Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με το WiFi, έχετε αντιμετωπίσει και άλλοι πρόβλημα όταν προσπαθείτε να συνδεθείτε σε ασύρματο δίκτυο στο κανάλι 13; Τα Milestone (CM7.2.0RC1) και Defy (Stock 2.2.2) συνδέονται κανονικά, το Atrix δεν βλέπει το access point. Αν ρυθμίσω το access point σε άλλο κανάλι (πχ. 1 ή 6) λειτουργεί κανονικά.

 

Είναι γνωστό αυτό το πρόβλημα;

 

Θα σας φτιάξω πάλι :p

Θα πατε οοολοι στις ρυθμίσεις wifi,θα πατήσετε το κουμπί μενού (το αριστερό,το τετράγωνό) πατε σύνθετες ρυθμίσεις,κανονιστικός τομέας και διαλέγετε 14 κανάλια.

Τώρα είστε εντάξει.με ευχαριστειτε αργότερα.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα σας φτιάξω πάλι :p

Θα πατε οοολοι στις ρυθμίσεις wifi,θα πατήσετε το κουμπί μενού (το αριστερό,το τετράγωνό) πατε σύνθετες ρυθμίσεις,κανονιστικός τομέας και διαλέγετε 14 κανάλια.

Τώρα είστε εντάξει.με ευχαριστειτε αργότερα.

 

εκει που λεει ομοτιμο ad-hoc καναλι δεν μπορω να το πατησω να μπει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο ad hoc,κανονιστικός τομέας,στα αγγλικά μπορεί να το λέει αλλιώς
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Όχι στο ad hoc,κανονιστικός τομέας,στα αγγλικά μπορεί να το λέει αλλιώς

δεν το βρισκω,καποιος αλλος εχει βρει κατι?

κατεβασα το motocast,εκει εχει και update service για την συσκευη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μέσα στις σύνθετες ρυθμίσεις δεν έχει να αυξήσεις τα κανάλια ; πρεπει να έχει επιλογή 11 ,13 ,14,εγώ επέλεξα το 14
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή μέσα στις σύνθετες ρυθμίσεις δεν έχει να αυξήσεις τα κανάλια ; πρεπει να έχει επιλογή 11 ,13 ,14,εγώ επέλεξα το 14

 

Με ποια ROM είσαι (ακριβώς);

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μέσα στις σύνθετες ρυθμίσεις δεν έχει να αυξήσεις τα κανάλια ; πρεπει να έχει επιλογή 11 ,13 ,14,εγώ επέλεξα το 14

 

δες και πες μου αν σου ειναι ευκολο.

 

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/picsay-1335720951.jpg

 

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/picsay-1335721012.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο ολοκληρη περιπετεια αγοραζοντας καμια 25 smartphones ειπα να δοκιμασω επιτελους και ενα Atrix .

Ενταξει μου το ελεγαν οτι ειναι καλο αλλα δεν το πιστευα διοτι απο το RAZR δεν ειχα τρελαθει κιολας ( εκτος απο την καλη κατασκευη του).

 

Λοιπον 2η μερα μαζι του σημερα και οι εντυπωσεις ειναι θετικες,ειναι ενα ΚΛΙΚ πιο γρηγορο απο το GS 2 ( το οποιο ειχα για αρκετο καιρο)

.

 

Ερωτηση : Ξερει κανεις αν θα παρει τελικα την ICS -αν ναι ποτε και με τι τροπο ( ΟΤΑ ; )

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερωτηση : Ξερει κανεις αν θα παρει τελικα την ICS -αν ναι ποτε και με τι τροπο ( ΟΤΑ ; )

 

http://www.motorola.com/blog/2012/02/15/update-motorola-ice-cream-sandwich-news/

 

Για το πότε και πως, θα μάθουμε όταν έρθει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση : Ξερει κανεις αν θα παρει τελικα την ICS -αν ναι ποτε και με τι τροπο ( ΟΤΑ ; )

Από το καλοκαίρι και μετά ακούγεται ότι θα γίνει η αναβάθμιση αλλά άγνωστο πώς.

Εδώ https://forums.motorola.com/pages/00add97d6c αναφέρει για Q3 2012.

 

 

Έκατσα εχθές και πέρασα την πρώτη «μεγάλη» αλλαγή εγκαθιστώντας το GO Launcher EX (το τσάμπα όμως :O ) μαζί με κάμποσα από τα widjets, τις εφαρμογές που το συνοδεύουν καθώς και 2-3 themes.

Οι εντυπώσεις μου από το μέγεθος και το βάθος της παραμετροποίησης του απλά δεν περιγράφονται, πραγματικά έκανα πράγματα που με το blur ήταν όνειρο θερινής νυκτός. :cool:

Όσο αφορά αυτό το κομμάτι είναι πραγματικά άψογο σαν πρόγραμμα.

 

Δυστυχώς όμως μέχρι εκεί, από εκεί και μετά άρχισαν τα όσα περιγράφω παρακάτω:

- κάποια widjets είτε δεν δούλευαν, είτε η συμπεριφορά τους ήταν το λιγότερο περίεργη.

- ξαφνικά, από το μενού χάθηκαν οι μισές εγκατεστημένες εφαρμογές που είχα περάσει, απλά δεν έβλεπε τα προγράμματα πουθενά, δηλαδή εκεί που είχα 5 οθόνες με εικονίδια στο all applications ξαφνικά έγιναν 3

- πολλά προγράμματα έσκαγαν με force close message και ήταν η πρώτη φορά που έκανα 5-6 επανεκκινήσεις είτε λόγο κολλήματος είτε με την προοπτική μπας και στρώσει.

- ίδρωσα να βρώ τρόπο να γυρίσω στο motoblur, έβαλα το home switcher που μισοδούλευε όμως καθώς έσκαγε και αυτό και όταν το κατάφερα και γύρισα όσα εικονίδια εφαρμογών επέλεγα έπερνα μήνυμα ότι το πρόγραμμα δεν είναι εγκατεστημένα. (ευτυχώς με reboot έστρωσε)

 

 

Η αλήθεια είναι ότι το παίδευα για ώρες ψάχνωντας τα μενού και κάνωντας αλλαγές και δοκιμές όχι όμως τέτοιες που να δικαιολογεί τόσα προβλήματα. :(

Τελικά, μετά από ένα 8ωρο δοκιμών το απεγκατέστησα. :mad:

 

Έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο καλύτερο ;;;

To τηλέφωνο ΔΕΝ είναι root.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To τηλέφωνο ΔΕΝ είναι root.

 

Ενημερωτικά πάντως, το rooting είναι πιο εύκολο από ποτέ σε αυτή τη συσκευή χωρίς την ανάγκη ξεκλειδώματος bootloader που θέτει τη συσκευή εκτός εγγύησης. Με ένα click κάνεις root, με ένα click κάνεις unroot.

 

http://www.androidauthority.com/how-to-root-motorola-atrix-4g-35233/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά πάντως, το rooting είναι πιο εύκολο από ποτέ σε αυτή τη συσκευή χωρίς την ανάγκη ξεκλειδώματος bootloader που θέτει τη συσκευή εκτός εγγύησης. Με ένα click κάνεις root, με ένα click κάνεις unroot.

 

http://www.androidauthority.com/how-to-root-motorola-atrix-4g-35233/

 

να σαι καλα,δυστυχως μονο για windows.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα,δυστυχως μονο για windows.

 

Στο τέλος του άρθρου έχει λίνκ για mac. ;)

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Έκατσα εχθές και πέρασα την πρώτη «μεγάλη» αλλαγή εγκαθιστώντας το GO Launcher EX (

 

Έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο καλύτερο ;;;

To τηλέφωνο ΔΕΝ είναι root.

 

Τον έχω εδώ και ένα δίμηνο χωρίς πολλά εφέ όμως και με κανα 2 εξτρά widget και λειτουργεί άψογα χωρίς προβλήματα

προφανως το πίεσες αρκετά το θέμα και για αυτό σου τα έκανε.

 

Έχω δουλέψει και με άλλους (Adw & launcher pro) αλλά δεν είχα μέινε σε κανέναν τόσο ευχαριστημένος.

 

 

ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ:

Το swype που έρχεται μαζί με την συσκευή δεν παίρνει αναβάθμιση? Έχω κουραστεί να αλλάζω τις γλώσσες με παρατεταμένο πάτημα και σκρολ στο μενού των γλωσσών. Άκουσα ότι στις ποιο καινούργιες εκδόσεις το κάνεις με ένα κλικ αυτό (απο αγγλ. - ελλλ και αντίστροφα).

Καμιά βοήθεια σε αυτό?

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος του άρθρου έχει λίνκ για mac. ;)

 

Το κατέβασα,το πέρασα στο κινητό κι έκανα install,reboot και μου χει βγάλει το εικονίδιό super user στο μενού,είναι έτοιμο?κάνω κάτι άλλο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα,το πέρασα στο κινητό κι έκανα install,reboot και μου χει βγάλει το εικονίδιό super user στο μενού,είναι έτοιμο?κάνω κάτι άλλο?

 

Eίσαι οκ...:cool:

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

δες και πες μου αν σου ειναι ευκολο.

 

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/picsay-1335720951.jpg

 

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/picsay-1335721012.jpg

 

Φίλε μου ,δυστυχώς οντως δεν έχει εσένα τέτοια επιλογή.

Έγω έχω μια ρομ η οποία είναι σχεδόν ίδια με τη μαμά με κάποιες βελτιωσουλες ήπιες (topogigi's),δεν περίμενα ότι μπορεί να υπάρχει διαφορά...

 

http://img710.imageshack.us/img710/2193/screenwifi.png

Edited by vagelisda
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο ολοκληρη περιπετεια αγοραζοντας καμια 25 smartphones ειπα να δοκιμασω επιτελους και ενα Atrix .

Ενταξει μου το ελεγαν οτι ειναι καλο αλλα δεν το πιστευα διοτι απο το RAZR δεν ειχα τρελαθει κιολας ( εκτος απο την καλη κατασκευη του).

 

Λοιπον 2η μερα μαζι του σημερα και οι εντυπωσεις ειναι θετικες,ειναι ενα ΚΛΙΚ πιο γρηγορο απο το GS 2 ( το οποιο ειχα για αρκετο καιρο)

.

 

Ερωτηση : Ξερει κανεις αν θα παρει τελικα την ICS -αν ναι ποτε και με τι τροπο ( ΟΤΑ ; )

 

ασχετο:O βαιρα ,αλλα για πες το ραζρ χειροτερο του ατριξ??

γιατι το ραζρ μαξ ειναι τραβηχτικοτατο:)

 

ομολογω ομως πως για πρωτη φορα,χαρη και στο λαπντοκ δεν ψαχνω για επομενο κινητο!!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ασχετο:O βαιρα ,αλλα για πες το ραζρ χειροτερο του ατριξ??

γιατι το ραζρ μαξ ειναι τραβηχτικοτατο:)

 

ομολογω ομως πως για πρωτη φορα,χαρη και στο λαπντοκ δεν ψαχνω για επομενο κινητο!!

 

αλλο το απλο razr κι αλλο το maxx.και μονο η μπαταρια φτανει για να κανει την διαφορα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αλλο το απλο razr κι αλλο το maxx.και μονο η μπαταρια φτανει για να κανει την διαφορα.

 

Λοιπον 3η ημερα με το κινητο-απο τις 7 το πρωι στο internet+Full 3G+φωτεινοτητα στο 25%.

 

Ενταξει για κλησεις ειπαμε κανω πολλες,υπολοιπο μπαταριας αυτη τη στιγμη ;;; 50% !!!!!!

 

Μιλαμε για 2πυρηνο μηχανακι -ΜΟΝΟ γιαυτον το λογο πιστευω οτι ειναι ενα κλικ καλυτερο απο το απλο RAZR το οποιο ειχα.

 

Τωρα αν το συγκρινουμε με το ΜΑΧΧ ενταξει δεν ξερω. Δεν εχω ιδεα βασικα. Οποτε..Μεχρι στιγμης αυτο μου αντεξε πιο πολλες ωρες με τετοιο υπολοιπο μπαταριας !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον 3η ημερα με το κινητο-απο τις 7 το πρωι στο internet+Full 3G+φωτεινοτητα στο 25%.

 

Ενταξει για κλησεις ειπαμε κανω πολλες,υπολοιπο μπαταριας αυτη τη στιγμη ;;; 50% !!!!!!

 

Μιλαμε για 2πυρηνο μηχανακι -ΜΟΝΟ γιαυτον το λογο πιστευω οτι ειναι ενα κλικ καλυτερο απο το απλο RAZR το οποιο ειχα.

 

Τωρα αν το συγκρινουμε με το ΜΑΧΧ ενταξει δεν ξερω. Δεν εχω ιδεα βασικα. Οποτε..Μεχρι στιγμης αυτο μου αντεξε πιο πολλες ωρες με τετοιο υπολοιπο μπαταριας !

 

μια χαρα παει το μηχανημα.

για πες κι εντυπωσεις απο τα υπολοιπα.

οθονη και αλλα....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οθονη μετρια,φωτεινοτητα καλη αλλα αν την βαλεις στο 100% στραβωνεσαι-ειδικα αν εισαι παππουλης σαν και εμενα :D

 

Ειναι ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟ στο install-περναει τις εφαρμογες χωρις να το καταλαβεις.

 

Απο ηχειο πολυ καλο-ακουστικο μια χαρα. Επισης το UI της motorola εμενα με βολευει τελικα κανω οτι θελω αμεσα.

 

Κατασκευη στιβαρη και αντεχει νομιζω. Στις 4' τολμω να πω οτι ειναι το καλυτερο μηχανακι και το φθηνοτερο ( με 299Ε αγοραζεις τον κινεζο μονοπυρηνο honor το οποιο το τσεκαρα και αυτο live αλλα δεν μου εκανε εντυπωση).

 

Η camera του Atrix παντως και το βιντεο νομιζω ειναι κατω του μετριου.

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ok δεν ειναι amoled,όμως δε μπορω να την χαρακτηρίσω και μέτρια,ειναι σε πολυ καλο επίπεδο θα ελεγα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οθονη μετρια,φωτεινοτητα καλη αλλα αν την βαλεις στο 100% στραβωνεσαι-ειδικα αν εισαι παππουλης σαν και εμενα :D

 

Ειναι ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟ στο install-περναει τις εφαρμογες χωρις να το καταλαβεις.

 

Απο ηχειο πολυ καλο-ακουστικο μια χαρα. Επισης το UI της motorola εμενα με βολευει τελικα κανω οτι θελω αμεσα.

 

Κατασκευη στιβαρη και αντεχει νομιζω. Στις 4' τολμω να πω οτι ειναι το καλυτερο μηχανακι και το φθηνοτερο ( με 299Ε αγοραζεις τον κινεζο μονοπυρηνο honor το οποιο το τσεκαρα και αυτο live αλλα δεν μου εκανε εντυπωση).

 

Η camera του Atrix παντως και το βιντεο νομιζω ειναι κατω του μετριου.

 

 

ναι κι εγω τα ιδια λεω,μετρια οθονη για μερα (,γιατι σε ισκιο ειναι καλη)και φωτο και καμερα ελλιπη,αλλα δεν μπορω να το κακολογησω το ατριξακι,

ειναι και τοσοδουλι:O απο τα αλλα τα θηρια!:)

 

τελικα μονο το βιντεο του gs2 μου λειπει,αφου σε φωτο δεν διαφερουν παααρα πολυ.

ανεκτο ομως χαρη στην αναλυση ,το μικρο μεγεθος,και την μπαταρια που υπερβολευουν!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλάω για χρώματα όχι για σκιά η φως ημέρας

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...