Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα προσωπικα μετα την αναβαθμιση δεν μου εχει χρειαστει καθολου.

με wifi και bluetooth ανοιχτα περιπου κατα τη μιση διαρκεια της χρησης του

μου βγαζει 1,3-1,5 μερες μεχρι να ξαναθελησει φορτισμα (δηλ να παει 10-15%)

 

παντως θελω να δοκιμασω μετα απο μια πληρη φορτιση, να ανοιξω την οικονομια

της μπαταριας και να δω ποσο θα κρατησει :)

 

2 μέρες άνετα.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις για internet μέσω vodafone? Στο αυτόματο σύστημα δεν έχει το 800άρι, στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι θα στείλουν mail αλλά.....δεν έχει φτάσει ακόμα....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις για internet μέσω vodafone? Στο αυτόματο σύστημα δεν έχει το 800άρι, στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι θα στείλουν mail αλλά.....δεν έχει φτάσει ακόμα....

 

Κατέβασε την εφαρμογή "Ρύθμιση Δικτύου" της Nokia από το Marketplace και θα βάλει τις ρυθμίσεις μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή "Ρύθμιση Δικτύου" της Nokia από το Marketplace και θα βάλει τις ρυθμίσεις μόνο του.

Thanks!

Είχα δει την εφαρμογή αλλά με μπέρδεψε αυτό που έλεγε για περισσότερα του ενός δίκτυα.

Ευχαριστώ και πάλι!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα, super smooth

 

 

παντως με το συστημα του αυτοκινητου συνδεεται απιστευτα γρηγορα το bluetooth

και εχω προσβαση σε επαφες για κληση, μουσικη και εικονες. πιστευα λογω του κλειδωματος

δεν θα υποστηριζοταν αλλαααα.. ολα τελεια :)

 

Αν βάλεις και μερικές επαφές στα αγγλικά και πας στις επιλογές speech μπορείς να καλείς με φωνητική κλήση απλά κρατώντας το Windows key ακόμη και κλειδωμένο αλλά και να σου διαβάζει ποιος σε καλεί και τι μήνυμα σου στέλνει. Αντί για Κώστας στους πιο κοινούς βάλε Kostas και θα το πει. :) Ελληνικά δεν έχει αλλά είναι workaround για το αυτοκίνητο.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται αλλά έτει και αλλιώς δεν μπορεί να σου στείλει κανείς τίποτα αφού είναι κλειδωμένο

 

ρε παιδια το Bluetooth ειναι σιγουρα κλειδωμενο...?

εδω λεει οτι εχει μεταφορα δεδομενων.

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithCharacteristics-42607.action

 

να το παρω η να παω στο Samsung Omnia W ?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το Bluetooth ειναι σιγουρα κλειδωμενο...?

εδω λεει οτι εχει μεταφορα δεδομενων.

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithCharacteristics-42607.action

 

να το παρω η να παω στο Samsung Omnia W ?

 

Δεν επιτρέπουν από πολιτική τα Windows Phone, όπως και τα iPhone μεταφορά από Bluetooth και γενικά άλλη πηγή πέρα από το Zune/iTunes και τα Marketplace/Appstore τους.

 

Το Omnia W είναι τίμιο, καλό και με εμπρόσθια κάμερα.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα την θήκη γιατί μου αρέσει καλύτερα χωρίς θήκη,ερώτηση,το χρησιμοποιεί κανείς χωρίς θήκη;έχει προσέξει τίποτα φθορές η να χαλάει το χρώμα;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα την θήκη γιατί μου αρέσει καλύτερα χωρίς θήκη,ερώτηση,το χρησιμοποιεί κανείς χωρίς θήκη;έχει προσέξει τίποτα φθορές η να χαλάει το χρώμα;

 

Και εμενα με τρωει φιλε μου γιατι ειναι ακομα πιο ομορφο χωρις θηκη.

βεβαια συγκρατιεμαι και δε την βγαζω γιατι απο εμπειρια καποια στιγμη θα σου πεσει εκει που δεν το περιμενεις :p

 

επισης μου εχει μπει ενα μικρο σκουπιδακι αναμεσα στην οθονη και στο μαυρο περιγραμμα

πως να το βγαλω το ρημαδι;

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με τρωει φιλε μου γιατι ειναι ακομα πιο ομορφο χωρις θηκη.

βεβαια συγκρατιεμαι και δε την βγαζω γιατι απο εμπειρια καποια στιγμη θα σου πεσει εκει που δεν το περιμενεις :p

 

επισης μου εχει μπει ενα μικρο σκουπιδακι αναμεσα στην οθονη και στο μαυρο περιγραμμα

πως να το βγαλω το ρημαδι;

υποθετω με ηλεκ.σκουπα θα μπορεσεις να το ρουφηξεις :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο ειναι δυνατο?ειναι δηλαδη η κλασσικη νοκια με δυνατα ηχεια? Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με τρωει φιλε μου γιατι ειναι ακομα πιο ομορφο χωρις θηκη.

βεβαια συγκρατιεμαι και δε την βγαζω γιατι απο εμπειρια καποια στιγμη θα σου πεσει εκει που δεν το περιμενεις :p

 

επισης μου εχει μπει ενα μικρο σκουπιδακι αναμεσα στην οθονη και στο μαυρο περιγραμμα

πως να το βγαλω το ρημαδι;

 

Φυσα με δυναμη εκει, εγω αυτο κανω.

 

Ρε παιδια παρατηρησα κατι, οταν πιεζω την οθονη στη μεση απο την δεξια πλευρα ακουγεται αν μικρο κλακ. μηπως το κανει και σε εσας;

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο ειναι δυνατο?ειναι δηλαδη η κλασσικη νοκια με δυνατα ηχεια?

 

Ναι

http://wmpoweruser.com/nokia-lumia-900-call-and-music-quality/

:)

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Φυσα με δυναμη εκει, εγω αυτο κανω.

 

Ρε παιδια παρατηρησα κατι, οταν πιεζω την οθονη στη μεση απο την δεξια πλευρα ακουγεται αν μικρο κλακ. μηπως το κανει και σε εσας;

χααχαχαχαχχαχαχ ναι! οτι ναναι? :lol: δεν μπορω να φανταστω τι ειναι γιατι και πολυ γρηγορα να το κανεις παλι ακουγεται!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει περασει κανεις το skype?Δεν μου το βρισκει στο μαρκετ φανταζομαι γιατι δεν ειναι διαθεσιμο στην ελλαδα.Υπαρχει κανενας αλλος τροπος να το περασω?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει περασει κανεις το skype?Δεν μου το βρισκει στο μαρκετ φανταζομαι γιατι δεν ειναι διαθεσιμο στην ελλαδα.Υπαρχει κανενας αλλος τροπος να το περασω?

 

http://www.windowsphone.com/el-GR/apps/c3f8e570-68b3-4d6a-bdbb-c0a3f4360a51

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα την θήκη γιατί μου αρέσει καλύτερα χωρίς θήκη,ερώτηση,το χρησιμοποιεί κανείς χωρίς θήκη;έχει προσέξει τίποτα φθορές η να χαλάει το χρώμα;

 

Καποια απάντηση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά copy paste πως κανω ενώ πως αποθηκευω σελίδες του νετ στον internet explorer όπως έκανα και στο οπερα?ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντησεις σας:)
Link to comment
Share on other sites

 

Το κανω αυτο μου στελνει ε-μαιλ με ενα λινκ παταω και ανοιγει το μαρκετ αλλα δεν μου εχει επιλογη εγκαταστασης μονο κοινοποιησης.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με τρωει φιλε μου γιατι ειναι ακομα πιο ομορφο χωρις θηκη.

βεβαια συγκρατιεμαι και δε την βγαζω γιατι απο εμπειρια καποια στιγμη θα σου πεσει εκει που δεν το περιμενεις :p

 

επισης μου εχει μπει ενα μικρο σκουπιδακι αναμεσα στην οθονη και στο μαυρο περιγραμμα

πως να το βγαλω το ρημαδι;

 

Χρησιμοποιω απ οταν βγηκε χωρις τη θυκη και μετραει ηδη 4-5 σερφαρισματα στην ασφαλτο και με πλατη και με οθονη και το μονο που εχει παθει ειναι πολυ μικρες γρατζουνιες στο ασιμη μερος που λεει νοκια κατο απο το φακο, αυτο το σημειο φενετε πως ξεβαφει και μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ανοιχτό το wifi και το έβαλα σε airplane mode για να κοιμηθώ.

Μέσα σε 3 ώρες μείωση 6% η μπαταρία. Πολύ δεν είναι;

Δεν μου βγαίνει εμένα από το μυαλό ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση κάτι δεν γίνεται σωστά...

Εντωμεταξύ από εφαρμογές παρασκηνίου μόνο από το Microsoft weather κάνει ανανέωση από ότι λέει, κι έχω βάλει κι εγώ το rowi που έχει push notification για το twitter.

 

Να κάνω λέτε καμιά επαναφορά εργοστασιακών;

Link to comment
Share on other sites

Καποια απάντηση?

 

Απο την πρωτη μερα την εβγαλα, και μετα απο 4!!!! τουμπες (η μια με την γωνια σε τσιμεντο) το μονο που επαθε ειναι οτι εφυγε ενα μικρο κομματι απο την γωνια, ΣΚΥΛΟΣ το Lumia!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο την πρωτη μερα την εβγαλα, και μετα απο 4!!!! τουμπες (η μια με την γωνια σε τσιμεντο) το μονο που επαθε ειναι οτι εφυγε ενα μικρο κομματι απο την γωνια, ΣΚΥΛΟΣ το Lumia!!!!

 

εγω ξερω πως σκυλος η δινοσαυρος μια φορα θα γινει η ζημια, για αυτο προτιμω να το εχω μεσα στην θηκουλα του

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Το κανω αυτο μου στελνει ε-μαιλ με ενα λινκ παταω και ανοιγει το μαρκετ αλλα δεν μου εχει επιλογη εγκαταστασης μονο κοινοποιησης.

 

http://blogs.skype.com/en/2012/02/skype_brings_voice_and_video_c.html Από τον browser του κινητού σου.

:)

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...