Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καταργηση / αυξηση τιμης υπαρχοντων υπηρεσιων δε φερνει εσοδα, παρα μονο δυσαρεστημενους πελατες.

Το F2G2 και το 1 λεπτο το λεπτο προς 2 αριθμους ειναι υπηρεσιες που με κρατησαν πολλα χρονια στη WIND, αλλα ολα εχουν ενα τελος.

 

Μισο ευρω το λεπτο χρεωση σε καρτοκινητο μεσα στην υφεση ειδα καλα? αυτοκτονικες τασεις εχουν?

Link to comment
Share on other sites

Με 10 ευρώ περνεις το Bonus ανανέωσης των 120 λεπτών .

Με 5 ευρώ αγοράζεις 100 + 200

με 5 ευρώ αγοράζεις 500 ΜΒ

Δεν έχω υπολογίσει τον φόρο , αλλά ούτε και εσύ

 

Εγώ (όπως και αρκετοί ακόμα...!) τα 500mb τα παίρνω με 3€ :p . Ακόμα, νομίζω ότι και οι δυο ξεχνάτε πως πρέπει να έχεις και κάποιο ελάχιστο υπόλοιπο στην κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ (όπως και αρκετοί ακόμα...!) τα 500mb τα παίρνω με 3€ :p . Ακόμα, νομίζω ότι και οι δυο ξεχνάτε πως πρέπει να έχεις και κάποιο ελάχιστο υπόλοιπο στην κάρτα!

 

Πως γίνετε με τρία ευρώ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αντε ντε. Μου εγινε μια κληση μια μερα απο το 1237 και μου ελεγε γιαυτην την προσφορα. Απο τοτε βαζω 500mb με 3€.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάθε φορά που μπαίνω στο δωρεάν Fb (0.facebook.com) μου χρεώνει 1€ από τον χρόνο ομιλίας μου. Από το 1260 μου είπαν ότι είναι σωστή η χρέωση χωρίς να καταλαβαίνω το γιατί. Υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάθε φορά που μπαίνω στο δωρεάν Fb (0.facebook.com) μου χρεώνει 1€ από τον χρόνο ομιλίας μου. Από το 1260 μου είπαν ότι είναι σωστή η χρέωση χωρίς να καταλαβαίνω το γιατί. Υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα;

 

Να βάλεις με 3€ 120MB/μήνα ή με 5€ 500MB/μήνα

Κάποιοι από εδώ μέσα έχουν πει πως χρεώνει κανονικά το 0.face

Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις με 3€ 120MB/μήνα ή με 5€ 500MB/μήνα

Κάποιοι από εδώ μέσα έχουν πει πως χρεώνει κανονικά το 0.face

Μα δεν θέλω να έχω ίντερνετ στο κινητό. Γι'αυτό μπαίνω στο δωρεάν facebook. :)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θέλω να έχω ίντερνετ στο κινητό. Γι'αυτό μπαίνω στο δωρεάν facebook. :)

 

το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο και το υπόλοιπο σου να είναι κάτω από ένα ευρώ έτσι ώστε να μπαίνεις άφοβα. Τότε δεν θα μπορεί να σε χρεώσει αλλά πρόσεχε μην κάνεις λάθος και πατήσεις να δεις καμία φωτο και σου επιτρέψει το σύστημα και πάει μείον το υπόλοιπο σου!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να κάνω f2go μια σύνδεση που έχω και μου είπαν στο κατάστημα ότι η προσφορά προς όλους με τα 10 και 20 ευρώ σταματά. Αληθεύει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να κάνω f2go μια σύνδεση που έχω και μου είπαν στο κατάστημα ότι η προσφορά προς όλους με τα 10 και 20 ευρώ σταματά. Αληθεύει αυτό;

 

Αποκλειεται αμα σταματαγαν 1) θα το ειχαν ανακοινωσει μαζι με τις 2 ανακοινωσεις που εβγαλαν με τις αυξησεις και τις καταργησεις πακετων και 2) η voda εχει πακετα με δωρεαν προς ολους οποτε ολοι θα πηγαιναν σε voda.

 

Συμπερασμα= Σου ειπαν @@ για να μην διακοψεις την συνδεση οπως συνηθως!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να κάνω f2go μια σύνδεση που έχω και μου είπαν στο κατάστημα ότι η προσφορά προς όλους με τα 10 και 20 ευρώ σταματά. Αληθεύει αυτό;

ακόμα να μάθεις ότι δεν κάνει να πιστεύεις τίποτα απ όσα λένε στα καταστήματα?:p

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να κάνω f2go μια σύνδεση που έχω και μου είπαν στο κατάστημα ότι η προσφορά προς όλους με τα 10 και 20 ευρώ σταματά. Αληθεύει αυτό;

 

πριν λιγο καιρο ελεγαν οτι θα καταργηθουν τα καρτοκινητα. τι να λεμε τωρα, αστεια πραγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειδικά στη wind, λιγοι ειναι οι υπαλληλοι που ξερουν τι τους γινεται. Και ειδικά στο cc, η γιαγια μου ξερει περισσοτερα απο αυτους. Παρολο που συμπαθω πολυ αυτην την εταιρια, οι αληθειες πρεπει να λεγονται..
Link to comment
Share on other sites

Η καταργηση / αυξηση τιμης υπαρχοντων υπηρεσιων δε φερνει εσοδα, παρα μονο δυσαρεστημενους πελατες.

Το F2G2 και το 1 λεπτο το λεπτο προς 2 αριθμους ειναι υπηρεσιες που με κρατησαν πολλα χρονια στη WIND, αλλα ολα εχουν ενα τελος.

 

Μισο ευρω το λεπτο χρεωση σε καρτοκινητο μεσα στην υφεση ειδα καλα? αυτοκτονικες τασεις εχουν?

 

εχεις δικιο. απλα μειωνεις την χρηση του κινητου. υπαρχει αλλωστε και η τηλεκαρτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο. απλα μειωνεις την χρηση του κινητου. υπαρχει αλλωστε και η τηλεκαρτα
:lol::lol::lol::lol:Αχ γέλασα, να σαι καλά φίλε μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο. απλα μειωνεις την χρηση του κινητου. υπαρχει αλλωστε και η τηλεκαρτα

αν έλεγες τα calling cards,ή intertelecom οκ

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θέλω να έχω ίντερνετ στο κινητό. Γι'αυτό μπαίνω στο δωρεάν facebook. :)

 

Τα πράγματα είναι απλά: Η Wind στάματησε τη δωρεάν πρόσβαση στο Facebook, οπότε αν θέλεις να μπαίνεις ίντερνετ γενικά ή μόνο στο Facebook θα πρέπει να ενεργοποιήσεις κάποιο από τα πακέτα internet. Σε κάθε άλλη περίπτωση θα σε χρεώνει 1 ευρώ τη μέρα (αν θυμάμαι καλά - έχω κόψει το mobile internet εδώ και μήνες...).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Η wind αυτές τις δύσκολες εποχές άρχισε ένα νέο κύκλο αυξήσεων και καταργησεων πακέτων, αυτο το τελευταιο σημαίνει αυτοματα την κατάργηση του f2go5 και f2go6! Oπότε βλέπω σιγά σιγά να πιάνουν και τα υπόλοιπα. Συγχαρητήρια wind γυριζεις τη πλάτη στους συνδρομητες σου αλλά μπορει να στη γυρισουν κι αυτή και να βγεις εσυ χαμένη στο τέλος...

 

Αν κατάλαβα καλά, με την κατάργηση του 1cent/λεπτό προς δύο αριθμούς Wind/Q σταματάει να υπάρχει ο μοναδικός λόγος ύπαρξης των F2G5 και F2G6, σωστά;

 

Η Vodafone (στην Vodafone Καρτοκινητή) και η Cosmote (στην Cosmoκάρτα) έχουν ακόμα τέτοιου είδους χρέωση προς τα δικά τους δίκτυα, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να κάνω f2go μια σύνδεση που έχω και μου είπαν στο κατάστημα ότι η προσφορά προς όλους με τα 10 και 20 ευρώ σταματά. Αληθεύει αυτό;

Μόλις τώρα έκανα ανανέωση με 10 ευρώ σε κάρτα και μου έδωσε 100 λεπτά προς όλους.

 

όλη η οικογένεια μου είναι στη Wind από το 97 που ήταν Telestet. Έχουμε όλοι (6 άτομα) και καμιά 30αριά λοιποί συγγενείς f2g2. Εάν καταργηθεί το f2g2 φεύγουμε για άλλη εταιρία. Θα πάει για πτώχευση η Wind εάν πειράξει το f2g2. Τους μένουν λίγες μέρες για να το ξανασκεφτούν.

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, με την κατάργηση του 1cent/λεπτό προς δύο αριθμούς Wind/Q σταματάει να υπάρχει ο μοναδικός λόγος ύπαρξης των F2G5 και F2G6, σωστά;

 

Η Vodafone (στην Vodafone Καρτοκινητή) και η Cosmote (στην Cosmoκάρτα) έχουν ακόμα τέτοιου είδους χρέωση προς τα δικά τους δίκτυα, έτσι δεν είναι;

 

ακριβώς έτσι είναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η ανακοίνωση το έλεγε καθαρά οτι οι αλλαγές θα γίνουν τόσα στα ισχύοντα, όσο και στα μη εμπορικά διαθέσιμα πακέτα.. Άρα η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ελάχιστη χρέωση των 60'', ισχύει και για το F2G2.

Όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω, έχουν λίγες μέρες ακόμα για να αποφασίσουν να μας βγάλουν τρελούς οτι εμείς δε καταλάβαμε καλά την ανακοίνωση, αλλιώς αντίο wind...Και εμείς όλοι φεύγουμε για vodafone.. Οι διαφορές είναι μικρές, η βόνταφον δίνει περισσότερα λεπτά προς όλους, και η γουίντ θα μου χει δείξει οτι δε με σέβεται σαν συνδρομητή της, οπότε η απόφαση είναι ξεκάθαρη και εύκολη..

 

Επίσης προσέξτε το εξής!

Για 2 μέρες είχε κολλήσει το υπόλοιοπό μου στα δωρεάν λεπτά στα 250', ανεξάρτητα από τα τηλέφωνα που έκανα και ξαφνικά την 3η μέρα ξεκόλλησε και μου το ριξε στα 15'.. Αυτό είχε σαν συνέπεια για 2,5 μέρες εγώ να μη μπορώ να παρακολουθώ και να ελέγχω τι υπόλοιπο μου έχει μείνιε για να κανονίζω τις κλήσεις μου.. Προσέξτε το, να έχετε το νού σας να τσεκάρετε τακτικά το υπόλοιπό σας, για να μη τη πατήσετε νομίζοντας οτι έχετε περισσευούμενο χρόνο και τελικά σας φάει και την κάρτα μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η ανακοίνωση το έλεγε καθαρά οτι οι αλλαγές θα γίνουν τόσα στα ισχύοντα, όσο και στα μη εμπορικά διαθέσιμα πακέτα.. Άρα η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ελάχιστη χρέωση των 60'', ισχύει και για το F2G2....

 

αν θυμαμαι καλα....το ιδιο σκηνικο ειχε γινει και οταν απο τα 30' ελαχιστη χρεωση ειχαν παει στα 45'....

....και τοτε γραφηκαν ενα σωρο ποστ εδω, κλαμα και απειλες αποχωρησης :p, και τελικα το f2g2 δεν το πειραξαν.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα....το ιδιο σκηνικο ειχε γινει και οταν απο τα 30' ελαχιστη χρεωση ειχαν παει στα 45'....

....και τοτε γραφηκαν ενα σωρο ποστ εδω, κλαμα και απειλες αποχωρησης :p, και τελικα το f2g2 δεν το πειραξαν.....

Ναι μεν απλά τότε έλεγε η ανακοινωση οτι σε ολα τα μη εμπορικά και μη διαθεσιμα πακέτα αυξάνεται το μηνυμα σε 12 λεπτά ανά sms και ότι η ελάχιστη χρέωση από 30δευτ. πάει στα 45δευτ. Οπότε το πρώτο μας έπιασε κανονικά και τριπλασιάστηκε η τιμή ανά sms από τα 0,04€ που ειχαμε το δεύτερο δε μας έπιασε γιατι αφορουσε τα πακέτα που ειχαν 30δευτ. ήδη εμείς είχαμε 1. Τώρα δε διευκρινίζει λέει απλά οτι θα παει στο 1 λεπτό οποτε λογικά όπως και με τα sms θα μας πιάσει και μας

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να κάνω f2go μια σύνδεση που έχω και μου είπαν στο κατάστημα ότι η προσφορά προς όλους με τα 10 και 20 ευρώ σταματά. Αληθεύει αυτό;

 

 

 

Θα σου πουν πολλά παραμύθια για να μην διακόψεις την σύνδεση σου .

Επί δύο χρόνια λέγαν ότι τα καρτοκινητά θα καταργηθούν ,μέχρι που το συζητούσαν σοβαρά κάπιοι εδώ μέσα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...