Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα δεν έχει σχεση το τι γραμμή έχεις, έχει σημασία από που το πήρες... έτσι π.χ. αυτό που αγοράστηκε από Γερμανο έχει πιθανότατα brand Cosmote και έχει ήδη δοθεί το ΟΚ στην SE, αυτό που πήρες από Πλαίσιο είναι πιθανότατα unbranded (ή μπορεί και να έχει άλλο brand αν είνια παραεισαγωγή) άρα αναμένεται πιστοποίηση από την αντιπροσωπεία.....

 

Αν όπως λες έχει ανακοινωθεί και το δικό σου SI τότε πιθανότατα είνια θέμα διαθεσιμότητας server όπως λέει και το blog της SE, πρέπει να προσπαθήσεις ξανά..

 

Το γεγονός παραμένει οτι η υπομονή είναι χρυσός - και ξέρεις πόσο έχει ανέβει η αξία του τώρα με την κρίση....:lol:

 

αχχααχαχαχα!!θεος!!Τι να πω ρε συ δε ξερω...!!!Αυτοι οι σερβερς τους ειναι τρααατζικ τοτε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μου πει κανείς με SI 1249 - 4245 αν έχει αναβαθμίσει σε ics

Στις τελευταίες 4-5 σελίδες αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις, όλοι αυτό συζητάμε. Ας μην επαναλαμβανόμαστε και γεμίζει το thread με τα ίδια και τα ίδια ρε παιδιά. Κοπιάστε και λίγο ρίχνωντας μια ματιά 2-3 σελίδες πιο πίσω τουλάχιστον. Δεν λέω να διαβάσετε όλο το thread για το mini & mini pro...

Ακόμα κανένας με SI 1249-4252 δεν έχει αναβαθμιστεί επίσημα στο παγωτό (ούτε και εγώ :mad:)

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

τα branded θέλουν έγκριση από τους εκάστοτε network branders (Vodafone, Cosmote, Wind κτλ) κυρίως για έλεγχο των λειτουργιών δικτύου αλλά και των σχετικών bloatware.

 

τα unbranded θέλουν έγκριση από την εκάστοτε αντιπροσωπεία για γενικές συμβατότητες (π.χ. πληκτρολόγιο και γλώσσα) αλλά και δικτυακά - οπότε, πιθανότατα περιμένουν όλα τα ΟΚ από τους network branders πριν δώσουν το δικό τους.

 

Υπομονή, δεν έγινε και τίποτα αν χρειαστέι να περιμένουμε και 2-3 μέρες ακόμα για να πάμε στην ICS....

Δεν νομιζω να ισχυει γιατι με το παλιο χ10 mini με android 1,6 αν θυμαμαι καλα τρεχαμε να τα κανουμε unbranded ωστε να παρουν γρηγοροτερα την 2,1

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν πατησει κανεις το *#*#7378423#*#* και παει στο service info->software info θα δει εκει που λεει customization version εκει λογικα πρεπει να ειναι το s.i!απο πισω εμενα γραφει 1249-4252 ομως το customization version λεει :1249-7702!!
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί κάποιος ανέφερε για πρόβλημα των server αν κανείς δεν έχει αναβαθμίσει τότε δεν ισχύει οτι έχουν πρόβλημα οι server.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν πατησει κανεις το *#*#7378423#*#* και παει στο service info->software info θα δει εκει που λεει customization version εκει λογικα πρεπει να ειναι το s.i!απο πισω εμενα γραφει 1249-4252 ομως το customization version λεει :1249-7702!!

Και μένα ακριβώς τα ίδια λέει: Πίσω από τη μπαταρία 1249-4252 και μέσα customization version :1249-7702 R4D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

μετά από πέσιμο σταματίσαν να δουλευουν τα windget αλλά τα ΞΑΝΑ έβαλα και είναι οκ

το Μέγα πρόβλημα είναι ότι δεν δουλευουν τα data!!! ενω το wifi ειναι οκ ta data τα έχουν φτύσει!!!!!!!

ξαναέχει εμφανιστεί το πρόβλημα σε άλλον?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

μετά από πέσιμο σταματίσαν να δουλευουν τα windget αλλά τα ΞΑΝΑ έβαλα και είναι οκ

το Μέγα πρόβλημα είναι ότι δεν δουλευουν τα data!!! ενω το wifi ειναι οκ ta data τα έχουν φτύσει!!!!!!!

ξαναέχει εμφανιστεί το πρόβλημα σε άλλον?

 

Τι εννοεις;δεν μπαινει στο ιντερνετ μεσω παροχου;μηπως σβηςτηκαν οι ρυθμισεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί κάποιος ανέφερε για πρόβλημα των server αν κανείς δεν έχει αναβαθμίσει τότε δεν ισχύει οτι έχουν πρόβλημα οι server.

 

Σωστοςςςςς!!!

Link to comment
Share on other sites

δε μου λετε λεβεντες οταν συνδεουμε το κινητο στο pc πως το αφερουμε μετα????????? απο το pc κανω ασφαλης καταργηση απο το κινητο δε χρειαζετε κατι??????????? δεν ειναι οπως στην 2.3????????
Link to comment
Share on other sites

Αν εχουμε βαλει custom rom και θελουμε να κανουμε επαναφορα της αρχικης με το SEUS πως γινεται?

Εχω βαλει custom rom και μου χαλασε η οθονη αφης! Οτι και να πατησω στην οθονη δε γινεται τιποτα! Ανοιγω το κινητο και δε μπορω να το ξεκλειδωσω! Το μονο που μπορω να κανω ειναι να βγαλω τη μπαταρια!

Πηγα στο SEUS λοιπον, συνδεσα το κινητο και μου λεει το κινητο σας εχει τροποποιημενο λογισμικο και δε μπορουμε να το ενημερωσουμε! Ουπς! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ακριβώς τα ίδια λέει: Πίσω από τη μπαταρία 1249-4252 και μέσα customization version :1249-7702 R4D

 

Παιδες flashtool και ftf απο 1249 8388 και κομπλε σε 5 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Απο το σαββατο με 4252 κι εγω εχω παγωτο.Το flashtool να ναι καλα!!!

 

Ευκολα ....και νομιζω οτι ειναι σαν μαμισιο τωρα κανω και επιδιορθωση μεσω sus και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευκολα ....και νομιζω οτι ειναι σαν μαμισιο τωρα κανω και επιδιορθωση μεσω sus και ολα καλα.

 

και πωσ γινεται παιδια..υπαρχει καποιο link??

Link to comment
Share on other sites

απο τους xda υπαρχει λυση για ροοτ στην ICS αλλα εχει λιγο διαδικασια...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1568792

 

Απ' ότι βλέπω δεν είναι για την δικιά μου έκδοση όμως... λέει ξεκάθαρα ICS 4.1.B.0.531 ONLY ενώ εμένα είναι 431.

 

Αν υπάρχει κάποιος που έκανε root ας πει πως γιατί είναι ψιλο-σημαντικό (για μένα).

 

-Πρώτες εντυπώσεις από ICS: αρκετά καλό αισθητικά. Νοιώθεις ότι έχεις φρέσκο πράμα :P

 

Launcher pro όμως πάντοτε για μένα. Όσα ICS κι αν βγούν. Όμορφα κι ωραία :)

 

--- edit ---

 

Rooted :)

 

guide: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1701357

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το root δεν ειναι τοσο δυσκολο! Εγω το εκανα ως εξης:

Ξεκλειδωσα το bootloader. Οδηγεις εδω: http://unlockbootloader.sonymobile.com/

Στη συνεχιεα εβαλα custom kernel ο οποιος εχει και root απο μονος τους και ειναι ολα ετοιμα! Για παραδειγμα ο rage kernel εχει και root

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1398910

Α! και φυσικα με τα παραπανω θα βγειτε εκτος εγγυησης!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα, ξέρει κανείς γιατί οι φωτογραφίες που τραβιούνται, έχοντας βάλει ics , πιάνουν χώρο τουλάχιστον 1g, αντί 200 με 300 mb; Και μόνο γι αυτό, για μένα, δεν αξίζει το παγωτό, ακόμα όταν πέρνω τηλ. μερικές φορές μου κολάει, δηλαδή δεν μπορώ να κάνω τίποτα ούτε καν να διακόψω την σύνδεση, και πρέπει να βγάλω την μπαταρία. Edited by SPHLIOS
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά .. πήρα σήμερα τ πρωί το κινητό ,... όταν συνδέομαι μεσώ κοσμοτε στο ιντερνέτ όλα καλά.. αλλά οταν παω να συνδεθώ με το wifi μου συνδέετε αλλα λεει περιορισμένη σύνδεση και δεν κατεβαζει τπτ... γιατι τ κανει αυτο?

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Περιορισμένη σύνδεση σημαίνει ότι το router σου δεν σου έχει δώσει ΙΡ.

Δοκίμασε να κλείσεις και να ξαναανοίξεις το router σου και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες ολα καλα μετα την αναβαθμηση με ics και το κινητο παει σφαιρα και η μπαταρια δειχνει να τα πηγαινει καλα ...ενα μονο εχω την αισθηση οτι ειναι υποδιαιστερο της 2,3 ...η καμερα δειχνει κατωτερη και απο αποψη interface (κουμπια και γενικα το πως φαινεται πλεον στην οθονη ) και ανταπωκρινεται λιγο πιο αργα στο μενου των ρυθμισεων και το χειροτερο την που τραβας ειτε φωτο ειτε βιντεο η εικονα που βλεπεις (viewfinder νομιζω λεγεται) ειναι καπως θολη η εστω χομηλοτερης ποιοτητας απο πριν . Απο αποψη ομως ποιοτητας και λοιπα δεν μπορω να πω γιατι δεν ειμαι ειδικος παντως μια χαρα δειχνουν. Επισης παρατηρησα οτι κανει ακομα το τρεμοπεγμα της οθονης λογο του αισθητηρα φωτος...απλα λιγο λιγοτερο κριμα που δεν βαλανε autobrightness on off...

 

και πωσ γινεται παιδια..υπαρχει καποιο link??

 

http://talk.sonymobile.com/thread/35239

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

 

μπηκα κ εγω εκει απλα επειδη δε ξερω κ πολυ καλα αγγλικα φοβουμαι μην κανω καμια πατατα οποτε αν βγει ελληνικος οδηγος θα το κανω κ εγω :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...