Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερίζω την παρέα του Galaxy Nexus.

 

Νέος στο φόρουμ, νέος στα smartphones, νέος στο android. Σε αντίστοιχη περίπτωση στο στρατό, θα ήμουν συνέχεια σε αγγαρείες :lol:.

 

Ως πρώτη εντύπωση μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό αφού είναι ακριβώς αυτό που ήθελα, ένα μικρό tabletο-τηλέφωνο:

διαβάζω τα μεηλ μου, τουιτάρω, ποστάρω, στέλνω sms, κάνω τηλέφωνα, ψάχνω σε χάρτες, googlάρω και παίζω και παιχνίδια. Και όλα αυτά σε μια ιδανική οθόνη, όχι πολυ μεγάλη, ούτε πολύ μικρή και πάνω από όλα υψηλής ευκρίνειας.

 

Είμαι ακόμα stock, όπως το λέτε εσείς οι μυημένοι, και μάλλον θα περάσει αρκετός χρόνος ακόμα έως ότου νιώσω ότι έχω εξοικειωθεί και να αποφασίσω να πειραματιστώ με rom και kernel.

 

Στο φίλο που ζητούσε θήκη για το δικό του Nexus έχω να του προτείνω αυτή:

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/419jIDumhOL._SL500_AA300_.jpg

 

είναι της Fitbag με δέρμα napa. Το δέρμα έχει πολύ ωραία αίσθηση και δεν είναι καθόλου ογκώδης. Μια πραγματικά πολύ καλή λύση.

 

Εδώ και το αντίστοιχο λινκ

 

Σε ότι αφορά τα SMS, ενώ μπορώ να στέλνω μηνύματα με 160 χαρακτήρες (εφαρμογή GoSMS - πληκτρολόγιο Swiftkey X), οι χαρακτήρες στα μηνύματά μου γίνονται κεφαλαία, παρότι γράφω με πεζούς χαρακτήρες. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ότι δεν μπορείς να γράψεις 160 χαρακτήρες στα SMS δεν έχει να κάνει με το SwiftKey, αλλά με την εφαρμογή από την οποία στέλνεις SMS. Δοκίμασε το GoSMS ή το Handcent κάνοντας τις κατάλληλες ρυθμίσεις σε όποια από τις εφαρμογές επιλέξεις.

 

Εχω το GoSMS και πάλι δεν εχω βγαλει άκρη. θα το εκτιμούσα αν μου έλεγες τι ρυθμίσεις να κάνω.

 

Στο φίλο που ζητούσε θήκη για το δικό του Nexus έχω να του προτείνω αυτή:

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/419jIDumhOL._SL500_AA300_.jpg

 

είναι της Fitbag με δέρμα napa. Το δέρμα έχει πολύ ωραία αίσθηση και δεν είναι καθόλου ογκώδης. Μια πραγματικά πολύ καλή λύση.

 

Εδώ και το αντίστοιχο λινκ

 

ευχαριστώ πολύ για το link, αν και δεν ειναι αυτο που θέλω απο άποψη μάρκας θα το πάρω μέχρι να βρω αυτό που θέλω. :)

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εχω το GoSMS και πάλι δεν εχω βγαλει άκρη. θα το εκτιμούσα αν μου έλεγες τι ρυθμίσεις να κάνω.

settings>send settings>enable locale support και απο κατω supported languages>GREEK.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,ψαχνω για ενα προγραμμα,το ειχα δει παλαιοτερα,που καταγραφει ολα τα προγραμματα που εχεις στην συσκευη σου,δεν ειναι προγραμμα back-up.

ευχαριστω εκ των προτερω:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για το link, αν και δεν ειναι αυτο που θέλω απο άποψη μάρκας θα το πάρω μέχρι να βρω αυτό που θέλω. :)

 

Χωρίς να έχω το κινητό, έχω δει αυτήν εδώ τη θήκη που ίσως ταιριάζει περισσότερο σε αυτό που ψάχνεις! Θήκη Bugatti Skinny Steel Size XL

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,δεν ξερω αν εχει απαντηθει,αλλα μηπως ξερει καποιος αν το κινητο συχρονιζεται με το kies?

Επισης, πως ξεχωριζουμε αν ειναι ελληνικο ή ξενο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,δεν ξερω αν εχει απαντηθει,αλλα μηπως ξερει καποιος αν το κινητο συχρονιζεται με το kies?

Επισης, πως ξεχωριζουμε αν ειναι ελληνικο ή ξενο;

 

Ξεχνα το Kies εδω :)

 

Βασικα τι θελεις να συγχρονισεις?

 

ΕΝΤΙΤ: Α καταλαβα, λογικα θελεις να περασεις ο,τι εχεις ηδη συγχρονισμενο στο Kies απο παλιοτερη συσκευη στο Nexus?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνα το Kies εδω :)

 

Βασικα τι θελεις να συγχρονισεις?

 

ΕΝΤΙΤ: Α καταλαβα, λογικα θελεις να περασεις ο,τι εχεις ηδη συγχρονισμενο στο Kies απο παλιοτερη συσκευη στο Nexus?

 

Τις επαφες ηθελα να περασω,αλλα το βρηκα τελικα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα του Galaxy Nexus.

 

Νέος στο φόρουμ, νέος στα smartphones, νέος στο android. Σε αντίστοιχη περίπτωση στο στρατό, θα ήμουν συνέχεια σε αγγαρείες :lol:.

 

Ως πρώτη εντύπωση μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό αφού είναι ακριβώς αυτό που ήθελα, ένα μικρό tabletο-τηλέφωνο:

διαβάζω τα μεηλ μου, τουιτάρω, ποστάρω, στέλνω sms, κάνω τηλέφωνα, ψάχνω σε χάρτες, googlάρω και παίζω και παιχνίδια. Και όλα αυτά σε μια ιδανική οθόνη, όχι πολυ μεγάλη, ούτε πολύ μικρή και πάνω από όλα υψηλής ευκρίνειας.

 

Είμαι ακόμα stock, όπως το λέτε εσείς οι μυημένοι, και μάλλον θα περάσει αρκετός χρόνος ακόμα έως ότου νιώσω ότι έχω εξοικειωθεί και να αποφασίσω να πειραματιστώ με rom και kernel.

 

Στο φίλο που ζητούσε θήκη για το δικό του Nexus έχω να του προτείνω αυτή:

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/419jIDumhOL._SL500_AA300_.jpg

 

είναι της Fitbag με δέρμα napa. Το δέρμα έχει πολύ ωραία αίσθηση και δεν είναι καθόλου ογκώδης. Μια πραγματικά πολύ καλή λύση.

 

Εδώ και το αντίστοιχο λινκ

 

Σε ότι αφορά τα SMS, ενώ μπορώ να στέλνω μηνύματα με 160 χαρακτήρες (εφαρμογή GoSMS - πληκτρολόγιο Swiftkey X), οι χαρακτήρες στα μηνύματά μου γίνονται κεφαλαία, παρότι γράφω με πεζούς χαρακτήρες. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

 

 

Ωραία φαίνεται, ευχαριστούμε για την ιδέα. Παρήγγειλα την αντίστοιχη που είναι μισή napa/μισή alcadara. Εντυπώσεις μόλις έρθει. :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εαν αγοραστει απο Ευρωπη εχει ελληνικο μενου; Απο πληκτρολογιο τελικα εαν κατεβασει καποιος ελληνικο εχει λεξικο;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εαν αγοραστει απο Ευρωπη εχει ελληνικο μενου; Απο πληκτρολογιο τελικα εαν κατεβασει καποιος ελληνικο εχει λεξικο;

 

Μενού έχει Ελληνικό. Όλα σχεδόν τα πληκτρολόγια έχουν Ελληνικό Τ9.

Link to comment
Share on other sites

Τα pogo pin σε τι μας είναι χρήσιμα, ξέρει κανεις?

 

φορτιστής from tha future.

στο επίσημο cardock της samsung θα φορτίζει από εκεί το κινητό χωρίς να χρειάζεται να το βάζεις στο usb.

πολύ high tech ναπουμε.:lol:

τώρα εάν κάνει και τίποτα άλλο...δε γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει ν αγοράσω σε καλή τιμή ένα Nexus 2 μηνών σε άριστη κατάσταση.

Το θέμα είναι ότι το κινητό είναι αγορασμένο από ένα απ τα κλασικά σκρουτζομάγαζα (1 απ τα 2 με τις περισσότερες πωλήσεις, οι περισσότεροι ξέρουμε ποια είναι) και το παιδί που το πουλάει μου πε ότι κανένα Nexus δεν είναι ελληνικό.

Ισχύει ότι και με το S2 που έχω τώρα, ότι αν πας να το κάνεις update παίζει να χάσεις τα ελληνικά και να πρέπει να πας εκεί να στα ξαναπεράσουν? Επίσης με εγγύηση τι παίζει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει ν αγοράσω σε καλή τιμή ένα Nexus 2 μηνών σε άριστη κατάσταση.

Το θέμα είναι ότι το κινητό είναι αγορασμένο από ένα απ τα κλασικά σκρουτζομάγαζα (1 απ τα 2 με τις περισσότερες πωλήσεις, οι περισσότεροι ξέρουμε ποια είναι) και το παιδί που το πουλάει μου πε ότι κανένα Nexus δεν είναι ελληνικό.

Ισχύει ότι και με το S2 που έχω τώρα, ότι αν πας να το κάνεις update παίζει να χάσεις τα ελληνικά και να πρέπει να πας εκεί να στα ξαναπεράσουν? Επίσης με εγγύηση τι παίζει?

Ευχαριστώ

 

Βασικα πες απο ποιο μαγαζι ειναι, ολο και καποιος θα ξερει.

Δεν νομιζω πως γινεται να χασεις τα ελληνικα, οπως δε νομιζω να γινεται και στο SGS2. Αν και για το δευτερο δεν βαζω το χερι μου στη φωτια.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Βασικα πες απο ποιο μαγαζι ειναι, ολο και καποιος θα ξερει.

Δεν νομιζω πως γινεται να χασεις τα ελληνικα, οπως δε νομιζω να γινεται και στο SGS2. Αν και για το δευτερο δεν βαζω το χερι μου στη φωτια.

δεν γινεται να χασεις τα ελληνικα ουτε στο sgs2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει ν αγοράσω σε καλή τιμή ένα Nexus 2 μηνών σε άριστη κατάσταση.

Το θέμα είναι ότι το κινητό είναι αγορασμένο από ένα απ τα κλασικά σκρουτζομάγαζα (1 απ τα 2 με τις περισσότερες πωλήσεις, οι περισσότεροι ξέρουμε ποια είναι) και το παιδί που το πουλάει μου πε ότι κανένα Nexus δεν είναι ελληνικό.

Ισχύει ότι και με το S2 που έχω τώρα, ότι αν πας να το κάνεις update παίζει να χάσεις τα ελληνικά και να πρέπει να πας εκεί να στα ξαναπεράσουν? Επίσης με εγγύηση τι παίζει?

Ευχαριστώ

εάν είναι αγορασμένο εντός ευρωπαϊκής ένωσης η Samsung Hellas σε καλύπτει..

άλλα για σιγουριά πάρε ένα τηλέφωνο τη Δευτέρα.

το άλλο για τα ελληνικά που λες δεν ισχύει...

 

doganos

το titanium/silver είναι το titanium/silver

το λευκό είναι το λευκό

Μαύρο δεν έχει

 

Τι δεν καταλλλαβαίνεις

Edited by agligoros
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το titanium/silver. Αυτό είναι; Γιατι εμενα για μαυρο μου κανει...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το titanium/silver. Αυτό είναι; Γιατι εμενα για μαυρο μου κανει...

ναι ρε συ,αυτό είναι.

μαύρη φάτσα έχει,από πίσω μεριά είναι titanium/silver

και το λευκό μαύρη φάτσα έχει αλλά από πίσω είναι άσπρο

Κατάλλλαβες:p

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα, αλλα αυτό τί ειναι; :lol:

 

ετσι υπολόγιζαν ότι θα ήταν πριν βγει(fotoshopια δλδ),αλλά δυστυχώς το έβγαλαν με μαύρη φάτσα.

αν ήταν ολόασπρο θα ήταν και μαμω:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...