Jump to content

[ROM] CyanogenMod 7


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανένα

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

Επειδή τα έχω μπερδέψει λίγο, ποιον kernel πρέπει να βάλω?

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα έχω μπερδέψει λίγο, ποιον kernel πρέπει να βάλω?

 

Kernels για cm7

neo/glitch κλπ.

Οι περισσότεροι πλέον βγάζουν για 4.0.x εκδόσεις βέβαια (cm9 κλπ) και πιστεύω (σύμφωνα με τη λογική πάντα) δεν είναι συμβατοί οι νέοι με cm7.

 

Να σου πω την αλήθεια, όσους και να δοκίμαζα τότε, πάλι στον στοκ γυρνούσα.

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα εγκατάσταση και φαίνεται να έγινε μια χαρά. Απλά ήθελα να ρωτήσω κάτι.

Μόλις μπήκα στο market άρχισε και μου κατέβασε όλες τις εφαρμογές που είχα εγκαταστημένες στην προηγούμενη rom. Μπορώ να το αποφύγω αυτό με κάποιο τρόπο?

Edit: Τη βρήκα τη λύση σε αυτό.

 

 

 

Έβαλα σήμερα την cyanogenmod 7.2.0 RC1 και μάλλον κάτι έκανα στην εξωτερική κάρτα μνήμης και δεν μπορώ να δω τα αρχεία από κανέναν file explorer. Μου λέει "κενός φάκελος". Αν πάω όμως στη συλλογή μου βγάζει τις φώτο που έχει μέσα η κάρτα. Ξέρετε πως μπορώ να το διορθώσω?

Επίσης το titanium παίρνει backup των sms όταν ή όχι? Διάβασα ότι μάλλον δεν παίρνει αλλά ρωτάω για να το σιγουρέψω.

Edited by Devil_7
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την cyanogenmod 7.2.0 RC1 και μάλλον κάτι έκανα στην εξωτερική κάρτα μνήμης και δεν μπορώ να δω τα αρχεία από κανέναν file explorer. Μου λέει "κενός φάκελος". Αν πάω όμως στη συλλογή μου βγάζει τις φώτο που έχει μέσα η κάρτα. Ξέρετε πως μπορώ να το διορθώσω?

Επίσης το titanium παίρνει backup των sms όταν ή όχι? Διάβασα ότι μάλλον δεν παίρνει αλλά ρωτάω για να το σιγουρέψω.

 

στο φακελο emmc να κοιταξεις και θα βρεις οτι θελεις.στην cm την εξωτερικη sd ετσι θα την βλεπεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να φταίει και όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν ακούω τίποτα ενώ οι άλλοι με ακούνε κανονικά; Όταν παίρνω εγώ και ακούω και με ακούνε. Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ το φόρουμ. Αν και τακτικός επισκέπτης του φόρουμ αποφάσισα να γραφτώ σήμερα για να ζητήσω τα φώτα σας σε μία μεγάλη χαζομάρα που μάλλον - καθότι αρχάριος δεν είμαι σίγουρος - έχω κάνει.

 

Θέλοντας να δοκιμάσω την cm δοκίμασα να την περάσω σήμερα. Μέχρι τώρα είχα semaphore+cwm+2.3.4sammy. Κατέβασα λοιπόν αυτό το update-cm-7.2.0-RC1-galaxysmtd-signed.zip ένω φαντάζομαι το σωστό θα ήταν αυτό cm_galaxysmtd_full-181.zip. Προηγουμένως δεν είχα cm. Πριν φλασαρω είχα κάνει backup μεσω cm. Τέσπα, το κινητό άρχισε να μπουταρει μέχρι ένα σημείο και μετά να κλείνει για να ξαναμπουτάρει. Στιγμίαία έβλεπα κάτι γράμματα που έλαγαν κάτι για error. Οπότε τότε σκέφτομαι λάθος αρχείο φλάσαρα. Βγάζω την μπαταρία και μπαίνω cwm. Το cwm είχε πλέον αναβαθμιστεί σε νεότερη έκδοση. Εκεί σκέφτομαι να περάσω στο κινητό το cm_galaxysmtd_full-181.zip και να το φλασάρω αλλά δεν μπορούσα αφού ο υπολογιστής μου έλεγε πως δεν υπήρχε χώρος στο κινητό για να βάλω το αρχείο. Αποφασίζω να κάνω restore, περιμένω πόση ώρα το κινητό κολλημμένο στην οθόνη που λεέι galaxy s gt-i9000. Το κλείνω, μπαίνω σε cwm - πλεον αλλαξε και επανήλθε το παλαιό. Δοκιμάζω μήπως τώρα μπορώ να βάλω το αρχείο και να το φλασάρω αλλά δεν μπορώ να κάνω ούτε mount το usb αφού μου δείχνει το παρακάτω.http://imageshack.us/photo/my-images/706/0723f.jpg/

 

Πλέον με έχει λούσει κρύος ιδρώτας.:cry: Πόσο άσχημα είμαι; Έχει κανείς κάποια λύση; Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Link to comment
Share on other sites

ξαναφλασαρεις gingerbread και ξαναδοκιμαζεις cm7

φροντισε να ακολουθεις σωστα τις οδηγιες :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστω για την γρήγορη απάντηση. Πώς να την φλασάρω; Μέσω odin;

 

ναι :)

10 χαρ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να βάλω την jw5 όπως μου είπες και η καρδία μου μπήκε στην θέση της αφού το κινητό έγινε και πάλι λειτουργικό. Θα την δοκιμάσω καμιά μέρα πριν κάνω απόπειρα πάλι για την cyanogenmod. Ευχαριστώ πολύ suspect21!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...