Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώντας να παραμετροποιήσω ένα νέο apn για το galaxy s3 παρατήρησα οτι το πεδίο "πρωτόκολλο APN" δεν είναι configurable, αν και είναι διαθέσιμο (όπως φαίνεται στην επισυναπτόμενη εικόνα).

 

Είναι αδυναμία hardware? Αδυναμία software? Είναι η συγκεκριμένη έκδοση, που έχω, του 4.0.4 "περιορισμένη"??

 

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση γιατί σε ένα Nexus Prime που είχε πέσει στα χέρια μου πριν μερικούς μήνες όλες οι σχετικές επιλογές ήταν διαθέσιμες.

 

Ευχαριστώ.

 

Μπορεί να το κοιτάξει κανείς σας παρακαλώ?

Πως εμφανίζεται η συγκεκριμένη επιλογή σε άλλες εκδόσεις του συγκεκριμένου τερματικού?

 

thx

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ο Ιταλός εχει μπεί πολύ καλά...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1708371

Την φοράω από χθες και είμαι πολύ σταθερός γρήγορος και σμούθ φίλοι μου...

Επίσης ο Ninphetamin

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1720734

εχει κατσει τέλεια στην ρομ...

 

Ασε τους Ιταλούς εσύ και πες τι να κάνω με το S3, μόλις το πήρα σε λευκό να το δοκιμάσω κάνα 2ήμερο και θα δω αν θα το κρατήσω... ρε συ με την φωτεινότητα στο αυτόματα τι να κάνω? ειναι εκνευριστικά χαμηλά!! Να βάλω καμία rom ή να κρατήσω stock και να το δω? Θα αφαιρέσω εφαρμογές με την πρώτη αλλά πες αν υπάρχει κάποιο tip ή ρύθμιση να προσέξω... ευχαριστώ!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε καλως τον...Τελικά ηρθες στο club τον δυο κορυφαιων συσκευων...

1ον Αν μπορείς και το επιτρεπουν τα σχεδια σου(να εχεις 2 συσκευες) δεν πρεπει με τιποτα να το δωσεις...

Αν παρολα αυτα θα κρατησεις μια τοτε είμαι σιγουρος πως το note δυσκολα θα το αποχωριστείς...

2ον βάλε την καινουρια omega v6 και παίξε με μόνο 2 κερνελ αυτη την στιγμή...

Τον στοκ και τον nipthetamin....Κανεναν άλλον προς το παρόν...

Αν και πιστεύω οτι ο στοκ κερνελ που φοραει η ρομ θα σε ικανοποιηση απόλυτα...

Αν λοιπόν περάσεις την ομεγα στην εγκατάσταση θα σε ρωτήσει και πάτα remove blod θα σου περάσει την ρομ χωρίς τις περιτές σαβουρες που ομως μπορείς να τις βρείς στην κουζίνα της ρομ και να τις κατεβάσεις οποτε θέλεις...

Γι αυτό που δεν θα το μετανώσεις ποτε στο s3 είναι το ποσο γρηγορο και σμουθ είναι σε σχεση με οτι άλλο εχεις δει μεχρι τωρα το πως ανοιγουν οι εφαρμογες και άλλα πολλά οπως η εξερετική του οθόνη...

Αλλά είναι οτι πιο δυσκολο αν πας σε μετάβαση απο το note δηλ στο s3 κυρίως λόγο της μεγάλης οθονης...

επίσης οσον αφορά τον αυτόματο φωτισμό θα δεις διαφορά στην ομεγα αλλά οχι τεράστια....Νωμίζω πως η samy το εχει κανει ετσι για εξοικονόμηση μπαταρίας και δεν θέλει να το διορθώσει...Μακάρι να με διαψεύσει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ο gadgetcheck έβγαλε την Checkrom EvoHD και για το S3. Για όσους δεν γνωρίζουν η rom του για το s2 ήταν από της καλύτερες. Συμπεριλαμβάνει και την εφαρμογή kitchen pro με την οποία κάνεις εγκατάσταση απλά και εύκολα όλα τα mods, modems, kernels με ένα click.

 

Δεν έχει πια thread στο XDA αλλά στο δικό του site.

 

http://Www.checkrom.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε καλως τον...Τελικά ηρθες στο club τον δυο κορυφαιων συσκευων...

1ον Αν μπορείς και το επιτρεπουν τα σχεδια σου(να εχεις 2 συσκευες) δεν πρεπει με τιποτα να το δωσεις...

Αν παρολα αυτα θα κρατησεις μια τοτε είμαι σιγουρος πως το note δυσκολα θα το αποχωριστείς...

2ον βάλε την καινουρια omega v6 και παίξε με μόνο 2 κερνελ αυτη την στιγμή...

Τον στοκ και τον nipthetamin....Κανεναν άλλον προς το παρόν...

Αν και πιστεύω οτι ο στοκ κερνελ που φοραει η ρομ θα σε ικανοποιηση απόλυτα...

Αν λοιπόν περάσεις την ομεγα στην εγκατάσταση θα σε ρωτήσει και πάτα remove blod θα σου περάσει την ρομ χωρίς τις περιτές σαβουρες που ομως μπορείς να τις βρείς στην κουζίνα της ρομ και να τις κατεβάσεις οποτε θέλεις...

Γι αυτό που δεν θα το μετανώσεις ποτε στο s3 είναι το ποσο γρηγορο και σμουθ είναι σε σχεση με οτι άλλο εχεις δει μεχρι τωρα το πως ανοιγουν οι εφαρμογες και άλλα πολλά οπως η εξερετική του οθόνη...

Αλλά είναι οτι πιο δυσκολο αν πας σε μετάβαση απο το note δηλ στο s3 κυρίως λόγο της μεγάλης οθονης...

επίσης οσον αφορά τον αυτόματο φωτισμό θα δεις διαφορά στην ομεγα αλλά οχι τεράστια....Νωμίζω πως η samy το εχει κανει ετσι για εξοικονόμηση μπαταρίας και δεν θέλει να το διορθώσει...Μακάρι να με διαψεύσει...

Καλώς σε βρήκα! Η αλήθεια είναι ότι θα κρατήσω μια συσκευή και το note έχει ένα προβάδισμα δεν στο κρύβω.. από την άλλη το s3 είναι εξαιρετικό, πραγματικά τέλειο σε μέγεθος, η οθόνη έχει πολύ ζωντανά χρώματα (υπερκορεσμένα θα έλεγα, αφού το έχω βάλει σε mode φυσικό) γρήγορη κάμερα, σφαίρα κανονικά και η μπαταρία δείχνει δυνατή. Δεν μου κάνει το τρομερό κλικ βέβαια αλλά λογικό είναι γιατί το note ήταν το πιο δυνατό από τα 2πύρηνα με πολλές αρετές.. Πάντως είναι απίστευτα smooth και γρήγορο... πραγματικά το χαίρεσαι.. πολυ ολοκληρωμένη συσκευή, δεν βλέπω κανένα, μα κανένα, μείον.. τώρα εμείς αδερφέ ξέρεις ότι είμαστε εντελώς ειδική περίπτωση :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδες, εβαλα το go sms pro για τα μυνηματα μου, και δεν μου δειχνει το ποσα εισερχομενα αδιαβαστα εχω στο εικονακι οπως στο μαμισιο προγραμμα μυνηματων παρα στο widget του, υπαρχει καποιος τροπος να τα δειχνει? επειδη εψαξα ολες τις ρυθμισεις του και δεν βρηκα κατι, επισης μηπως υπαρχει κανενα προγραμμα που να επιτρεπει να βαλουμε στη μπαρα κατω widget μικρο?

 

http://i1182.photobucket.com/albums/x443/Aiosforos91/94-00002364d-6d71_orh616w616_Screenshot-2012-06-05-15-13-53.png

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις για εφαρμογές γίνονται εδώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Έχω δυο μέρες που μεταπήδησα από λευκό S2 16αρι σε λευκό S3 16αρι (το παλιό το σκότωσα με μεγάλη επιτυχία και ευκολία κατι που δειχνει ποσο ποιοτικη συσκευη ειναι) και έχω μία απορία.επιλογή για vibrate when answer δεν έχει η official ρομ ή εγώ είμαι στραβός?

 

ΥΓ Εντυπωσιακή οθόνη.Τέλος

Edited by wickerman_3
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Κάθησα κ μετάφρασα την παραπανω μοντα του wanam στα Ελληνικα.

 

Οποιος την θελει μπορει να την βρει εδω στα Ελληνικά.

 

Γενικότερες πληροφορίες εδω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Κάθησα κ μετάφρασα την παραπανω μοντα του wanam στα Ελληνικα.

 

Οποιος την θελει μπορει να την βρει εδω στα Ελληνικά.

 

Γενικότερες πληροφορίες εδω.

 

Ευχαριστώ.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ και το έψαχνα!!! :happy:

Ερώτηση, το αγγλικό δεν μπορώ να το περάσω μέσω recovery με κάποιο zip αρχειο? βλέπω μακρά διαδιακασία στο post του..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Κάθησα κ μετάφρασα την παραπανω μοντα του wanam στα Ελληνικα.

 

Οποιος την θελει μπορει να την βρει εδω στα Ελληνικά.

 

Γενικότερες πληροφορίες εδω.

 

Ευχαριστώ.

 

Προστέθηκε στο πρώτο μήνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια ρομ και o Criskelo...

Οποίος δοκιμάσει ας μας πει εντυπώσεις...

Είμαι τόσο εντυπωσιασμένος από την omega που δεν θέλω καν να δοκιμάσω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια ρομ και o Criskelo...

Οποίος δοκιμάσει ας μας πει εντυπώσεις...

Είμαι τόσο εντυπωσιασμένος από την omega που δεν θέλω καν να δοκιμάσω...

 

Νομιζω ειναι ενα κλικ πιο smooth απο την ομεγα V6,0. ( να σημειώσω οτι και τις δυο τις εχω με apex ).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αλλάζω καν αφού πολλές φορές είναι και θέμα launcher.. Με την Omega είμαι απλά super άσε που ξαναεστηνα από την αρχή αφού τελικά το πήρα μπλε (avatar σε μπλε υπάρχει βρε παιδιά??)..

 

Παιδιά θα ήθελα κάποιος αν θυμάται πώς κάνω κάποιες εικόνες (πχ από το sygic) να μην εμφανίζονται στο gallery.. Θυμάμαι ένα αρχείο .nomedia φτιάχναμε απλά δεν θυμάμαι λεπτομέρειες

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

(avatar σε μπλε υπάρχει βρε παιδιά??)..

 

Για κάθε συσκευή μπαίνει μόνο ένα Avatar και επιλέχθηκε το λευκό SIII.

 

Παιδιά θα ήθελα κάποιος αν θυμάται πώς κάνω κάποιες εικόνες (πχ από το sygic) να μην εμφανίζονται στο gallery.. Θυμάμαι ένα αρχείο .nomedia φτιάχναμε απλά δεν θυμάμαι λεπτομέρειες

 

Βάζεις ένα αρχείο με το όνομα .nomedia στον φάκελο που θες να κρύψεις. Φτιάξε το με το Notepad.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλα βρε παιδιά,αυτο δεν θυμομουν, ότι είναι text file το αρχειακι..ευχαριστώ!! Το τηλέφωνο τα σπάει..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Το πρόβλημα με το γνωστό Cell Standbuy by φαινεται να διορθωθηκε.

 

Περισσότερα εδω

 

Εφτιαξα κ ενα zipaki για να γινει πιο ευκολη η δουλεια και ειναι εδώ.

 

Απλα το κανετε εγκατάσταση απο CWM και ολα ειναι οκ.

Λειτουργεί με οποιαδήποτε ROM.

 

Ευχαριστώ.

Edited by ausdim
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε τροπος για την απενεργοποιηση το fast dormancy ,

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1731132

 

Αμα καποιος μπορει να φτιαξει CWM zip file , θα βοηθουσε αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε τροπος για την απενεργοποιηση το fast dormancy ,

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1731132

 

Αμα καποιος μπορει να φτιαξει CWM zip file , θα βοηθουσε αρκετα

 

Ετοιμο...

Εγω που εχω Vodafone δουλευει σιγουρα.

 

Disabling Fast Dormancy on the S3 only for GREEK providers

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν υποστηρίζεται το fast dormacy από κανέναν πάροχο?

 

οχι δεν υποστηριζεται

 

Ετοιμο...

Εγω που εχω Vodafone δουλευει σιγουρα.

 

Disabling Fast Dormancy on the S3 only for GREEK providers

 

Ευχαριστω.

 

Ειναι και για cosmote?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...