Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια χαρα!

 

μήπως να πάω κατευθείαν στην ics (και ας μην είναι root) και να αφήσω του kalo? ή μήπως να αφήσω την ics προς το παρόν ώστε να ωριμάσει λίγο?

δεν εχω αποφασίσει ακόμα που να πάω απο την 2.3.5, (πρώτες επαφές με android και δεν εχω προλάβει να ψαχτω αρκετά)

 

αν παω στην rootαρισμενη του kalo (ή σε οποιαδήποτε rootαρισμενη) μετά μπορώ να πάω κατευθείαν στην official ics?

ή θα πρέπει να περιμένω να πάω σε κάποια rootαρισμενη ics, όταν βγει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο support της Huawei και με επιλογή συσκευής το απλό "Ideos x5" δίνει HUAWEI Ideos X5 firmware(U8800pro,Android 4.0,V100R001C00B926,Normal) unofficial release version.

Αντίθετα με επιλογή συσκευής U8800pro δίνει ως νεότερη αναβάθμιση

HUAWEI U8800Pro Android 2.3 V100R001C00B552CUSTC10D001 Russia.

 

Επομένως το ICS τελικά είναι για το Pro επιβεβαιωμένα ή όχι; Όπως και να έχει, κάποιο λάθος υπάρχει στο site. Το δοκίμασε κανείς; Διότι μόνο ένας συνφορουμίτης δήλωσε ότι το εγκατέστησε. Και με τα τόσα προβλήματα που συνέπεσαν με τις αναβαθμίσεις φίλων σε 2.3, μπερδευτήκαμε κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Στο support της Huawei και με επιλογή συσκευής το απλό "Ideos x5" δίνει HUAWEI Ideos X5 firmware(U8800pro,Android 4.0,V100R001C00B926,Normal) unofficial release version.

Αντίθετα με επιλογή συσκευής U8800pro δίνει ως νεότερη αναβάθμιση

HUAWEI U8800Pro Android 2.3 V100R001C00B552CUSTC10D001 Russia.

 

Επομένως το ICS τελικά είναι για το Pro επιβεβαιωμένα ή όχι; Όπως και να έχει, κάποιο λάθος υπάρχει στο site. Το δοκίμασε κανείς; Διότι μόνο ένας συνφορουμίτης δήλωσε ότι το εγκατέστησε. Και με τα τόσα προβλήματα που συνέπεσαν με τις αναβαθμίσεις φίλων σε 2.3, μπερδευτήκαμε κάπως.

. Είναι για pro ναι το έβαλα σημερα αφου πήγα πρωτα από την 2.2 στη 2.3official απο το κινεζικο site της huawei κ μετά στην 4.0
Link to comment
Share on other sites

τρεχω την official icm 4.0 χαρη στη βοηθεια των sofoclas k newkid τους ευχαριστω κ σορρυ για το πρηξιμο παιδιά. p.s to step 3 δεν το εκανα στην icm δεν φαινεται να λειπει κατι κ αφου ωσ εδω πηγαν ολα καλα δν θελω να το ρισκαρω λετε να χανω κατι σημαντικο? wifi bluethuh ola ok;)

 

Βαλε και το step3, ενεργοποιει σημαντικες εφαρμογες οπως ειπε και ο drspiros και δεν εχει αναφερθει να δημιουργει προβλημα στην ics οπως με την 2.3

 

μια χαρα!

 

μήπως να πάω κατευθείαν στην ics (και ας μην είναι root) και να αφήσω του kalo? ή μήπως να αφήσω την ics προς το παρόν ώστε να ωριμάσει λίγο?

δεν εχω αποφασίσει ακόμα που να πάω απο την 2.3.5, (πρώτες επαφές με android και δεν εχω προλάβει να ψαχτω αρκετά)

 

αν παω στην rootαρισμενη του kalo (ή σε οποιαδήποτε rootαρισμενη) μετά μπορώ να πάω κατευθείαν στην official ics?

ή θα πρέπει να περιμένω να πάω σε κάποια rootαρισμενη ics, όταν βγει?

 

Οι custom roms οπως του kalo ειναι σημαντικα γρηγοροτερες απο ολες τις official, βεβαια με λιγο πειραγμα μπορεις να φτιαξεις και την 4.0.3 αν θελεις να ασχοληθεις.

 

Στο support της Huawei και με επιλογή συσκευής το απλό "Ideos x5" δίνει HUAWEI Ideos X5 firmware(U8800pro,Android 4.0,V100R001C00B926,Normal) unofficial release version.

Αντίθετα με επιλογή συσκευής U8800pro δίνει ως νεότερη αναβάθμιση

HUAWEI U8800Pro Android 2.3 V100R001C00B552CUSTC10D001 Russia.

 

Επομένως το ICS τελικά είναι για το Pro επιβεβαιωμένα ή όχι; Όπως και να έχει, κάποιο λάθος υπάρχει στο site. Το δοκίμασε κανείς; Διότι μόνο ένας συνφορουμίτης δήλωσε ότι το εγκατέστησε. Και με τα τόσα προβλήματα που συνέπεσαν με τις αναβαθμίσεις φίλων σε 2.3, μπερδευτήκαμε κάπως.

 

Ναι ειναι για το Pro, εχουν αναβαθμισει αρκετοι.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν έχω καταλάβει καλά, για αναβάθμιση σε ICS δεν χρειάζεται το custom recovery και τα wipe data κτλ. Στη συσκευή μου έχω ακόμα εγκατεστημένο το custom recovery. Να το βγάλω πριν την αναβάθμιση; Η δεν ενοχλεί;
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν έχω καταλάβει καλά, για αναβάθμιση σε ICS δεν χρειάζεται το custom recovery και τα wipe data κτλ. Στη συσκευή μου έχω ακόμα εγκατεστημένο το custom recovery. Να το βγάλω πριν την αναβάθμιση; Η δεν ενοχλεί;

H ICS είναι επίσημη, δε χρειάζεται custom recovery. Οι οδηγίες λένε να έχεις μόνο official 2.3.5 πάνω. Βέβαια, αν κάποιος το έκανε μετά από custom ας το πει, ωστε να αποφύγεις άσκοπα updates.

Link to comment
Share on other sites

H ICS είναι επίσημη, δε χρειάζεται custom recovery. Οι οδηγίες λένε να έχεις μόνο official 2.3.5 πάνω. Βέβαια, αν κάποιος το έκανε μετά από custom ας το πει, ωστε να αποφύγεις άσκοπα updates.

 

Εγώ την είχα περάσει πάνω από cm7.2

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω την 2.3.5 και κατεβασα τωρα απο το site της huawei την ics 4.0 μπορει καποιος να βοηθησει πως θα την περασω με τι βηματα? σαρανταρης και ασχετος αλλα με την βοηθεια σασ προ μηνων καταφερα και εβαλα την 2.3.5 τωρα την χρειαζομαι ακομα παραπανω γιατι ολα αυτα μου φαινονται πραγματικα κινεζικα!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω την 2.3.5 και κατεβασα τωρα απο το site της huawei την ics 4.0 μπορει καποιος να βοηθησει πως θα την περασω με τι βηματα? σαρανταρης και ασχετος αλλα με την βοηθεια σασ προ μηνων καταφερα και εβαλα την 2.3.5 τωρα την χρειαζομαι ακομα παραπανω γιατι ολα αυτα μου φαινονται πραγματικα κινεζικα!

:lol:

 

Δε νομιζω να σου προτεινει κανεις αυτη τη στιγμη να βαλεις ics..Μωλις βγηκε και ειναι τιγκα στα προβληματα απ'οτι φαινεται.Υπολογιζω σε κανα 2μηνο να βγει καμια καλη ics χωρις θεματα,μεχρι τοτε η υπομονη η αν εισαι με official και θες οπωσδηποτε να αναβαθμισεις χωρις να μπλεξεις βαλε του Kalo που ειναι 2.3.6 και τρεχουν ολα αψογα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα .Θα παραγγείλλω το huawei ideos x5 pro και θα ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω :

 

1) Αξίζει να δώσεις τα διπλάσια χρήματα για αγορά Kingston microsdhc 16gb class 10 από class 4 :

 

2) Για case και film protector ποια προτείνετε ; (θέλω να προστατεύεται περιμετρικά η συσκευή , γιατί είμαι λίγο ..απρόσεκτος,) Αν είναι δυνατόν και διευθύνσεις αγοράς

Βρήκα αυτό τα πακέτα

http://www.amazon.co.uk/Crystal-Jelly-Case-Huawei-PROTECTORS/dp/B0057BEFIA/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1341295689&sr=8-1-fkmr0¨

 

http://www.amazon.co.uk/Sikai-Textured-Jelly-Case-PROTECTORS/dp/B0058G2MCK/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1341295950&sr=1-1

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Sikai-Textured-Silicone-Case-Huawei-IDEOS-X5-U8800-Pro-Plus-Titan-/180864600708?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2a1c5eca84#ht_870wt_889

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μηπως εχει κανεις τα βηματα για να αναβαθμισω με την 2.3.6 του kalo διοτι τα αγγλικα μου δεν με βοηθανε και πολυ απ οτι ειδα στο xda-developer.

ευχαριστω:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να σου προτεινει κανεις αυτη τη στιγμη να βαλεις ics..Μωλις βγηκε και ειναι τιγκα στα προβληματα απ'οτι φαινεται.

Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως! Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει πρόβλημα, και θα βοηθούσε αν κάποιος έχει συναντήσει να το πει ώστε να το διασταυρώσω. Αντιθέτως με έχει βολέψει αφάνταστα το γεγονός ότι πλέον έχει λυθεί το πρόβλημα με τις επαφές και τα sms που δεν τα αναγνώριζε αν ήταν αποθηκευμένα με διεθνείς κωδικούς (ή το αντίστροφο). Αν πρέπει σώνει και καλά να εντοπίσω ένα ελάττωμα, αυτό είναι ότι με τη νέα εφαρμογή sms δεν έχω καταφέρει ακόμα να στείλω μήνυμα με πεζούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μηπως εχει κανεις τα βηματα για να αναβαθμισω με την 2.3.6 του kalo διοτι τα αγγλικα μου δεν με βοηθανε και πολυ απ οτι ειδα στο xda-developer.

ευχαριστω:lol:

 

Σου ανεβασα εδω http://www.sendspace.com/file/ifunaa ενα jpg με οδηγιες παλιοτερες απο το forum.Ειναι για αλλη rom αλλα ο τροπος ειναι ακριβως ο ιδιος.Αν δεν εχεις βαλει custom recovery (cwm) θα κανεις πρωτα το step 1,αν εχεις,θα κανεις μονο το step 2 οπως τα γραφει στις οδηγιες.Τα step 3 και 4 αστα ειναι για αλλη φαση.Παρε και το cwm recovery αν δεν το χεις http://www.sendspace.com/file/9zkorq το μετανομαζεις σε recovery.img και το αντικαταστεις με το παλιο.(Σε περιπτωση που δεν εχεις βαλει ηδη custom recovery,αν εχεις τοτε κανεις μονο το step 2)

 

Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως! Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει πρόβλημα, και θα βοηθούσε αν κάποιος έχει συναντήσει να το πει ώστε να το διασταυρώσω. Αντιθέτως με έχει βολέψει αφάνταστα το γεγονός ότι πλέον έχει λυθεί το πρόβλημα με τις επαφές και τα sms που δεν τα αναγνώριζε αν ήταν αποθηκευμένα με διεθνείς κωδικούς (ή το αντίστροφο). Αν πρέπει σώνει και καλά να εντοπίσω ένα ελάττωμα, αυτό είναι ότι με τη νέα εφαρμογή sms δεν έχω καταφέρει ακόμα να στείλω μήνυμα με πεζούς χαρακτήρες.

 

Μια ματια εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1736650&page=42 θα σου λυσει τις αποριες!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση της έκδοσης 4 ICS στο U8800pro, στην εγκατάσταση τού step1 κόλλησε και του έβγαλα την μπαταρία, από τότε δεν ξανάνοιξε, υπάρχει περίπτωση να έχει καταστραφεί το firmware και να μην ξαναδουλέψει ????? γνωρίζει κάποιος κάποιον τρόπο επισκευής ή κάποιο μαγαζί??? ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως! Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει πρόβλημα, και θα βοηθούσε αν κάποιος έχει συναντήσει να το πει ώστε να το διασταυρώσω. Αντιθέτως με έχει βολέψει αφάνταστα το γεγονός ότι πλέον έχει λυθεί το πρόβλημα με τις επαφές και τα sms που δεν τα αναγνώριζε αν ήταν αποθηκευμένα με διεθνείς κωδικούς (ή το αντίστροφο). Αν πρέπει σώνει και καλά να εντοπίσω ένα ελάττωμα, αυτό είναι ότι με τη νέα εφαρμογή sms δεν έχω καταφέρει ακόμα να στείλω μήνυμα με πεζούς χαρακτήρες.

Φιλε μου , συγνωμη κιολας που παρεμβαινω , αλλα αν νομιζεις οτι εβαλες την official ics και νομιζεις οτι εχεις τηλεφωνο , καλυτερα ασ'το

Καμμια official δεν ειναι καλυτερη απο custom roms , οσο και να θελεις να το πιστεψεις

Ολες οι official θελουν τ'αυγο τους για να δυναμωσουν , και η ics ακομα δεν το φαγε το αυγο της , οταν το φαει τοτε θα ειναι ολα καλα ...

 

@toukos40

Κανε οτι σου λεει ο azuli αμα θες αξιοπιστο και γρηγορο τηλεφωνο , αλλιως καλη τυχη με την ics ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα .Θα παραγγείλλω το huawei ideos x5 pro και θα ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω :

 

1) Αξίζει να δώσεις τα διπλάσια χρήματα για αγορά Kingston microsdhc 16gb class 10 από class 4 :

 

2) Για case και film protector ποια προτείνετε ; (θέλω να προστατεύεται περιμετρικά η συσκευή , γιατί είμαι λίγο ..απρόσεκτος,) Αν είναι δυνατόν και διευθύνσεις αγοράς

Βρήκα αυτό τα πακέτα

http://www.amazon.co.uk/Crystal-Jelly-Case-Huawei-PROTECTORS/dp/B0057BEFIA/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1341295689&sr=8-1-fkmr0¨

 

http://www.amazon.co.uk/Sikai-Textured-Jelly-Case-PROTECTORS/dp/B0058G2MCK/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1341295950&sr=1-1

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Sikai-Textured-Silicone-Case-Huawei-IDEOS-X5-U8800-Pro-Plus-Titan-/180864600708?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2a1c5eca84#ht_870wt_889

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας

 

1)φυσικα και αξιζει,ειναι σημαντικο να ειναι γρηγορη η καρτα!

2)ψαξε για sikai θηκες στο ebay,παιζουν 2 μοντελα διαφορετικα,ενα ματ και ενα γυαλιστερο,το ματ ειναι πιο διακριτικο αλλα βγαινει λιγο ψηλοτερα πανω απο την οθονη σε σχεση με το αλλο.Το γυαλιστερο αγκαλιαζει την συσκευη τοσο καλα που δεν καταλαβαινει κανεις οτι φοραει θηκη,αλλα ειναι γυαλιστερο..!Εγω πηρα το δευτερο παντως και ειμαι ευχαριστημενος

 

Οσο για screen protector θα σου προτεινα να μην βαλεις.Ειναι σχεδον ακατορθωτο να το βαλεις και να μην ξενερωσεις με την εφαρμογη.Εγω ειχα για προστασια το φιλμ που ειχε απο την μανα του μεχρι που αρχισε να φευγει και ηταν τελειο,απλα κοβεις το αυτακι πανω δεξια.Το τηλεφωνο εχει πολυ καλο κρυσταλλο επανω δεν χαραζει ευκολα.Το χω γυμνο απο τοτε που αγορασα προστατευτικα και πηγα να τα βαλω και ξενερωσα.Πηρα μια θηκη πουγκι απο εναν πακιστανο με 2 ευρω και ειναι μια χαρα απο προστασια η οθονη

Link to comment
Share on other sites

@azuli

Ειναι πολυ ευκολο να βαλεις το screen protector

Κι εγω στις αρχες ζοριζομουνα αλλα μετα που εμαθα το κολπο βαζω οποιοδηποτε screen protector σε οποιαδηποτε συσκευη ( ολοι μου οι φιλοι σε μενα το φερνουν να τους βαλω screen protection)

Link to comment
Share on other sites

@azuli

Ειναι πολυ ευκολο να βαλεις το screen protector

Κι εγω στις αρχες ζοριζομουνα αλλα μετα που εμαθα το κολπο βαζω οποιοδηποτε screen protector σε οποιαδηποτε συσκευη ( ολοι μου οι φιλοι σε μενα το φερνουν να τους βαλω screen protection)

 

Εγω ξενερωσα παντως,πρεπει να εισαι χειρουργος..!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξενερωσα παντως,πρεπει να εισαι χειρουργος..!

Ετσι νομιζα κι εγω αλλα δεν ειναι τιποτα

το κολπο ειναι να μην προσπαθησεις να το κολλησεις εσυ , αλλα να το ταιριαξεις απο την μεγαλη πλευρα του τηλ... και μετα να το αφησεις να πεσει μονο του το screen protector , μετα το στρωνεις επανω στην οθονη για να φυγουν τυχον φουσκαλες και ειναι ετοιμο ...

Μου φαινεται θα με κανεις να κανω βιντεακι για το , πως βαζουμε αψογα το screen protection ..

Το δικο μου ουτε που φαινεται οτι υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου , συγνωμη κιολας που παρεμβαινω , αλλα αν νομιζεις οτι εβαλες την official ics και νομιζεις οτι εχεις τηλεφωνο , καλυτερα ασ'το

Καμμια official δεν ειναι καλυτερη απο custom roms , οσο και να θελεις να το πιστεψεις

Ολες οι official θελουν τ'αυγο τους για να δυναμωσουν , και η ics ακομα δεν το φαγε το αυγο της , οταν το φαει τοτε θα ειναι ολα καλα ...

 

@toukos40

Κανε οτι σου λεει ο azuli αμα θες αξιοπιστο και γρηγορο τηλεφωνο , αλλιως καλη τυχη με την ics ...

 

Φίλε μου η ics είναι μια πάρα πολύ καλή ρομ, λειτουργικότατη και σταθερότατη τουλαχιστον για 2 μέρες που την έχω....Σταματήστε ποια να κράζετε ότι ρομ κυκλοφορεί εκτός απο froyo... Εξάλλου δε πήραμε το κινητό μονο για το tv out!

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η ics είναι μια πάρα πολύ καλή ρομ, λειτουργικότατη και σταθερότατη τουλαχιστον για 2 μέρες που την έχω....Σταματήστε ποια να κράζετε ότι ρομ κυκλοφορεί εκτός απο froyo... Εξάλλου δε πήραμε το κινητό μονο για το tv out!

Τι να το κανω το παγωτο αν δεν ειναι root, αν δεν ειναι ξεκλειδωμενα τα fps, αν εχει προβλημα με το φως των κουμπιων, αν δε μπορω να παιξω παιχνιδια σωστα,......γενικα αν δεν αξιοποιει τις δυνατοτητες της συσκευης? Και πες, ''ενταξει υπαρχει τροπος να τα φτιαξεις'', ομως αν ο αλλος δεν ειναι και πολυ ψαγμενος?

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η ics είναι μια πάρα πολύ καλή ρομ, λειτουργικότατη και σταθερότατη τουλαχιστον για 2 μέρες που την έχω....Σταματήστε ποια να κράζετε ότι ρομ κυκλοφορεί εκτός απο froyo... Εξάλλου δε πήραμε το κινητό μονο για το tv out!

 

οχι αιματα για τις rom!εγω ειμαι με 2.3.6 παντως και δεν εχω κανενα προβλημα να βαλω ics αλλα μονο οταν φτασει σε επιπεδο ταχυτητας και λειτουργικοτητας οπως του kalo την 2.3.6 η του gkalen που απ οσο ξερω ειναι και αυτη πολυ καλη.Καμια official δεν ειναι ποτε σαν τις πειραγμενες και τις custom οποτε απο ferrari του 2011 δεν πας ευκολα σε golf του 2012 ακομα κι αν ειναι πιο καινουργιο μοντελο..!Μακαρι να ασχοληθει καποιος και να την κανει ferrari την ics αν και κατα βαθος δεν ξερω κατα ποσο το hardware του κινητου μας θα την τρεχει τοσο smooth οσο τις αλλες..εχω ics σε ενα android tv box για την τηλεοραση που εχω στο σαλονι που εχει 1ghz επεξεργαστη και 1giga μνημη και ψιλοσερνεται..!Θελει πολυ customize πιστευω για να την τρεχουμε smooth στο δικο μας hardware

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Για root στην ics:

Κάνετε εγκατάσταση το HiSuite από εδω

Κατεβάστε αυτο το αρχείο .zip,

Ξεζιπαρετε και αντιγράψτε τα περιεχόμενα στο φάκελο C:\Program Files\HiSuite\ADB

Τρέξτε το αρχείο RootPhone.bat

Στο παράθυρο του τερματικού που θα ανοίξει αντιγράψτε μια μια τις παρακάτω γραμμές.

cd /data/local/tmp

chmod 777 ./mempodroid

./mempodroid 0xd454 0xaac3 sh

mount -o remount,rw -t ext4 /dev/block/mmcblk0p12 /system

cat /data/local/tmp/su > /system/xbin/su

chown 0.0 /system/xbin/su

chmod 06755 /system/xbin/su

cat /data/local/tmp/Superuser.apk >/system/app/Superuser.apk

chown 0644 /system/app/Superuser.apk

 

Και βιντεακι βήμα-βήμα από τον πικα

 

 

Για να ξεκλειδώσετε τα frames του touch sensor (βελτιώνεται θεαματικά η απόκριση της οθόνης):

Κατεβάστε το αρχείο και αντιγράψτε το στον φάκελο system/etc του κινητού με τον root explorer και τικάρετε όλα τα κουτάκια στην επιλογή permissions.

Απο xda.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

οχι αιματα για τις rom!εγω ειμαι με 2.3.6 παντως και δεν εχω κανενα προβλημα να βαλω ics αλλα μονο οταν φτασει σε επιπεδο ταχυτητας και λειτουργικοτητας οπως του kalo την 2.3.6 η του gkalen που απ οσο ξερω ειναι και αυτη πολυ καλη.Καμια official δεν ειναι ποτε σαν τις πειραγμενες και τις custom οποτε απο ferrari του 2011 δεν πας ευκολα σε golf του 2012 ακομα κι αν ειναι πιο καινουργιο μοντελο..!Μακαρι να ασχοληθει καποιος και να την κανει ferrari την ics αν και κατα βαθος δεν ξερω κατα ποσο το hardware του κινητου μας θα την τρεχει τοσο smooth οσο τις αλλες..εχω ics σε ενα android tv box για την τηλεοραση που εχω στο σαλονι που εχει 1ghz επεξεργαστη και 1giga μνημη και ψιλοσερνεται..!Θελει πολυ customize πιστευω για την τρεχουμε smooth στο δικο μας hardware

Σωστος....

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανω το παγωτο αν δεν ειναι root, αν δεν ειναι ξεκλειδωμενα τα fps, αν εχει προβλημα με το φως των κουμπιων, αν δε μπορω να παιξω παιχνιδια σωστα,......γενικα αν δεν αξιοποιει τις δυνατοτητες της συσκευης? Και πες, ''ενταξει υπαρχει τροπος να τα φτιαξεις'', ομως αν ο αλλος δεν ειναι και πολυ ψαγμενος?

 

Προφανώς φίλε μου δεν έχεις ασχοληθεί και πολύ με την ics και δικαίωμά σου φυσικά... αλλά όλα αυτά που αναφέρεις δεν υπάρχουν ή αν υπήρχαν έχουν ξεπεραστεί...Στο αντίλογο, με την ics ακούω επιτέλους τον συνομιλητή μου, ακόμη και έξω με θόρυβο, καλεί άμεσα και χωρίς καθυστέρηση, έχει όμορφα μενού, αλλά σαφώς δεν είναι τόσο σμουθ όσο κάποιες καστομ, που και αυτό με ξεκλείδωμα του επεξεργαστή θα λυθεί. Τώρα φυσικά όλα είναι θέμα αισθητικής και γούστου του καθενός.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...