Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασε κανεις την τελευταια LFB να μας πει αν δουλευει σωστα για εμας ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εαν τη περασουμε τη νεα rom θα εχουμε καποιο θεμα με τη συσκευη απο θεμα συμβατοτητας η' εγγυησεις?:p

Η να κατσω στα αυγα μου και να περιμενω να ερθει στη δικια μου συσκευη(απο amazon de την πηρα)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως που το βρήκε οεο ?

 

Εδώ μπορείτε να βρείτε όλα τα Firmwares για το SIII. Γράψτε I9300 στο Search και θα εμφανίσει όλα τα Firmwares.

 

Εαν τη περασουμε τη νεα rom θα εχουμε καποιο θεμα με τη συσκευη απο θεμα συμβατοτητας η' εγγυησεις?:p

Η να κατσω στα αυγα μου και να περιμενω να ερθει στη δικια μου συσκευη(απο amazon de την πηρα)

 

Δεν θα έχεις θέμα ασυμβατότητας αν περάσεις κάποιο Ευρωπαϊκό Firmware.

Tην εγγύηση θα την χάσεις αλλά αν θες να την αποκτήσεις και πάλι απλά βάζεις το Firmware που είχε η συσκευή σου όταν το αγόρασες ή ένα από τα updates αυτής της έκδοσης (αν έχουν δοθεί).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει με βοηθισει καποιος?

1. πως γινετε οταν ανοιγω το email να μου εμφανιζετε κανονικα αυτοματα ολο το περιεχομενο?!

2. εχετε παρατηρισει αν σε απολυτο σκοταδι με μαυρο φοντο πχ ανοιξτε μια μαυρη φωτο βλεπετε να περναει φως απο τα κουμπια τα τατσ?

3. οταν βλεπετε αυτο το μαυρο φοντο-φωτογραφια βλεπετε τπτ στιγματα πισω απο την οθονη? σαν μικρε τελειες?

Edited by spinaci
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει με βοηθισει καποιος?

1. πως γινετε οταν ανοιγω το email να μου εμφανιζετε κανονικα αυτοματα ολο το περιεχομενο?!

2. εχετε παρατηρισει αν σε απολυτο σκοταδι με μαυρο φοντο πχ ανοιξτε μια μαυρη φωτο βλεπετε να περναει φως απο τα κουμπια τα τατσ?

3. οταν βλεπετε αυτο το μαυρο φοντο-φωτογραφια βλεπετε τπτ στιγματα πισω απο την οθονη? σαν μικρε τελειες?

 

2) σε εμενα δε περναει καθολου μα καθολου φως απο τα κουμπια αφης. Ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα οταν το πηρα, για να μπορω να το επιστρεψω πισω.

3) ναι εχει μαυρες κυλιδες, το εχουν οι οθονες super amoled HD

TCe
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί και από κάποιο άλλο παιδί παλιότερα αλλά μάλλον δεν ασχοληθήκαμε αρκετά.. Είναι γεγονός ότι παρόλο που ρυθμίζω κάποιες φωτογραφίες στις επαφές μου με πολύ καλή ανάλυση όταν καλώ ή με καλούν βγαίνουν κάπως θολές σαν να είναι αρκετά πιο χαμηλής ποιότητας. Δεν μιλώ για τις επαφές που μεταφέρονται μέσω συγχρονισμού αλλά γι αυτές που εμείς ορίζουμε μέσω αρχείων που έχουμε στην συσκευη.. Δεν θέλω άλλες εφαρμογές να χρησιμοποιήσω αλλά την στοκ εφαρμογή και να έχω καλή ανάλυση.. Στο s2 και στο note δεν είχα κανένα απολύτως παρόμοιο θέμα ή ζήτημα..
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί και από κάποιο άλλο παιδί παλιότερα αλλά μάλλον δεν ασχοληθήκαμε αρκετά.. Είναι γεγονός ότι παρόλο που ρυθμίζω κάποιες φωτογραφίες στις επαφές μου με πολύ καλή ανάλυση όταν καλώ ή με καλούν βγαίνουν κάπως θολές σαν να είναι αρκετά πιο χαμηλής ποιότητας. Δεν μιλώ για τις επαφές που μεταφέρονται μέσω συγχρονισμού αλλά γι αυτές που εμείς ορίζουμε μέσω αρχείων που έχουμε στην συσκευη.. Δεν θέλω άλλες εφαρμογές να χρησιμοποιήσω αλλά την στοκ εφαρμογή και να έχω καλή ανάλυση.. Στο s2 και στο note δεν είχα κανένα απολύτως παρόμοιο θέμα ή ζήτημα..

 

το ιδιο ακριβως θεμα εχω και γω, και πιστευω ολοι το εχουν. Καμια λυση;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Περασε κανεις την τελευταια LFB να μας πει αν δουλευει σωστα για εμας ελλαδα;

 

όπως είπα και σε προηγούμενο post, είναι αρκετά καλύτερη από της προηγούμενες και ειδικά στο θέμα της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί και από κάποιο άλλο παιδί παλιότερα αλλά μάλλον δεν ασχοληθήκαμε αρκετά.. Είναι γεγονός ότι παρόλο που ρυθμίζω κάποιες φωτογραφίες στις επαφές μου με πολύ καλή ανάλυση όταν καλώ ή με καλούν βγαίνουν κάπως θολές σαν να είναι αρκετά πιο χαμηλής ποιότητας. Δεν μιλώ για τις επαφές που μεταφέρονται μέσω συγχρονισμού αλλά γι αυτές που εμείς ορίζουμε μέσω αρχείων που έχουμε στην συσκευη.. Δεν θέλω άλλες εφαρμογές να χρησιμοποιήσω αλλά την στοκ εφαρμογή και να έχω καλή ανάλυση.. Στο s2 και στο note δεν είχα κανένα απολύτως παρόμοιο θέμα ή ζήτημα..

 

Ευθύμη εχεις προσπαθήσει να ορίσεις φωτογραφίες που εχεις τραβήξει με το ιδιο το τηλέφωνο ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ενω εχω κανονικα ελληνικα μενου,εχει μονο το γερμανικο πληκρτολογιο :wacko:

Εβαλα την stock rom ξανα μεσω odin αλλα τιποτα... :(

:)
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ενω εχω κανονικα ελληνικα μενου,εχει μονο το γερμανικο πληκρτολογιο :wacko:

Εβαλα την stock rom ξανα μεσω odin αλλα τιποτα... :(

 

Θα πρέπει να το επιλέξεις εσύ χειροκίνητα...

Settings > Language and input > Samsung Keyboard: Cogwheel > Input Language > Ελληνικά: Ticked, English: Ticked, Deutsch: Unticked :)

Edited by kostas_pav
Link to comment
Share on other sites

Το "να μη λαμβάνονται ειδοποιήσεις" που έχουμε όταν τραβάμε το Notification bar, ποιες ειδοποιήσεις αφορά? Και πως φεύγει? Το εικονίδιο στο notificationbar των ειδοποιήσεων είναι ενεργοποιημένο πάντως....
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το επιλέξεις εσύ χειροκίνητα...

Settings > Language and input > Samsung Keyboard: Cogwheel > Input Language > Ελληνικά: Ticked, English: Ticked, Deutsch: Unticked :)

 

Εχει μονο το Deutsch! Πριν ειχε ενα σωρο γλωσσες...

Απ'οτι ειδα εχουν κι αλλοι αυτο το θεμα εδω κι εδω

:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα

εκανα το τελευταιο update και το firmware της καμερας αναβαθμιστηκε σε ZDFF02.

Μηπωσ ξερετε αν μπορω να επιστρεψω στο παλιο firmware που ειχα το ZDFE02.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Ειχα γραψει προχτες,οτι μου εχασε το δικτυο,και κανοντας του επανεκκινηση,τακτοποιηθηκε.

Ε,σημερα το ξανακανε,και επανηλθε με τον ιδιο τροπο.

Μαλιστα διορθωνω οτι την αλλη φορά,δεν ηταν στο Νοσοκομειο,οπως ειχα γραψει,αλλα στο δρομο,ενω σημερα ηταν στο Νοσοκομειο,οπου εχω τη μανα μου,ενω εβλεπα 4-5 γραμμες σημα.

Πηγαινοντας εκει που εχει τα δικτυα,μπας και το βρει,εκανε οτι ψαχνει,αλλα δεν εβρισκε τιποτα.

Επειδη πρεπει να εχω παντα το τηλεφωνο σε λειτουργια,μπας και γινει κατι και πρεπει να παω αμεσως στο Νοσοκομειο,θεωρω οτι εχω προβλημα που πρεπει να λυθει αμεσως.

Τι λετε να φταιει;

Το τηλεφωνο ειναι αγορασμενο απο τη Γερμανια,και εχει περασμενη την αναβαθμιση που ζητησε και πηρε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη εχεις προσπαθήσει να ορίσεις φωτογραφίες που εχεις τραβήξει με το ιδιο το τηλέφωνο ?

 

Δεν το έχω προσπαθήσει αλλά κι έτσι να είναι το να το κάνω... Θα το ψάξω λιγάκι παραπάνω κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Ειχα γραψει προχτες,οτι μου εχασε το δικτυο,και κανοντας του επανεκκινηση,τακτοποιηθηκε.

Ε,σημερα το ξανακανε,και επανηλθε με τον ιδιο τροπο.

Μαλιστα διορθωνω οτι την αλλη φορά,δεν ηταν στο Νοσοκομειο,οπως ειχα γραψει,αλλα στο δρομο,ενω σημερα ηταν στο Νοσοκομειο,οπου εχω τη μανα μου,ενω εβλεπα 4-5 γραμμες σημα.

Πηγαινοντας εκει που εχει τα δικτυα,μπας και το βρει,εκανε οτι ψαχνει,αλλα δεν εβρισκε τιποτα.

Επειδη πρεπει να εχω παντα το τηλεφωνο σε λειτουργια,μπας και γινει κατι και πρεπει να παω αμεσως στο Νοσοκομειο,θεωρω οτι εχω προβλημα που πρεπει να λυθει αμεσως.

Τι λετε να φταιει;

Το τηλεφωνο ειναι αγορασμενο απο τη Γερμανια,και εχει περασμενη την αναβαθμιση που ζητησε και πηρε.

Δοκιμασε να βγαλεις τη καρτα sim και να τη ξαναβαλεις και δες αν σου κανει τα ιδια

Αν παλι σου κανει τα ιδια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Παντως παιζει να φταιει η καρτα sim και να χρειαστεις αντικατασταση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Ειχα γραψει προχτες,οτι μου εχασε το δικτυο,και κανοντας του επανεκκινηση,τακτοποιηθηκε.

Ε,σημερα το ξανακανε,και επανηλθε με τον ιδιο τροπο.

Μαλιστα διορθωνω οτι την αλλη φορά,δεν ηταν στο Νοσοκομειο,οπως ειχα γραψει,αλλα στο δρομο,ενω σημερα ηταν στο Νοσοκομειο,οπου εχω τη μανα μου,ενω εβλεπα 4-5 γραμμες σημα.

Πηγαινοντας εκει που εχει τα δικτυα,μπας και το βρει,εκανε οτι ψαχνει,αλλα δεν εβρισκε τιποτα.

Επειδη πρεπει να εχω παντα το τηλεφωνο σε λειτουργια,μπας και γινει κατι και πρεπει να παω αμεσως στο Νοσοκομειο,θεωρω οτι εχω προβλημα που πρεπει να λυθει αμεσως.

Τι λετε να φταιει;

Το τηλεφωνο ειναι αγορασμενο απο τη Γερμανια,και εχει περασμενη την αναβαθμιση που ζητησε και πηρε.

 

Θοδωρή είχες 4 γραμμές σήμα και ξαφνικά καμία να υποθέσω..? Στην notification bar όταν την κατέβασες έβλεπες τον πάροχο σου ή όχι? Μπορείς να δοκιμάσεις να φλασάρεις κάποιο άλλο modem αλλά τόσο συχνά το ίδιο που σου έτυχε αν έχεις stock και δεν έχεις πειράξει τίποτα, ομολογώ είναι περίεργο (άλλα όχι απίθανο να συμβεί). Επίσης όντως δες και την sim σου να σιγουρέψεις οτι έχει στερεωθεί καλά...Μήπως είχες κανονική sim και την έκοψες μόνος σου έτσι ώστε να γίνει micro...(και δεν κόπηκε καλά)?

Link to comment
Share on other sites

@Theodore41. Φιλε μου αν στο σκαναρισμα σου βρισκει τα αλλα δικτυα εκτος του δικου σου, αλλαξε σιμ, αν ομως δεν βλεπει κανενα εχεις θεμα hardware. Σε αυτη την περιπτωση μην το παιδευεις καθολου, τραβα το στο servis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα το πρώτο μου προσωπικό βίντεο review για το Galaxy S3 διάρκειας 18 λεπτά.

Εκτός από τα πρώτα λεπτά που λέω τα βασικά χαρακτηριστικά που τα ξέρουμε όλοι μετά έχω πολλά εξωτερικά παραδείγματα όπου χρησιμοποιώ την κάμερα (best photo, panoramic view κ.α.) και δείχνω τη δυνατότητα να μπορείς να γράφεις βίντεο 1080p και ταυτόχρονα να κάνεις zoom και να βγάζεις και φωτογραφίες με ένα ωραίο μονταρισμένο τρόπο.

My Galaxy S4 Unboxing ->

- My Galaxy S4 review ->

Galaxy Note tablets in School ->

- Samsung UE50HU6900 Unboxing ->
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα το πρώτο μου προσωπικό βίντεο review για το Galaxy S3 διάρκειας 18 λεπτά.

Εκτός από τα πρώτα λεπτά που λέω τα βασικά χαρακτηριστικά που τα ξέρουμε όλοι μετά έχω πολλά εξωτερικά παραδείγματα όπου χρησιμοποιώ την κάμερα (best photo, panoramic view κ.α.) και δείχνω τη δυνατότητα να μπορείς να γράφεις βίντεο 1080p και ταυτόχρονα να κάνεις zoom και να βγάζεις και φωτογραφίες με ένα ωραίο μονταρισμένο τρόπο.

 

Πολυ ωραια δουλεια, μπραβο!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα το πρώτο μου προσωπικό βίντεο review για το Galaxy S3 διάρκειας 18 λεπτά.

Εκτός από τα πρώτα λεπτά που λέω τα βασικά χαρακτηριστικά που τα ξέρουμε όλοι μετά έχω πολλά εξωτερικά παραδείγματα όπου χρησιμοποιώ την κάμερα (best photo, panoramic view κ.α.) και δείχνω τη δυνατότητα να μπορείς να γράφεις βίντεο 1080p και ταυτόχρονα να κάνεις zoom και να βγάζεις και φωτογραφίες με ένα ωραίο μονταρισμένο τρόπο.

 

μπράβο σου! απο τα καλύτερα που έχω δεί ever! Μη σου πω οτι με εψησες να το αγοράσω αν και δεν εχω ΜΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά! :)

Αν θέλετε να δείτε και το unboxing που έκανα ->

Και το βίντεο με το Smart Stay feature (με παραδείγματα που εχουν συμβεί σε ΟΛΟΥΣ μας!) ->

και extra bonus backstage bloopers απο το βίντεο με το smart stay (πολύ γέλιο) ->

και όποιος θέλει μπορεί να κάνει subscribe στο youtube γιατί θα ανεβάσω και άλλα πολύ ενδιαφέροντα βίντεο με το Galaxy S3!

My Galaxy S4 Unboxing ->

- My Galaxy S4 review ->

Galaxy Note tablets in School ->

- Samsung UE50HU6900 Unboxing ->
Link to comment
Share on other sites

Εμενα βρε παιδια καθως τραβαω βιντεο δεν εχει επιλογη να βγαλω και φωτογραφια. Ειναι καποια ρυθμιση απο το μενου; α οκ το ανακαλυψα! Θελει πιο χαμηλη αναλυση στο βιντεο. Edited by mpanos
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...