Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις κοιτάξει αν η ρομ που εβαλες ειναι ηδη rooted ;

Αν οχι τοτε: http://android.modaco.com/topic/337262-permanent-root-for-22-blades/

Δεν είναι, αλλά το λινκ που μου έδωσες είχε τις πληροφορίες που χρειαζόμουν για να κάνω σωστά την δουλειά μου.....

Σ' ευχαριστώ...;)

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Γεια χαρα forum, εχω καιρο την ιδια rom στο blade μου, εχει κανεις να μ προτινει κανενα link για cyanogen;

 

Έχουμε ξεχωριστά θέματα για cynogen, θα μπορούσες απλά να ρίξεις μια ματιά εκεί...

 

[rom] CyanogenMod 9 (Android 4.0.3)

[rom] CyanogenMod 7 (Android 2.3)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Είμαι εδώ και κάτι μήνες στον στρατό για θητεία και έχω ξεμείνει στην GSF 14 από τότε που αποτελούσε την καλύτερη λύση σταθερότητας και μπαταρίας λόγω του κώδικα που περιείχε προερχόμενου από την ΖΤΕ. Η συγκεκριμένη ROM ήταν όντως πολύ καλή, σταθερή με καλή διάρκεια μπαταρίας.
  • Είμαι ικανοποιημένος καθώς έκανα βαριά χρήση. Όμως ανά διαστήματα κράσαρε και έκανα restore με nandroid back μη μπορώντας να εντοπίσω την αιτία του προβλήματος η να βάλω άλλη ROM και γενικότερα να ασχοληθώ με το κινητό μέσα στον κωλοστρατό.
  • Έχω καιρό να παρακολουθήσω το forum ενώ παλιά το παρακολουθούσα καθημερινά και ήμουν ενημερωμένος για τις τάσεις στις ROMs. Προσπαθώ να διαβάσω τι έχει παιχτεί από τότε που έφυγα.

 

Τώρα βρισκόμενος σε πολυήμερη άδεια σκοπεύω να αλλάξω ROM και να ασχοληθώ κι έτσι θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για:

 

1)Ποια είναι η καλύτερη ROM από πλευράς επιδόσεων - Χρησιμοποιώ πολλές εφαρμογές που τρέχουν συνέχεια και ήδη μου ψιλοκολλάει κι έτσι δεν θα ήθελα μια βαριά ROM που θα το επιτείνει αυτό.

2)Ποια είναι η καλύτερη ROM από πλευράς αρτιότητας λειτουργιών - Δεν θα ήθελα μία ROM που θα μου στερούσε διάφορες λειτουργίες του κινητού (π.χ. κάμερα, ραδιόφωνο, GPS) είτε σημαντικές είτε λιγότερο σημαντικές. Μέσα στον στρατό δεν θα είμαι σε θέση να περιμένω κάποια αναβάθμισή της που να διορθώσει τυχόν τέτοιες ελλείψεις. - Θέλω κάτι που να δουλεύει σίγουρα.

3)Ποια είναι η καλύτερη ROM από πλευράς διάρκειας μπαταρίας - Στον στρατό η διάρκεια της μπαταρίας γίνεται ακόμη πιο σημαντική.

4)Ποια είναι η καλύτερη ROM από πλευράς παραμετροποίησης - Γενικά μου αρέσει να ασχολούμαι με την παραμετροποίηση του κινητού.

5)Ποια είναι η καλύτερη ROM από πλευράς εξέλιξης- Δεν θα ήθελα να βάλω μία νεκρή ROM που δεν εξελίσσεται πλέον.

 

Περιμένω την γνώμη σας.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Είμαι εδώ και κάτι μήνες στον στρατό για θητεία και έχω ξεμείνει στην GSF 14 από τότε που αποτελούσε την καλύτερη λύση σταθερότητας και μπαταρίας λόγω του κώδικα που περιείχε προερχόμενου από την ΖΤΕ. Η συγκεκριμένη ROM ήταν όντως πολύ καλή, σταθερή με καλή διάρκεια μπαταρίας.
  • Είμαι ικανοποιημένος καθώς έκανα βαριά χρήση. Όμως ανά διαστήματα κράσαρε και έκανα restore με nandroid back μη μπορώντας να εντοπίσω την αιτία του προβλήματος η να βάλω άλλη ROM και γενικότερα να ασχοληθώ με το κινητό μέσα στον κωλοστρατό.
  • Έχω καιρό να παρακολουθήσω το forum ενώ παλιά το παρακολουθούσα καθημερινά και ήμουν ενημερωμένος για τις τάσεις στις ROMs. Προσπαθώ να διαβάσω τι έχει παιχτεί από τότε που έφυγα.

 

Τώρα βρισκόμενος σε πολυήμερη άδεια σκοπεύω να αλλάξω ROM και να ασχοληθώ κι έτσι θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για:

 

1)Ποια είναι η καλύτερη ROM από πλευράς επιδόσεων - Χρησιμοποιώ πολλές εφαρμογές που τρέχουν συνέχεια και ήδη μου ψιλοκολλάει κι έτσι δεν θα ήθελα μια βαριά ROM που θα το επιτείνει αυτό.

2)Ποια είναι η καλύτερη ROM από πλευράς αρτιότητας λειτουργιών - Δεν θα ήθελα μία ROM που θα μου στερούσε διάφορες λειτουργίες του κινητού (π.χ. κάμερα, ραδιόφωνο, GPS) είτε σημαντικές είτε λιγότερο σημαντικές. Μέσα στον στρατό δεν θα είμαι σε θέση να περιμένω κάποια αναβάθμισή της που να διορθώσει τυχόν τέτοιες ελλείψεις. - Θέλω κάτι που να δουλεύει σίγουρα.

3)Ποια είναι η καλύτερη ROM από πλευράς διάρκειας μπαταρίας - Στον στρατό η διάρκεια της μπαταρίας γίνεται ακόμη πιο σημαντική.

4)Ποια είναι η καλύτερη ROM από πλευράς παραμετροποίησης - Γενικά μου αρέσει να ασχολούμαι με την παραμετροποίηση του κινητού.

5)Ποια είναι η καλύτερη ROM από πλευράς εξέλιξης- Δεν θα ήθελα να βάλω μία νεκρή ROM που δεν εξελίσσεται πλέον.

 

Περιμένω την γνώμη σας.

Στα 1,2,3,4 καλύπτεσαι από την http://www.modaco.com/topic/350875-romgen2-swedish-snow-rls7-android-235/

Για το 5 θα πρέπει να πας σε ICS rom χάνοντας προς το παρόν το 1 και το 2 που μάλλον είναι σημαντικότερα για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Στα 1,2,3,4 καλύπτεσαι από την http://www.modaco.com/topic/350875-romgen2-swedish-snow-rls7-android-235/

Για το 5 θα πρέπει να πας σε ICS rom χάνοντας προς το παρόν το 1 και το 2 που μάλλον είναι σημαντικότερα για σένα.

 

ics rom τί είναι?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ.

 

1)Η Cyanogenmod 9 που είναι android 4.0 θεωρείται κι αυτή ics ή η ics είναι ξεχωριστή κατηγορία απ τις cm?

 

2)Οι cm7 και cm9 σε τι διαφέρουν από την Swedish Snow RLS7 (που μου πρότεινες) ως προς τα 5 σημεία που έθεσα παραπάνω??

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

1)Η Cyanogenmod 9 που είναι android 4.0 θεωρείται κι αυτή ics ή η ics είναι ξεχωριστή κατηγορία απ τις cm?

 

2)Οι cm7 και cm9 σε τι διαφέρουν από την Swedish Snow RLS7 (που μου πρότεινες) ως προς τα 5 σημεία που έθεσα παραπάνω??

Η cm9 είναι ICS rom = Android 4.0. Όλες οι ics rom για το blade είναι σε beta στάδιο.

Η cm7 είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα με την swedish snow με κάποιες παραπάνω παραμετροποιήσεις. Η Swedish snow βασίζεται στην official 2.3.5 rom του Blade, ενώ η CM 7 είναι μια cyanogen mod 2.3.7 rom.

Link to comment
Share on other sites

Η cm9 είναι ICS rom = Android 4.0. Όλες οι ics rom για το blade είναι σε beta στάδιο.

Η cm7 είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα με την swedish snow με κάποιες παραπάνω παραμετροποιήσεις. Η Swedish snow βασίζεται στην official 2.3.5 rom του Blade, ενώ η CM 7 είναι μια cyanogen mod 2.3.7 rom.

 

Μάλιστα, ευχαριστώ.

 

Θα βάλω την Swedish snow RLS7.

Προτείνεις την TPT method ή να καθιερωμένη με flashάρισμα του zip?

Ποια τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα της κάθε μεθόδου?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευχαριστώ.

 

Θα βάλω την Swedish snow RLS7.

Προτείνεις την TPT method ή να καθιερωμένη με flashάρισμα του zip?

Ποια τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα της κάθε μεθόδου?

Στην περίπτωσή σου που λογικά είσαι Gen2 χρησιμοποίησε την εγκατάσταση με το zip μέσω Clockworkmod.

Για το TPT , στο thread της rom στο modaco αναφέρει:

 

All-in-one TPT installation:

This will only work in phones that were sold with gen1 layout or updated to gen2 via TPT method. This won't work if your phone was sold gen2 or you have used windows tool to update.

-updates gen1->gen2

-repartitions internal storage (128mb /system, 326mb /data, 2mb /cache, 0,1mb /oem)

-installs Swedish Snow RLS7

-installs ClockWorkMod Recovery 4.0.1.5

-installs classic green android splash screen

 

Γενικά με την TPT μέθοδο έχεις κάποιο μικρό ρίσκο να brickαρεις το κινητό αν δεν ακολουθήσεις σωστά τις οδηγίες, χωρίς βέβαια αυτό να είναι μη αναστρέψιμο.......όταν στο φορουμ "τριγυρνάει" ο kogos:D

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωσή σου που λογικά είσαι Gen2 χρησιμοποίησε την εγκατάσταση με το zip μέσω Clockworkmod.

Για το TPT , στο thread της rom στο modaco αναφέρει:

 

All-in-one TPT installation:

This will only work in phones that were sold with gen1 layout or updated to gen2 via TPT method. This won't work if your phone was sold gen2 or you have used windows tool to update.

-updates gen1->gen2

-repartitions internal storage (128mb /system, 326mb /data, 2mb /cache, 0,1mb /oem)

-installs Swedish Snow RLS7

-installs ClockWorkMod Recovery 4.0.1.5

-installs classic green android splash screen

 

Γενικά με την TPT μέθοδο έχεις κάποιο μικρό ρίσκο να brickαρεις το κινητό αν δεν ακολουθήσεις σωστά τις οδηγίες, χωρίς βέβαια αυτό να είναι μη αναστρέψιμο.......όταν στο φορουμ "τριγυρνάει" ο kogos:D

 

Εγώ όταν αγόρασα το τηλέφωνο ήταν GEN1 και το έκανα GEN2.

Άρα μάλλον θα δουλέψει η TPT method.

 

Το μόνο πλεονέκτημα της που μπορώ να σκεφτώ είναι πως εξοικονομεί χώρο καθώς διαμορφώνει το system partition στα 128mb από τα 136 που το έχω τώρα.

Μικρό το κέρδος όμως ειδικά αν αναλογιστώ πως δεν χρησιμοποιώ καθόλου την internal memory γιατί έχω δημιουργήσει ext partition στην sd.

Από την άλλη, απ ότι καταλαβαίνω στο TPT είναι ενσωματωμένα και όλα τα addons που εγώ ενδεχομένως να μην θέλω να βάλω.

 

Άρα απλό φλασάρισμα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν αγόρασα το τηλέφωνο ήταν GEN1 και το έκανα GEN2.

Άρα μάλλον θα δουλέψει η TPT method.

 

Το μόνο πλεονέκτημα της που μπορώ να σκεφτώ είναι πως εξοικονομεί χώρο καθώς διαμορφώνει το system partition στα 128mb από τα 136 που το έχω τώρα.

Μικρό το κέρδος όμως ειδικά αν αναλογιστώ πως δεν χρησιμοποιώ καθόλου την internal memory γιατί έχω δημιουργήσει ext partition στην sd.

Από την άλλη, απ ότι καταλαβαίνω στο TPT είναι ενσωματωμένα και όλα τα addons που εγώ ενδεχομένως να μην θέλω να βάλω.

 

Άρα απλό φλασάρισμα.

Ναι αν το έκανες Gen2 με μέθοδο TPT και όχι μέσω windows, θα δουλέψει το TPT. Κατά τα άλλα, να προσθέσω απλώς ότι αν κάνεις την μέθοδο TPT και δεν μείνεις ευχαριστημένος από την rom και θελήσεις να επιστρέψεις σε backup της τωρινής σου rom, αν αυτή καταλαμβάνει μεγαλύτερο χώρο στο system partition από τα 128mb τότε θα πρέπει να βρείς άλλο TPT αρχείο που να έχει μεγαλύτερο system partition. Λέμε τώρα....αν:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν το έκανες Gen2 με μέθοδο TPT και όχι μέσω windows, θα δουλέψει το TPT. Κατά τα άλλα, να προσθέσω απλώς ότι αν κάνεις την μέθοδο TPT και δεν μείνεις ευχαριστημένος από την rom και θελήσεις να επιστρέψεις σε backup της τωρινής σου rom, αν αυτή καταλαμβάνει μεγαλύτερο χώρο στο system partition από τα 128mb τότε θα πρέπει να βρείς άλλο TPT αρχείο που να έχει μεγαλύτερο system partition. Λέμε τώρα....αν:D

 

Σωστή η παρατήρηση, το είχα προβλέψει και όντως η ROM που έχω τώρα καταλαμβάνει μικρότερο όγκο από 128mb.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

φίλοι μου μια ερωτησούλα που φοβάμαι θα σας ξενερώσει...

πόσο σας κρατάει η μπαταρία με εντελώς απλή χρήση (μόνο τηλεφωνήματα, αν γίνεται βέβαια με τέτοια συσκευή...) και πόσο σε συνθήκες wifi , 3g κλπ.

 

Έχετε δοκιμάσει αυξημένης χωρητικότητας μπαταρίες που υπάρχουν στο ebay ???

 

Υπάρχει σε προσφορά και το καλοβλέπω για την γυναίκα μου, και είναι το μοναδικό που με φοβίζει.

 

Υ.Γ. συγχαρητήρια για το φοβερό επίπεδο εξειδίκευσης της κουβέντας. Κάτι μου λέει πως αν το αγοράσω θα το κρατήσω για εμένα :devil:.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει αυξημένης χωρητικότητας μπαταρίες που υπάρχουν στο ebay ???

 

Απ ότι σχολίασαν συνφορουμίτες που τις δοκίμασαν, δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω. Πάντως για 99€ στο multirama είναι ευκαιρία...

Link to comment
Share on other sites

Στα 1,2,3,4 καλύπτεσαι από την http://www.modaco.com/topic/350875-romgen2-swedish-snow-rls7-android-235/

Για το 5 θα πρέπει να πας σε ICS rom χάνοντας προς το παρόν το 1 και το 2 που μάλλον είναι σημαντικότερα για σένα.

 

Έχω blade gen 1 το οποίο έχω κάνει gen 2 (όταν πέρασα την 2,2 της wind που βρήκα εδώ.

 

ποια μέδοθο να ακολουθήσω για να περάσω στην 2,3,5.

 

έχω εγκατεστημένη μια παλιά έκδοση clockworkmod (αυτή που είχα περάσει για να ξεκλειδώσω τη ram αρχές 2011..)

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω blade gen 1 το οποίο έχω κάνει gen 2 (όταν πέρασα την 2,2 της wind που βρήκα εδώ.

 

ποια μέδοθο να ακολουθήσω για να περάσω στην 2,3,5.

 

έχω εγκατεστημένη μια παλιά έκδοση clockworkmod (αυτή που είχα περάσει για να ξεκλειδώσω τη ram αρχές 2011..)

κατέβασε το zip της rom για φλασάρισμα από το clockworkmod. Αν σου βγάζει σφάλμα η έκδοση του CWM που έχεις χρησιμοποίησε το rom manager για να φλασάρεις μια νεώτερη έκδοση του CWM.

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το zip της rom για φλασάρισμα από το clockworkmod. Αν σου βγάζει σφάλμα η έκδοση του CWM που έχεις χρησιμοποίησε το rom manager για να φλασάρεις μια νεώτερη έκδοση του CWM.

 

Η αλήθεια είναι πως είχα κάποια προβληματάκια από τότε που πέρασα στην 2,2 και έγινα gen 2.

1. δεν μπορούσα με τίποτα να ανοίξω Pdf

2. Δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω τους ήχους κλήσης μου για Ξυπνητήρι (παρά μόνο ένα από τα mp3??)

3. Το σημαντικότερο δεν μπορώ να κάνω mount το κινητό στα Ubuntu 11.10 για να πάρω backup..

 

καμιά βοήθεια για το 3?

Επίσης παίζει αν προσπαθήσω να περάσω το Rom-manager να έχω προβλήματα λόγω του ότι το κινητό μου μάλλον δεν πάει και τόσο καλά-όπως προανέφερα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 1 μήνα παραμονή του blade στο service, το πήρα ξανά σήμερα :D

Ποια ICS rom θεωρείται καλύτερη αυτή τη στιγμή;

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 1 μήνα παραμονή του blade στο service, το πήρα ξανά σήμερα :D

Ποια ICS rom θεωρείται καλύτερη αυτή τη στιγμή;

 

O Tilal έχει κάνει καταπληκτική δουλειά

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως είχα κάποια προβληματάκια από τότε που πέρασα στην 2,2 και έγινα gen 2.

1. δεν μπορούσα με τίποτα να ανοίξω Pdf

2. Δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω τους ήχους κλήσης μου για Ξυπνητήρι (παρά μόνο ένα από τα mp3??)

3. Το σημαντικότερο δεν μπορώ να κάνω mount το κινητό στα Ubuntu 11.10 για να πάρω backup..

 

καμιά βοήθεια για το 3?

Επίσης παίζει αν προσπαθήσω να περάσω το Rom-manager να έχω προβλήματα λόγω του ότι το κινητό μου μάλλον δεν πάει και τόσο καλά-όπως προανέφερα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Η διαδικασία που ακολούθησα τελικώς

 

1.Z4root (http://www.modaco.com/topic/337262-permanent-root-for-22-blades/ Root

2, rom manager (αναβάθμιση του clockworkmod - πρώτη επιλογή νομίζω..)

και μετά αυτόν τον οδηγό

Κατεβάζεις το Swedish-Snow-RLS3.zip (η όποια άλλη έχεις αποφασίσει) και το αντιγράφεις στην κάρτα SD του τηλεφώνου σου.


2.Με κλειστό το τηλέφωνο πατάς το Power και το Volume- ταυτόχρονα και τα κρατάς πατημένα μέχρι να εμφανιστεί το περιβάλλον του Clockworkmod recovery. Στο clockworkmod για περιηγηθείς στις επιλογές πατάς Volume- και Volume+ και για να ενεργοποιήσεις την επιλογή πατάς το πλήκτρο Home. Με το πλήκτρο back γυρνάς στο προηγούμενο μενού από αυτό που βρίσκεσαι.
3.Στο clockworkmod για να περάσεις νέα Rom πρέπει να ακολουθήσεις τα εξής βήματα.

α)Ενώ είσαι στο αρχικό μενού επιλέγεις "wipe data/factory reset", και στο επόμενο μενού επιλέγεις "Yes -- delete all user data" και όταν ολοκληρώσει πατάς το πλήκτρο back για να γυρίσεις στο αρχικό μενού.

β)επιλέγεις "wipe cache partition" και στο επόμενο μενού επιλογών το "Yes - Wipe Cache" και όταν ολοκληρώσει πατάς το πλήκτρο back για να γυρίσεις στο αρχικό μενού.

γ)επίλέγεις "advanced" ,στο επόμενο μενού επιλογών το "Wipe Dalvik Cache" και μετά "Yes - Wipe Dalvik Cache" και όταν ολοκληρώσει πατάς το πλήκτρο back 2 φορές για να γυρίσεις στο αρχικό μενού.

δ)επιλέγεις "install zip from sdcard" στο επόμενο μενού "choose zip from sdcard" και επιλέγεις από την κάρτα SD το zip της rom που κατέβασες στο βήμα 1. Μετά επιλέγεις "Yes - Install Swedish-Snow-RLS3.zip". Περιμένεις μέχρι να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση καί όταν ολοκληρωθεί πατάς το πλήκτρο back 2 φορές για να γυρίσεις στο αρχικό μενού.

ε)επίλέγεις "reboot system now" και περιμένεις να ξεκινήσει το κινητό με την νέα Rom. Το πρώτο boot διαρκεί περισσότερο από μια κανονική εκκίνηση, συνήθως 5 με 10 λεπτά.

Η συγκεκριμένη rom είναι όπως η περισσότερες custom rom , prerooted οπότε δεν χρειάζεται να ψάχνεις για να το κάνεις root.
περισσότερες λεπτομέρειες για τα features που παρέχει η συγκεκριμένη rom θα βρεις στο προηγούμενο link στο modaco.

που βρήκα παραπάνω στο ίδιο νήμα (που γράφω)

 

η 2,3,5 τα σπάει πολύ smooth από μπαταρία πάμε καλά (αν κ το "σκίζω"..) γενικά το κινεζάκι ξανάνιωσε:w00t:

Edited by ntopas

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...