Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω cosmote απεριοριστα 35

φανταζομαι εκανες restart.

Αν στελνεις απο αλλη εφαρμογη μηνυματα, οχι απο τη στοκ, δες απο τις ρυθμισεις τους μηπως εχει πειραχτει το κεντρο μηνυματων. αν οχι, πληκτρολογησε αυτο στο τηλεφωνο *#*#4636#*#* και πηγαινε Phone information, μετα κατω κατω εχει το κεντρο μηνυματων, πατα refresh να δεις ποιο ειναι. Αν και λογικα δε χρειαζεται να φτασεις εκει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φανταζομαι εκανες restart.

Αν στελνεις απο αλλη εφαρμογη μηνυματα, οχι απο τη στοκ, δες απο τις ρυθμισεις τους μηπως εχει πειραχτει το κεντρο μηνυματων. αν οχι, πληκτρολογησε αυτο στο τηλεφωνο *#*#4636#*#* και πηγαινε Phone information, μετα κατω κατω εχει το κεντρο μηνυματων, πατα refresh να δεις ποιο ειναι. Αν και λογικα δε χρειαζεται να φτασεις εκει..

Δες την foto δεν στελνω απο αλλη εφαρμογη.

Edited by soctap
Link to comment
Share on other sites

Δες την foto δεν στελνω απο αλλη εφαρμογη.

ωραια, δοκιμασε εκει να βαλεις 0791039697100000 εφοσον εχεις Cosmote.

 

καποιος με Cos θα μας πει σιγουρα, οποτε δεν ειναι τιποτα. εγω εχω Vod αλλα βρηκα το αντιστοιχο νουμερο. εμενα εχει 0791039624910000

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

ωραια, δοκιμασε εκει να βαλεις 0791039697100000 εφοσον εχεις Cosmote.

 

καποιος με Cos θα μας πει σιγουρα, οποτε δεν ειναι τιποτα. εγω εχω Vod αλλα βρηκα το αντιστοιχο νουμερο. εμενα εχει 0791039624910000

κανω restart μετα; γιατι το εβαλα και δεν εγινε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

κανω restart μετα; γιατι το εβαλα και δεν εγινε τιποτα

πατα update και ξαναπροσπαθησε.

Link to comment
Share on other sites

πατα update και ξαναπροσπαθησε.

Εκανα ενημερωση restart kαι παλι τιποτα. Ευχαριστω για την βοηθεια.

 

Ενω εκανα ενημερωση δεν μου κραταει τον αριθμο που μου εδωσες

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

αφου εκανες ενημερωση, σου γραφει τα ψηφια που εβαλες εσυ; ειναι 16 στον αριθμο και σωστα; στο λεω γιατι δοκιμασα με το δικο μου και μετα δε δουλευε επιτηδες και μου εβγαζε 00 οπως εσενα, μετα εβαλα το κλασικο κεντρο με +30 αλλα δεν το πηρε, μετα εβαλα το 16ψηφιο και με τα πολλα στελνει και παλι...δως του λιγο χρονο ισως..
Link to comment
Share on other sites

Ενω εκανα ενημερωση δεν μου κραταει τον αριθμο που μου εδωσες

 

Λαθος τον αριθμο τον κρατησε αλλα παλι δεν στελνει.

 

αφου εκανες ενημερωση, σου γραφει τα ψηφια που εβαλες εσυ; ειναι 16 στον αριθμο και σωστα; στο λεω γιατι δοκιμασα με το δικο μου και μετα δε δουλευε επιτηδες και μου εβγαζε 00 οπως εσενα, μετα εβαλα το κλασικο κεντρο με +30 αλλα δεν το πηρε, μετα εβαλα το 16ψηφιο και με τα πολλα στελνει και παλι...δως του λιγο χρονο ισως..

Ευχαριστω θα περιμενω, περιεργο γιατι μηνυματα λαμβανω.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω θα περιμενω, περιεργο γιατι μηνυματα λαμβανω.

ναι στη ληψη δε χρειαζεται το κεντρο..περιμενε το χω :p.. ειναι λιγο περιεργο..γιατι και μενα τα εχει αναποδα τα νουμερα, περιεργο.

κανονικα της Vod ειναι +306942190000

 

 

δοκιμασε αυτο 0791039679100000

 

οκ το βρηκα http://www.twit88.com/home/utility/sms-pdu-encode-decode

μαλλον ειναι ολοι αναποδα γιατι ειναι αλλο φορμα.

αρα το 0791..306971000000

θα γινει.......0791039617000000

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο 0791039679100000

 

Το εβαλα παλι τιποτα.Μεσα απο τα μηνυματα δεν μπορει να δεις το κεντρο μηνυματων;

 

 

Δες foto παρακατω

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ελα τελευταια προσπαθεια, νομιζω το βρηκα

07910379010000, βαλε αυτο και ξαναγυρνα πισω να δεις αν προσθεσε μονο του 00 για να γινουν 16 ψηφια.

πριν εκανα υποθεσεις οτι υπαρχει και 6 μεσα λογω αλλαγης γιατι κατι πληροφοριες που βρηκα ηταν παλιες(βεβαια τα κεντρα μηνυματων δεν αλλαζουν αλλα οκ :p)

Link to comment
Share on other sites

ελα τελευταια προσπαθεια, νομιζω το βρηκα

07910379010000, βαλε αυτο και ξαναγυρνα πισω να δεις αν προσθεσε μονο του 00 για να γινουν 16 ψηφια.

πριν εκανα υποθεσεις οτι υπαρχει και 6 μεσα λογω αλλαγης γιατι κατι πληροφοριες που βρηκα ηταν παλιες(βεβαια τα κεντρα μηνυματων δεν αλλαζουν αλλα οκ :p)

Να σαι καλα μετα απο restart πετυχε. Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και τον χρονο που διεθεσες τετοια ωρα. ΤHANKSSSSS

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα μετα απο restart πετυχε. Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και τον χρονο που διεθεσες τετοια ωρα. ΤHANKSSSSS

να σαι καλα. εν τω μεταξυ αν ειχες Vod θα ειχαμε τελειωσει απο χθες :p

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα. εν τω μεταξυ αν ειχες Vod θα ειχαμε τελειωσει απο χθες :p

 

Πως το βρηκες ψαχνω google και δεν μπορω να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Πως το βρηκες ψαχνω google και δεν μπορω να το βρω.

 

Βρηκα ενα λινκ της CM rom που μιλουσε για το κεντρο μηνυματων και σε εστελνε στο αλλο λινκ που ποσταρα και ελεγε πως οριζεται και σε ποιο φορμα, ε και ειδα οτι ειναι ανα ζευγη και αναποδα, του στυλ δυαδικο συστημα 01 00 κλπ :p

Link to comment
Share on other sites

Για μελλοντικη χρηση,οποιος εχει προβλημα με τα sms http://qpr.org/smsc.html

 

και ενα screenshot

http://db.tt/VbwqxqDn

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για μελλοντικη χρηση,οποιος εχει προβλημα με τα sms http://qpr.org/smsc.html

 

και ενα screenshot

http://db.tt/VbwqxqDn

αυτο πρεπει να μπει στο 1ο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

αυτο πρεπει να μπει στο 1ο ποστ.

 

Νικολα παιδευτηκατε χθες μεχρι να το βρειτε.Αναθεμα στο tapatalk που δεν μου εδειχνε τα καινουργια posts χθες το βραδυ

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ ξέχασα στο σπίτι μου το τηλέφωνο μου με μπαταρία λίγο πιο κάτω απο την μέση. Ήρθα σπίτι μου μετά απο 3 ώρες και το βλέπω κλειστό. :blink: Το βάζω στο ρεύμα (μου δείχνει μετά απο λίγο το σηματάκι την μπαταρίας που φορτίζει) και μετά απο 2-3 λεπτά το ανοίγω πάλι. φορτώνει κανονικά και μετά απο 3-4 λεπτά μου κάνει κάτι τρελά η οθόνη, ξάσπρισαν τα χρώματα, τρεμόπαιζε η οθόνη και ξαφνικά σβήνει τελείως ενώ το έχω στο ρεύμα!! Το βγάζω και το βάζω πάλι στο ρεύμα και κάνω τις ίδιες κινήσεις όπως προηγούμενος. Όταν φόρτωσε και εμφανίστηκε το wallpaper πατάω το κουμπί του menu το περίγραμα του γίνεται μπλε, αρχίζοντας πάλι να χαλάνε τα χρώματα και να ακούγεται ήχος (το "τακ" που κάνει όταν πατάμε το menu) συνεχόμενα σαν να έχει κολλήσει και ξαφνικά πάλι έκλεισε. Βγάζω την μπαταρία περιμένω 2 λεπτά και ενώ απο τα νεύρα μου σκεφτόμουν πως θα φαίνεται σαν χαλκομανία στον τοίχο. το ανοίγω πάλι και το αφήνω για να κοιμηθώ. Απο σήμερα το πρωί και μέχρι τώρα δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.

Η ερώτηση-απορία είναι η εξής. Τι έπαθε ξαφνικά;;;;

Απο τότε που δούλευε κανονικά μέχρι να μου κάνει αυτά τα κόλπα δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή, ούτε έχει πέσει ποτέ κάτω.... Τι στην ευχή έπαθε;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο πρεπει να μπει στο 1ο ποστ.

 

Μπήκε στο πρώτο post του θέματος των Τροποποιήσεων / Βελτιώσεων για το Galaxy Nexus... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3882154#post3882154

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λογικο να εχω βγαλει το φορτιστη στο 76 τοις εκατο μπαταριας και μετα απο 20 λεπτα να το ξαναβλεπω και να ειναι στο 78..; στοκ τελειως ειμαι...εχει συμβει σε καποιον;

 

ξερει καποιος τι παιζει τελικα; απο τι παρατηρω το κανει και σε.αλλες φασεις ..ας πουμε χρησιμοποιω το κινητο και πεφτει η μπαταρια απο.το 58 τοις εκατο στο 55 φυσιολογικα..μετα το κλειδωνω..και οταν το ξαναανοιγω εχει ανεβει εχει παει στο 57 παραδειγμα..δε μπορω να καταλαβω

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...