Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως έμαθα απο τους ανθρώπους του titanium backup η google αφαίρεσε τη δυνατότητα να κάνεις detach μια εφαρμογή απο το market. Όσοι θέλετε να ξαναμπεί το feature γκρινιάξτε σε αυτό το thread μπας και μας ακούσουν. :mad:

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=27431

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως έμαθα απο τους ανθρώπους του titanium backup η google αφαίρεσε τη δυνατότητα να κάνεις detach μια εφαρμογή απο το market. Όσοι θέλετε να ξαναμπεί το feature γκρινιάξτε σε αυτό το thread μπας και μας ακούσουν. :mad:

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=27431

 

Έγινε ήδη.Θα έπρεπε αυτή η λειτουργία να είναι default στο play store και να μπορείς να μην αφήνεις μιο εφαρμογή να αναβαθμίζεται μαζί με τις άλλες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ήδη.

 

Τι εννοεις διορθωθηκε? Γιατι στο παραπανω link το βλεπω ακομα ως ανοιχτο....

Γενικοτερα παντως βλεπω οτι η google τελευταια τα εχει βαλει με το root. Το θεμα αυτο με το titanium, το οτι δεν μπορεις να νοικιασεις ταινια στο Play movies και ποιος ξερει τι ακολουθει...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις διορθωθηκε? Γιατι στο παραπανω link το βλεπω ακομα ως ανοιχτο....

Γενικοτερα παντως βλεπω οτι η google τελευταια τα εχει βαλει με το root. Το θεμα αυτο με το titanium, το οτι δεν μπορεις να νοικιασεις ταινια στο Play movies και ποιος ξερει τι ακολουθει...

 

¨οχι βρε :p.Εννοώ ότι έκανα αυτό που είπες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όπως έμαθα απο τους ανθρώπους του titanium backup η google αφαίρεσε τη δυνατότητα να κάνεις detach μια εφαρμογή απο το market. Όσοι θέλετε να ξαναμπεί το feature γκρινιάξτε σε αυτό το thread μπας και μας ακούσουν. :mad:

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=27431

μπραβο φιλε, ειχα σκασει αυτες της μερες και δεν ηξερα τι φταιει.... εκανα αποκολλιση σε μια εφαρμογη με το tb και ολη την ωρα την εβλεπα μπροστα μου για ενημερωση, ε τους εκραξα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Να ρωτήσω, πριν κάτι μέρες το play αναβαθμίστηκε σε 3.5.15 και έχουν έρθει τα πάνω κάτω... Στις εγκατεστημένες εφαρμογές μου λείπουν μια 10αρια, από αυτές άλλες δεν βρίσκονται καν στο μάρκετ πλέον (πχ. greek eortologio), άλλες υπάρχουν και τις δείχνει εγκατεστημένες αλλά δεν υπάρχουν στις "εφαρμογές μου" (πχ. Superuser) γενικά αναβαθμίστηκε και τα διέλυσε όλα!

Κανένας ομοιοπαθής? :(

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

κατηργησα μια εφαρμογη και θελω να την ξαναβαλω. στο play μου λεει ειναι εγκατεστημενη .

πως ξαναμπαινει?

Link to comment
Share on other sites

κατηργησα μια εφαρμογη και θελω να την ξαναβαλω. στο play μου λεει ειναι εγκατεστημενη .

πως ξαναμπαινει?

 

κανε μια εκκαθαριση δεδομενων στο play

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάργησα το google play και χρησιμοποιώ το εναλλακτικό 1mobile market με 200.000 δωρεάν εφαρμογές. Χωρίς GMail

 

http://www.1mobile.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι για το παραπάνω marketplace (ούτε καλό, ούτε κακό) αλλά σίγουρα το google play σου παρέχει περισσότερη ασφάλεια... Όχι ότι είναι άτρωτο, αλλά τα "άγνωστα" markets είναι και αυτά από τα οποία προέρχονται συνήθως οι ύποπτες εφαρμογές!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και εμένα η καινούργια έκδοση του play. Στο my apps όπου εμφανίζεται η καινούργια καρτέλα με τα all apps, βλέπω εφαρμογές που είχα κάνει Install και τις έβγαλα μετά. Αυτές οι εφαρμογές πώς φεύγουν από το tab αυτό?
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΝ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ούτε από την καρτέλα αυτή στο κινητό σου, ουτε εδω και τόοοοοοοσο καιρό από την αντίστοιχη στην web έκδοση στον υπολογιστή σου. Όπως δεν εξαφανίζονται οι παλιές συσκευες που ειχες κάποτε καταχωρημένες με τον λογαριασμό σου και εν τω μεταξυ σου έχουν κλέψει, σπάσει, έχεις πουλήσει κλπ, κλπ....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

πως δηλώνουμε μια συσκευή στο google play μέσω υπολογιστή; ξαφνικά δεν βλέπει τη συσκευή μου, ενώ μέσω του κινητού δουλεύει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εκανες εκκαθαριση στο google services framework??

 

ναι..τώρα μόλις κοιταγα το ποστ σου στο θεμα του nexus ...πώς κάνεις αποσύνδεση της συσκευής απο το play στο pc;

Link to comment
Share on other sites

 

ναι το είδα, αλλά πάλι το ίδιο κάνει..το ξαναδήλωσα πάλι και μέσω κινητού αλλά εξακολουθεί να μην φαίνεται στο pc..

μήπως ξέρεις ποιο είναι το θέμα στο xda;

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω δεν λειτουργει παντα αμεσα...ουτε οσον αφορα την συσκευη, ουτε οσον αφορα την λιστα με τις εφαρμογες. Δες το παλι το πρωι, πιθανον να ειναι ολα ενταξει

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω δεν λειτουργει παντα αμεσα...ουτε οσον αφορα την συσκευη, ουτε οσον αφορα την λιστα με τις εφαρμογες. Δες το παλι το πρωι, πιθανον να ειναι ολα ενταξει

 

το παράξενο είναι οτι μου δείχνει κανονικά τις εφαρμογές που έχει το τηλέφωνο.. αλλά δεν έχει τη συσκευή..

οκ.. να σαι καλά..θα το κοιτάξω

 

 

έκανα ξανά εκκαθάριση δεδομένων του google play και log in στο pc και έφτιαξε..

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από αλλαγή πλακέτας στο σέρβις, τις αγορασμένες εφαρμογές τις εμφανίζει ως μη. Στο play.google.com μου εμφανίζει δύο desire. Τι πρέπει να κάνω; Σας ευχαριστώ. Edited by heartless
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά από αλλαγή πλακέτας στο σέρβις, τις αγορασμένες εφαρμογές τις εμφανίζει ως μη.

 

Δώστου λίγο χρόνο και θα τις δείξει σωστά.

 

Στο play.google.com μου εμφανίζει δύο desire. Τι πρέπει να κάνω;

 

Τίποτα, δεν σε επηρεάζει κάπου αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, δεν σε επηρεάζει κάπου αυτό.

Νομιζω οτι πρεπει να βγαλει απο το λογαριασμο του το παλιο τηλεφωνο(παλια πλακετα) γιατι οταν θα παει να κατεβασει μια εφαρμογη απο το pc του μπορει να επιλεξει κατα λαθος την παλια πλακετα και να μην του κατεβει η εφαρμογη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και το έχουμε αναφέρει πολλές φορες σε αυτο το thread, δεν μπορεί κανεις να αφαιρέσει συσκευή απο τον λογαριασμό του παρά μόνο να την κρυψει από τα μενου...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δώστου λίγο χρόνο και θα τις δείξει σωστά.

 

 

 

Τίποτα, δεν σε επηρεάζει κάπου αυτό.

 

Σ'ευχαριστώ. Επανήλθε πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...