Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα πρεπει πρωτα να το κατεβασεις πρωτα και μετα να το διαγραψεις.. τωρα εισαι στην μεση .. εκτος εαν εχεις την διαθεση να κανεις restore και setup as new.. που δεν νομιζω... :)

 

καλα ολα αυτα να το κανω ετσι αλλα οταν παταω στο itunes στο store μου κλεινει ολο το προγραμμα

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα ολα αυτα να το κανω ετσι αλλα οταν παταω στο itunes στο store μου κλεινει ολο το προγραμμα

 

προσπαθησε με ενα reboot και αν δεν φτιαξει απεγκατάσταση του itunes και ξανα εγκατασταση

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχες αναφερει πως το εφτιαξες το itunes;;; τι εννοεις κλεινει;;; βρισκεσαι σε συνδεση ή οχι;;
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχες αναφερει πως το εφτιαξες το itunes;;; τι εννοεις κλεινει;;; βρισκεσαι σε συνδεση ή οχι;;

 

εφτιαξα να βλεπει τα apps απο το κινιτο αλλα δεν ανοιγει το store ενω εχω βαλει σωστο κωδικο που ζηταει και παλι βγαζει prob και κλεινει ολο το itunes

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

εχεις την δυνατοτητα να μπεις απο αλλο pc.. να δουμε ποιο ειναι το προβλημα;; ή μαλλον κανε εναν νεο χρηστη στο pc απο τον πινακα ελεγχου και δοκιμασε απο εκει να βαλεις το account σου στο itunes.. :)
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το google maps και κάτω αριστερά πάτησε στο συμβολο με το βελακι , θα πρέπει να είσαι σε wifi την πρώτη φορά για να κλειδώσει η θέση σας.

Η συσκευη είναι jailbroken; Εάν έχετε κατεβάσει *****ed navigator το πρόβλημα μπορει να συνεχισει, παίζει ρόλο τι κατεβάσατε κι απο που ;;

 

παταω το συμβολο με το βελακι και μου λεει "ενεργοποιηστε τις υπηρεσιες τοποθεσιας ωστε να επιτραπει..." και εχει 2 επιλογες: "ρυθμισεις" οπου με πηγαινει στις ρυθμισεις τοποθεσιας με το "διακοπτακι" να μην κουνιεται και την επιλογη ακυρωση. η συσκευη απο τοτε που αγοραστηκε δεν εχει πειραχτει καθολου οποτε δεν ειναι jailbroken. μηπως πρεπει να ενεργοποιησω πρωτα κατι αλλο για να λειτουργουν και οι υπηρεσιες τοποθεσιας; μια χαζομαρα κατεβασα free απο το appstore αλλα νομιζω δεν εχει ιδιαιτερη σημασια αφου ουτε καν στους χαρτες που εχει μονο του το κινητο δεν βρισκει την θεση μου. το δοκιμασα παντως ενω ημουν συνδεδεμενος σε wi-fi οπως μου ειπες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όταν πήρες τη συσκευη μήπως είχε μέσα κάποιες photos; demo; Επίσης εάν έχεις το κουτί δες μήπως γράφει πάνω demo not for sell .. Εάν δεν ισχύει τίποτε απο τα δυο κανε restore και setup as new εάν το πρόβλημα συνεχίζεται θα πρέπει να απευθυνθείτε σε τεχνικό για αντικατάσταση a-gps chip δυστυχώς .
Link to comment
Share on other sites

ωραια...αυτα για τα demo που ελεγες τα τσεκαρα κ δεν βρηκα κατι τετοιο και επισης δεν ειχε καμια demo photo οταν το πηρα. αυτο που λες θα το βρω στις ρυθμισεις του κινητου και λεει επαναφορα ε?και μετα τι θα πατισω μου βγαζει διαφορες επιλογες?με αυτο το setup as new θα χασω τιποτα?αρχεια εφαρμογες μηνυματα κτλ?τι ακριβως κανει το setup as new?συγνωμη για το πρηξιμο αλλα ειμαστε σχεδον ασχετοι απο iphone..
Link to comment
Share on other sites

ωραια...αυτα για τα demo που ελεγες τα τσεκαρα κ δεν βρηκα κατι τετοιο και επισης δεν ειχε καμια demo photo οταν το πηρα. αυτο που λες θα το βρω στις ρυθμισεις του κινητου και λεει επαναφορα ε?και μετα τι θα πατισω μου βγαζει διαφορες επιλογες?με αυτο το setup as new θα χασω τιποτα?αρχεια εφαρμογες μηνυματα κτλ?τι ακριβως κανει το setup as new?συγνωμη για το πρηξιμο αλλα ειμαστε σχεδον ασχετοι απο iphone..

 

Όχι αυτό που αναφέρει ο συμφορουμίτης παραπάνω είναι η επιλογή restore που θα βρείς στο itunes μεσα στον υπολογιατή αου και το οποίο θα επιστρέψει το κινητό στην εργοστασιακή του κατάσταση(με ό,τι αυτό συνεπάγεται) και η επιλογή set up as new θα εμφανιστεί στο iphone την πρώτη φορά που θα το συνδέσεις στον υπολογιστή μετά το restore! Θα μπορέσεις να περάσεις με restore from backup ό,τι αρχεία είχες στο iphone σου πριν το restore με δεξί κλικ πάνω στο όνομα του κινητού σου, στην μπάρα του itunes που υπάρχει στο αριστερό μέρος του προγράμματος.

Edited by big
λαθος κλικ!!!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω πως ΝΑΙ θα διαγραφει οτιδηποτε υπαρχει στη συσκευη, επισης δεν μας ενδιαφερει το restore from backup γιατι θα επναφερει και το οποιο προβλημα.. πρωτα θα κανεις εναν συγχρονισμο και μετα τα παραπανω.. μηνυματα και οτι δεν συγχρονιζεται θα διαγραφει, η συσκευη ειναι jailbroken;;;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όταν πήρες τη συσκευη μήπως είχε μέσα κάποιες photos; demo; Επίσης εάν έχεις το κουτί δες μήπως γράφει πάνω demo not for sell .. Εάν δεν ισχύει τίποτε απο τα δυο κανε restore και setup as new εάν το πρόβλημα συνεχίζεται θα πρέπει να απευθυνθείτε σε τεχνικό για αντικατάσταση a-gps chip δυστυχώς .

 

Πάντως το δικό μου demo (4 16GB 230€) απροβλημάτιστο μετά το restore που έκανα για να φύγει το μενού demo

Link to comment
Share on other sites

εκανες restore μεσω itunes;;; γιατι τα demo idevices θελουν ειδικη μεθοδο

 

http://modmyi.com/forums/general/699702-iphone-store-demo-mode-want-get-out-demo-mode-restore-3-1-2-a.html

Link to comment
Share on other sites

εκανες restore μεσω itunes;;; γιατι τα demo idevices θελουν ειδικη μεθοδο

 

http://modmyi.com/forums/general/699702-iphone-store-demo-mode-want-get-out-demo-mode-restore-3-1-2-a.html

 

Κανονικο restore από itunes. Δεν θυμάμαι αν αμεσως μετά κατέβηκε και η νέα έκδοση (για τότε) 5.0.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ήταν demo τα demo δεν διορθώνονται με σκέτο restore ακόμη και εάν μπουν σε dfu mode :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω θεμα παλι! :P συνδεω το iphone στο itunes..παταω restore κατεβαζει το iphone software update μεχρι τα 783.5 mb απο τα 783.6 mb που ειναι ολοκληρο κολλαει εκει και μετα απο 1 λεπτο μου βγαζει error και δεν τελειωνει το download. τι συμβαινει??το εχω προσπαθησει αρκετες φορες..αλλες φορες κολλαει στο σημειο που σας ειπα και διπλα απο το ποσα mbs εχει κατεβασει μου λεει proccesing file.. Edited by masque
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ήταν demo τα demo δεν διορθώνονται με σκέτο restore ακόμη και εάν μπουν σε dfu mode :)

 

Demo ήταν. Έτσι έγραφε το κουτάκι από πίσω, είχε περασμένες επαφές, έλειπαν κάποιες λειτουργίες από από ρυθμίσεις (κλέιδωμα με κωδικό κτλ) είχε εγκαταστημένες κάποιες εφαρμογές, έπαιζε screen protector κάποιες βασικές λειτουργίες της Apple.

Μάλιστα το έκανα restore as new σε 2 συσκευές και λειτούργησαν κανονικά και οι 2... Τί να σου πω για live demo προορίζονταν, τώρα αν υπάρχει κάποιος "άλλος τύπος" demo δεν γνωρίζω. Αν θες σου στέλνω με pm το serial number αν θες/και μπορείς να το ελέγξεις (τουλάχιστον στο 1 που χρησιμοποιώ ακόμα)

Διάβασα το link που παρέθεσες, και βρήκαν κάποιοι λύση μόνο με jailbreak και σβήσιμου αντίστοιχου φακέλου μέσα από το κινητό. Δεν προσπάθησα καν από demo να πάω σε jailbreak, δεν ξέρω αν θα με άφηνε. Πάντως ακόμα και jailbreak που έκανα πριν 10 ημέρες το δέχτηκε κανονικά (άσχετο αν γύρισα πάλι με restore σε closed)

Από Χριστούγεννα έχω τη συσκευή (όταν κυκλοφόρησε περίπου το 4s)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω θεμα παλι! :P συνδεω το iphone στο itunes..παταω restore κατεβαζει το iphone software update μεχρι τα 783.5 mb απο τα 783.6 mb που ειναι ολοκληρο κολλαει εκει και μετα απο 1 λεπτο μου βγαζει error και δεν τελειωνει το download. τι συμβαινει??το εχω προσπαθησει αρκετες φορες..αλλες φορες κολλαει στο σημειο που σας ειπα και διπλα απο το ποσα mbs εχει κατεβασει μου λεει proccesing file..

 

απενεργοποίησε το antivirus - firewall

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το καταφερα! λειτουργουν μια χαρα οι υπηρεσιες τοποθεσιας. ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.σιγουρα θα ξαναεπικοινωνησω μαζι σας. καλη συνεχεια!
Link to comment
Share on other sites

Demo ήταν. Έτσι έγραφε το κουτάκι από πίσω, είχε περασμένες επαφές, έλειπαν κάποιες λειτουργίες από από ρυθμίσεις (κλέιδωμα με κωδικό κτλ) είχε εγκαταστημένες κάποιες εφαρμογές, έπαιζε screen protector κάποιες βασικές λειτουργίες της Apple.

Μάλιστα το έκανα restore as new σε 2 συσκευές και λειτούργησαν κανονικά και οι 2... Τί να σου πω για live demo προορίζονταν, τώρα αν υπάρχει κάποιος "άλλος τύπος" demo δεν γνωρίζω. Αν θες σου στέλνω με pm το serial number αν θες/και μπορείς να το ελέγξεις (τουλάχιστον στο 1 που χρησιμοποιώ ακόμα)

Διάβασα το link που παρέθεσες, και βρήκαν κάποιοι λύση μόνο με jailbreak και σβήσιμου αντίστοιχου φακέλου μέσα από το κινητό. Δεν προσπάθησα καν από demo να πάω σε jailbreak, δεν ξέρω αν θα με άφηνε. Πάντως ακόμα και jailbreak που έκανα πριν 10 ημέρες το δέχτηκε κανονικά (άσχετο αν γύρισα πάλι με restore σε closed)

Από Χριστούγεννα έχω τη συσκευή (όταν κυκλοφόρησε περίπου το 4s)

 

δεν τιθεται θεμα αμφισβητησης των γραφομενων σου, δεν το ειχα συνατησει εως τωρα , 2 -3 συσκευες φιλων δεν επανερχονταν με απλο restore και χρειαζονταν την ολη διαδικασια.. δεν εγινε κατι εισαι απο τους τυχερους :)

Link to comment
Share on other sites

@dinfun

Προς θεού δεν παρεξήγησα... Απλώς επειδή παρατήρησα πως είσαι σχετικός με το θέμα σε ενημέρωσα!

Καλό το "On Play" αν το διαχειρίζεσαι εσυ! :D

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω ολα τα εικονιδια στο iphone σε μια αλλη σελιδα ετσι ωστε να εχω φοντο στο κινητο μια εικονα και μετα να κανω δεξια για τα εικονιδια, μετα απο λιγο το κινητο αυτοματα μου τα ξαναβαζει στην αρχη τα εικονιδια!!γιατι γινετε αυτο μηπως ξερει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω ολα τα εικονιδια στο iphone σε μια αλλη σελιδα ετσι ωστε να εχω φοντο στο κινητο μια εικονα και μετα να κανω δεξια για τα εικονιδια, μετα απο λιγο το κινητο αυτοματα μου τα ξαναβαζει στην αρχη τα εικονιδια!!γιατι γινετε αυτο μηπως ξερει καποιος?

Πολύ απλά, δε γίνεται να έχεις μια κενή σελίδα στο iPhone. Πρέπει να έχει τουλάχιστον ένα εικονίδιο για να υφίσταται ως σελίδα.

Τώρα, δεν ξέρω αν μέσω jb μπορείς να πετύχεις αυτό που θέλεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω ολα τα εικονιδια στο iphone σε μια αλλη σελιδα ετσι ωστε να εχω φοντο στο κινητο μια εικονα και μετα να κανω δεξια για τα εικονιδια, μετα απο λιγο το κινητο αυτοματα μου τα ξαναβαζει στην αρχη τα εικονιδια!!γιατι γινετε αυτο μηπως ξερει καποιος?

 

αν εισαι jb μπορεις να χρησιμοποίησης το iblank απο cydia

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βοήθειααααα

Βρε παιδιά, δεν μπόρεσα να βρω κάποια λύση για την ανταλλαγή αρχείων (φωτογραφίες, βίντεο κλπ) μέσω bluetooth και μου είναι απαραίτητο. Υπάρχει καμία λύση? Εχω το 4s jb.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...