Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρίτη εβδομάδα συμβιωσης με το One S

Tαχυτητα τρομερη, ουτε ενα κολλημα και ουτε το παραμικρο ξεφλούδισμα στο μαυρο κινητο μου !!! :rolleyes:

Λετε να ειμαι Γκαστόνε ? να επεσα σε νεα βελτιωμενη παρτιδα ? ή απλα θα μου 'ρθει η παντοφλα αργοτερα ? :vava:

 

Δεν νομίζω να είσαι Γκαστόνε.. απλά μάλλον του φέρεσαι σαν νεογέννητο μωρό :) Για κάνε ένα τεστ drive να το βάλεις μέσα σε τσέπη με κλειδιά ή κέρματα και πήγαινε μια βόλτα και μετά στείλε μας παρατηρήσεις.. (αστειεύομαι!)

Attention to Perfection
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ είμαι σε σκέψη να το αγοράσω... αλλά όπως λέει και ο από πάνω-πάνω φίλος πώς μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα πάρω το S4 μοντέλο?!?! ... καθώς θα πάω αποκλειστικά σε κατάστημα cosmote λόγω επιδότησης....
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι σε σκέψη να το αγοράσω... αλλά όπως λέει και ο από πάνω-πάνω φίλος πώς μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα πάρω το S4 μοντέλο?!?! ... καθώς θα πάω αποκλειστικά σε κατάστημα cosmote λόγω επιδότησης....

 

Τι διαφορες εχει το S4 και πως το βλεπουμε τι ειναι ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορες εχει το S4 και πως το βλεπουμε τι ειναι ???

Γιάννη το S4 έχει ουσιαστικά τον επεξεργαστή snapdragon s4 ενώ κάπου είχα ακούσει και για έκδοση με τον snapdragon s3 (προηγούμενης γενιάς δηλαδή) ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το S4 έχει ουσιαστικά τον επεξεργαστή snapdragon s4 ενώ κάπου είχα ακούσει και για έκδοση με τον snapdragon s3 (προηγούμενης γενιάς δηλαδή) ;)

 

Ευχαριστω.Αυτο απο που μπορουμε να το δουμε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Από τον χρονισμό του επεξεργαστή. Η έκδοση με 1,5GHz είναι ο S4, ενώ ο S3 είναι στα 1,7GHz

 

Αν καταλαβα καλα ο S3 ειναι πιο δυνατος αφου ειναι στα 1,7 ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οχι ο s4 ειναι πιο δυνατος και αποδοτικος.

 

το κουτι γραφει κατι διαφορετικο στις 2 εκδοσεις?

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα παιδια..

 

Πιο αποδοτικος ο 1,5 απο τον 1,7 ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει πολλη σημασια η συχνοτητα. ειναι αλλες αρχιτεκτονικες μεταξυ των 2 επεξεργαστων. ο s4 ειναι ο αποδοτικοτερος και γρηγοροτερος απο τους 2, παρολο που ειναι σε χρονισμενος σε μικροτερη συχνοτητα.

 

επισης καπου διαβασα το εξης:

 

With regards to your enquiry, kindly note that we cannot confirm if the HTC One S in Greece has S4 or S3 processor. And the only way to check which processor the device has, is on the original box.

For S4- You will find it written «1.5GHz Dual Core».

For S3- It will be written only » Dual Core».

 

ισχυει?

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

http://flow-wolf-one.blogspot.fr/2012/06/htc-one-s-processor-s3-or-s4.html

 

 

τα λινκ για τις εφαρμογες στο πρωτο.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Από τον χρονισμό του επεξεργαστή. Η έκδοση με 1,5GHz είναι ο S4, ενώ ο S3 είναι στα 1,7GHz

http://flow-wolf-one.blogspot.fr/2012/06/htc-one-s-processor-s3-or-s4.html

 

 

τα λινκ για τις εφαρμογες στο πρωτο.

 

Σωστες οι επισημανσεις των φιλων παραπανω

 

Η εφαρμογη που λυνει την απορια ειναι εδω

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.uguess.android.sysinfo

Παντως το δικο μου εχει τον S3 :mad: (δεν με χαλαει κ πολυ βεβαια), όμως σαν πολιτικη δεν ειναι καθολου σωστή απο την HTC, άλλα specs να ανακοινωνει και τελικα με άλλα να πουλαει και μαλιστα στα μουλωχτα. Anyway το κινητο ειναι ταχυτατο και απολαυστικο στη χρηση του.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι κοροϊδία σαφώς, αλλά από την άλλη θα σας έλεγα προχωρήστε άφοβα στην αγορά του κινητού, γιατί και με τον S3 είναι σφαιράτο πραγματικά. Δουλεύει πάρα πολύ καλά στο ίντερνετ και στο playstore κατεβάζει σφαίρα χωρίς αγκομαχητά και στο youtube ωραιότατη ροή χωρίς κολλήματα. Θερμοκρασία ανώτερη με τον καύσωνα 41.5 .Ακόμη δεν μου έχει κολώσει κάπου και δεν μου έχει κολλήσει καθόλου.

 

Πάντως εμένα που είναι S3, στο κουτί γράφει σκέτο Dual Core , άν τελικά αυτό παίζει ρόλο.

Ο τύπος στην Αγία Παρασκευή που το πούλησε, τελικά το γνώριζε πως δεν είναι με τον S4 κι έκανε την πάπια + του ότι μου είπε πως άν ξεφλουδίσει φέρτο να στο αλλάξουμε και τώρα και καλά στέλνει μέιλ στην Γερμανία και περιμένει απάντηση και θα αργήσει και δεν αξίζει τον κόπο και άλλα διάφορα... Λές και είμαστε τίποτα χθεσινοί, συνέταξε το μέιλ και το έστειλε σε 5" και περιμένει τώρα εγώ να τον πιστέψω πως όντως το έστειλε. Τέλως πάντων θα με ξαναδεί πολύ ο τύπος :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,αν το κινητό είναι με τον s3 το γραφεί πουθενά στο κουτί?

Αυτό το θέμα σηκώνει μεγάλη ιστορία και δεν είναι κάτι απλό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα που είναι S3, στο κουτί γράφει σκέτο Dual Core , άν τελικά αυτό παίζει ρόλο

 

θενκς για την πληροφορια! καποιος με s4 μπορει να τσεκαρει αν το κουτι γραφει «1.5GHz Dual Core»?

 

κολπακια απο εταιρειες και μαγαζια δε δεχομαι. 500 ευρω παμε να σκασουμε σε δυσκολη περιοδο.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

θενκς για την πληροφορια! καποιος με s4 μπορει να τσεκαρει αν το κουτι γραφει «1.5GHz Dual Core»?

Ναι ισχύει, στο δικό μου S4

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους σας,έιμαι κι εγώ νεος χρηστης ενός HTC ONE S "το γκρί" και απ'οτι ανακάλυψα μετά φοράει τον S3:confused:Το τηλέφωνο γενικά "πετάει" αλλά τρώει γρήγορα την μπαταρία αλλα και κάποια κολλήματα, Π.Χ η δόνηση πότε δουλέυει και πότε οχι,το ίδιο και οι ήχοι στο πληκτρολόγιο,κάπου κάπου σβήνει μόνο του και ξανα ανάβει και μετά με ρωτάει αν θέλω να στείλω αναφορά..;)οχι αναφορά κεραυνό θα στείλω:X τι να πώ αλλο δεν ξέρω
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους σας,έιμαι κι εγώ νεος χρηστης ενός HTC ONE S "το γκρί" και απ'οτι ανακάλυψα μετά φοράει τον S3:confused:Το τηλέφωνο γενικά "πετάει" αλλά τρώει γρήγορα την μπαταρία αλλα και κάποια κολλήματα, Π.Χ η δόνηση πότε δουλέυει και πότε οχι,το ίδιο και οι ήχοι στο πληκτρολόγιο,κάπου κάπου σβήνει μόνο του και ξανα ανάβει και μετά με ρωτάει αν θέλω να στείλω αναφορά..;)οχι αναφορά κεραυνό θα στείλω:X τι να πώ αλλο δεν ξέρω

 

Φίλε μου αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Η μπαταρία του είναι πολύ καλή σε γενικές γραμμές. Εμένα ούτε η δόνηση έχει θέματα, ούτε το πληκτρολόγιο. Καλά για επανεκκίνηση δεν το συζητάμε καν, να το πας πίσω και αν είναι λιγότερο από 7 ημερών δικαιούσαι αντικατασταση τηλεφώνου. Το τηλέφωνο είναι απροβληματιστο δεν δικαιολογουνται αυτά που λες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ως αρχάριος χρήστης θα ήθελα κάποιες πληροφορίες που αφορούν την αγορά του συγκεκριμένου κινητού.

1) Πώς/ποιός μας εγγυάται ότι το κινητό που θα μας στείλουν θα είναι με τον S3 ή με τον S4 επεξεργαστή ? Αναφέρομαι πάντα για αγορές μέσω internet(scroutz ,κτλ...). Εδώ οι περισσότεροι πολιτές δεν γνωρίζουν ότι υπάρχει τέτοιο θέμα.

2) Μπορούμε να αποφύγουμε από πριν τα κινητά που είναι branded νομίζω τα λέτε που έχουν μενού πχ vodafone κτλ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ως αρχάριος χρήστης θα ήθελα κάποιες πληροφορίες που αφορούν την αγορά του συγκεκριμένου κινητού.

1) Πώς/ποιός μας εγγυάται ότι το κινητό που θα μας στείλουν θα είναι με τον S3 ή με τον S4 επεξεργαστή ? Αναφέρομαι πάντα για αγορές μέσω internet(scroutz ,κτλ...). Εδώ οι περισσότεροι πολιτές δεν γνωρίζουν ότι υπάρχει τέτοιο θέμα.

2) Μπορούμε να αποφύγουμε από πριν τα κινητά που είναι branded νομίζω τα λέτε που έχουν μενού πχ vodafone κτλ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

Μπορεις να πεις τον πωλητη να δει το κουτι του...

Αν δεν σου φερει αυτο που θελεις απλα το επιστρεφεις πισω χωρις να το ανοιξεις καν

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε κανα νεο για το αν το κινητακι ηρθε σε γερμανο κοτσοβολο κλπ κλπ για να το παρουμε και εμεις !! ειδικα κοτσοβολο γιατι μονο εκει μπορουμε να βαλουμε δοσεις χωρις πιστωτικη και το κυριοτερο ατοκα! Φτασαμε τελη του μηνα και ακομα δν το εχουμε δει απο κοντα! ποτε επιτελους?

 

Ξεκινησα το διαβασμα μιας και το περιμενω αυριο βραδυ κι εγω απο Κοστοβολο αλλα δεν υπαρχουν ατοκες δοσεις τουλαχιστον χωρις πιστωτικη.Ετησιο επιτοκιο 15,06% και 25 ευρω εξοδα φακελου.Διαλεγεις δοσεις και αναλογα ανεβαινει το ποσο.

Μονο για Πλαισιο ξερω με πιστωτικη 12 πραγματικα ατοκες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...