Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα αυτο το περιβλημα ειναι ιδιαιτερα γλιστερο και οταν παω να το πιασω κανω κατι "ζεμπεκιες" μεχρι να το κρατησω.. :lol:

 

Δεν εχεις να φοβασαι τιποτα απο θεμα πτωσεων!

Προσωπικα εχω χασει το μετρημα (30+) και το κινητο ειναι ακομα αψογο...

 

την έχω βάλει παιδιά αλλά έχω το εξής πρόβλημα. Απο default μου χει το μενού με φακέλους, και εγώ δεν το θέλω έτσι. Τα θέλω όλα χύμα. Άρχισα λοιπόν να τα πετάω όλα στο μενού χύμα , ένα ένα. Το θέμα είναι πως τους φακέλους "Internet/Organizer/Εργαλεία/Εφαρμογές" δεν τους διαγράφει ακόμα και όταν πατάω διαγραφή. Μέσω του X-plore που τους βρίσκω να τους διαγράψω απο εκεί ?

 

Λογικα ναι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ε βασικα ναι, εχει αλλαξει πααααρα πολυ το Symbian απο S60 5th σε Belle

 

it's over 9000

--------------------

 

ο μονος τομεας που αλλαξε λιγοτερο ειναι το internet browsing

και ναι, χωλαινει και ο Opera. οχι οσο ο "web" αλλα χωλαινει.

 

τωρα το καταλαβαινω πιο πολυ που σερφαρω με Ν9.

αλλα και πριν με Ν900 και ιδια hw specs με τα πρωτα S^3... η διαφορα στο ιντερνετ ειναι χαοτικη.

 

*για τα S^3 με 512mb ram & 1ghz δεν εχω αποψη

 

 

 

Οντως, πηγαινε στα θεματα και ενεργοποιησε τα εφφε θεματων.

Συμφωνώ και εγώ

Η μπελα δεν έχει καμία μα καμία σχέση με την Άννα η με οποιαδήποτε άλλη version του symbian .

Πρόσφατα περασα την μπελα σε ένα n8 που είχε το πρώτο φιρμ ακόμη.(δεν είχε πάρει Άννα ποτέ)

Η διάφορα ήταν ΧΑΟΤΙΚΗ ..

Ο άνθρωπος πήρε πίσω το κινητό του και νόμιζε ότι είχε αγοράσει άλλη συσκευή.μεγάλη βελτίωσή .

Στο ίντερνετ όμως συμφωνώ έχουν μείνει αιώνες πίσω .

Καταλαβαίνεις τώρα φίλε μου prodigy πως αν μια φορά δεις πραγματικό σερφαρισμα στο κινητό δεν συμβιβάζεσαι πλέον με τον browser του n8 με τίποτα .

Αυτό ήταν και θα είναι το μοναδικό σημείο που το n8 υστερεί και θα υστερεί .σε όλα τα αλλά η συσκευή είναι καταπληκτική

 

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Απλα το σερφαρισμα στο SGS II σε "κακομαθαινει".

Η μπαταρια δε με εχει ικανοοποιησει αρκετα...

Μονιμα ανοιχτο το 3G, σερφαρισμα καθολου (χρηση μονο email widgets), τηλεφωνα/μηνυματα και μου βγαζει μονο 1 μερα.

Σημερα εκλεισα το 3G (δουλευει με Edge τωρα) μηπως και δω βελτιωση...

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Απλα το σερφαρισμα στο SGS II σε "κακομαθαινει".

Η μπαταρια δε με εχει ικανοοποιησει αρκετα...

Μονιμα ανοιχτο το 3G, σερφαρισμα καθολου (χρηση μονο email widgets), τηλεφωνα/μηνυματα και μου βγαζει μονο 1 μερα.

Σημερα εκλεισα το 3G (δουλευει με Edge τωρα) μηπως και δω βελτιωση...

 

ούτε εμένα βγάζει πάνω απο 1-1.2 μέρες..

 

Καλά, για το σερφάρισμα άστα ... περιμένουμε την 8.2 έκδοση του browser να δούμε βελτιώσεις. Εγώ προσωπικά ούτε με Opera Mobile 12, Opera mini 7 είδα κάτι καλό.. Οι τελευταίες τους εκδόσεις σέρνονται.. Και ο OPERA mobile 11.5 σερνόταν . Μόνο με Opera Mini 6.5 πήγαινε ανθρώπινα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο ακριβως πηρα ενα BB Playbook...

Υπαρχει κανα free προγραμματκι στο Ν8 για wifi sharing ωστε να δινω ιντερνετ απο το Ν8 στο Playbook;

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο ακριβως πηρα ενα BB Playbook...

Υπαρχει κανα free προγραμματκι στο Ν8 για wifi sharing ωστε να δινω ιντερνετ απο το Ν8 στο Playbook;

 

free δεν νομίζω. Αν πάλι συνδέσεις με καλώδιο USB το Ν8 με το playbook τότε μοιράζεται το Internet τσάμπα.

 

Αλλιώς κατέβασε απο το γνωστό μαγαζάκι το σπασμένο joikuspot. (αν χρησιμοποιήσεις το light απο το nokia store τότε δεν μπορείς να το κλειδώνεις)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

free δεν νομίζω. Αν πάλι συνδέσεις με καλώδιο USB το Ν8 με το playbook τότε μοιράζεται το Internet τσάμπα.

 

Αλλιώς κατέβασε απο το γνωστό μαγαζάκι το σπασμένο joikuspot. (αν χρησιμοποιήσεις το light απο το nokia store τότε δεν μπορείς να το κλειδώνεις)

 

Thanks αλλα προτιμω παντα να αγοραζω τις εφαρμογες που με ενδιαφερουν.

Αν δε γινει δουλεια με το usb θα αγορασω την εφαρμογη. ;)

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Thanks αλλα προτιμω παντα να αγοραζω τις εφαρμογες που με ενδιαφερουν.

Αν δε γινει δουλεια με το usb θα αγορασω την εφαρμογη. ;)

 

δουλειά θα γίνει 100% . Εγκαθιστά αμέσως πρόγραμμα δικό του όταν το συνδέεις με USB cable και σου βγάζει επιλογές, εσυ πατάς "χρ.τηλ.ως μόντεμ" . Βέβαια δεν ξέρω αν είναι συμβατό με το Os της άλλης συσκευής σου.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Απλα το σερφαρισμα στο SGS II σε "κακομαθαινει".

Η μπαταρια δε με εχει ικανοοποιησει αρκετα...

Μονιμα ανοιχτο το 3G, σερφαρισμα καθολου (χρηση μονο email widgets), τηλεφωνα/μηνυματα και μου βγαζει μονο 1 μερα.

Σημερα εκλεισα το 3G (δουλευει με Edge τωρα) μηπως και δω βελτιωση...

 

συμφωνω για το πρωτο!(να δεις τωρα με το note τι εχω παθει σοκ:p )

για το δευτερο υπαρχει λογος να εχεις το 3g ανοιχτο?

αφου δεν σερφαρεις;)

κλειστο και νομιζω οτι θα δεις διαφορα!

εγω το 3g το ανοιγα μονο αν ηθελα να διαβασω/στειλω κανα μαιλ η για να σερφαρω για τα βασικα!

απο εκει και περα συνεχως κλειστο!

προτιμουσα να μου τρωει την μπαταρια η καμερα ο τρανσμιτερ κτλ παρα το ιντερνετ που ετσι και αλλιως το n8 δεν το αγοραζεις για αυτο το λογο..

Link to comment
Share on other sites

Εγω κακομαθα με το Ν900 στο σερφαρισμα.

και τωρα το Ν9 με απογειωσε.

 

Πραγματικα ΔΕΝ μπορω να σερφαρω με Ν8 πλεον. Ολες μου οι ελπιδες ειναι στον Carla Browser!

 

Καταλαβαίνεις τώρα φίλε μου prodigy πως αν μια φορά δεις πραγματικό σερφαρισμα στο κινητό δεν συμβιβάζεσαι πλέον με τον browser του n8 με τίποτα

 

μα το ξερω! ποτε δεν υπερασπιστηκα το Ν8 σε θεματα σερφαρισματος.

πως να το κανω αλλωστε οταν ειχα Ν900 πρωτου παρω το Ν8.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μegatron χαίρομαι που σου άρεσε το νέο σου κινητό ειδικά μετά απο SGII και iphone 4s.

 

Εγώ το έχω εδώ και δύο μήνες με anna ακόμα και κάθε μέρα ή νύχτα εντυπωσιάζομαι με την ποιότητα των φωτό που πετυχαίνω με το camera pro!!!

 

H ποιότητα επικοινωνίας είναι τέλεια, η ανοιχτή ακρόαση ειδικά στο αμάξι είναι άψογη και τα μαμά widget μοιάζουν αρχαία σε σχέση με το android, αλλά σε τελική ανάλυση κάνουν την δουλειά όπως πρέπει.

 

Για σερφάρισμα ούτως ή άλλως η οθόνη είναι μικρή.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Μegatron χαίρομαι που σου άρεσε το νέο σου κινητό ειδικά μετά απο SGII και iphone 4s.

 

Εγώ το έχω εδώ και δύο μήνες με anna ακόμα και κάθε μέρα ή νύχτα εντυπωσιάζομαι με την ποιότητα των φωτό που πετυχαίνω με το camera pro!!!

 

H ποιότητα επικοινωνίας είναι τέλεια, η ανοιχτή ακρόαση ειδικά στο αμάξι είναι άψογη και τα μαμά widget μοιάζουν αρχαία σε σχέση με το android, αλλά σε τελική ανάλυση κάνουν την δουλειά όπως πρέπει.

 

Για σερφάρισμα ούτως ή άλλως η οθόνη είναι μικρή.

 

Κοιτα αρχηγε μου, συνεχιζω να θεωρω το SGS II ως το καλυτερο all round performer, αλλα για καποιον που δεν ενδιαφερεται και πολυ για browsing, το Ν8 με την καταπληκτικη καμερα και μακραν την καλυτερη ποιοτητα στις κλησεις ειναι τρομερη επιλογη.

Τωρα που ανοιγω/κλεινω το διακοπτη με τα δεδομενα δικτυου, η μπαταρια κραταει 2 μερες χαλαρα!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

σημερα ανακαλυψα ενα σπασιματακι/ραγισματακι εκει που μπαινουν τα ακουστηκα :( μετα απο λιγο εφυγε ενα κομματακι ακομα και δε φαινεται τοσο ασχημα... μου φανηκε οτι εφυγε και λιγο απο μεσα... αλλα δε καταλαβαινω πως :confused:

 

http://img594.imageshack.us/img594/8128/05032012212.jpg

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά,αυτό το έχω εγώ εδώ και 3 μήνες. :)

Δεν είναι τίποτα.Μην ανησυχείς.Δεν υπάρχει πρόβλημα στην λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις που εχουμε καi εμεις Pureview;)

 

ακομη ενα φοβερο αρθρο απο το AAS

 

PureView Lite? Play with smart zooming - right now, with your N8

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις που εχουμε καi εμεις Pureview;)

 

ακομη ενα φοβερο αρθρο απο το AAS

 

PureView Lite? Play with smart zooming - right now, with your N8

 

Πολύ ωραίο το άρθρο και κατατοπιστικό, ακόμα και σε αρχάριους με τη φωτογραφία, σαν κι εμένα! :happy:

 

Αυτό θα πεί Nokia... :D

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθα και εγω στη παρεα, πηρα ενα μαυρο απο το media markt, made in finland ;) , θα το αφησω να ηεφορτισει και μετα θα του περασω την μπελλα..
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθα και εγω στη παρεα, πηρα ενα μαυρο απο το media markt, made in finland ;) , θα το αφησω να ηεφορτισει και μετα θα του περασω την μπελλα..

 

Welcome to the club! :D Εσύ δεν είχες ένα Optimus 2x; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club! :D Εσύ δεν είχες ένα Optimus 2x; :confused:

 

ναι, last year αυτο ;) . παμε για αλλα, σιχαθηκα τις παντοφλες

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις που εχουμε καi εμεις Pureview;)

 

ακομη ενα φοβερο αρθρο απο το AAS

 

PureView Lite? Play with smart zooming - right now, with your N8

 

οντως πολυ σωστο...στην ουσια η Νοκια με το pureview εβαλε "οπτικο ζουμ" στα κινητα!

σου λεει,αφου αυτο δεν γινεται γιατι θα γινουν απαισια τα κινητα,τερατα,θα το κανουμε ψηφιακομηχανικα!

και το αποτελεσμα πιστευω οτι θα τη δικαιωσει!ποτε μου δεν πιστευα στα mp, καποιες φορες μαλιστα τα πολλα εχουν κατωτερα αποτελεσματα σε μηχανες SLR που τα βαζουν για λογους μαρκετινγκ μονο.

οποτε με αυτην την τεχνολογια,αλλα και με την τεχνικη που δειχνει στο αρθρο αντιστοιχα,μπορουμε να εχουμε ενα αρκετα ικανοποιητικο ζουμ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σημερα ανακαλυψα ενα σπασιματακι/ραγισματακι εκει που μπαινουν τα ακουστηκα :( μετα απο λιγο εφυγε ενα κομματακι ακομα και δε φαινεται τοσο ασχημα... μου φανηκε οτι εφυγε και λιγο απο μεσα... αλλα δε καταλαβαινω πως :confused:

 

νομίζω το επάνω κομμάτι κοστίζει 9€ και το αλλάζεις εύκολα και μόνος σου πέτρο :)

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση της εικόνας στην παράθεση

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

σημερα ανακαλυψα ενα σπασιματακι/ραγισματακι εκει που μπαινουν τα ακουστηκα :( μετα απο λιγο εφυγε ενα κομματακι ακομα και δε φαινεται τοσο ασχημα... μου φανηκε οτι εφυγε και λιγο απο μεσα... αλλα δε καταλαβαινω πως :confused:

Αυτο το επαθα κ εγω! Τυχαια το ειχα δει οταν πηγα να βαλω ακουστικα..

 

Αλλα ενταξει, δεν δημιουργει καποιο προβλημα :)

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση της εικόνας στην παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...