Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια γνωριζει καποιος αν δουλευει το το tv out tou samsung galaxy s i9001 στην ελλαδα; και αν ναι πως γιατι οπως κι αν προσπαθησα δεν καταφερα τιποτα ευχαριστω

 

Ναι δουλεύει αλλά δοκίμασε το κόκκινο ή το μαύρο καλώδιο..όχι το κίτρινο!

Και φυσικά settings/display/tv out

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε dub το κινητό είναι μια χαρά και πολύ γρήγορα νά 'σαι σίγουρος ότι το μεγεθός του θα σου φαίνεται μικρό. :)

Υπ' όψιν ότι δεν έχει φλας για νυχτερινές φωτογραφίες.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC4

KERNEL: SkyHigh V1.4d (smartassV2 / sio)

Οδηγός για νέους χρήστες

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dub το κινητό είναι μια χαρά και πολύ γρήγορα νά 'σαι σίγουρος ότι το μεγεθός του θα σου φαίνεται μικρό. :)

Υπ' όψιν ότι δεν έχει φλας για νυχτερινές φωτογραφίες.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC4

KERNEL: SkyHigh V1.4d (smartassV2 / sio)

Οδηγός για νέους χρήστες

 

Το ξέρω πως δεν έχει φλας. Είναι μια υποχώρηση τι να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω πως δεν έχει φλας. Είναι μια υποχώρηση τι να κανουμε?

 

Παντως εγω δε θα σου το προτεινα απο τη στιγμη που δεν θα το πειραξεις... δε νομιζω πως αξιζει (με τα updates απο kies που αμφιβαλλω αν θα φιλοτιμηθει ποτε η samsung hellas να δωσει κανενα καλο) Θα το πάρεις με 2.3.3 που εχει ενα σωρο πρπβληματα και θα περιμενεις update στην Ελλαδα που θα ερθει....... ενας θεος ξερει πότε.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω δε θα σου το προτεινα απο τη στιγμη που δεν θα το πειραξεις... δε νομιζω πως αξιζει (με τα updates απο kies που αμφιβαλλω αν θα φιλοτιμηθει ποτε η samsung hellas να δωσει κανενα καλο) Θα το πάρεις με 2.3.3 που εχει ενα σωρο πρπβληματα και θα περιμενεις update στην Ελλαδα που θα ερθει....... ενας θεος ξερει πότε.

 

Ενα σωρό προβλήματα ??????????????????

 

Αρα δεν είναι για μένα. Εγώ δεν θέλω να ασχολούμαι με προβλήματα τηλεφώνου (έχω άλλα προβλήματα ένα σωρό) αλλά με το τηλέφωνο να λύνω άλλα προβλήματα !!!:)

 

Πάντως ελαφρώς τη ψιλιάστηκα τη δουλειά γιατι διάβασα ένα σκασμό σελίδες και η συντριπτική πλειοψηφεία των ποστς ήταν για χακεριες (κάτι κινέζικα πράγματα για μένα, root,flash,moding,sex-drungs-n-rockroll κτλ).

Για "αυτό καθ'εαυτο" το τηλεφωνο ουτε λεξη.

 

Μου κάθεται πάντως κάπως πως με το Ace που το εχω ξεσκίσει εγώ δεν ειχα ποτέ προβλήματα και μια συσκευή που στα χαρτιά και στα ΛΕΦΤΑ , ΕΠΡΕΠΕ να ειναι ανώτερη και χωρις προβλήματα κι αυτή δεν είναι.

 

Εννοειται πως το οτι "πειράζοντας" την γινεται καλύτερη με αφήνει πλήρως αδιάφορο.

 

Θα μείνω μάλλον στο ace που εχω και θα πω στη συζυγο να πάρει κι αυτή ένα ace. Χειρότερη οθόνη αλλά εντάξει τι να κάνουμε?

 

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για να λέμε και τα πράματα όπως είναι, δεν σημαίνει πως είναι προβληματικό το κινητό επειδή μία έκδοση λογισμικού το αδικεί. Όταν έβλεπες για root, mods κλπ δεν είναι όλα "υποχρεωτικά" για να λειτουργήσει το κινητό χωρίς προβλήματα, αλλά για να λειτουργήσει στο μέγιστο των δυνατοτήτων του.

 

Αυτό που ανέφερα για το ένα σωρό προβλήματα μάλλον ακούστηκε κάπως αλλιώς από ότι θα πρεπε. Εννοούσα λοιπόν πως η samsung έχει κυκλοφορήσει πολλές εκδόσεις λογισμικού χωρίς προβλήματα, αλλά εδώ στην Ελλάδα η samsung δεν το κατέχει το άθλημα με τα updates... Δε ξέρω πως πάει το Ace με το λογισμικό που σου δίνει το KIES στην Ελλάδα, αλλά το galaxy S (που έχω) και το Plus (από ότι διαβάζω εδώ μέσα) δεν πάνε και στα καλύτερα τους. Τονίζω το Ελλάδα γιατί μπορείς να αναβαθμίσεις χειροκίνητα χωρίς KIES σε επίσημη έκδοση που έχει κυκλοφορήσει η ίδια η samsung (και όχι με custom roms, mods κλπ)!

 

Υπερέβαλα λοιπόν με την λέξη "σωρό" προβλήματα :p Το κυρίως πρόβλημα πιθανότατα να το δεις στην διάρκεια της μπαταρίας, κατά τα άλλα δεν πιστεύω να βρεις κάποιο πρόβλημα, ειδικά αν δεν ψάχνεις να το ξεζουμίσεις (από θέμα εφαρμογών, παιχνιδιών, επιδόσεων κλπ) :) Πάντως θα ευχαριστηθείς πλοήγηση στο ίντερνετ με το plus , λόγο μεγαλύτερης οθόνης κυρίως! Και μένα μεγάλο μου φαινόταν στην αρχή, αλλά τώρα κάτι μικρότερο από 4" δε μπορώ να το χειριστώ. Κουράζομαι πλέον με τις μικρότερες οθόνες.

 

Edit: Όντως υπερέβαλα με το ένα σωρό προβλήματα... Δεν το είπα σωστά από την αρχή. Έχε το υπόψιν σου για αγορά. Εντομεταξύ ας πει όποιος μπορεί σας παρακαλώ αν έχει δοθεί αναβάθμιση πέρα από την 2,3,3 στην Ελλάδα. (γιατί εγώ δε μπορώ να το επιβεβαιώσω).

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

@dub

Ένα galaxy s/s+ με προβληματική ελληνική 2.3.3 και battery drain (δεν μου έτυχε), βγάζει παραπάνω ώρες χρήσης από ένα απείραχτο ace.-

 

Αν είσαι καλυμμένος με το wifi range του ace (μικρό), θα είσαι καλυμμένος και με του s.

 

Η ποιότητα του ήχου στο ace είναι απλά άθλια (από παντού). Το s είναι κορυφή ακόμα και χωρίς root + voodoo sound (που ΑΠΟΓΕΙΩΝΕΙ την ποιότητα και την ένταση του ήχου από τα ακουστικά).

 

Η οθόνη του s δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με του ace. Του s είναι μαμώ τις οθόνες και του ace μοιάζει με ξεβαμμένο ψηφιδωτό.

 

Απλά τα πράγματα ;)

 

(αναφέρομαι πάντα στο S εννοείται και όχι στο s+)

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ήμουν έτοιμος να σε φωνάξω γιατί έχεις το ace και ξέρεις καλύτερα, και μάλλον τρόμαξα τον άνθρωπο χωρίς λόγο. :lol:

Πάντως battery drain εμένα μου είχε τύχει στο απλό S και από ότι διάβαζα και εδώ, υπήρχε κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία (αν όχι battery drain, γρήγορη κατανάλωση υπήρχε σίγουρα)

Εντομεταξύ μιας και είναι καινούριο το Plus, φαντάζομαι πως θα δοθεί κάποια αναβάθμιση πέρα από την 2.3.3.

 

Να πω για τον ήχο κάτι. Μόνο στο ραδιόφωνο δεν λέει και πολλά ο ήχος. (αλλά επειδή έχω κι άλλο samsung, και εκείνο στο ραδιόφωνο ήταν χάλια, οπότε υποθέτω πως είναι γενικότερη αποτυχία της samsung...)

Link to comment
Share on other sites

Yep, μολις εχουμε την πρωτη pre-alpha του CM9. Kudos go to arco68@xda.

(Και το σχετικο thread, για οποιον γουσταρει να διαβασει την ολη εξελιξη, απο την αναμειξη του arco68 και μετα)

 

 

http://dl.xda-developers.com/attachdl/cdc5463cb972ac269c44ae89655c0f7a/4f86484f/thumbs/9/9/7/1/9/3/997193.jpg http://dl.xda-developers.com/attachdl/8ab4c3c302d296eaaf4a4a4c0a906bcc/4f86488c/thumbs/9/9/7/1/9/6/997196.jpg http://dl.xda-developers.com/attachdl/21de59393c5280ae8edfc77701682192/4f8648bc/thumbs/9/9/7/1/9/7/997197.jpg http://dl.xda-developers.com/attachdl/b2d9e1daf29b2829cd035517f71edf19/4f8648eb/thumbs/9/9/7/1/9/8/997198.jpg http://dl.xda-developers.com/attachdl/0fa7ddb5f533c9f3305ca023c872c7cc/4f864913/thumbs/9/9/7/1/9/9/997199.jpg http://dl.xda-developers.com/attachdl/915981c8cc4b105cfeee620246029b2c/4f86493a/thumbs/9/9/7/2/0/0/997200.jpg http://dl.xda-developers.com/attachdl/c253bb5d49cc3d89c1c59f51f50164fd/4f86495f/thumbs/9/9/7/2/0/5/997205.jpg

 

Τι λειτουργει μεχρι στιγμης:

  • Audio
  • Receiving and making calls
  • GPS
  • Compass
  • Proximity sensor
  • Bluetooth
  • USB mass storage
  • HW accelerated gui
  • HW accelerated video

 

Τι δεν λειτουργει:

  • Camera
  • USB tethering
  • No sound for calls over bluetooth
  • FM radio
  • WiFi

 

 

Για οποιον θελει να την δοκιμασει:

Ουδεμια ευθηνη αν χαλασετε την συσκευη σας!!! Τα κατωθι με δικο σας ρισκο.

 

 

  • Κατεβαζουμε (και αποσυμπιεζουμε) το QuickFlasher του broodplank1337 και το ClockWorkMod του arco68.
  • Συνδεουμε το τηλεφωνο με τον υπολογιστη, μεσω USB. (Φροντιζουμε το κινητο να εχει το USB Debugging στο ON)
  • Τρεχουμε το "sgsflasher_x86.exe". (ή την 64bit εκδοση, αναλογως το λειτουργικο που εχετε)
  • Τικαρουμε το "Flash a new Recovery". (Προαιρετικα και το "Wipe before flashing", εγω παντως εβαλα και αυτο)
  • Επιλεγουμε το "recovery.img" που κατεβασαμε παραπανω.
  • Παταμε "Start Now".
  • Κατεβαζουμε και αποσυμπιεζουμε την CM9 ROM του arco68.
  • Τοποθετουμε τον φακελο "2012-04-11.12.51.33" στο μονοπατι "/clockworkmod/backup/" (ειτε στην εσωτερικη, ειτε στην εξωτερικη SD καρτα. Το ιδιο κανει)
  • Βαζουμε το τηλεφωνο σε Recovery Mode. (Το συγκεκριμενο recovery χρησιμοποιει το Home button για επιλογη, και οχι το Menu button)
  • Επιλεγουμε "backup and restore".
  • Μετα επιλεγουμε "restore" ή "restore from external card", αναλογως με το που τοποθετησαμε τα αρχεια παραπανω. (Στην εσωτερικη καρτα ή στην εξωτερικη)
  • Διαλεγουμε "2012-04-11.12.51.33" και επιβεβαιωνουμε.
  • Επειτα επιλεγουμε "reboot system now". (ΜΗΝ ξεκινησετε την συσκευη δηχως SIM μεσα, γιατι στο 2ο-3ο βημα θα ψαξει για WiFi και θα σας κολησει)

[Εαν τυχων κολησει, μπαινετε παλι στο Recovery Mode, και να κανετε wipe την cache και τα data]

  • Ολοκληρωνουμε τις αρχικες ρυθμησεις και φροντιζουμε να παρακαμψουμε οποιο βημα εχει σχεση με το WiFi (για τον ιδιο λογο που ανεφερα παραπανω [αυτο συμβαινει γιατι στον kernel του συγκεκριμενου backup δεν υπαρχουν WiFi drivers μεσα])
  • Κατεβαζουμε τον ποιο προσφατο test kernel που εχει φτιαξει ο arco68 μεχρι στιγμης.
  • Ξανανοιγουμε το το "sgsflasher_x86.exe". (Αφου το κινητο ειναι συνδεδεμενο με τον υπολογιστη μεσω USB, παντα)
  • Αυτη τη φορα επιλεγουμε "Flash a new Kernel". (Προαιρετικα παλι μπορειτε να επιλεξετε και το "Wipe before flashing")
  • Επιλεγουμε το "boot.img" που κατεβασαμε παραπανω.
  • Παταμε παλι "Start Now".
  • -Finito-

 

Αυτος ο προσφατος kernel, διαθετει drivers. Δυστιχως το WiFi δεν παιζει ακομη, αλλα φλασαροντας τον αποφευγουμε τυχων κολλημα της ROM, κατα την ενεργοποιηση του. (Επισης διωχνει και το "USB Connected" μηνυμα, οταν η USB δεν ειναι συνδεδεμενη)

Edited by rocky13
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ rocky 13, το παρακολουθώ, είναι όντως εντυπωσιακό το πως επιτέλους φαίνεται να βρίσκεται λύση στην υπόθεση CM9 στο τηλέφωνό μας, εκεί που όλα είχαν βαλτώσει, αλλά πρέπει να φτιαχτεί η κάμερα και κυρίως το wifi για να την εγκαταστήσω.

Περιμένω εντυπώσεις. :)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC4

KERNEL: SkyHigh V1.4 (smartassV2 / sio)

CyanogenMod ICS στο τηλέφωνό μας!!!

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εντυπώσεις. :)

 

Και φυσικά ένα BroodRomRC4 Vs CM9 αν γίνεται, για εμάς που χρειαζόμαστε στατιστικά και σοβαρούς λόγους για να μεταπηδήσουμε απ'την μία έκδοση στην άλλη...

;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

H CM9 είναι κάτι διαφορετικό και στέκεται σε ανώτερο επίπεδο σε σχέση με οποιαδήποτε custom rom. Το θέμα είναι να λυθούν όλα τα bugs και να γίνει πλήρως λειτουργική για καθημερινή χρήση.

Είναι ωραίο πάντως να τη βλέπεις στο

να τρέχει στη συσκευή μας. :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC4

KERNEL: SkyHigh V1.4 (smartassV2 / sio)

CyanogenMod ICS στο τηλέφωνό μας!!!

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει αλλά δοκίμασε το κόκκινο ή το μαύρο καλώδιο..όχι το κίτρινο!

Και φυσικά settings/display/tv out

 

σηγνωμη φηλε μου αλλα δεν καταλαβατι ενοεις να συνδεσω μονο το μαυρο και τοκοκκινο ; αυτα ειναι μονο για τον ηχο για να καταλαβεις εχω το το καλωδιο που κουμπονει στο3,5 jack των ακουστικων και καταληγει ατο κοκκινο κιτρινο ασπρο τα οποια κουμπονω πανω στην τηλεοραση μηπως εσυ μηλας για καποιο αλλο καλωδιο σηγνωμη αν σε ζαλισα

Link to comment
Share on other sites

@dub

Ένα galaxy s/s+ με προβληματική ελληνική 2.3.3 και battery drain (δεν μου έτυχε), βγάζει παραπάνω ώρες χρήσης από ένα απείραχτο ace.-

 

Αν είσαι καλυμμένος με το wifi range του ace (μικρό), θα είσαι καλυμμένος και με του s.

 

Η ποιότητα του ήχου στο ace είναι απλά άθλια (από παντού). Το s είναι κορυφή ακόμα και χωρίς root + voodoo sound (που ΑΠΟΓΕΙΩΝΕΙ την ποιότητα και την ένταση του ήχου από τα ακουστικά).

 

Η οθόνη του s δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με του ace. Του s είναι μαμώ τις οθόνες και του ace μοιάζει με ξεβαμμένο ψηφιδωτό.

 

Απλά τα πράγματα ;)

 

(αναφέρομαι πάντα στο S εννοείται και όχι στο s+)

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

ευχαριστώ πολυ για τις διευκρινίσεις φίλε μου.

εξάλλου το ξεκαθάρισα πως ο βασικός τομέας "αναβάθμισης" μου θα ήταν η καλλίτερη οθόνη. Δηλαδή αν αλλάξω κινητό σίγουρα θα εχει ανάλυση 480χ800 (τουλάχιστον?).Και με τα μάτια μου ειδα πως το s plus είναι ασύγκριτα καλλίτερο σ'αυτό το τομέα.

Για τη μπαταρία δεν γκρινιάζω γιατί σε ολα τα φορουμ για ολα τα android ειδα παράπονα και το εχω αποδεχθει. Ειδικά με τη συνεχή χρήση που κάνω εγώ με wi-fi και μουσική. Δυο φορτίσεις την ημέρα σιγουρα θα τις κάνω.

Για το δε ήχο από τα ακουστικά δεν ξέρω για το s plus αλλά για το ace υπερβάλεις. Απο τα ακουστικά μου (οχι τα οριτζιναλ) ειναι μια χαρά ο ήχος. Απο το εξωτερικό ηχειο είναι κακός οπως κακός είναι και του s plus. Γενικά απο το εξωτερικό τους ηχειο ένα τηλεφωνο της προκοπης δεν εχω ακούσει. Τηλεφωνα 500 ευρω και ακούγονται σαν να τηγανίζεις πατάτες. Δεν θυμάμαι το μοντελο αλλά ένα sony ericsson που ειχα παληά με στερεοφωνικά ηχεία. Ακουγόταν καταπληκτικά. Αν το ακούγαν τα σημερινά smartphone θα το βουλώναν.

Oμως έτσι έχει η κατάσταση σήμερα. Δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω.

 

Το θέμα ήταν αν το s plus χωρις να το πειράξω εχει προβλήματα λειτουργίας.

Μη ξεχνάς πως εγώ ουτως η άλλως θα το έχω σε "ελαφριά" κατάσταση. Εννοώ δεν θα το εχω "φορτωμένο" με πολλές εφαρμογες. Μιλάμε για πολύ λιγες. Εχω καταλήξει σ'αυτές που χρειάζομαι. Opera browser, imdb, ένα λεξικό, ένα για τα password μου, 2 εφαρμογές για το στοιχημα, tune in radio.... και 3-4 που δεν μουρχονται στο μυαλό τώρα. Αυτά ειναι ολα και όλα. Ε αυτά το ace τα κάνει απροβλημάτιστα μήνες τώρα. Ειναι λιγα αλλά τα χρησιμοποιώ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ την ημέρα. Browsing για ενημέρωση και φορουμς, στοιχημα και πολυ μουσική.

Αν αυτά τα κάνει καλλίτερα απο αυτό που εχω ε τότε με την ωραία οθόνη που εχει είμαι σουπερ-καλυμένος.

 

Μάλιστα εχω καταλήξει πως το rooting που μάλλον είναι απλή διεργασία πρέπει να το κάνω οπωσδήποτε είτε στο ace είτε στο s plus (αν το πάρω) για να ξεφορτωθώ πράγματα που δεν χρησιμοποίησα ουτε πρόκειται να χρησιμοποιήσω ΠΟΤΕ! Ας πουμε εγώ το gps δεν το εχω χρησιμοποιήσει ποτε. Ουτε προκειται.

Οπότε κατι maps κτλ που εχει μέσα η samsung , οπως και άλλες εφαρμογες τι τις θέλω?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, οχι!

Δεν υπερβάλλω :)

Στο κομμάτι μπαταρία/οθόνη/ήχος (ακουστικά)/cpu-gpu("S") το ace είναι πολύ άθλιο σε σχέση με ένα s/s+.

Ειδικά για την ποιότητα/ένταση του ήχου στα ακουστικά (έστω χωρίς πειράγματα) είμαι κάθετος!

Μια δοκιμή θα σε πείσει ;)

 

Τώρα για το root που λες, έτσι είναι τα πράγματα.

Υπάρχει αρκετή σαβούρα σε όλες τις συσκευές Android που πρέπει να πάρει πόδι.

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Κανενα app σαν το barrel για το iphone υπαρχει για τα android?

Μονο το go ex launcher εχω βρει σαν εφαρμογη που κανει κατι τετοιο αλλα πειραζει κ πολλα αλλα κ δεν μου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Νεο full build απο τον arco68, με λειτουργικο WiFi

 

CWM: http://www.mediafire.com/?sgyv7betz6cj9mp

Το βαζετε με το recovery που παρεθεσα στο προηγουμενο ποστ, οχι με FeaMod.

 

ICS GAPPS για το Market

CWM: http://goo.im/gapps/gapps-ics-20120317-signed.zip

 

Οσοι την δοκιμασαν παντως και δεν καιγονται για την καμερα, μεχρι να φτιαχτει - ειπαν πως δεν θελουν να γυρισουν στο Gingerbread με τιποτε.. :P

 

EDIT:

Αλλο ενα βινδεο -> https://www.youtube.com/watch?v=53BxtXIvdRA

Edited by rocky13
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες δεν μπήκα στους ΧDA κι έχει γίνει το έλα να δεις. Αυριο φλασάρω ICS. Με τέτοια κάψα που έχουμε όλοι ποιος νοιάζεται για την κάμερα :D
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Αν λείψεις έστω και κάποιες ώρες έχεις χάσει την μπάλα με τα τόσα post στο thread της CyanogenMod. :)

Ευτυχώς που έχουμε τον rocky13 να μας ενημερώνει.

Rocky13 σ'ευχαριστώ και πάλι γιατί αυτές τις μέρες δεν έχω και πολύ χρόνο ελεύθερο και κατάφερες να μ'ενημερώνεις για τα σημαντικά. Λογικά θα πρέπει από μέρα σε μέρα ν'ανοίξει και ένα thread o arco με όλα τα απαραίτητα αρχεία, οδηγίες εγκατάστασης, κλπ.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC4

KERNEL: SkyHigh V1.4 (smartassV2 / sio)

CyanogenMod ICS στο τηλέφωνό μας!!!

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βρηκα λυση με το inetfix, ακομα εχω προβληματα με το wifi! Κριμα γιατι κατα τα αλλα η rom τα σπαει! Επισης μου βγαζει και ενα προβλημα με το mail.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα ανοιξει thread απ οτι ειπε, actually βοηθαω στο debugging της ROM επισης (ο Frostbyte που βλεπεις εκει, εγω ειμαι.. Το account που εχω εδω ειναι παναρχαιο.. απο την εποχη του T610 :lol: )

 

Και για οσους ενδιαφερονται, αρχισε και ο luffy να κανει port το MIUI V4, βασισμενο στην δουλεια του arco68.. Οποτε οταν ολοκληρωθει το πρωτο, θα υπαρχει και το δευτερο, για οσους ειναι fan της MIUI.

Edited by rocky13
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βρηκα λυση με το inetfix, ακομα εχω προβληματα με το wifi! Κριμα γιατι κατα τα αλλα η rom τα σπαει! Επισης μου βγαζει και ενα προβλημα με το mail.

 

Μιλάς για την broodrom έτσι; Είχες κάνει hard reset πριν και μετά την εγκατάσταση;

Δοκίμασες να εγκαταστήσεις τα αρχεία της KQ1 από εδώ; (το KQ1 Modem το εγκαθιστάς μέσω odin και το KQ1 Wifi Binaries μέσω cwm)

 

Ναι, θα ανοιξει thread απ οτι ειπε, actually βοηθαω στο debugging της ROM επισης (ο Frostbyte που βλεπεις εκει, εγω ειμαι.. Το account που εχω εδω ειναι παναρχαιο.. απο την εποχη του T610 :lol: )

Και για οσους ενδιαφερονται, αρχισε και ο luffy να κανει port το MIUI V4, βασισμενο στην δουλεια του arco68.. Οποτε οταν ολοκληρωθει το πρωτο, θα υπαρχει και το δευτερο, για οσους ειναι fan της MIUI.

 

Αυτά είναι! Και υποθέτω ότι όλες οι custom rom θα αρχίζουν πλέον να προσαρμόζονται στην ics. Προβλέπω καινούριο οργασμό δημιουργικότητας μετά την επίσημη παρουσίαση της cm9.:)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC4

KERNEL: SkyHigh V1.4 (smartassV2 / sio)

CyanogenMod ICS στο τηλέφωνό μας!!!

Οδηγός για νέους χρήστες

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το κινητό και φοράει τον Skyhigh OC στα 1,8 . Υπάρχει περίπτωσή να τα παίξει το κινητό. Να τον κατεβάσω στα 1,4 ή δεν υπάρχει τέτοια περίπτωσή ?
Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Νεο full build απο τον arco68, με λειτουργικο WiFi

 

CWM: http://www.mediafire.com/?sgyv7betz6cj9mp

Το βαζετε με το recovery που παρεθεσα στο προηγουμενο ποστ, οχι με FeaMod.

 

ICS GAPPS για το Market

CWM: http://goo.im/gapps/gapps-ics-20120317-signed.zip

 

Οσοι την δοκιμασαν παντως και δεν καιγονται για την καμερα, μεχρι να φτιαχτει - ειπαν πως δεν θελουν να γυρισουν στο Gingerbread με τιποτε.. :P

 

EDIT:

Αλλο ενα βινδεο -> https://www.youtube.com/watch?v=53BxtXIvdRA

 

Rocky γιατί δεν μου λειτουργεί το wifi? Όλα τα άλλα ρολάρουν φανταστικά!

 

EDIT: Οκ και το wifi. Για το ότι δεν λειτουργεί η κάμερα δεν μου καίγεται καρφάκι!

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...