Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλας με στοκ ρομ φανταζομαι ε?

Τη δοκιμασα και εγω οι ιδιες εντωπωσεις με τον Κωστα με το μαμισιο πλοηγο,το δοκιμασα και με xperia s χειροτερα τα πραγματα.

 

Νέο firmware από sammy, BLG1:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28646222

Ολο αναβαθμισεις τελευταια η Samsung εχω την εντυπωση οτι βγαζει στο καπακι νεα για να διορθωσει ψιλοατελειες με το προηγουμενο update.

Και παντα ταφος ουτε κουβεντα για το update.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τη δοκιμασα και εγω οι ιδιες εντωπωσεις με τον Κωστα με το μαμισιο πλοηγο,το δοκιμασα και με xperia s χειροτερα τα πραγματα.

 

 

Ολο αναβαθμισεις τελευταια η Samsung εχω την εντυπωση οτι βγαζει στο καπακι νεα για να διορθωσει ψιλοατελειες με το προηγουμενο update.

Και παντα ταφος ουτε κουβεντα για το update.:p

 

Μπορεί να είναι η ίδια για άλλη περιοχή!

Το δικό μου (γερμανικό) δεν την βγάζει ακόμα διαθέσιμη, ούτε κάποια άλλη. (φοραει την XXALF6)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

[quote=alextrela;4195134

 

 

Ολο αναβαθμισεις τελευταια η Samsung εχω την εντυπωση οτι βγαζει στο καπακι νεα για να διορθωσει ψιλοατελειες με το προηγουμενο update.

Και παντα ταφος ουτε κουβεντα για το update.:p

 

Τα πιο πολλα update που βλεπεις δεν εχους ουσιαστικα διαφορες , απλως ειναι για αλλα region.

Μονη εξαιρεση σε ολες αυτες τις rom που εχουν βγει ,ειναι η xxlfb η οποια εχει ουσιαστικες διαφορες

Link to comment
Share on other sites

Την οποια περιμενουμε να παρουμε με το καλο διοτι οντως προσθετη αρκετα καλα πραγματα απο αυτα που διαβασα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω που εχω κοσμοτε το κινητο δεν προκειται να δω αναβαθμιση ποτε ε; κοιταω και στο sammobile και δεν εχει το λογισμικο της κοσμοτε καν. που μπορω να το βρω; ειπα να περασω κανενα αλλο και να εχω και το αρχικο της κοσμοτε μην συμβει κατι με την εγγυηση και το χρειαστω.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι!

Στην εφαρμογή για τα mail, πώς μπορούμε να μας δείχνει απο την αρχή ολόκληρο το mail; Μέχρι τώρα δείχνει το μισό και έχει την επιλογή για φόρτωση ολόκληρου του mail. Γίνεται κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για το πρήξιμο αλλά μόλις έκανα το restore (πρώτο μετά το update) και παρατηρώ οτι πλέον δεν εχει την επιλογή γλωσσών στο input language του keyboard (γερμανια η συσκευή). Μπορώ κανονικά να βάλω το κινητό σε ελληνική γλώσσα αλλά ακόμα και τότε δεν εχει ελληνικά στο πληκτρολόγιο. Η μόνη επιλογή που μου δίνει είναι τα αγγλικά (default) και τα γερμανικά (να τα προσθέσω)
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για το πρήξιμο αλλά μόλις έκανα το restore (πρώτο μετά το update) και παρατηρώ οτι πλέον δεν εχει την επιλογή γλωσσών στο input language του keyboard (γερμανια η συσκευή). Μπορώ κανονικά να βάλω το κινητό σε ελληνική γλώσσα αλλά ακόμα και τότε δεν εχει ελληνικά στο πληκτρολόγιο. Η μόνη επιλογή που μου δίνει είναι τα αγγλικά (default) και τα γερμανικά (να τα προσθέσω)

 

Για κάνε μια δοκιμή από το Μάρκετ να κατεβάσεις το MoreLocale 2 κάνε το εγκατάσταση και ξανά επέλεξε γλώσσα μήπως φτιάξει .

Link to comment
Share on other sites

Οχι ούτε με αυτό. Oι γλώσσες των menu εμφανίζονται και αλλάζουν κανονικά. Αυτά που εξαφανίστηκαν είναι η γλώσσες του πληκτρολογίου!!!
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μεταφέρω τις σημεώσεις που είχα στο SII στο SMEMO. Δυστυχώς όμως σώζει μόνο στα όρια της σελίδας που έχει ως ρύθμιση και απορρίπτει τα υπόλοιπα στοιχεία που είναι στο ίδιο αρχείο σημείωσης. Αλλάζει αυτή η ρύθμιση; (Δηλαδή του ορίου σελίδας του SMEMO)
Link to comment
Share on other sites

Οχι ούτε με αυτό. Oι γλώσσες των menu εμφανίζονται και αλλάζουν κανονικά. Αυτά που εξαφανίστηκαν είναι η γλώσσες του πληκτρολογίου!!!

 

Φιλε μου δες και το δικο μου μηνυμα εδω

Ειναι μαλλον bug κατι παιζει με το csc...εγω περασα μεσω Odin ξανα το Γερμανικο Firmware αλλα τιποτα,μετα περασα απο πανω το πιο καινουργιο Αγγλικο firmware και παλι τιποτα...

Μετα αλλαξα το csc και κατι καταφερα

Πληκτρολογησε *#272*Device IMEI# με το δικο σου EMEI

Απο το μενου που θα βγει διαλεξε csc το BTU (αγγλικο) και πατα το install

Θα κανει επανεκκινηση και ισως επαναφορα ρυθμισεων δεν ξερω...εγω ειχα καθαρη συσκευη...

Επαναλαμβανω εγω εκανα τα παραπανω αμεσως μετα την εγκατασταση του Αγγλικου firmware

Δοκιμασε να αλλαξεις το csc στο γερμανικο που εχεις εσυ να δεις αμα αλλαζει

Μετα απο αυτη την διαδικασια ειχα στο input languages ολες τις γλωσσες αναμεσα τους και τα ελληνικα

:)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δες και το δικο μου μηνυμα εδω

Ειναι μαλλον bug κατι παιζει με το csc...εγω περασα μεσω Odin ξανα το Γερμανικο Firmware αλλα τιποτα,μετα περασα απο πανω το πιο καινουργιο Αγγλικο firmware και παλι τιποτα...

Μετα αλλαξα το csc και κατι καταφερα

Πληκτρολογησε *#272*Device IMEI# με το δικο σου EMEI

Απο το μενου που θα βγει διαλεξε csc το BTU (αγγλικο) και πατα το install

Θα κανει επανεκκινηση και ισως επαναφορα ρυθμισεων δεν ξερω...εγω ειχα καθαρη συσκευη...

Επαναλαμβανω εγω εκανα τα παραπανω αμεσως μετα την εγκατασταση του Αγγλικου firmware

Δοκιμασε να αλλαξεις το csc στο γερμανικο που εχεις εσυ να δεις αμα αλλαζει

Μετα απο αυτη την διαδικασια ειχα στο input languages ολες τις γλωσσες αναμεσα τους και τα ελληνικα

 

Χμμ η μόνη επιλογή που εχω είναι το DBT που είναι ηδη διαλεγμένο. Κανένα αλλο!!!!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι η ίδια για άλλη περιοχή!

Το δικό μου (γερμανικό) δεν την βγάζει ακόμα διαθέσιμη, ούτε κάποια άλλη. (φοραει την XXALF6)

 

Κι εμενα το ιδιο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ η μόνη επιλογή που εχω είναι το DBT που είναι ηδη διαλεγμένο. Κανένα αλλο!!!!

 

Αν δεν βαριεσαι κι εχεις ορεξη μπορεις να περασεις απο πανω ξανα το Γερμανικο firmware και να δοκιμασεις....

Αλλιως η μονη λυση ειναι το Αγγλικο που εχει να επιλεξεις οποιο θελεις και σε εμενα δουλεψε...αλλα να ξερεις χανεις την εγγυηση ετσι...αν χρειαστει να το πας στο service πρεπει να ξαναπερασεις το Γερμανικο

Αλλιως περνα του ενα Swype η ενα Swift Keyboard και καθαρισες...ουτως η αλλως το επισημο της Samsung δεν παλευεται

Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Αν και δεν είμαι και πολύ των παιχνιδιών εγκατέστησα το nova3.

Μόλις πάω να το τρέξω και μου λέει ότι χρειάζεται να κατεβάσει 1,5 gb. Του λέω ok, και όποτε προσπαθώ, μετά από 300-400mb κολλάει το wifi και μου κάνει διακοπή. Μου βγάζει μήνυμα unstable connection. Μάλιστα το ένα access point μπλοκάρει εντελώς και θέλει restart μετά....

Μου έκλεισε και το κινητό τη μία από τις πολλές φορές που έκανα προσπάθεια....

Καμιά ιδέα?

 

 

 

τροποποίηση: Τα data κατέβηκαν, εντάξει, έφταιγε το ασύρματο δίκτυο.... το κινητό όμως λογικά δεν έπρεπε να κλείσει....

Edited by sirgab
οκ
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Και η Αμερικη θα κανει το θαυμα της ...,,:lol: πιστευω οτι αν και δεν ανταποκρινεται σε ανδρικο πληθυσμο

το χρωμα ειναι φοβερο, have a look

 

http://recombu.com/news/samsung-galaxy-s3-in-garnet-red-coming-to-att_M18146.html

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη βδομάδα θα αλλάξω κινητό.Είμαι κάτοχος του SII και είμαι μεταξύ SIII kai HOX.

Αν δεν διάβαζα τα reviews και τα συγκριτικά tests θα κατέλειγα στο HOX.Μου αρέσει πραγματικά.

Η χρήση που κάνω είναι ίντερνετ (όχι αρκετό) καμιά καλή φότο τον γιο μου και καμιά εφαρμογή όπως έχω τώρα για αντζεντα και συγχρονισμού με το pc.Αυτό θα ότι με ενδιαφέρει περισσότερο( οι εφαρμογές γραφείου).

Η χρήση του GPS είναι περιστασιακή.

Περιμένω τη βοήθειά σας.

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη βδομάδα θα αλλάξω κινητό.Είμαι κάτοχος του SII και είμαι μεταξύ SIII kai HOX.

Αν δεν διάβαζα τα reviews και τα συγκριτικά tests θα κατέλειγα στο HOX.Μου αρέσει πραγματικά.

Η χρήση που κάνω είναι ίντερνετ (όχι αρκετό) καμιά καλή φότο τον γιο μου και καμιά εφαρμογή όπως έχω τώρα για αντζεντα και συγχρονισμού με το pc.Αυτό θα ότι με ενδιαφέρει περισσότερο( οι εφαρμογές γραφείου).

Η χρήση του GPS είναι περιστασιακή.

Περιμένω τη βοήθειά σας.

Οι moderators θα σε παραπεμψουν εδω για το ερωτημα σου...

 

Παρολα αυτα, για τη χρηση που το θες, οποιο και να παρεις δε θα σε απογοητευσει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Κάτοχος της συσκευής εδώ και λίγες ώρες. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι έχει πρόβλημα στην απεικόνιση των αποχρώσεων κοντά στο μαύρο. Προσπάθησα να παρακολουθήσω ένα βίντεο με χαμηλό φωτισμό που είχα τραβήξει με το S2, στο οποίο φαίνεται κανονικά, και στο S3 δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα. Είδα ότι αναφέρεται κι εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1745279

 

Στην φωτογραφία που επισυνάπτω είναι ορατή μόνο η κάτω σειρά.

 

Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα ή έπεσα σε ελαττωματικό;

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε αναβάθμιση σήμερα το πρωί XXLFB και μου δείχνει πλέον τη φωτεινότητα στο noficationbar.

Αγορά συσκευής από OTE

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε αναβάθμιση σήμερα το πρωί XXLFB και μου δείχνει πλέον τη φωτεινότητα στο noficationbar.

Αγορά συσκευής από OTE

 

Και εμένα μου εκανε OTA το τηλ το εχω αγορασει απο media markt οποιος εχει τις γνωσεις ας μας πει τι εχουν διορθωσει.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου εκανε OTA το τηλ το εχω αγορασει απο media markt οποιος εχει τις γνωσεις ας μας πει τι εχουν διορθωσει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1754804

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Εδώ νέος χρήστης με νέο GS3.

Χρησιμοποιώ τη συσκευή εδώ και 3 εβδομάδες περίπου και σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος.

Το μόνο πρόβλημα που γίνεται ενοχλητικό κάποιες φορές έιναι ότι οι φωτοφραφίες που τραβάω ακόμα και σε καλές συνθήκες φωτισμού βγαίνουν πολύ σκοτεινές, παρότι στο viewfinder mode φαίνονται μια χαρά.

Δοκίμασα διάφορες ρυθμίσεις, χωρίς επιτυχία.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες. Χτες απεκτησα και γω το s3 δεν κρατηθηκα αν και ελεγα οτι θα εμενα για οσο αντεξω με το s2.

Στο ψητό λοιπον. Θέλω να περτασω απο το s2 στο s3 οσο περισσότερα πράγματα μπορώ. Επαφες ειμαι οκ. Απο κει και πέρα θέλω να περασω ολα τα data απο τα προγραμματα στο s2 , photo , μουσικη , sms, mms klp klp. καμιά ιδέα. ?

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες. Χτες απεκτησα και γω το s3 δεν κρατηθηκα αν και ελεγα οτι θα εμενα για οσο αντεξω με το s2.

Στο ψητό λοιπον. Θέλω να περτασω απο το s2 στο s3 οσο περισσότερα πράγματα μπορώ. Επαφες ειμαι οκ. Απο κει και πέρα θέλω να περασω ολα τα data απο τα προγραμματα στο s2 , photo , μουσικη , sms, mms klp klp. καμιά ιδέα. ?

Φωτο και μουσικη, αν τα εχεις μεσα στη καρτα σου, θα εμφανιστουν κανονικα αν τη βαλεις στο sg3.

Για sms, SMS Backup & Restore.

Για τα data των προγραμματων χρειαζεσαι root και titanium backup.Κανε ενα backup απο s2 και restore στο s3.Προσοχη, οχι δεδομενα συστηματος.Μονο εφαρμογες και δεδομενα εφαρμογων!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...