Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχιζω να σχηματιζω την πεποιθηση πως η ναυαρχιδα της Σαμσουνγκ ειναι πλεον το ΝΟΤΕ και οχι το Γκαλαξυ3. Ειναι τετοιο το δεσιμο χρηστη-συσκευης και ο βαθμος ικανοποιησης που σου δινει η χρηση της, γεγονος που δεν το εχω παρατηρησει ποτε στο παρελθον για καμια συσκευη. Ξαναδιαβαστε τα δεκα παραπανω ποστς και διαπιστωστε πως ολoi οι φιλοι/χρηστες της συσκευης ( including me:D)δηλωνουν πως σκεφτονται ΝΟΤΕ 2 και μονον ως εναλλακτικη. Εχουν παρουσιαστει προσφατα HOX και SG3 και δεν ιδρωσε κανενος το αυτι. Πραγματικα εντυπωσιακο!
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχιζω να σχηματιζω την πεποιθηση πως η ναυαρχιδα της Σαμσουνγκ ειναι πλεον το ΝΟΤΕ και οχι το Γκαλαξυ3. Ειναι τετοιο το δεσιμο χρηστη-συσκευης και ο βαθμος ικανοποιησης που σου δινει η χρηση της, γεγονος που δεν το εχω παρατηρησει ποτε στο παρελθον για καμια συσκευη. Ξαναδιαβαστε τα δεκα παραπανω ποστς και διαπιστωστε πως ολoi οι φιλοι/χρηστες της συσκευης ( including me:D)δηλωνουν πως σκεφτονται ΝΟΤΕ 2 και μονον ως εναλλακτικη. Εχουν παρουσιαστει προσφατα HOX και SG3 και δεν ιδρωσε κανενος το αυτι. Πραγματικα εντυπωσιακο!

 

Σκέφτομαι εμπειρία χρήσης με την έλευση του παγωτού και της Spen suite και να σας πω την αλήθεια δε με πολυ καίει ούτε καν το Note 2..:D

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Such a happy thread :D

Μακάρι να πάρουμε παγωτό με τις εφαρμογουλες μας και είμαστε καλυμμένοι για αρκετό καιρό!!

Link to comment
Share on other sites

το πείρα!! καλά είναι τέλειο το κινητό.. αλλα έχω ένα thema me το internet στο σπίτι μου, ενώ στην αρχή συνδέθηκα με το modem μου, σε κάποια φάση κόπηκε και δεν μπορώ να συνδεθώ τώρα.. προσπαθεί και λέει disconected με τι μια.. είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? αν ναι τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Such a happy thread :D

Μακάρι να πάρουμε παγωτό με τις εφαρμογουλες μας και είμαστε καλυμμένοι για αρκετό καιρό!!

Δεν υπαρχει ''μακαρι''.Κοντοζυγωνει!!!:p

 

Πολύ αμφιβάλλω αν υπάρχει κάποιο άλλο thread με τόσους ευχαριστημένους χρήστες. Βλέπω ότι όλοι oι άλλοι, προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους ότι έκαναν την καλύτερη επιλογή!! Βέβαια βλέπεις μετά τα παράπονα και γελάς. Ειδικά όταν φτάνουν στον τομέα μπαταρία....εκεί είναι ,πια,τραγελαφικό. Το μόνο που έχουν να μας πουν είναι το μέγεθος και όλα όσα έχουν ακουστεί. Απλά επειδή δεν το πολυχρησιμοποιούν για να σερφάρουν. Αυτή η οθόνη με τα χρώματά της είναι όλα τα λεφτά! Κάνει τα πάντα και γρήγορα. Ελπίζω η...αγαπημένη samsung, ναι δεν τη χωνεύω:lol: να κάνει καλή δουλειά με το ICS και να δώσει κάτι από αυτά που έχει και το 3 και να μην κάνει καμιά προχειροδουλειά άμα τη ελεύση του note2.....το οποίο,πραγματικά,δε θα έχει να προσφέρει,λογικά,κάτι παραπάνω.....

 

Απ οτι εχω διαβασει, οι αποτυχημενες πρωτες αποπειρες στο sgii και καποιες λαθος εκτιμησεις σε καποιες νεες βελτιωσεις που προσπαθησε η εταιρια να περασει με την ελευση εκει της ics εκδοσης, πηγαν πισω τη δικη μας αναβαθμιση.

Οπως λενε πολλα παιδια, αφου η GB εκδοση του Note ειναι μια χαρα, καλυτερα να περιμενουμε λιγο περισσοτερο και να παρουμε μια stable εκδοση παγωτου...;)

 

το πείρα!! καλά είναι τέλειο το κινητό.. αλλα έχω ένα thema me το internet στο σπίτι μου, ενώ στην αρχή συνδέθηκα με το modem μου, σε κάποια φάση κόπηκε και δεν μπορώ να συνδεθώ τώρα.. προσπαθεί και λέει disconected με τι μια.. είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? αν ναι τι να κάνω?

 

Κατι παιζει με το router και τις ρυθμισεις του.Δεν εχει αναφερθει τετοιο προβλημα.

Για προσπαθησε να κανεις καποια επανεκκινηση στο router και στο Note.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το πείρα!! καλά είναι τέλειο το κινητό.. αλλα έχω ένα thema me το internet στο σπίτι μου, ενώ στην αρχή συνδέθηκα με το modem μου, σε κάποια φάση κόπηκε και δεν μπορώ να συνδεθώ τώρα.. προσπαθεί και λέει disconected με τι μια.. είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? αν ναι τι να κάνω?

 

άκυρο... δεν έβαζα έναν αριθμό στον κωδικό.. πίσω στην εξερεύνηση δεν έχω ιδέα τι κάνω :D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδιά για τις απαντήσεις σας. Το σκέφτομαι σοβαρά όχι γιατι δεν είμαι ευχαριστημένος απ το ONE X αλλα γιατι κατάλαβα ότι η θα πρέπει κάποιος να έχει 4" οθόνη η Note. Μεταφέρεται άνετα, υπάρχουν θήκες ζώνης. Άλλωστε είναι 1 cm μεγαλύτερο απο το one x.

Σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω παράλληλα με κάποια μικρότερη συσκευη όπως το ΝΟΚΙΑ μου, με sim που θα έχει το ίδιο νούμερο.

Απλα τώρα πια θα πρέπει να περιμένω το Note2 γιατι αν πάρω το 1 σε λίγους μήνες που θα βγει το νέο δεν θα μπορω να αντισταθω.:)

Να πω ακόμα ότι έχει πραγματικά πολυ καλύτερη ποιότητα απο κάθε άλλο android Samsung.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδιά για τις απαντήσεις σας. Το σκέφτομαι σοβαρά όχι γιατι δεν είμαι ευχαριστημένος απ το ONE X αλλα γιατι κατάλαβα ότι η θα πρέπει κάποιος να έχει 4" οθόνη η Note. Μεταφέρεται άνετα, υπάρχουν θήκες ζώνης. Άλλωστε είναι 1 cm μεγαλύτερο απο το one x.

Σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω παράλληλα με κάποια μικρότερη συσκευη όπως το ΝΟΚΙΑ μου, με sim που θα έχει το ίδιο νούμερο.

Απλα τώρα πια θα πρέπει να περιμένω το Note2 γιατι αν πάρω το 1 σε λίγους μήνες που θα βγει το νέο δεν θα μπορω να αντισταθω.:)

Να πω ακόμα ότι έχει πραγματικά πολυ καλύτερη ποιότητα απο κάθε άλλο android Samsung.

 

Αυτό ακριβώς κάνω και εγω Κώστα όπως σου ειχα γράψει και σε 1 άλλο thread

Και μεσω του android σιναι ολα sync, επαφές ημερολόγιο evernote sms και πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια ο συνδυασμός

Το note είναι το καλύτερο για να αξιοποίησεις ολα αυτα που σου προσφέρουν τα νεα smartphone και που κατα κυριο λόγο προορίζονται για ίντερνετ, οτιδήποτε άλλο είναι συμβιβασμός και στο λεω έχοντας δωζει και ξαναπάρει το note πολλές φορές μιας και τα αλλα όπως το s2,one x κ.α. μου φαινοντουσαν πολυ λιγα μπροστά του

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οταν με ρωτανε φιλοι μου πως το βλεπεις τους απαντω. .υπαρχουν τα τηλεφωνα κ το galaxy note. Πραγματικα ειναι απιστευτο προιν κατοχος galaxy 1 desire hd nokia n8 k lg optimus 2x δεν υπαρχει σιγκριση με κανενα. Εγω αλλαγη μονο με νοτε2 ισως γιατι με καλυπτει πραγματικα σε ολα εχοντας αυτο το τηλ νιωθεις απλα γεματος κ πας για αλλη αγορα αφου το θεμα του smart phone to ελυσες πια.
Link to comment
Share on other sites

Την "έκανες";

Αναμένουμε εντυπώσεις!!

Η συσκευή είναι ελληνική;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μολις μου ηρθε επισημα η ics μεσω ota:)

 

τι έγινε ρε παιδιά δεν κατάλαβα ;

βγήκε επίσημα παγωτό για το Note? :eek::eek:

 

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μολις μου ηρθε επισημα η ics μεσω ota:)

 

Καλημερα...Νομιζω οτι κανεις λαθος, αλλα θα ευχομουν να μην εκανες...

 

Αν θες ανεβασε ενα screenshot για να παρω ρεπο απ τη δουλεια...:p

 

ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΔΕ ΚΑΝΟΥΝ!!!!!LoL

 

edit!!!!!!!!!!!!!ΠΑΙΔΕΣ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1646023

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Νομιζω οτι κανεις λαθος, αλλα θα ευχομουν να μην εκανες...

 

Αν θες ανεβασε ενα screenshot για να παρω ρεπο απ τη δουλεια...:p

 

ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΔΕ ΚΑΝΟΥΝ!!!!!LoL

 

Όχι τίποτα....ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,τελικα παεατηρησα χθες οτι δεν εχει θεμα η καμερα αυτου του υπερτουμπανου κινιτου αλλα η οθονη,στο θεμα μαυρου και φωτο τραβηγμενη το βραδυ,το μαυρο μου το δειχνη σαν να ειναι 16bit ενω το προσωπο που ειναι κοντα ειναι πεντακαθαρο το μαυρο απο απο πισω ομως ειναι χαλια σε φωτο βραδινη,στο pc ομως ειναι μια χαρα,παιζει καποιο θεμα με την οθονη του Note γενικα?οποιος ξερει κατι ας μου πει παρακαλω!!!

Ευχαριστω!!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

ICS is here! Επιτέλους! Το CSC μου είναι Γερμανικό (το είχα αλλάξει από το Ελληνικό παλιότερα).

 

ΣΕ μένα τώρα βλέπω είναι μέσω kies...τώρα το κατεβάζω:D

Link to comment
Share on other sites

τωρα το ειδα κατεβαινει μεσο OTA.

επιτελους....319mb:D:D

 

p.s. εκει που κατεβαζα το update με παιρνουνε τηλ.το ακυρωνω

βλεπω σταματησε το update και τωρα δεν το βρισκει στην ενημερωση.

τι εγινε??

Edited by aris_21
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο ανα εινα ροοτ???εμενα στην βασικη εκδοση φασματος λεει n7000xxlb2 και δεν εχει τιποτα σε ota:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,τελικα παεατηρησα χθες οτι δεν εχει θεμα η καμερα αυτου του υπερτουμπανου κινιτου αλλα η οθονη,στο θεμα μαυρου και φωτο τραβηγμενη το βραδυ,το μαυρο μου το δειχνη σαν να ειναι 16bit ενω το προσωπο που ειναι κοντα ειναι πεντακαθαρο το μαυρο απο απο πισω ομως ειναι χαλια σε φωτο βραδινη,στο pc ομως ειναι μια χαρα,παιζει καποιο θεμα με την οθονη του Note γενικα?οποιος ξερει κατι ας μου πει παρακαλω!!!

Ευχαριστω!!

 

Δεν ξερει κανενας τπτ για αυτο δεν το εχει παρατηρησει κανενας αυτο που λεω παιδια???

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Αν καποιος εχει παρει το ics update για συσκευη αγορασμενη απο plaisio παρακαλω να επιβεβαιωσει...
Link to comment
Share on other sites

Μεσω ΟΤΑ μου βγαζει μια αναβαθμιση της 2,3,6 36mb,μεσω Kies μου βγαζει την 4,0 ICS!!

 

Μια ερωτηση,εκανα battery calibration αλλα εχω δυο μπαταριες,πρεπει να τις καλιμπραρω και τις δυο ξεχωριστα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...