Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα παιδια μετα απο πολλες ωρες διαβασματος καταλαβα αρκετα πραγματα για το κινιτο μας και ετσι πρωτα καταφερα και το εκανα σε 2.3.5 και τωρα του περασα την Gingereal 2 χαρη στον αναλιτικο οδιγο του nikos523 thanks :D ομως εμφανισιακα στο μενου και σε ολα ειναι ιδιο με την 2.3.5 ενω σε κατι βιντεο στο youtube ειχα δει οτι με cyanogenmod 7.2 αλλαζε ολο μεσα το ξεκλιδομα οι σηντομευσες του wifi gps ktlp και σου εδεινε και επιλογες για overclock ktlp.. στην gr2 εχει τετοιες επιλογες η απλα ειναι σαν την 2.3.5 απλα τρεχει πιο γρηγορα?? τωρα για να του αλαξουμε το μενου ειδα οτι μπορουμε να περασουμε θεματα με το cmw που μπορουμε να βρουμε τετoια??μεχρι στιγμης εχω βρει αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1467357

τα launcher δεν μου αρεσουν γιατι δεν μπορουν να σου αλλαξουν πχ πατώντας το κουμπι για κληση το πληκτρολογιο η πηγαινοντας στις ριθμισεις τοu μενου ειναι το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι.

Ένας launcher τρέχει και όχι όλοι μαζί.

Εκτός αν τους ανοίγεις μόνος σου όλους και τους αφήνεις να τρέχουν στο background ;)

 

Όχι.

Η Samsung -Hellas- έχει δώσει μέχρι 2.3.3 στα ελληνικά ace.

Η Samsung έχει βγάλει μέχρι 2.3.6 για το κινητό.

Της γυναίκας μου είναι vodafone και του έκανα αναβάθμιση στην 2.3.5

Θα δοκιμάσω επίσης κάποιον launcher απο το market πχ τον go launcher, υπάρχει κάποιος καλύτερος ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Της γυναίκας μου είναι vodafone και του έκανα αναβάθμιση στην 2.3.5

Θα δοκιμάσω επίσης κάποιον launcher απο το market πχ τον go launcher, υπάρχει κάποιος καλύτερος ;

 

Δεν ξέρω αν έδωσε 2.3.5 η voda.

Γράψε ένα *#1234# και πες μας τι γράφει αν μπορείς.

 

Launchers υπάρχουν πολλοί για όλα τα γούστα. Πρέπει να βρεις ποιος σου ταιριάζει :)

 

http://www.ebay.de/itm/SAMSUNG-GALAXY-ACE-PURE-WHITE-S5830-OHNE-VERTRAG-GALAXY-ACE-WEIs-WEISS-WLAN-/270921202346?pt=DE_Handy_s&hash=item3f14297aaa

αυτο λεω...Επισεις λεει και οτι δεν ειναι κλειδωμενο...ουτε για branded

 

Εμένα πάλι μου μοιάζει ύποπτο και σαφώς branded (κοίτα λίγο το κουτί) ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με την CyanogenMod 7.2.0 by FrozenAceTeam υπάρχει τρόπος να τερματίζει η κλήση με το κουμπί της ενργοποίησης? Με την RC1 δούλευε κανονικά.

 

Την ίδια έχουμε. Ρυθμίσεις -> Προσβασιμότητα. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έδωσε 2.3.5 η voda.

Γράψε ένα *#1234# και πες μας τι γράφει αν μπορείς.

Λέει τα παρακάτω :

PDA : S5830BUKS2

PHONE : S5830XWKS2

CSC: S5830VGRKS3

Του έκανα αναβάθμιση σε 2.3.5 μέσω του Λογ/σμού Samsung

 

* Εγώ έχω βάλει εδώ και καιρό το 2.3.5 στο δικό μου Desire S

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Προσπαθω να βαλω ενα πακετο εικονιδιων που μου αρεσε αλλα δεν μπορω..Δοκιμασα και με cwm αλλα δεν εγινε η εγκατασταση τους.Επισης προσπαθησα να τα βαλω και σε κατι φακελους που ειδα αλλα παλι τιποτα...!Εχω MIUY4 v2 και τα εικονιδια που λεω ειναι αυτα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1430033

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω μια απορια παιδια:

 

1) οταν ανιχνευουμαι ενα τραγουδι με τις γνωστες εφαρμογες οπως ειναι τα:

" shazaam" - "soundhound" - musiXmatch" και μας λεει το τιτλο -πληροφοριες δισκογραφιας - να το ακουσουμε στο youtube, κτλπ... η να το μεταφερουμε share

 

ΠΩΣ μπορουμε να το αποθηκευσουμε αυτο που θα μας βγαλει τιτλο κτλπ ωστε να το ακουμε μετα - η πως θα το κανουμε αποθηκευση ως mp3 αν γινετε αυτο απο το κινητο ....(δεν εννοω να το βρουμε με αλλη εφαρμογη ως mp3 κτλπ μετα ή να το κατεβασουμε απο το pc μας μετα...)

 

 

2) πειτε μου κωδικους που βλεπουμε πληροφοριες του κινητου μας, που λενε με αστερακι ταδε διεση ταδε κτλπ.. βλεπεις αυτο αυτο..... ΞΕΡΕΤΕ ?

 

3) πως αποθηκευουμε φωτο που βλεπουμε στο σερφαρισμα? επισης βιντεακι απο youtube...

 

ευχαριστω!

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω μια απορια παιδια:

 

1) οταν ανιχνευουμαι ενα τραγουδι με τις γνωστες εφαρμογες οπως ειναι τα:

" shazaam" - "soundhound" - musiXmatch" και μας λεει το τιτλο -πληροφοριες δισκογραφιας - να το ακουσουμε στο youtube, κτλπ... η να το μεταφερουμε share

 

ΠΩΣ μπορουμε να το αποθηκευσουμε αυτο που θα μας βγαλει τιτλο κτλπ ωστε να το ακουμε μετα - η πως θα το κανουμε αποθηκευση ως mp3 αν γινετε αυτο απο το κινητο ....(δεν εννοω να το βρουμε με αλλη εφαρμογη ως mp3 κτλπ μετα ή να το κατεβασουμε απο το pc μας μετα...)

 

 

2) πειτε μου κωδικους που βλεπουμε πληροφοριες του κινητου μας, που λενε με αστερακι ταδε διεση ταδε κτλπ.. βλεπεις αυτο αυτο..... ΞΕΡΕΤΕ ?

 

3) πως αποθηκευουμε φωτο που βλεπουμε στο σερφαρισμα? επισης βιντεακι απο youtube...

 

ευχαριστω!

 

1 ) Στο soundhound αποθηκεύει τα πάντα στο ιστορικό για τα άλλα δεν ξέρω

 

2) Εδώ έχει τα πάντα.

 

3) Για τις φώτος κράτα πάνω το δάχτυλο πατημένο και σου βγάζει μενού, για τα video θέλει πρόγραμμα ψάξε στο Market.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη χαρά διαπίστωσα ότι το Link2sd αναβαθμίστηκε και λειτουργεί με το τηλεφωνάκι μας. Σπεύστε να το κατεβάσετε είναι ότι καλύτερο για την απελευθέρωση της εσωτερικής μνήμης.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη χαρά διαπίστωσα ότι το Link2sd αναβαθμίστηκε και λειτουργεί με το τηλεφωνάκι μας. Σπεύστε να το κατεβάσετε είναι ότι καλύτερο για την απελευθέρωση της εσωτερικής μνήμης.

Γιατί δεν δούλευε με τον Άσσο; νομίζω πως κάποια στιγμή στο παρελθόν το είχα εγκαταστήσει και έπαιζε κανονικά...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγήκε η 2.3.3 δεν δούλευε. Προχτές την δοκίμασα σε άλλο κινητό με 2.3.6 και δούλεψε και μόλις την πέρα στον Άσο και είναι σούπερ. Με 101 aplications έχω 109MB στην εσωτερική μνήμη ελεύθερα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια έχουμε. Ρυθμίσεις -> Προσβασιμότητα. :rolleyes:

 

καλημερα φιλε εγω εχω περασει αυτην την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263292, για να περασω την δικια σου απλα κανω flash απο πανω της ε ? και κατι αλλο,οταν συνδεω τα ακουστικα δεν ακουγεται ηχος μηπως εχεις βρει την λυση ; αααα επισης οταν παταω το δεξιο κουμπι τερματιζει η κληση ξερεις κατι κ γι αυτο ? σε ευχαριστω εκ των προτερων ....

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ GingerReal-2

0. Πριν αρχίσετε, πάρτε τα backups που θέλετε και βάλτε την ρομ μαζί όλα τα αρχεία που έχω στο zip (cwm4,kernel,root,tw apps) παρακάτω στην κάρτα μνήμης σας.

Κάντε το extract και πάρτε τα αρχεία που υπάρχουν στον κάθε φάκελο (εκτός του root). Κρατήστε το zip αν δεν γνωρίζετε τι είναι κάθε αρχείο, έτσι ώστε να καταλάβετε από το όνομα του φακέλου στον οποίο βρίσκεται.

1. Μπαίνουμε σε recovery ή cwm αν υπάρχει (με κλειστό το κινητό home + power) και κάνουμε wipe data/wipe cache/advanced-wipe dalvik. Σβήνονται τα πάντα εννοείται (αν δεν έχουμε βάλει cwm δεν θα υπάρχει η επιλογή για wipe dalvik. Μην σας αγχώνει :) )

2. Περνάμε μια στοκ gingerbread με το odin, εκτός αν βρισκόμαστε ήδη σε στοκ 2.3.x (οδηγός υπάρχει στην πρώτη σελίδα)

3. Περνάμε cwm (αν δεν εχουμε) με το κλασσικό update.zip μπαίνοντας σε recovery όπως είπαμε παραπάνω, πατάμε apply update.zip και εντοπίζουμε το αρχείο ώστε να το φλασάρουμε.

4. Ξανακάνουμε τα wipes οπως στο βήμα 1 και φλασάρουμε την ρομ μπαίνοντας στο cwm-instal zip from sd card-choose zip from sdcard και επιλέγουμε την ρομ. Μόλις τελειώσει η διαδικασία, πατάμε πίσω και reboot system now.

Εδώ τελειώνει η εγκατάσταση της ρομ και αρχίζουμε τα υπόλοιπα fixes/updates.

5. Μπαίνουμε σε cwm και πατάμε mounts & storage-mount system, πηγαίνουμε πίσω και φλασάρουμε τα tw apps όπως φλασάραμε την ρομ (instal zip from sd card). Μπορούμε να διαγράψουμε ότι app απο αυτά θέλουμε μετά, αλλά πρέπει να περαστούν για να δουλεύει σωστά το κινητό.

6. Φλασάρουμε τον κέρνελ cfroot b84 από cwm (instal zip from sd card).

7. Φλασάρουμε το αρχείο b84-fix από cwm manager (το cwm manager θα εμφανιστεί σαν εφαρμογή στο κινητό μετά το φλασάρισμα του b84. Ξαναλέω, το b84-fix φλασάρεται με cwm manager που είναι εφαρμογή στο κινητό μετά το πέρασμα του kernel b84 και ΟΧΙ απο cwm)

Μπαίνουμε λοιπόν στο cwm manager και κάνουμε flash kernel (το αρχείο b84-fix πάντα).

8.enjoy :) την συστήνω ανεπιφύλαχτα

 

Όλα τα αρχεία που θα χρειαστείτε τα έχω ετοιμάσει παρακάτω και τα έχω βάλει σε φακέλους για να μπορούν όλοι να καταλάβουν τι είναι το καθένα.

 

Η ρομ εδώ

Όλα τα αρχεία που θα χρειαστείτε (cwm4,kernel,root,tw apps) τα έχω ετοιμάσει σε ένα zip εδώ.

Το αρχείο για το root το έβαλα καταλάθος οπότε μην σας απασχολεί.

το thread της ρομ

το thread του κερνελ

 

Αν κάποιο λινκ δεν δουλεύει, στείλτε μου ένα pm για να το ανανεώσω.

 

Ο οδηγός ανανεώθηκε με νέα λινκς και διορθώσεις για να είναι noob-friendly :)

 

Εννοείται πως δεν φέρω καμία ευθύνη για οτιδήποτε. Αν κάτι πάει στραβά, είναι από δικό σας λάθος και μόνο

Edited by athanaso77
Ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι καινούριος στον κόσμο των android κινητών και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βρω κάπου τη stock rom του κινητού μου για να την έχω σε περίπτωση ανάγκης. Στο Kies μου εμφανίζει firmware version: PDA:KPY / PHONE:KP8 / CSC:KPA και στο τηλέφωνο βλέπω τα εξής: εκδοση android 2.3.3, έκδοση βασικού φάσματος S5830XWKP8, έκδοση kernel 2.6.35.7-perf-CL561786 root@DELL128#1. Το έχω κάνει root και έχω πειραματιστεί λιγάκι αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και κάποια άλλη rom οπότε θα ήθελα να έχω και τη stock. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι καινούριος στον κόσμο των android κινητών και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βρω κάπου τη stock rom του κινητού μου για να την έχω σε περίπτωση ανάγκης. Στο Kies μου εμφανίζει firmware version: PDA:KPY / PHONE:KP8 / CSC:KPA και στο τηλέφωνο βλέπω τα εξής: εκδοση android 2.3.3, έκδοση βασικού φάσματος S5830XWKP8, έκδοση kernel 2.6.35.7-perf-CL561786 root@DELL128#1. Το έχω κάνει root και έχω πειραματιστεί λιγάκι αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και κάποια άλλη rom οπότε θα ήθελα να έχω και τη stock. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλημερα. Πανω απο το δικο σου post ο nikos523 εχει μια πολυ καλη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι καινούριος στον κόσμο των android κινητών και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βρω κάπου τη stock rom του κινητού μου για να την έχω σε περίπτωση ανάγκης. Στο Kies μου εμφανίζει firmware version: PDA:KPY / PHONE:KP8 / CSC:KPA και στο τηλέφωνο βλέπω τα εξής: εκδοση android 2.3.3, έκδοση βασικού φάσματος S5830XWKP8, έκδοση kernel 2.6.35.7-perf-CL561786 root@DELL128#1. Το έχω κάνει root και έχω πειραματιστεί λιγάκι αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και κάποια άλλη rom οπότε θα ήθελα να έχω και τη stock. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δεν έχω βρει πουθενά ελληνική ρομ για το ace.

Αν βρω κάποιους εθελοντές, θα γράψω έναν οδηγό με 2 πατέντες που σκέφτηκα έτσι ώστε να μπορούμε να γυρίσουμε στην στοκ ελληνική.

Το θέμα είναι ότι για τη μια "πατέντα" θα χρειαστώ 2 άτομα με στοκ απείραχτη ελληνική ρομ που θα είναι διατεθειμένοι να κάνουν wipe, για να καλύψουμε όλες τις περιπτώσεις. Ενα κινητό με ελληνική unbranded δηλαδή και ένα με vodafone (cosmote ace δεν έτυχε να δω ως τώρα).

Δεν μπορώ να εγγυηθώ οτι θα δουλέψουν οι "πατέντες" πέρα από την θεωρία βέβαια.

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να μου στείλει πμ.

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός ανανεώθηκε με νέα λινκς και διορθώσεις για να είναι noob-friendly :)

 

Εννοείται πως δεν φέρω καμία ευθύνη για οτιδήποτε. Αν κάτι πάει στραβά, είναι από δικό σας λάθος και μόνο

 

 

Καλημέρα αρχηγέ Nikos523 :)

 

είχα περάσει σε GingerReal 2 που αναφέρεις. Προηγουμένως είχα πάρει με clockworkmod BACKUP τη stock rom.. Κάνοντας restore τη stock rom, αφού προηγουμένως έκανα full wipe, ΔΕΝ ξεκινά το κινητό και μένει στη boot screen με Samsung.. Δε γίνεται restore στη stock rom που ειχαμε πριν, αν βάλουμε Gingerreal 2???????

Edited by Passenger1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλημέρα αρχηγέ Nikos523 :)

 

είχα περάσει σε GingerReal 2 που αναφέρεις. Προηγουμένως είχα πάρει με clockworkmod BACKUP τη stock rom.. Κάνοντας restore τη stock rom, αφού προηγουμένως έκανα full wipe, ΔΕΝ ξεκινά το κινητό και μένει στη boot screen με Samsung.. Δε γίνεται restore στη stock rom που ειχαμε πριν, αν βάλουμε Gingerreal 2???????

 

Καλημέρα.

Η gr2 όπως και οι περισσότερες custom roms, αλλάζουν τον τύπο του filesystem απο rfs σε ext4.

Για να επαναφέρεις το nandroid σου, πρέπει να περάσεις μια στοκ 2.3 με το odin,να βάλεις cwm και να κάνεις restore το backup :) (τα wipes δεν χρειάζεται να τα αναφέρω, είναι στανταράκι πάντα ;) )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Η gr2 όπως και οι περισσότερες custom roms, αλλάζουν τον τύπο του filesystem απο rfs σε ext4.

Για να επαναφέρεις το nandroid σου, πρέπει να περάσεις μια στοκ 2.3 με το odin,να βάλεις cwm και να κάνεις restore το backup :) (τα wipes δεν χρειάζεται να τα αναφέρω, είναι στανταράκι πάντα ;) )

 

 

thanks για το άμεσο response!!!

 

Κουράστηκα μόνο που είδα την απάντηση.. καλή είναι και η Ginger Real τώρα που το ξανασκέφτομαι καλύτερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει πουθενά ελληνική ρομ για το ace.

Αν βρω κάποιους εθελοντές, θα γράψω έναν οδηγό με 2 πατέντες που σκέφτηκα έτσι ώστε να μπορούμε να γυρίσουμε στην στοκ ελληνική.

Το θέμα είναι ότι για τη μια "πατέντα" θα χρειαστώ 2 άτομα με στοκ απείραχτη ελληνική ρομ που θα είναι διατεθειμένοι να κάνουν wipe, για να καλύψουμε όλες τις περιπτώσεις. Ενα κινητό με ελληνική unbranded δηλαδή και ένα με vodafone (cosmote ace δεν έτυχε να δω ως τώρα).

Δεν μπορώ να εγγυηθώ οτι θα δουλέψουν οι "πατέντες" πέρα από την θεωρία βέβαια.

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να μου στείλει πμ.

 

Καταρχήν να ευχαριστήσω για την άμεση ανταπόκριση! Τη συσκευή την έχω πάρει απο Cosmote Shop αλλά δε νομίζω οτι είναι branded. Ξέρετε τίποτε για αυτό το site: http://www.sammobile.com/firmware/ ? Το βρήκα μέσα απο το xda-developers. Εκεί έχει διάφορες rom και βρήκα και τη δική μου. Μπορεί κάποιος πιο γνώστης να το τσεκάρει?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ευχαριστήσω για την άμεση ανταπόκριση! Τη συσκευή την έχω πάρει απο Cosmote Shop αλλά δε νομίζω οτι είναι branded. Ξέρετε τίποτε για αυτό το site: http://www.sammobile.com/firmware/ ? Το βρήκα μέσα απο το xda-developers. Εκεί έχει διάφορες rom και βρήκα και τη δική μου. Μπορεί κάποιος πιο γνώστης να το τσεκάρει?

 

Εκεί είναι σχεδόν όλα τα firmware για τα samsung άλλα δεν θυμάμαι να είχε ελληνική unbranded ρομ. Αυτή που μάλλον είδες έχει άλλο μοντεμ και csc. Δηλαδή μόνο το pda είναι ίδιο με την ελληνική.

 

Πατώντας *#1234# βλέπεις rom/modem/csc.

Αν τελειώνει σε

eur=unbranded ελληνικό

Vgr=voda

Cos=cosmote

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω προβλημα..η internal μνημη του κινητου ειναι σχεδον γεματη..τοσο που αν κανω 1-2 apps ακομα install δεν μπορω ουτε sms να λαβω..προσπαθησα να μεταφερω μερικα apps στην sd αλλα δεν μου δινει επιλογη στα περισσοτερα απο αυτα να τα μεταφερω. Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξει αυτο; ενα παραδειγμα ειναι το tunein radio και κατι τετοιες εφαρμογουλες που δεν ειναι κρισιμες για την λειτουργια του τηλεφωνου..επισης θελω να μου πειτε ποιες απο τις εργοστασιακες εφαρμογες ειναι ακινδυνο να σβησω για να εξοικονομισω λιγο χωρο..και ισως και πως γινεται αυτο..ειμαι και root αν αυτο εχει καμια σημασια

Ευχαριστω

Edited by Ragezer
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω προβλημα..η internal μνημη του κινητου ειναι σχεδον γεματη..τοσο που αν κανω 1-2 apps ακομα install δεν μπορω ουτε sms να λαβω..προσπαθησα να μεταφερω μερικα apps στην sd αλλα δεν μου δινει επιλογη στα περισσοτερα απο αυτα να τα μεταφερω. Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξει αυτο; ενα παραδειγμα ειναι το tunein radio και κατι τετοιες εφαρμογουλες που δεν ειναι κρισιμες για την λειτουργια του τηλεφωνου..επισης θελω να μου πειτε ποιες απο τις εργοστασιακες εφαρμογες ειναι ακινδυνο να σβησω για να εξοικονομισω λιγο χωρο..και ισως και πως γινεται αυτο..ειμαι και root αν αυτο εχει καμια σημασια

Ευχαριστω

 

Το έγραψα παραπάνω κατέβασε το Link2sd και πέρνα του. θα βρεις την υγειά σου. Με 100 aplications έχω 103 ΜΒ ελεύθερα. Το κινητό σου πρέπει να είναι root (αν δεν είναι και δεν ξέρεις πως να το κάνεις πες μας να σου πούμε) και μετά να κάνεις ότι λέει εδώ με την sd . Για να μην έχεις μπλεξίματα σου λέω να βάλεις την sd σε ένα reader εκτός κινητού γιατί μέσα από το κινητό δεν κάνει αλλαγές στα παρτίσιον.

Edited by DeathAngel

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα παραπάνω κατέβασε το Link2sd και πέρνα του. θα βρεις την υγειά σου. Με 100 aplications έχω 103 ΜΒ ελεύθερα. Κάτσε να βρω οδηγίες εγκατάστασης

 

Το εχω κατεβασει ηδη..Θα ψαξω και τις οδηγιες τωρα πως γινεται το partition και μετα θα τις μεταφερω ολες..με class 10 καρτουλα κιολας δε νομιζω να εχω κολληματα ε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...