Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

zeam ισως.

 

Σε σχέση με τον Go πως τα πάει; Υπάρχει κάποια σύγκριση η υπερέχει κατά πολύ ο Go;

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τον Go πως τα πάει; Υπάρχει κάποια σύγκριση η υπερέχει κατά πολύ ο Go;

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

Σε ταχυτητα ειναι πολυ ανωτερος ο Zeam, σε επιλογες ο Go ειναι ο πιο πληρης της αγορας.

Εγω θα σου ελεγα launcher pro για το Χ8, το εχω στο δικο μου μετα απο μερικες δοκιμες με αλλους launchers και ειναι ο πιο smooth.

Link to comment
Share on other sites

Tον ειχα αλλα μετα απο καμποσο καιρο με Launcher Pro και Go Launcher κατεληξα στον 2ο μιας και απ οτι εχω παρατηρησει με το tweak του jimdem532 παει καλυτερα. Θα δοκιμασω σημερα και τον Zeam!
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει καποιο παλικαρι, καποιον launcher ο οποιος να υποστηριζει, αλλαγη οθονης με transitions effect: page η book???

Αυτος που σας διχνω απο κατω ειναι ο Live Home, μηπως υπαρχει και καποιος αλλος?

Edited by harley5
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει καποιο παλικαρι, καποιον launcher ο οποιος να υποστηριζει, αλλαγη οθονης με transitions effect: page η book???

Αυτος που σας διχνω απο κατω ειναι ο Live Home, μηπως υπαρχει και καποιος αλλος?

 

SSLauncher μονο που η πισω σελίδα ειναι ασπρη δεν εχει το background. Παντως απο τους πιο τοπ launchers που συναντησα.

 

Ποιον προτείνεται ως τον πιο ελαφρύ launcher;;

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

Zeam σιγουρα.

 

 

Ω ρε φιλε εδω ηταν ολα μαζεμενα κι εμείς γράφουμε ένα launcher στο search του market και ψαχνουμε ψιλους στα αχυρα ανάμεσα στα εκατομμύρια golauncher skins που βγαίνουν σαν αποτελεσματα....

 

Παιδιά μόλις έβαλα τον TSF shell 1.3 και έπαθα ζημιά...

Ότι πιο Smooth έχω δει (πάνω και από Wp7)

Είναι διαφορετικός στην φιλοσοφία του αλλά συνηθίζεται..

Φαίνεται πως έχει μέλλον..

 

Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ αντιστοιχο σε smoothness και ταχυτητα.Τελος.

Μωρε συνηθίζεται λεει... :D

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Tον ειχα αλλα μετα απο καμποσο καιρο με Launcher Pro και Go Launcher κατεληξα στον 2ο μιας και απ οτι εχω παρατηρησει με το tweak του jimdem532 παει καλυτερα. Θα δοκιμασω σημερα και τον Zeam!

 

Ποιο είναι αυτό το tweak;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό το tweak;

 

Jimdremdroid package. Όπου και να ψάξεις θα το βρεις. Έχει επίσημο θέμα και εδώ..

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jimdremdroid package. Όπου και να ψάξεις θα το βρεις. Έχει επίσημο θέμα και εδώ..

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

Το googlάρω και δεν μου βγάζει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Το googlάρω και δεν μου βγάζει τίποτα

 

http://www.xda-developers.com/android/tweak-for-cyanogenmod7-roms-on-the-xperia-x8-adds-faster-experience-and-new-features/

 

mol θα κοιτάξω..

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jimdemdroid χωρίς το r ;):D

 

Σωστά!!κ είναι 582 Άλκη!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το tweak που λέτε είναι μόνο για το X8 ή για οποιαδήποτε cyanogen ROM σε οποιοδήποτε τηλέφωνο;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το tweak που λέτε είναι μόνο για το X8 ή για οποιαδήποτε cyanogen ROM σε οποιοδήποτε τηλέφωνο;

 

Δουλεύει τελεια σε x8 με GingerDX. Γενικά για αλλά κινητά, δε νομίζω να δουλεύει τέλεια.

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανενας με πιο τροπο δημιουργω φακελο στον nova launcher?

 

απο οσο γνωριζω τραβας το ενα εικονιδιο πανω στο αλλο και δημουργειται ο φακελος

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

απο οσο γνωριζω τραβας το ενα εικονιδιο πανω στο αλλο και δημουργειται ο φακελος

 

αυτο γινετε μονο στις ''εξωτερικες'' οθονες...

εγω θελω να δημιουργησω φακελο στις οθονες με τις εφαρμογες(app drawer)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αυτο γινετε μονο στις ''εξωτερικες'' οθονες...

εγω θελω να δημιουργησω φακελο στις οθονες με τις εφαρμογες(app drawer)

δε γινεται μεσα στον drawer.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τον έχει αναφέρει κανένας έως τώρα αλλά ο tsf shell πρέπει να είναι η καλύτερη εναλλακτική μετά το sense. Είναι απίστευτα smooth και έχει παρά πολύ ωραία features που δεν μπορείς να βρεις στους υπόλοιπους, ρίχτε του μια μάτια και πείτε μου την γνώμη σας.

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τον έχει αναφέρει κανένας έως τώρα αλλά ο tsf shell πρέπει να είναι η καλύτερη εναλλακτική μετά το sense. Είναι απίστευτα smooth και έχει παρά πολύ ωραία features που δεν μπορείς να βρεις στους υπόλοιπους, ρίχτε του μια μάτια και πείτε μου την γνώμη σας.

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές στις προηγούμενες σελίδες. Κι εμένα μου αρέσει πολύ. Το μεγαλύτερο του ελάττωμα είναι πως με κάποια widgets χάνει το smoothness του.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πολλές φορές στις προηγούμενες σελίδες. Κι εμένα μου αρέσει πολύ. Το μεγαλύτερο του ελάττωμα είναι πως με κάποια widgets χάνει το smoothness του.

 

Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο με τα widgets αλλά μόνο και μόνο επειδή κάνει το 4ο touch button του HTC sensation μου να μην δουλεύει το έκανα απεγκατάσταση. Πάντως αν ο developer έχει το ενδιαφέρων να συνεχίσει την δουλειά του τότε θα πάει πολύ μπροστα.

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο με τα widgets αλλά μόνο και μόνο επειδή κάνει το 4ο touch button του HTC sensation μου να μην δουλεύει το έκανα απεγκατάσταση. Πάντως αν ο developer έχει το ενδιαφέρων να συνεχίσει την δουλειά του τότε θα πάει πολύ μπροστα.

 

Το search ε? Και σε μένα το ίδιο κάνει.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...