Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια το πορτακι σε εσας πως ειναι; Αυτο για το usb εννοω. επειδη σε εμενα κρεμαει

εγω δεν εχω κανενα προβλημα. μηπως το τραβηξες δυνατα απο εκει που ανοιγει κ δεν κανει τωρα καλη επαφη για να κλεισει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω δεν εχω κανενα προβλημα. μηπως το τραβηξες δυνατα απο εκει που ανοιγει κ δεν κανει τωρα καλη επαφη για να κλεισει?

 

Οχι, μαλλον δεμ εκφραστηκα σωστα. Οταν λεω κρεμαει εννοω πως οταν το ανοιξω αν το σηκωσω λιγο δεν θα μεινει εκει αλλα θα πεσει κατω ή πχ οταν τ φορτιζω δεν μενει σε ενα σημειο αν εχω το κινητο στο χερι αλλα παει περα δωθε.

 

Να το εκανα κατι εγω αποκλειεται καθως ειναι καινουργια συσκευη απο χθες (αντικατασταση)

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Οχι, μαλλον δεμ εκφραστηκα σωστα. Οταν λεω κρεμαει εννοω πως οταν το ανοιξω αν το σηκωσω λιγο δεν θα μεινει εκει αλλα θα πεσει κατω ή πχ οταν τ φορτιζω δεν μενει σε ενα σημειο αν εχω το κινητο στο χερι αλλα παει περα δωθε.

 

Να το εκανα κατι εγω αποκλειεται καθως ειναι καινουργια συσκευη απο χθες (αντικατασταση)

δεν ξερω κατι αλλο να σου πω.εμενα παντως δεν κανει ετσι. μενει παντα επανω

Link to comment
Share on other sites

φιλε και σε εμενα παει περα δωθε, αλλα δεν με απασχολει γιατι εχει τον μαγνιτη και κολλαει κατω, ανοιχτο το εχω μονο για φορτιση
Link to comment
Share on other sites

αν ξερει καποιος ας μου απαντησει.....στις επαφες θελω να εχω μονο οσα νουμερα εχω περασει εγω και οχι ολες τις επαφες απο facebook-windows live. Πως μπορω να το κανω αυτο???
Link to comment
Share on other sites

φιλε και σε εμενα παει περα δωθε, αλλα δεν με απασχολει γιατι εχει τον μαγνιτη και κολλαει κατω, ανοιχτο το εχω μονο για φορτιση

 

και σε μενα ετσι ακριβως, δεν μπορω να πω πως με ενοχλει! απλα μονο οταν το φορτιζω και το εχω στο χερι ειναι καπως >.<

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Πανε επαφες κατω δεξια της τρεις τελειες..ρυθμισεις και φιλτραρισμα

 

το εκανα οπως μου ειπες αλλα τωρα δεν εμφανιζει ουτε αυτες που περασα μονος μου. :blink:

Link to comment
Share on other sites

το εκανα οπως μου ειπες αλλα τωρα δεν εμφανιζει ουτε αυτες που περασα μονος μου. :blink:

 

αυτές που πέρασες εσυ τις πέρασες σαν windows live επαφές, οπότε πατώντας να κρύψει και του facebook και του windows live δεν εμφανιζοντε

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι δεν γίνεται να εχεις μόνο τις επαφές εκτός και αν βάλεις ένα ένα τον αριθμό σε κάθε επαφή fb και live messenger
Link to comment
Share on other sites

ενα μηνα το κινιτο τωρα ρε παιδια η μπαταρια ειναι πολυ καλη, σχεδον τοσο καλη οσο και στο n8, κραταει 2 μερες με και μου μενει παντα 25% και αρκετη χρηση, εσας καπως ετσι ειναι? πρεπει να σταματισει η καραμελα οτι δε τα παει καλα με την μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχω να απαντησω σε μια ερωτηση αλλα δεν την πολυκαταλαβαινω.. μπορεις κανας ειδικος που ΟΝΤΩΣ γνωριζει να με βοηθησει???

 

ποιες ειναι οι 3 διαφορες που υπαρχουν μεταξυ Lumia 800 και των αλλων συσκευων που χρησιμοποιουν λογισμικο Mango?

a. μεταφορα επαφων

β. nokia drive

γ. φωτ. μηχανη με carl zeis φακο

δ. δημιουργια/επεξεργασια αρχειων ms office

 

 

δηλαδη για να καταλαβω, οι απαντησεις πρεπει να ναι 3? δηλαη ενα να περισσευει? μπερδευτηκα λιγο... αν καποιος μπορει να με βοηθησει, θα το εκτιμουσα αφανταστα

 

χιλια ευχαριστω

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Boby44
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να απευθυνθείς εδώ Τεχνολογικοί διαξιφισμοί όπου είναι και ο κατάλληλος χώρος για ανάλογες απορίες-ερωτήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα ειναι οτι στο marketplace υπαρχει μια κατηγορια με nokia εφαρμογες.

Επίσης εχει δωρεαν προγραμμα gps της νοκια.

Κατά τα αλλα το λειτουργικο ειναι ιδιο σε ολες της συσκευες.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχω να απαντησω σε μια ερωτηση αλλα δεν την πολυκαταλαβαινω.. μπορεις κανας ειδικος που ΟΝΤΩΣ γνωριζει να με βοηθησει???

 

ποιες ειναι οι 3 διαφορες που υπαρχουν μεταξυ Lumia 800 και των αλλων συσκευων που χρησιμοποιουν λογισμικο Mango?

a. μεταφορα επαφων

β. nokia drive

γ. φωτ. μηχανη με carl zeis φακο

δ. δημιουργια/επεξεργασια αρχειων ms office

 

 

δηλαδη για να καταλαβω, οι απαντησεις πρεπει να ναι 3? δηλαη ενα να περισσευει? μπερδευτηκα λιγο... αν καποιος μπορει να με βοηθησει, θα το εκτιμουσα αφανταστα

 

χιλια ευχαριστω

 

Αν και λογικά είμαστε εκτός θέματος, τα 3 πρώτα είναι για τα Lumia, το 4ο γίνεται σε όλα τα WP κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινούργιος στην κοινότητα σας!

 

Έχω κι εγώ στην κατοχή μου το Nokia Lumia 800 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου αλλά με αυτό είμαι ενθουσιασμένος. Έχω όμως μια απορία, το κινητό έχει ενσωματωμένο λογισμικό Γερμανίας και συγκεκριμένα της Vodafone υπάρχει κάποιος τρόπος να του περάσω ελληνικό καθαρό χωρίς vodafone και άλλα τέτοια;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινούργιος στην κοινότητα σας!

 

Έχω κι εγώ στην κατοχή μου το Nokia Lumia 800 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου αλλά με αυτό είμαι ενθουσιασμένος. Έχω όμως μια απορία, το κινητό έχει ενσωματωμένο λογισμικό Γερμανίας και συγκεκριμένα της Vodafone υπάρχει κάποιος τρόπος να του περάσω ελληνικό καθαρό χωρίς vodafone και άλλα τέτοια;

 

εγω προτεινω να το αφησεις ετσι καθως δεν υπαρχει καμια αλλαγη εκτος απο το vodafone οταν ανοιγει το κινητο.

ισα ισα που νομιζω οτι θα περνεις και πιο νωρις τα updates

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχω να απαντησω σε μια ερωτηση αλλα δεν την πολυκαταλαβαινω.. μπορεις κανας ειδικος που ΟΝΤΩΣ γνωριζει να με βοηθησει???

 

ποιες ειναι οι 3 διαφορες που υπαρχουν μεταξυ Lumia 800 και των αλλων συσκευων που χρησιμοποιουν λογισμικο Mango?

a. μεταφορα επαφων

β. nokia drive

γ. φωτ. μηχανη με carl zeis φακο

δ. δημιουργια/επεξεργασια αρχειων ms office

 

 

δηλαδη για να καταλαβω, οι απαντησεις πρεπει να ναι 3? δηλαη ενα να περισσευει? μπερδευτηκα λιγο... αν καποιος μπορει να με βοηθησει, θα το εκτιμουσα αφανταστα

 

χιλια ευχαριστω

 

Οι διαφορες στο λογισμικο ειναι οι πρωτες τρεις αν και εχει βγαλει κι αλλες εφαρμογες η Νοκια.

Οσον αφορα τα τεχνικα χαρακτηριστικα αυτο που ξεχωριζει στο lumia 800 ειναι οτι η οθονη του ειναι κυρτη και επισης οτι ειναι περασμενη απο ειδικο polarized υλικο το οποιο προσφερει καλυτερη ορατοτητα στο φως του ηλιου αλλα και καλυτερα χρωματα.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Παιδια dev unlock εχει δοκιμασει κανεις να κανει την συσκευη;
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την τελευταία αναβάθμιση μου κρατάει 3 1/2 - 4 μέρες. Η μπαταρία κρατάει λίγο άμα το σκίζεις στο 3G αλλά αυτό ισχύει για όλα τα κινητά.
Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

εγω προτεινω να το αφησεις ετσι καθως δεν υπαρχει καμια αλλαγη εκτος απο το vodafone οταν ανοιγει το κινητο.

ισα ισα που νομιζω οτι θα περνεις και πιο νωρις τα updates

 

Ναι αυτό το σκέφτηκα κι εγώ αλλά αυτό που με εκνευρίζει είναι λογότυπο της Vodafone όταν ανοίγει το κινητό και το ότι κάποιες εφαρμογές που έχω βάλει από τον αγγλικό τίτλο που έχουν στο markeplace ξαφνικά με το που τις περνάω μου βγάζουν τον τίτλο τους στα Γερμανικά... Κατά τα άλλα όλα καλά όμως πάει σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την τελευταία αναβάθμιση μου κρατάει 3 1/2 - 4 μέρες. Η μπαταρία κρατάει λίγο άμα το σκίζεις στο 3G αλλά αυτό ισχύει για όλα τα κινητά.

 

Πολύ μου φαίνεται, τι χρήση του κανείς; :|

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

κάποιες εφαρμογές που έχω βάλει από τον αγγλικό τίτλο που έχουν στο markeplace ξαφνικά με το που τις περνάω μου βγάζουν τον τίτλο τους στα Γερμανικά... Κατά τα άλλα όλα καλά όμως πάει σφαίρα!

 

Απ οτι καταλαβα το marketplace το εχεις στα ελληνικα η αγγλικα και οι εφαρμογες που εγκαθιστας εμφανιζονται στα γερμανικα, οποτε δες στις ρυθμησεις περιοχη και γλωσσα μηπως ειναι... Γερμανια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα το marketplace το εχεις στα ελληνικα η αγγλικα και οι εφαρμογες που εγκαθιστας εμφανιζονται στα γερμανικα, οποτε δες στις ρυθμησεις περιοχη και γλωσσα μηπως ειναι... Γερμανια

 

Αυτή την ρύθμιση την έκανα στο 1ο boot του κινητού, το checkαρα και τώρα όμως, όλα είναι Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση οταν εχουμε ανοιχτη μια εφαρμογη η ειμαστε στο internet και παταμε το κουμπι των windows για να παμε στην αρχικη οθονη του κινητου η εφαρμογη εξακολουθει να ειναι ανοιχτη??? γιατι οταν παταω παρατεταμενα το κουμπι της επιστροφης μου βγαζει 2 καρτελες την αρχικη και της εφαρμογηςη οποια φαινεται ανοιχτη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...