Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

της ποιας απο ολες;

εαν θελεις την U8800Pro-Aurora_1.9.1.zip δεν την εχω

http://115.com/file/andgmvpj#

http://115.com/file/dplhuerz#

η αλλη ειναι του Σοφοκλα και που εχω

http://dl.dropbox.com/u/32031800/MokeeOS.u8800pro.12.2.21GR.zip

 

αυτην στην προηγουμενη σελ.. που ειχες τα screenshot

αλλα και οτι εχετε με τετοια ωραια εικονιδια ,,,τις θελω ολες ,αλλα τα λινκ να μην θελουν registration........thanks

εχω ηδη αρκετα εικονιδια,,τα χωριζω σε φακελους τωρα και τους φτιαχνω το μεγεθος,,,και ετσι σε λιγο που θα τα οργανωσω λιγο καλυτερα στο pc μου ,, θα κανω περισσοτερο και πιο γρηγορο theming..

ασε ,εχω τρελαθει,,στο δικο μου καθε δυο μερες εχω και διαφορετικα θεματα και εικονιδια ,,,,αλλα θελω να κανω και κανενα για αυτους που εχουν το geno v4

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

αυτην στην προηγουμενη σελ.. που ειχες τα screenshot

αλλα και οτι εχετε με τετοια ωραια εικονιδια ,,,τις θελω ολες ,αλλα τα λινκ να μην θελουν registration........thanks

μα σου δειχνω το theme ποιο ειναι,και τον ICS_4.0_REBUILD

δεν ειναι της rom αυτα "μαμα"

Link to comment
Share on other sites

μα σου δειχνω το theme ποιο ειναι,και τον ICS_4.0_REBUILD

δεν ειναι της rom αυτα "μαμα"

 

ααα, ελα βρε συ ,, δεν το καταλαβα

καλα οκ ,,,ετσι κι αλλιως εχω πραμα ,,γιατι κατεβαζω και ρομ απο αλλες συσκευες, και παιρνω οτι χρειαζομαι...

thanks

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι με Mokeeos???

εγω αλλα μου χτυπαει το phone.apk και θα φαει σουτ

εβαλα το phone apk απο το fix του geno προς το παρον.....

βλεπω μια ρωσοκινεζα και μπορει να την βαλω.

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλα μου χτυπαει το phone.apk και θα φαει σουτ

εβαλα το phone apk απο το fix του geno προς το παρον.....

βλεπω μια ρωσοκινεζα και μπορει να την βαλω.

 

Και σε μενα τραβαει κατι κολληματα αλλα αντεχονται κυριος οταν μιλαω στο τηλ δουλευει η οθονη καμια φορα και πατιουντε οτι νανε...ποια ρωσοκινεζα λες?λεω να περιμενω μια-δυο μερες να δω τη θα κανει ο birdy με την aurora και θα δω!!Απο μπαταρια πως σε παει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

.ποια ρωσοκινεζα λες?λεω να περιμενω μια-δυο μερες να δω τη θα κανει ο birdy με την aurora και θα δω!!Απο μπαταρια πως σε παει?

http://narod.ru/disk/41845918001.fb04fd475bb8bf78e7bae28f5172453a/MIUI_u8800pro_2.2.24.25.zip.html

αμα παιζουμε ολη την ωρα ποσο να κρατησει;

Link to comment
Share on other sites

http://narod.ru/disk/41845918001.fb04fd475bb8bf78e7bae28f5172453a/MIUI_u8800pro_2.2.24.25.zip.html

αμα παιζουμε ολη την ωρα ποσο να κρατησει;

 

Την ειχα μεχρι προχτες την 2.2.24 δεν ξερω αν αυτη εδω εχει διαφορες με αυτη που ειχα...κλασσικη Miui!!δεν ειδα τρελες διαφορες απο την 1.2.16 (παντα ξεχναω ακριβως)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Την ειχα μεχρι προχτες την 2.2.24)

αφου προχτες βγηκε την ημερα που την εβγαλες

εχεις μπερδευτει,λογικο:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

αφου προχτες βγηκε την ημερα που την εβγαλες

εχεις μπερδευτει,λογικο:p:lol:

 

24 την κατεβασα 26 την εβγαλα...απλα εμενα ειναι 2.2.25 εσενα λεει 2.2.24-25!!

 

Θελει κανεις να το δοκιμασει??Δεν καταλαβενω και πολλα να πω την αληθεια!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1499411

 

Η κινεζικη 2.2.25 κρασαρει οταν πας να βαλεις account...θα δοκιμασω και την ρωσικη απο το xda!! :P

 

Η ρωσσικη δουλευει μια χαρα και εχει και ενα πανεμορφο boot animation...!! ΑΛΛΑ...δεν μπορω να κατεβασω τπτ απο το market!! Κουραστικό!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παδια γεια σας. Λοιπον εχω προβλημα. Ειμαι στην 2.3.5 απειραχτη. Εδω και πολυ καιρο δεν ειχα κανενα προβλημα ομως σημερα που επαιζα με κατι battery savers επελεξα να τα κανω απεγκατασταση και μετα αρχισε ενα προβλημα που δεν μπορουσα να εξηγησω. Λοιπον το κινητο μου απο την αρχη που εβαλα την 2.3.5 ανοιγε με fast boot που υπαρχει σαν επιλογη απο τα applications. Τωρα αμα παω να κλεισω το κινητο και να το ανοιξω με βγαζει κατευθειαν στο μενου χωρις να εχει αναγνωρισει την sim μου με αποτελεσμα να μην μπορω να παρω τηλ ουτε τπτ ξερεται γτ συμβαινει αυτο γτ εγω δεν κατεβαζω καμια ιδεα...... :(

 

Να πω πως εχω κανει uncheck στο fast boot και δουλευει κανωνικα και πως με αυτην την επιλογη δουλευει το ξεκλειδωμα απο την φωνη. Απλα ειναι κουραστικο να περιμενεις σχεδον ενα λεπτο γ να ανοιξει το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Παδια γεια σας. Λοιπον εχω προβλημα. Ειμαι στην 2.3.5 απειραχτη. Εδω και πολυ καιρο δεν ειχα κανενα προβλημα ομως σημερα που επαιζα με κατι battery savers επελεξα να τα κανω απεγκατασταση και μετα αρχισε ενα προβλημα που δεν μπορουσα να εξηγησω. Λοιπον το κινητο μου απο την αρχη που εβαλα την 2.3.5 ανοιγε με fast boot που υπαρχει σαν επιλογη απο τα applications. Τωρα αμα παω να κλεισω το κινητο και να το ανοιξω με βγαζει κατευθειαν στο μενου χωρις να εχει αναγνωρισει την sim μου με αποτελεσμα να μην μπορω να παρω τηλ ουτε τπτ ξερεται γτ συμβαινει αυτο γτ εγω δεν κατεβαζω καμια ιδεα...... :(

 

Να πω πως εχω κανει uncheck στο fast boot και δουλευει κανωνικα και πως με αυτην την επιλογη δουλευει το ξεκλειδωμα απο την φωνη. Απλα ειναι κουραστικο να περιμενεις σχεδον ενα λεπτο γ να ανοιξει το κινητο...

 

 

Δεν επρεπε να αναβαθμισεις καθολου τοτε ,εφοσον εισαι με 2.3.5 ,απειραχτη.....

Αλλα αφου το εκανες γιατι δεν εβαλες την geno v4 ,να πεις οτι κατι αλλαξε στο τηλ.. σου....

τωρα δεν εχεις ,ουτε recovery ?? Ουτε ροοτ ?? Τιποτα ,ετσι??

Δυστυχως δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει,να φταιει....

καλα ηταν να την γλυτωνες χωρις να κανεις update απ'την αρχη,,,

αν ξερει καποιος κατι ,,,ας βοηθησει

 

επισης δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι κατι σαν battery saver ,, για ενα απλα stock rom που δεν εχει ουτε overclock kernel ,, ,τι μπαταρια παραπανω να σωσει...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δεν επρεπε να αναβαθμισεις καθολου τοτε ,εφοσον εισαι με 2.3.5 ,απειραχτη.....

Αλλα αφου το εκανες γιατι δεν εβαλες την geno v4 ,να πεις οτι κατι αλλαξε στο τηλ.. σου....

τωρα δεν εχεις ,ουτε recovery ?? Ουτε ροοτ ?? Τιποτα ,ετσι??

Δυστυχως δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει,να φταιει....

καλα ηταν να την γλυτωνες χωρις να κανεις update απ'την αρχη,,,

αν ξερει καποιος κατι ,,,ας βοηθησει

 

επισης δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι κατι σαν battery saver ,, για ενα απλα stock rom που δεν εχει ουτε overclock kernel ,, ,τι μπαταρια παραπανω να σωσει...

 

Τελεικα επανηλθε μονο του.Τωρα δεν εχω προβλημα. Απεγκατεστησα και τον saver και ενταξει.

Μπορεις να μου πεις πως να βαλω τον geno ? Επιπλεον το CWM χρειαζεται ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

Τελεικα επανηλθε μονο του.Τωρα δεν εχω προβλημα. Απεγκατεστησα και τον saver και ενταξει.

Μπορεις να μου πεις πως να βαλω τον geno ? Επιπλεον το CWM χρειαζεται ροοτ?

 

οπως καταλαβαινεις δεν εχεις ,καποιο ιδιαιτερο κερδος,αν πας απο 2.2.2 σε 2.3.5 ,,,ουτε Fps ξεκλειδωνουν,ουτε παιχνιδια μπορεις να παιξεις , ουτε overclock ,,

για να πεις οτι εκανες μια σοβαρη αλλαγη στο τηλ.. σου ,πρεπει τουλαχιστον (αν θες και ραδιοφωνο) να περασεις το geno v4.........

ο πιο γρηγορος τροπος αυτη τη στιγμη ειναι ,να περασεις recovery.img (5.0.2.7),,,μεσω ροζ οθονης,,,

μετα να κανεις backup απο recovery,,

και τελος φλασαρεις το geno v4

και μπορεις να του δωσεις κι αλλο ,,βαζοντας και το full mod,, που εχω κανει ειδικα για το geno v4...

αν θελεις οδηγιες πιο πολλες απο αυτες που εχουμε σε πολλες σελιδες του φορουμ..τοτε πες μου να κοιταξω κι εγω να σου πω ,[που θα τις βρεις

τα λινκ για το ρομ (geno v4) kαι για recovery ,πιστευω τα εχεις....

παντως αμα κοιταξεις ,και οδηγιες θα βρεις,και τα λινκ...

τελως παντων ,εδω ειμαστε ,,αν θες κατι αλλο ρωτα ??

αν κανεις αυτα ,,τοτε θα δεις,, οτι οντως αλλαξες τελειως τη συσκευη σου..

 

και ΔΕΝ χρειαζεται να εισαι ροοτ για να περασεις recovery.img

αλλα πιστευω ,εχεις την 512 που διαβαζει το φακελο image οταν εισαι με ροζ οθονη ??? γιατι η 540 δεν τον βλεπει ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

οπως καταλαβαινεις δεν εχεις ,καποιο ιδιαιτερο κερδος,αν πας απο 2.2.2 σε 2.3.5 ,,,ουτε Fps ξεκλειδωνουν,ουτε παιχνιδια μπορεις να παιξεις , ουτε overclock ,,

για να πεις οτι εκανες μια σοβαρη αλλαγη στο τηλ.. σου ,πρεπει τουλαχιστον (αν θες και ραδιοφωνο) να περασεις το geno v4.........

ο πιο γρηγορος τροπος αυτη τη στιγμη ειναι ,να περασεις recovery.img (5.0.2.7),,,μεσω ροζ οθονης,,,

μετα να κανεις backup απο recovery,,

και τελος φλασαρεις το geno v4

και μπορεις να του δωσεις κι αλλο ,,βαζοντας και το full mod,, που εχω κανει ειδικα για το geno v4...

αν θελεις οδηγιες πιο πολλες απο αυτες που εχουμε σε πολλες σελιδες του φορουμ..τοτε πες μου να κοιταξω κι εγω να σου πω ,[που θα τις βρεις

τα λινκ για το ρομ (geno v4) kαι για recovery ,πιστευω τα εχεις....

παντως αμα κοιταξεις ,και οδηγιες θα βρεις,και τα λινκ...

τελως παντων ,εδω ειμαστε ,,αν θες κατι αλλο ρωτα ??

αν κανεις αυτα ,,τοτε θα δεις,, οτι οντως αλλαξες τελειως τη συσκευη σου..

 

και ΔΕΝ χρειαζεται να εισαι ροοτ για να περασεις recovery.img

αλλα πιστευω ,εχεις την 512 που διαβαζει το φακελο image οταν εισαι με ροζ οθονη ??? γιατι η 540 δεν τον βλεπει ...

 

Ναι ειμαι σε 512. ΟΚ Ευχαριστω γ την βοηθεια!! Οταν εχω χρονο θα κατσω να το κανω. Για την ωρα αυτα που θελω να κανω με το κινητο τα κανω και με την official ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι σε 512. ΟΚ Ευχαριστω γ την βοηθεια!! Οταν εχω χρονο θα κατσω να το κανω. Για την ωρα αυτα που θελω να κανω με το κινητο τα κανω και με την official ;)

 

μπραβο ,επιτελους και καποιος ολιγαρκης,,πρεπει να εισαι ο πρωτος που αρκειται με το official χωρις καμμια αλλαγη,,,

παρ'ολα αυτα μαζεψα τα ποστ κι εκανα τον παρακατω οδηγο για οποιον θα χρειαστει στο μελλον να περασει στην geno v4 η στην geno v4 edited ,,χωρις να ψαχνει δεξια κι αριστερα...

πρεπει να εχετε την b512 official για να προχωρησετε

 

ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟ GENO V4

1

κατεβαζουμε το recovery.img.... απο δω

http://sourceforge.net/projects/genoandroid/files/recovery5.0.2.7_en_u8800pro.img/download

σβηνουμε το τηλ.. και το ανοιγουμε κρατωντας πατημενα τα πληκτρα vol+ ,vol- ,και power on,, και ανοιγει μια ροζ οθονη στο τηλ,,,,συνδεουμε το τηλ.. με το pc ,,,,ανοιγει το παραθυρο με τον φακελο image και μετονομαζεις το υπαρχον recovery.img σε recoverybackup.img και μετα βαζεις αυτο που κατεβασες και το μετονομαζεις σε recovery.img ...αποσυνδεσε το τηλ.. βγαλε μπαταρια...ανοιξε ξανα το τηλ.. κρατωντας πατημενο το volume+ και το power on συνεχως για 10 δευτερολεπτα ,,,,,ανοιγει το cwm recovery (5.0.2.7),,,,,,επιλεγουμε backup and restore με το πληκτρο search,,,και μετα επιλεγουμε backup,,,aφηνουμε να τελειωσει και μετα παμε πισω με το πληκτρο (πισω),,,και επιλεγουμε reboot system now,,,,,και τελος με το πρωτο σκελος....

2

κατεβαζουμε το ρομ απο δω(οποιο απο τα δυο θελουμε ,το δευτερο ειναι το v4 edited)

http://www.mediafire.com/?nl7v4a0ak2wtnd4

http://www.mediafire.com/?w6xr6z76hh9cg53

 

Μετα βαζεις το ρομ στη καρτα σου ,σβηνεις το τηλ,, και μπαινεις cwm recovery (vol+ ,power on) και κανεις

Wipe data

Wipe cache

Advanced και wipe dalvik cache

Mounts and storage και format/system

Install zip from sd card

Διαλεγεις το gingerbread geno v4.zip και φλασαρεις ,,,

μετα τελειωνει και

Reboot system now (περιμενουμε λιγο παραπανω για να ανοιξει το τηλ..)

Εισαι ετοιμος και με ροοτ ,fps 55 ,και overclock kernel

3

tweaks,mods

http://www.mediafire.com/?yjrxg6asz7l6mzi

 

οτι θα βαλεις στο φακελο system,,,θα καταλαβεις που παει το καθενα ,,,τα εχω βαλει με τη διαδρομη που εχουν,,

απο permissions δινεις ,,σε αυτα που εχει μεσα το init.d (9 κουτια τσεκ.. και ok) στο καθενα χωριστα,,,,και στα αλλα ,πριν τα αλλαξεις θα τα σωσεις και θα κοιταξεις οπως ηταν τα permissions ,,,τα ιδια θα βαλεις και οταν τα αντικαταστησεις ,,,,,

4

theme

ΤΗΕΜΕD settings.apk για το geno v4

εβαλα χρωματιστα εικονιδια στο μενου

http://www.mediafire.com/?8zc323onowf7162

 

το theming θα συνεχιστει...........

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Για να περασεις MIUI πανω σε MIUI θελει κλασσικά wipe τα παντα?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για να περασεις MIUI πανω σε MIUI θελει κλασσικά wipe τα παντα?

 

 

συνηθως λενε ,,οτι ,δεν χρειαζεται να κανεις wipe data

κανεις μονο wipe cache και wipe dalvik

αλλα εγω εκανα παντα clean install ,,και wipe all (data,cache,dalvik)και format system

διαλεξε μονος σου ,οτι θες

Link to comment
Share on other sites

συνηθως λενε ,,οτι ,δεν χρειαζεται να κανεις wipe data

κανεις μονο wipe cache και wipe dalvik

αλλα εγω εκανα παντα clean install ,,και wipe all (data,cache,dalvik)και format system

διαλεξε μονος σου ,οτι θες

 

Θα δοκιμασω γιατι βαριεμε τρελα να κανω παλι ρεστορ...θα κρατησω μια backup αυτη που εχω και θα κανω πειραματα!!

 

Το ειδε κανεις αυτο? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1499411

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω γιατι βαριεμε τρελα να κανω παλι ρεστορ...θα κρατησω μια backup αυτη που εχω και θα κανω πειραματα!!

 

Το ειδε κανεις αυτο? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1499411

 

ναι,,αλλα δυσκολα τα πραγματα,,,δεν ειναι ετσι ευκολα οπως φαινεται

Link to comment
Share on other sites

ναι,,αλλα δυσκολα τα πραγματα,,,δεν ειναι ετσι ευκολα οπως φαινεται

 

Θα σου πω σε λιγα λεπτα!χαχααχχα!

 

Xm!Κατι με το devicename παιζει λαθος...βγαζει error στο CWM!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω σε λιγα λεπτα!χαχααχχα!

 

Xm!Κατι με το devicename παιζει λαθος...βγαζει error στο CWM!!

 

 

σου΄βγαλε

error

ro.product..........

ro.build..........

ro.board........

και κατι τετοια

(αν καταλαβα καλα εγκατεστησες cygwin kitchen και πηγες να κανεις ρομ,,,η οχι????)

Link to comment
Share on other sites

σου΄βγαλε

error

ro.product..........

ro.build..........

ro.board........

και κατι τετοια

(αν καταλαβα καλα εγκατεστησες cygwin kitchen και πηγες να κανεις ρομ,,,η οχι????)

 

Αυτα εβγαλε αλλα δεν το εκανα με το kitchen το εκανα οπως το λεει το quide...απλο replace αρχείων!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα εβγαλε αλλα δεν το εκανα με το kitchen το εκανα οπως το λεει το quide...απλο replace αρχείων!

 

 

ta idia sk@ta μου βγαζει εμενα απο την kitchen οταν αλλαζω build.prop και βαζω init.d στο geno v4.....

δηλαδη ρωταω απο δω κι απο κει στο xda και δεν βγαζω ακρη,,κι αυτος ο κινεζος ο geno μας κανει τον "κινεζο" κανονικα ,,,,ουτε αυτος απανταει με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...