Jump to content

GooPhone Y5/ V75


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ τα πλήθη ,

Τσίμπησα νομίζω τον καλύτερό κλώνο iphone αυτή τη στιγμή και του έκανα video review.

Είναι το πρώτο μου review εδώ και ο λόγος είναι ότι είδα μέσω του καναλιού μου στο youtube ότι υπάρχουν αρκετοί Έλληνες που γουστάρουν τις κινεζιές :lol:

 

Έχω δουλέψει άλλους 2 κλώνους ... παιδιά καμία σχέση , το τηλέφωνο δεν υπάρχει.

 

Δείτε και μόνοι σας

 

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Android τρέχει :lol:

Και πόσο σου βγήκε αυτό φίλε;

 

ναι android 4.0 είναι ;)

το πήρα απο εδώ http://www.pandawill.com/v75-smart-phone-android-40-os-mtk6575-10ghz-3g-gps-wifi-35-inch-p63070.html (έχει αναλυτικά τα χαρακτηριστικά, η καμερα μόνο λέει 5MP στο site ενώ το ANTUTU τη βρίσκει 8MP)

χρησιμοποίησα το κουπόνι έκπτωσης goophone8 και μου βγήκε 163 ευρώ

τα μεταφορικά είναι δωρεάν (συστημένο έρχεται ) και τελωνείο δεν έχει γιατί δηλώνεται μικρότερη αξία

 

Δεν είναι κανένας χαζοκλονος είναι ένα πολύ καλό android κινητό (retina MTK6575, 1.0GHz ) που στα + για έμενα (φτηνά και πολλά περιφερειακά , θήκες κτλ.) είναι ότι είναι πιστό αντίγραφο iphone

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι χαζό...

μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές τις apple?

 

Αφού τρέχει Android...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι χαζό...

μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές τις apple?

οχι είναι android μπορείς να κατεβάσεις από εδώ https://play.google.com/store?hl=en το επίσημο store :happy:

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Oσο καλο και να ειναι χανει την σοβαροτητα του, οταν επιλεγει να ειναι κλωνος μιας αλλης μαρκας και δεν μιλαει μονο για την σχεδιαση αλλα για τα λογοτυτα...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αφού ήθελες κλώνο καλά έκανες και το πήρες...

Από την άλλη βέβαια αυτή τη στιγμή με 163€ από κίνα δε θα έπαιρνα με τίποτα 3.5" οθόνη παρόλο που είναι μπόμπα...

Υπάρχουν τα άπειρα πλέον και με μεγαλύτερες οθόνες και με τον μτκ6575 πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Oσο καλο και να ειναι χανει την σοβαροτητα του, οταν επιλεγει να ειναι κλωνος μιας αλλης μαρκας και δεν μιλαει μονο για την σχεδιαση αλλα για τα λογοτυτα...

 

για εμένα είναι στα + ότι έχει τα λογότυπα της apple για φαντάσου να είχε κάτι μελισσουλες και κάτι άλλα χαζά λογκο που βάζουν

 

Αφού ήθελες κλώνο καλά έκανες και το πήρες...

Από την άλλη βέβαια αυτή τη στιγμή με 163€ από κίνα δε θα έπαιρνα με τίποτα 3.5" οθόνη παρόλο που είναι μπόμπα...

Υπάρχουν τα άπειρα πλέον και με μεγαλύτερες οθόνες και με τον μτκ6575 πάντα...

 

προσωπική μου άποψη έχοντας δοκιμάσει μεγαλύτερα κινητά, ναι η μεγαλύτερη οθόνη είναι ποιο ωραία στο μάτι αλλά δεν βολεύει το μέγεθος, παύει να είναι κινητό πας σε tablet .

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι πόσο σου διαρκεί η μπαταρία? Και κάτι ακόμα. Όταν σου στέλνουν μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες, έχει πρόβλημα το κινητό να τους αναγνωρίσει? Ή όταν βάζεις Ελληνικό πληκτρολόγιο φτιάχνει αυτό? Και τέλος... που θα βρω ελληνικό πληκτρολόγιο αν πάρω το κινητό αυτό ή οποιοδήποτε άλλο με android?

 

Υ.Γ. τα μενού μοιάζουν με του iphone. Αφού είναι android 4.0 πως γίνεται και είναι σαν του iphone??

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. τα μενού μοιάζουν με του iphone. Αφού είναι android 4.0 πως γίνεται και είναι σαν του iphone??

 

Με ένα θέμα.

Android είναι, ότι θέλεις το κάνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Στα πλάγια είναι αλουμινένιο το περίβλημα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι πόσο σου διαρκεί η μπαταρία? Και κάτι ακόμα. Όταν σου στέλνουν μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες, έχει πρόβλημα το κινητό να τους αναγνωρίσει? Ή όταν βάζεις Ελληνικό πληκτρολόγιο φτιάχνει αυτό? Και τέλος... που θα βρω ελληνικό πληκτρολόγιο αν πάρω το κινητό αυτό ή οποιοδήποτε άλλο με android?

 

Υ.Γ. τα μενού μοιάζουν με του iphone. Αφού είναι android 4.0 πως γίνεται και είναι σαν του iphone??

 

ελληνικά πληκτρολόγια εχει στο μάρκετ να κατεβάσεις , η μπαταριά κρατάει ( εδώ και 7 ώρες που το παρατηρώ χωρίς να το σκαλίζω δεν έχει πέσει ούτε μια γραμμή ) τρώει μόνο όταν χρησιμοποιείς το wifi , καμία σχέση με τη ρουφήχτρα το iphone

 

Στα πλάγια είναι αλουμινένιο το περίβλημα?

 

έτσι ακούγετε , κάνει μεταλλικό θόρυβο

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

αν σου βρεθεί χρόνος και διάθεση...κάνε ένα βιντεάκι στο youtube να το δούμε.

 

να είσαι καλά!

Έχω βάλει φιλε μου στο πρώτο post τα links

να τα :

 

 

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Για να δεις τις εφαρμογές που τρέχουν τί κάνεις? Να υποθέσω κρατάς παρατεταμένα το πλήκτρο κάτω από την οθόνη?

Το gps πώς τα πάει? Βρίσκει εύκολα δορυφόρους?

Αν μπορείς ανέβασε κανένα δείγμα φωτογραφίας από την κάμερα του κινητού. Έχεις 1-2 στο βίντεο αλλά δεν φαίνονται πολύ καθαρά λόγω ανάλυσης του βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Είδα τα videos που έβαλες. Πραγματικά έχουν κάνει καλή δουλειά. Δεν το περίμενα τόσο καλή αντιγραφή.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίρνει 1 sim έτσι?

Όσο για το αν είναι αλουμινένιο το περίβλημα φαίνεται πολύ εύκολα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις τις εφαρμογές που τρέχουν τί κάνεις? Να υποθέσω κρατάς παρατεταμένα το πλήκτρο κάτω από την οθόνη?

Το gps πώς τα πάει? Βρίσκει εύκολα δορυφόρους?

Αν μπορείς ανέβασε κανένα δείγμα φωτογραφίας από την κάμερα του κινητού. Έχεις 1-2 στο βίντεο αλλά δεν φαίνονται πολύ καθαρά λόγω ανάλυσης του βίντεο.

 

για να δεις και να κλίσεις τις εφαρμογές κάνεις 2πλο κλικ όπως στο iphone στις βγάζει από κάτω οπως στο iphone και τις κλίνεις, νομίζω κόπου φαίνεται στο video. Δορυφόρο βρίσκει γρήγορα αλλα δεν το εχω δοκιμάσει σε πορεία, δείγματα θα ανεβάσω

 

Είδα τα videos που έβαλες. Πραγματικά έχουν κάνει καλή δουλειά. Δεν το περίμενα τόσο καλή αντιγραφή.

ούτε εγώ :lol:

 

Αυτό παίρνει 1 sim έτσι?

Όσο για το αν είναι αλουμινένιο το περίβλημα φαίνεται πολύ εύκολα

 

Ναι 1 κάρτα micro sim όπως του iphone

πως ? από την αφή πάντως φαίνεται ποιο κρύο

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

φιλε μου, ολα καλα με το κινητο? εβγαλε τιποτα προβληματα? να σε ρωτησω, μπορω να βγαλω το ΙOS θεμα και να γυρισω σε κλασσικο android??

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Μερικά πράγματα περί του Goophone y5.. προτον το Goophone y5 εξωτερικά είναι ίδιο με το iphone 4 δηλαδή μεταλλικό και πλαστικο.. η μπαταρία του Goophone y5 είναι ίδια με το iphone 4 δηλαδή εάν χαλάσει η μπαταρία μπορείτε να πάρετε για iphone 4.. η οθόνη είναι Retina 3.7 Multy Touch ίδια με του iphone.. δηλαδή εάν χαλάσει η οθόνη σας μπορεί να την αντικαταστήσετε με μια του iphone 4.. επίσης παίρνει όλα τα αξεσουαρ του iphone όπως ακουστικά φορτιστές και αλλα... ο επεξεργαστής του Goophone y5 είναι ο ίδιος με του iphone 4, ο επεξεργαστής είναι 1ghz ο οποιος λέγεται Cortex Α9 που είναι ο ίδιος επεξεργαστής με του iphone 4 δηλαδή θα έχει τις ίδιες επίδοσης.. και φοράει λειτουργικό Android
Link to comment
Share on other sites

Από πότε έχει το iphone μέταλλο και πλαστικό?

Από πότε έχει 3,7" οθόνη?

Από πότε έχει a9 επεξεργαστή το 4?

 

Τα μυαλά στα χέρια θα μας δώσετε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...