Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση.

Τι κινητο ειχες πριν το SIII;

 

Το Huawei Ideos X5 (u8800). Απίθανο κινητό για την τιμή του αλλά με πάρα πολλά software προβλήματα τα οποία αγνοησε παντελώς η Huawei και δυστηχώς έχει μείνει μόνο ένας active dev στο xda. (έβγαλα την χολή μου και σήμερα:P)

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως ειναι το μπλε απο κοντα?στις φωτογραφιες παντως με εχει μπερδεψει στις μισες φαινεται φοβερό και στις υπολοιπες ασχημο,θα ανεβασεις καμια maximos?

 

Έπαιζα για ώρα πριν στο μαγαζί, θα ανεβάσω φωτογραφίες σε λίγες ώρες που θα γυρίσω σπίτι. Προσωπική μου άποψη, το μπλε σαφώς ομορφότερο:)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έπαιζα για ώρα πριν στο μαγαζί, θα ανεβάσω φωτογραφίες σε λίγες ώρες που θα γυρίσω σπίτι. Προσωπική μου άποψη, το μπλε σαφώς ομορφότερο:)

 

Μηπως θα μπορουσες να μας πεις κ το μαγαζι ; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μέσα απο την καρδιά μου θελω να πω .....

Καλορίζικο οσοι το πήραν και με το καλό να παραλάβουν αυτοι που εχουν παραγγείλει

ΑΛΛΆ αρχίστε να γραφεται εντυπώσεις παρατηρήσεις και οτιδήποτε αλλο θεωρείτε σημαντικό, αντε ρε παιδιά να δουμε και μια αποψη απο απλους χρήστες

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το Huawei Ideos X5 (u8800). Απίθανο κινητό για την τιμή του αλλά με πάρα πολλά software προβλήματα τα οποία αγνοησε παντελώς η Huawei και δυστηχώς έχει μείνει μόνο ένας active dev στο xda. (έβγαλα την χολή μου και σήμερα:P)

 

Λογικα τοτε εμεινες με το στομα ανοικτο......

Ας μας πει καποιος που πριν ειχε SII και πηρε το ΙΙΙ πως το αντιμετωπισε;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Λογικα τοτε εμεινες με το στομα ανοικτο......

Ας μας πει καποιος που πριν ειχε SII και πηρε το ΙΙΙ πως το αντιμετωπισε;

 

Εγώ είχα πριν s2 με ανοιχτό στόμα δεν μένεις σίγουρα, αλλά ότι στραβό είχε το κινητό εδώ δεν υπάρχουν ( κάμερα / κοληματα κτλ ) που μόνο όσοι είχαν βάλει κάποια άλλη ρομ διορθώνονταν πολύ.

 

Κάποια από τα παιδιά που το πήραν να μου πουν αν αλλάζοντας λίγο κλίση στην οθόνη αν αλλαζει το χρώμα στο λευκό και από ελαφρύ κίτρινο γίνετε λίγο γαλάζιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ελαβα email απο amazon de,η συσκευη μου αλλαξε σε ''εχει αποσταλει'' και θα την παραλαβω εως 5 Ιουνιου με UPS:)

Μετραμε αντιστροφα:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα επιτελους το απογευμα και το φορτωνω τις πληροφοριες απο το προηγουμενο κινητο.... Απιστευτη αισθηση! σε καλη μερια σε οσους το παρουν!
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα επιτελους το απογευμα και το φορτωνω τις πληροφοριες απο το προηγουμενο κινητο.... Απιστευτη αισθηση! σε καλη μερια σε οσους το παρουν!

 

Γινε λιγο αναλυτικος..η αισθηση στο χερι πως ειναι..;την κατασκευη του πως την κρινεις..;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσες να μας πεις κ το μαγαζι ; :rolleyes:

 

Παρά πολλά μαγαζιά, βασικά υπάρχει σχεδόν σε όλα το άσπρο, το μπλε ακόμα είναι περιορισμένο... Αλλά αν δεις αριστερά μένω Αγγλία ;)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Με ups ε?

Καλό ups ή τύπου offline της πλάκας?

:lol::lol:

 

Τηλέφωνο και παράδοση στο χέρι όπως όλες οι υπόλοιπες εταιρίες courier?

Όχι παρατημένο στο κατώφλι και μπλέξιμο με τα ελτα έτσι?

 

Edit:

Παιδιά κοιτάξτε λίγο την εμβέλεια του wifi όσοι το πήρατε.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Με ups ε?

Καλό ups ή τύπου offline της πλάκας?

:lol::lol:

 

Τηλέφωνο και παράδοση στο χέρι όπως όλες οι υπόλοιπες εταιρίες courier?

Όχι παρατημένο στο κατώφλι και μπλέξιμο με τα ελτα έτσι?

 

Edit:

Παιδιά κοιτάξτε λίγο την εμβέλεια του wifi όσοι το πήρατε.

 

Ανώτερο του galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Στο φέρνουν σπίτι σου και σου χτυπούν το κουδούνι!!!!!!!!! Άσε που μέσω internet και της σελίδας τους μπορείς να δεις που βρίσκεται η παραγγελία σου!! Έτσι πήρα το note και είναι υποδειγματικοί στις παραδόσεις τους!!!!

 

Κυριλέ! :D

 

Ανώτερο του galaxy s2

 

Κατώτερο δεν πάει..! :lol:

Είναι αισθητή η διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις παρελαβα κ εγω πριν απο λιγο , ακολουθει αναλυτικο review , unboxing ολα τα σχετικα στη σελιδα μας http://www.techmaniacs.gr επανερχομαι σε λιγο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό απο κοντά ειναι πολυ διαφορετικο απο της φωτογραφίες..τουλαχιστον στα μάτια μου.Η αίσθηση στο χέρι ειναι σαφώς ανώτερη σε σχέση με το sII.μου δίνει την αισθηση σαν να κραταω πορσελάνη λόγω της επιστρωσης.Περιττό να πώ οτι πάει σφαιρα παντού...οι φωτος και τα βίντεο ειναι 2 κλικ πάνω απο το σ2.Η λήψη βιντεο στα 1080p ειναι επιτέλους χωρις εκείνο το εκνευριστικό θόλωμα λόγω αργής εστίασης.Το ξεσκισα σε διαφορετικά δωμάτια με ακαριαίες αλλαγές στο φως και με γρήγορες κινήσεις.δεν καταλαβαίνει τίποτα...:wink:

Το μόνο αρνητικό η ποιότητα της ηχογράφησης στο βίντεο...το Eq ειναι σεταρισμένο για αναπαραγωγή στο ηχέιο της συσκευής ,με αποτέλεσμα η ηχογράφηση να είναι πολύ πριμαριστη με σαφής έλειψη στα μεσαία και τα μπάσα.(οταν αναπαράγεται σε σοβαρό ηχητικά συστημα).O Supercurio έχει δουλειά να κάνει..:p

 

Y.Γ. επίσης το Smart stay δεν πολυδουλεύει καλά..πρέπει να είσαι σε πολύ συγκεκριμένη αποσταση από το κινητό...θα πειραματιστώ κι άλλο με αυτό...

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό απο κοντά ειναι πολυ διαφορετικο απο της φωτογραφίες..τουλαχιστον στα μάτια μου.Η αίσθηση στο χέρι ειναι σαφώς ανώτερη σε σχέση με το sII.μου δίνει την αισθηση σαν να κραταω πορσελάνη λόγω της επιστρωσης.Περιττό να πώ οτι πάει σφαιρα παντού...οι φωτος και τα βίντεο ειναι 2 κλικ πάνω απο το σ2.Η λήψη βιντεο στα 1080p ειναι επιτέλους χωρις εκείνο το εκνευριστικό θόλωμα λόγω αργής εστίασης.Το ξεσκισα σε διαφορετικά δωμάτια με ακαριαίες αλλαγές στο φως και με γρήγορες κινήσεις.δεν καταλαβαίνει τίποτα...:wink:

Το μόνο αρνητικό η ποιότητα της ηχογράφησης στο βίντεο...το Eq ειναι σεταρισμένο για αναπαραγωγή στο ηχέιο της συσκευής ,με αποτέλεσμα η ηχογράφηση να είναι πολύ πριμαριστη με σαφής έλειψη στα μεσαία και τα μπάσα.(οταν αναπαράγεται σε σοβαρό ηχητικά συστημα).O Supercurio έχει δουλειά να κάνει..:p

 

Y.Γ. επίσης το Smart stay δεν πολυδουλεύει καλά..πρέπει να είσαι σε πολύ συγκεκριμένη αποσταση από το κινητό...θα πειραματιστώ κι άλλο με αυτό...

 

Καλορίζικο φίλε μου περιμένομε ακόμα πιο πολλά νέα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση της παραγγελίας στο amazon αλλάζει όποτε να'ναι?

Μπορεί να αλλάξει και σαββατιάτικα στις 4 το πρωί πχ?

 

Να ξέρω να μην το κοιτάω συνέχεια :p

 

Αντώναρε με γειές :)

Link to comment
Share on other sites

ελάτε ελάτε παιδιά ... ας οργανωθείτε λίγο να κάνετε ένα review της προκοπής :p

 

όσο και αν το θέλουμε το review είμαι σίγουρος πως και εμείς αν το είχαμε στα χέρια μας δεν θα είχαμε το μυαλό να ασχοληθούμε να γράψουμε κάτι για κάνα 2 μέρες μέχρι να του αλλάξουμε τα φώτα και μετά θα γινόντουσαν όλα τα άλλα ... :lol:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το θέμα έχει γεμίσει με μηνύματα του τύπου "το πήρα", "θα το πάρω", "το περιμένω αύριο", "περιμένω στο θυροτηλέφωνο για τον ταχυδρόμο", "άντε να το πάρετε και εσείς τώρα", "το φορτίζω", "το φόρτισα", "θα παίξω το βράδυ", "θα παίξω αύριο", "είναι ωραίο", "είναι πιο ωραίο", "με γεια σου φίλε μου", "και στα δικά σου" κτλ.

 

Παρακαλώ μη γεμίζετε τα θέματα με άχρηστη πληροφορία που δεν εξυπηρετεί τίποτα, γράψτε μόνο όταν έχετε κάτι ουσιαστικό να πείτε με αρχή, μέση και τέλος. Μην ξεχνάτε ότι εδώ είναι forum και όχι chat room.

 

Θα ανοίξουμε καινούργια θέματα για τη συσκευή, παρακαλώ μην επικρατήσει αυτή η ανεξέλεγκτη κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

'Οπως σας υποσχεθήκαμε το πρώτο unboxing του S3 και συντομα έρχεται και το αναλυτικο Hands on video.

 

Unboxing Samsung Galaxy S III

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχετε την συσκευή αύριο θα βγει η νέα έκδοση Omega v3.0

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

H ομάδα της SG3 Omega (έχουμε πάνω από 10 συσκευές για beta testing) που την δοκιμάσαν έχουν να πουν τα καλύτερα

η νέα Omega v3.0 φεύγει αρκετά από την stock.

Όποιος δεν έχει την συσκευή και θέλει ας αφήσει το σχόλιο του στο νήμα και ας το κάνει rate.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Kαι μερικές φωτογραφίες από το μαγαζί για να δείτε τη διαφορά μεταξύ μπλέ και άσπρου. Αυτό το brushed effect στο μπλε είναι όλα τα λεφτά, το άσπρο δυστυχώς μου φαίνεται απλά πλαστικό, και φτηνό μπροστά στο HTC One X. Το μπλε ανάλογα με το φωτισμό μπορεί να είναι μπλε ανοιχτό, γκρι, μπλε σκούρο, ή και πολύ σκούρο σχεδόν μαύρο. Πολύ ωραίο εφέ. (αγνοήστε τα πλαστικά που το συγκρατούνε, σε όλα τα αληθινά κομμάτια που λειτουργούν έχουν βάλει υπερσυναγερμούς λες και είναι διαμαντένια). Το ασημένιο κομμάτι γύρω-γύρω στο άσπρο δεν είναι το ίδιο χρώμα στο μπλε, είναι κάτι σαν ανοιχτό μωβ. Δεν ήμουν σίγουρος, αλλά το μπλέ με κέρδισε 100%. Το ΜΟΝΟ που με χαλάει αυτή τη στιγμή είναι το μεγάλο μέγεθος. Όσο τα έπαιξα πάντως δεν κόλλησαν πουθενά, σε κανένα από τα καταστήματα. Φοβερή συσκευή, μέχρι και το notification light είναι ωραίο όπως φωτίζει από μέσα...:)

 

[ATTACH]25450[/ATTACH] [ATTACH]25451[/ATTACH] [ATTACH]25452[/ATTACH] [ATTACH]25453[/ATTACH] [ATTACH]25454[/ATTACH]

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παρά πολλά μαγαζιά, βασικά υπάρχει σχεδόν σε όλα το άσπρο, το μπλε ακόμα είναι περιορισμένο... Αλλά αν δεις αριστερά μένω Αγγλία ;)

 

Α δεν το είδα αυτό! Κρίμα γιατί είχα ελπίδες ότι υπήρχε και στη χώρα μας! :( Οπως και να χει, καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό η ποιότητα της ηχογράφησης στο βίντεο...το Eq ειναι σεταρισμένο για αναπαραγωγή στο ηχέιο της συσκευής ,με αποτέλεσμα η ηχογράφηση να είναι πολύ πριμαριστη με σαφής έλειψη στα μεσαία και τα μπάσα.(οταν αναπαράγεται σε σοβαρό ηχητικά συστημα).O Supercurio έχει δουλειά να κάνει..:p

 

Δεν σας τα έλεγα σε προηγούμενα ποστς μου? :cool:

 

Ήταν ολοφάνερο από το 1ο βίντεο που είδα και άκουσα. Κρίμα. :mad:

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Kαι μερικές φωτογραφίες από το μαγαζί για να δείτε τη διαφορά μεταξύ μπλέ και άσπρου. Αυτό το brushed effect στο μπλε είναι όλα τα λεφτά, το άσπρο δυστυχώς μου φαίνεται απλά πλαστικό, και φτηνό μπροστά στο HTC One X. Το μπλε ανάλογα με το φωτισμό μπορεί να είναι μπλε ανοιχτό, γκρι, μπλε σκούρο, ή και πολύ σκούρο σχεδόν μαύρο. Πολύ ωραίο εφέ. (αγνοήστε τα πλαστικά που το συγκρατούνε, σε όλα τα αληθινά κομμάτια που λειτουργούν έχουν βάλει υπερσυναγερμούς λες και είναι διαμαντένια). Το ασημένιο κομμάτι γύρω-γύρω στο άσπρο δεν είναι το ίδιο χρώμα στο μπλε, είναι κάτι σαν ανοιχτό μωβ. Δεν ήμουν σίγουρος, αλλά το μπλέ με κέρδισε 100%. Το ΜΟΝΟ που με χαλάει αυτή τη στιγμή είναι το μεγάλο μέγεθος. Όσο τα έπαιξα πάντως δεν κόλλησαν πουθενά, σε κανένα από τα καταστήματα. Φοβερή συσκευή, μέχρι και το notification light είναι ωραίο όπως φωτίζει από μέσα...:)

 

[ATTACH]25450[/ATTACH] [ATTACH]25451[/ATTACH] [ATTACH]25452[/ATTACH] [ATTACH]25453[/ATTACH] [ATTACH]25454[/ATTACH]

 

Πραγματικα έχεις δίκιο. Το μπλε δίνει άλλο αέρα στην συσκευη. Και όπως είχα πει σε παλαιότερο μήνυμα, η αντίθεση που κάνει στο λευκο το μαύρο της οθόνης με το άσπρο frame, το χαλάει.

Επίσης το νίκελ στο μπλε δεν χτυπά τόσο έντονα. Δένει με το υπόλοιπο.

Σίγουρα το μπλε θα προτιμούσα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...