

 

Αλλά διάβασα κάτι που δεν μου άρεσε.. οτι αν πάμε 4, μετά δεν μπορούμε να γυρισουμε GB..ισχύει?!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω πως χρησιμοποίησα το http://www.unlockroot.com/ . Δεν ξέρω αν είναι τύπου 1 που ψάχνετε μιας και γίνεται χρήση του υπολογιστή. Προσφέρει όμως και με ένα κλικ unroot

 

Εδώ έχει τις συσκευές στις οποίες δουλεύει. http://www.unlockroot.com/unlockroot.php εγώ το έκανα σε 2.3.5 μαμάς

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ taigetos εισαι παλικάρι!

 

Αλλά διάβασα κάτι που δεν μου άρεσε.. οτι αν πάμε 4, μετά δεν μπορούμε να γυρισουμε GB..ισχύει?!

 

Ισχύει αλλά πίστεψέ με (εμένα αλλά και όσοι την πέρασαν) δεν θα θές να γυρίσεις πίσω!

 

Στην μέθοδο root που παρέθεσα παραπάνω κάνεις full unroot μέσα απο την συσκευή σου με 1 click.

Edited by taigetos
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...