Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έβαλα ICS πριν μία ώρα κι οι πρώτες εντυπώσεις δεν είναι θετικές:

Το κινητό είναι σαφώς πιο αργό, η μορφή του καταλόγου δε μ' ενθουσιάζει, ο Go Locker έχει προβλήματα, κι επιπλέον δε μπορώ να βρω που βρίσκεται η λειτουργία λήψης screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ICS πριν μία ώρα κι οι πρώτες εντυπώσεις δεν είναι θετικές:

Το κινητό είναι σαφώς πιο αργό, η μορφή του καταλόγου δε μ' ενθουσιάζει, ο Go Locker έχει προβλήματα, κι επιπλέον δε μπορώ να βρω που βρίσκεται η λειτουργία λήψης screenshot.

 

για screenshot volume down + power button ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ICS πριν μία ώρα κι οι πρώτες εντυπώσεις δεν είναι θετικές:

Το κινητό είναι σαφώς πιο αργό, η μορφή του καταλόγου δε μ' ενθουσιάζει, ο Go Locker έχει προβλήματα, κι επιπλέον δε μπορώ να βρω που βρίσκεται η λειτουργία λήψης screenshot.

Συνίσταται, ακόμα κι αν δεν διαπίστωσετε lags, να κάνετε ένα repair το κινητό με το SEUS.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η αναβάθμιση, σαφώς πιο γρήγορο, νέα ευχάριστα μενού και νέες χρήσιμες λειτουργίες (π.χ απενεργοποίηση προ εγκαταστημένων εφαρμογών).

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει έρθει σε όλους σας η ICS; Εμένα που ήμουν στην .42, απλά μου ήρθε η .69. Πιστευοντας ότι πρέπει να προηγηθεί αυτή, την έκανα. Το θέμα είναι ότι μου λέει ότι έχω πλέον τη τελευταία έκδοση λογισμικού! Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Στην .42 ήμουν root.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει έρθει σε όλους σας η ICS; Εμένα που ήμουν στην .42, απλά μου ήρθε η .69. Πιστευοντας ότι πρέπει να προηγηθεί αυτή, την έκανα. Το θέμα είναι ότι μου λέει ότι έχω πλέον τη τελευταία έκδοση λογισμικού! Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Στην .42 ήμουν root.

 

Και σε μια φίλη μου έγινε το ίδιο ακριβώς με σένα και δεν βρίσκει άλλη αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα κάνω αναβάθμιση το Ray.Μόλις το σύνδεσα στο Pc companion μου εμφάνισε μήνυμα να κάνω αναβάθμιση σε ics.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες .Μια βοήθεια (νέος σε android συσκευές).Σύμφωνα με το κινητό έχω την 2,3,4 έκδοση με αριθμό 4.0.2.α.0.62 ...όλα μαμίσια.Δεν μου βγάζει κάποια αναβάθμιση με companion η seus. Καμιά ιδέα?

Ευχαριαστώ

Motorola v50,Nokia 3650,Motorola Razr 3,Nokia 8850,Sony Ericsson P990i,Iphone ,Iphone 3GS ,Blackberry Bold 9700 ,Sony Ericsson Ray,Sony Ericsson Xperia L,Iphone 4S,Iphone 5S ,Nokia Lumia 920,Samsung S5,Iphone 6,HUAWEI P20 Lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες .Μια βοήθεια (νέος σε android συσκευές).Σύμφωνα με το κινητό έχω την 2,3,4 έκδοση με αριθμό 4.0.2.α.0.62 ...όλα μαμίσια.Δεν μου βγάζει κάποια αναβάθμιση με companion η seus. Καμιά ιδέα?

Ευχαριαστώ

 

Τι ιδέα?ζητάς αναβάθμιση σε ICS?υπομονη.θα την παρεις καποια στιγμή.δεν γινεται ταυτόχρονα σε όλους η αναβαθμιση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς βγάζουμε τις αγαπημένες επαφές στην επιφάνεια στην ics, οπως υπήρχαν στην gb?
Link to comment
Share on other sites

Στην ics του neo v δεν υπάρχει πια το widget αυτό, οπότε ούτε και δω, ψάξε να βρεις να το κανείς μέσω προγράμματος από το market
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Μήπως έχει κανείς ελληνικό (EL,EN) ray; (Ακόμα καλύτερα με SI 1252-1953, αλλά όχι και απαραίτητα....)

Θα μπορούσε να μου στείλει το περιεχόμενο του build.prop (/system/build.prop) AN EINAI rooted,

Ή τις πληροφορίες λογισμικού του από το κρυφό service menu; ( Εμφανίζεται πληκτρολογώντας *#*#7378423#*#* )

 

Προσπαθώντας να περάσω την ελληνική ICS μέσω SEUS, "πείραξα" (μάλλον όχι όπως έπρεπε) το build.prop της nordic που είχα περάσει και τώρα το SEUS δεν μου επαναφέρει το firmware.... Και χρειάζομαι τα στοιχεία αυτά για να αναγνωρίζεται το κινητό από το SEUS σαν ελληνικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Μήπως έχει κανείς ελληνικό (EL,EN) ray; (Ακόμα καλύτερα με SI 1252-1953, αλλά όχι και απαραίτητα....)

Θα μπορούσε να μου στείλει το περιεχόμενο του build.prop (/system/build.prop) AN EINAI rooted,

Ή τις πληροφορίες λογισμικού του από το κρυφό service menu; ( Εμφανίζεται πληκτρολογώντας *#*#7378423#*#* )

 

Προσπαθώντας να περάσω την ελληνική ICS μέσω SEUS, "πείραξα" (μάλλον όχι όπως έπρεπε) το build.prop της nordic που είχα περάσει και τώρα το SEUS δεν μου επαναφέρει το firmware.... Και χρειάζομαι τα στοιχεία αυτά για να αναγνωρίζεται το κινητό από το SEUS σαν ελληνικό.

 

Μία από τα ίδια.

 

Αν μπορεί κανείς ας ανεβάσει το ftf αρχείο της ics greek για ray.

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή του xperia για ενσωμάτωση του facebook στο κινητό σας δουλεύει μετά την αναβάθμιση; εμένα μου βγάζει error..

 

*my bad, έπρεπε να έχω ενεργοποιημένες τις εφαρμογές στο fb.. :P

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Νέα στην παρέα.Έχω το κινητό(ray) και μου είπαν να το κάνω αναβάθμιση στην νέα έκδοση android..Το σύνδεσα με usb στον υπολογιστή και εγκατέστησα το companion-και όλα του τα προγράμματα .Πατάω ενημέρωση..Αλλά μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση στο κινητό...Όμως δεν το έχω κάνει ποτέ update(δεν είμαι σίγουρη 100% όμως,αλλά απότι μου είπανε μόνο μέσω usb γίνεται αυτό το update) και το έχω 1.5μήνα(αγορασμένο από το open365.gr )..

 

Αριθμός μοντέλου

ST18i

Έκδοση android

2.3.4

Έκδοση kernel

2.6.32.9-perf

SEMCUser@SEMCHost#1

Αριθμός έκδοσης

4.0.2.Α.0.69

(να αναφέρω και την έκδοση βασικού φάσματος; )

Edited by katerinaki888
Link to comment
Share on other sites

[/url]

Μία από τα ίδια.

 

Αν μπορεί κανείς ας ανεβάσει το ftf αρχείο της ics greek για ray.

 

Σε περίπτωση που έχετε "πειραξει" το τηλέφωνο, δεν πρόκειται να δουλέψει το SEUS. Δοκιμάστε να το φλασαρετε με το flash tool και το τελευταίο ftf. Αν δεν γνωρίζετε πώς γίνεται αυτό, παρακαλώ ενημερώστε με αν είναι νομιμο να το ανεβάσω.

Οικογένεια, φίλους, δουλειά και γέλιο :lol:. Τι άλλο να θέλει κανείς; (η υγεία είναι προαπαιτούμενο...)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα!!

μια ερώτηση και από μένα φίλοι μου.

περνάω ένα αρχείο εφαρμογής στην sd από το pc και δε μπορώ να το βρω μετά.

δε μου το εμφανίζει. καμιά καλά ιδέα για το τη γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

το αρχείο είναι apk? έχεις κανέναν explorer για να πάς να το βρείς κ να το κάνεις install? έχεις ενεργοποιήσει να επιτρέπονται άγνωστες πηγές?
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια. Εχω wind και τωρα τελευταια εχουν μια προσφορα που την πρωτη φορα της ημερας που μπαινεις στο ιντερνετ σε χρεωνει 1 ευρω και εχεις 20mb αυτοματα. Εγω βεβαια μπαινω μονο μεσω wifi,αλλα καθε μερα με ενημερωνει οτι την προηγουμενη μερα ειχα ενεργοποιησει την προσφορα. Πως μπορω να δω ποιο προγραμμα μπαινει στο ιντερνετ και κυριως πως να το σταματησω;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Νέα στην παρέα.Έχω το κινητό(ray) και μου είπαν να το κάνω αναβάθμιση στην νέα έκδοση android..Το σύνδεσα με usb στον υπολογιστή και εγκατέστησα το companion-και όλα του τα προγράμματα .Πατάω ενημέρωση..Αλλά μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση στο κινητό...Όμως δεν το έχω κάνει ποτέ update(δεν είμαι σίγουρη 100% όμως,αλλά απότι μου είπανε μόνο μέσω usb γίνεται αυτό το update) και το έχω 1.5μήνα(αγορασμένο από το open365.gr )..

 

Αριθμός μοντέλου

ST18i

Έκδοση android

2.3.4

Έκδοση kernel

2.6.32.9-perf

SEMCUser@SEMCHost#1

Αριθμός έκδοσης

4.0.2.Α.0.69

(να αναφέρω και την έκδοση βασικού φάσματος; )

 

Πες μας το si, που το αναφερει στο κουτι σε στιλ χχχχ-χχχχ.χ,ειτε στο τηλ κατω απο την μπαταρια,πανω αριστερα,και για πια χωρα(στο κουτι διπλα στο si,που το δικο σου ειναι μαλλον de,κρινοντας απο τον αριθμο εκδοσης).

Μαλλον για τα δικα μας (de),δεν εχει ερθει ακομη.(αν και εγω εχω arc s)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Πες μας το si, που το αναφερει στο κουτι σε στιλ χχχχ-χχχχ.χ,ειτε στο τηλ κατω απο την μπαταρια,πανω αριστερα,και για πια χωρα(στο κουτι διπλα στο si,που το δικο σου ειναι μαλλον de,κρινοντας απο τον αριθμο εκδοσης).

Μαλλον για τα δικα μας (de),δεν εχει ερθει ακομη.(αν και εγω εχω arc s)

 

Κοίταξα στο κουτί όπως είπες,λοιπόν: SI 1252-1227.4 DE

Τί είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια. Εχω wind και τωρα τελευταια εχουν μια προσφορα που την πρωτη φορα της ημερας που μπαινεις στο ιντερνετ σε χρεωνει 1 ευρω και εχεις 20mb αυτοματα. Εγω βεβαια μπαινω μονο μεσω wifi,αλλα καθε μερα με ενημερωνει οτι την προηγουμενη μερα ειχα ενεργοποιησει την προσφορα. Πως μπορω να δω ποιο προγραμμα μπαινει στο ιντερνετ και κυριως πως να το σταματησω;

 

Ρυθμίσεις -> Περισσότερα... -> Δίκτυα κινητής τηλεφ. -> Δεδομένα Ενεργά (Untick)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...