Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηλία να ρωτήσω...το watchdog που λες μόνο για το internet δεν είναι?

 

mobile & wifi ειναι μόνο

https://market.android.com/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5yZ3J1ZXQuYW5kcm9pZC5nM3dhdGNoZG9nIl0.

 

για κλήσεις αυτό ή κάτι ανάλογο αλλά δεν έχω ποτέ χρησιμοποιήσει...

https://market.android.com/details?id=com.wangsong.costwatcher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS53YW5nc29uZy5jb3N0d2F0Y2hlciJd

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοεις καταγραφη κλησεων?Αν εννοεις καταγραφη χρονου και υπολοιπο, το watchdog ειναι πολυ καλο...

Ηχογράφηση εννοώ την ώρα που μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Ηχογράφηση εννοώ την ώρα που μιλάμε.

 

https://market.android.com/details?id=com.skvalex.callrecorder&hl=el

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

Σ'ευχαριστω πολυ. καινουργιος στο android και εχω πελαγοσει. ....

Το κινητο δεν παίζεται,

απλά το καλύτερο που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ. καινουργιος στο android και εχω πελαγοσει. ....

Το κινητο δεν παίζεται,

απλά το καλύτερο που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή!!!

 

Εχεις να ζησεις στιγμες μεγαλης απολαυσης..εγω εχω αρχισει να ρυτιδιαζω απο τα χαμογελα!!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Ηχογράφηση εννοώ την ώρα που μιλάμε.

φιλε αν εισαι root φοραω εγω την Chrack's v13 και με το που την περασα οταν κανω κλησει το εχει απο μονο του να κανει ηχογραφισει και το εχω δοκιμασει ειναι gg δουλευει αψογα

 

(πως ανεβαζω οικονα?? οεο) για να το δει ο φιλος μια

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Εχεις να ζησεις στιγμες μεγαλης απολαυσης..εγω εχω αρχισει να ρυτιδιαζω απο τα χαμογελα!!!

 

Sent from my Galaxy Note

 

Η αληθεια ειναι οτι με τον ερχομο του ics πραγματικα το τηλ θα απογειωθει...

Ειχα την χαρα να το γευτω χθες για κανα τριωρο και πραγματικα ειναι σε αλλη διασταση το κινητο...

Επιστροφη σε gd λογο πολλων bugs...

Κατα την γνωμη μου και με βαση αυτα που ακουω καμια βδομαδουλα εμεινε

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι με τον ερχομο του ics πραγματικα το τηλ θα απογειωθει...

Ειχα την χαρα να το γευτω χθες για κανα τριωρο και πραγματικα ειναι σε αλλη διασταση το κινητο...

Επιστροφη σε gd λογο πολλων bugs...

Κατα την γνωμη μου και με βαση αυτα που ακουω καμια βδομαδουλα εμεινε

 

Υπεροχα πραγματικα αδημονω!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι με τον ερχομο του ics πραγματικα το τηλ θα απογειωθει...

Ειχα την χαρα να το γευτω χθες για κανα τριωρο και πραγματικα ειναι σε αλλη διασταση το κινητο...

Επιστροφη σε gd λογο πολλων bugs...

Κατα την γνωμη μου και με βαση αυτα που ακουω καμια βδομαδουλα εμεινε

 

Θα γίνει καλύτερη διαχείριση στους επεξεργαστές από ότι λένε. Μια εβδομάδα έμεινε λες ; !

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανεβάσει το digital life ανεπίσημα την σχεδόν τελειωτική ρομ της σαμσουνγκ http://www.digitallife.gr/ics-sto-galaxy-note-20588/ ics 4.03...την έχει βάλει κάποιος? πρέπει να κάνουμε ρουτ η μπαινει απευθειας?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Έχει ανεβάσει το digital life ανεπίσημα την σχεδόν τελειωτική ρομ της σαμσουνγκ http://www.digitallife.gr/ics-sto-galaxy-note-20588/ ics 4.03...την έχει βάλει κάποιος? πρέπει να κάνουμε ρουτ η μπαινει απευθειας?

 

Αυτή δεν είναι η προβληματικη (το phone.apk κρασαρει) που ειχε ανεβασει η sammobile?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανεβάσει το digital life ανεπίσημα την σχεδόν τελειωτική ρομ της σαμσουνγκ http://www.digitallife.gr/ics-sto-galaxy-note-20588/ ics 4.03...την έχει βάλει κάποιος? πρέπει να κάνουμε ρουτ η μπαινει απευθειας?

Αυτή δεν είναι η προβληματικη (το phone.apk κρασαρει) που ειχε ανεβασει η sammobile?

 

Αυτη ειναι οντως η πρωτη leak isc rom που ηδη κυκλοφορει στους xda με τα γνωστα προβληματα...

Υπομονη λιγο ακομα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο χθες "γυρισα" απο την ΧΧLΒ1 σε ΧΧLA4.Αποτελεσμα. Καλυτερη διαχειριση μπαταριας,15 λεπτα Wi-Fi καταναλωσε 1% ενω με την Β1 10 λεπτα 3% επισης ποιο γρηγορη στις διαφορες λειτουργιες. Εν αναμονη βεβαια της ICS.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε το πότε θα δωθεί η επίσημη ICS στο Note ;

 

Όπως ξέρεις από τη προηγούμενη σου συσκευή σου, δεν υπάρχουν ακριβείς ημερομηνίες, αλλά όπως γράφεται γενικά, μέσα στο μάρτη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με μπαταρια!!!

 

Με το sygic φαινεται να μην εχω θεμα αφου εχει καταναλωση 6% της συνολικης καταναλωσης 12% απο το πρωι που το εβγαλα..γενικα παντως 12% σε 1.5 ωρες και οχι συνεχομενη χρηση δεν ειμαι happy..ισως να περασω τον stock kernel που λεγατε οτι ειχε την καλυτερη διαχειριση μπαταριας (xxla4 νομιζω) ??? Παντως κι εσεις θα μου το επικυρωσετε οτι δεν θα επρεπε να εχω τοση χασουρα ε?? Καλημερα σε ολους!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με μπαταρια!!!

 

Με το sygic φαινεται να μην εχω θεμα αφου εχει καταναλωση 6% της συνολικης καταναλωσης 12% απο το πρωι που το εβγαλα..γενικα παντως 12% σε 1.5 ωρες και οχι συνεχομενη χρηση δεν ειμαι happy..ισως να περασω τον stock kernel που λεγατε οτι ειχε την καλυτερη διαχειριση μπαταριας (xxla4 νομιζω) ??? Παντως κι εσεις θα μου το επικυρωσετε οτι δεν θα επρεπε να εχω τοση χασουρα ε?? Καλημερα σε ολους!!

 

Sent from my Galaxy Note

 

Καλημερα...;)

 

Δε μπορουμε να μιλαμε γενικα για τη μπαταρια με ποσοστα, αφου πολλα μπορει να παιζουν ρολο.Απο το τι τρεχει στο παρασκηνιο μεχρι και αδυναμο σημα του παροχου σου.

Αν σε ενδιαφερει πολυ η μπαταρια, κανε μερικα tips.

Data-GPS κλειστα αν δε τα χρησιμοποιεις.

Ρυθμισεις-Πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο-Ενημερωση λογισμικου, ξετικαρεις ολες τις επιλογες.

Ρυθμισεις-Κινηση, απενεργοποιημενη.

Ρυθμισεις-Λογαριασμοι και συχρονισμος, ξετικαρεις τον αυτοματο συχρονισμο.

Ρυθμισεις-Οθονη-Φωτεινοτητα, στο αυτοματο, -Διαρκεια φωτισμου πληκτρου αφης, 1.5 δευτερολεπτα.

Ρυθμισεις-Ηχος-Σχολια, ξετικαρεις ολα τα κουτακια.

Ρυθμισεις-Ασυρματη επικοινωνια και δικτυα-Ρυθμισεις wifi-Menu-Για προχωρημενους-Πολιτικη αδρανειας wifi, επιλεγεις ''Οταν η οθονη απενεργοποιειται''

Αν εχεις root (εχεις), μεσω Titanium Backup-Αντιγραφα ασφαλειας/Επαναφορα, βρισκεις το wifi sharing, το επιλεγεις και στη συνεχεια ''διακοπη'' (τρωει αρκετη μπαταρια).

 

Αυτα ειναι μερικα πραγματα που μπορεις να κανεις και να δεις αρκετη διαφορα στη διαρκεια της μπαταριας σου.

Γενικα ο συγχρονισμος, τα data και τo GPS τρωνε αρκετη μπαταρια.

 

φιλε μια ερωτηση πως αναβαζεις τις photo ??

 

Ανεβαζεις τη φωτο σου σε καποιον image hoster, πχ ImageShack, και επιλεγεις στο post ''προσθηκη εικονας''.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...;)

 

Δε μπορουμε να μιλαμε γενικα για τη μπαταρια με ποσοστα, αφου πολλα μπορει να παιζουν ρολο.Απο το τι τρεχει στο παρασκηνιο μεχρι και αδυναμο σημα του παροχου σου.

Αν σε ενδιαφερει πολυ η μπαταρια, κανε μερικα tips.

Data-GPS κλειστα αν δε τα χρησιμοποιεις.

Ρυθμισεις-Πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο-Ενημερωση λογισμικου, ξετικαρεις ολες τις επιλογες.

Ρυθμισεις-Κινηση, απενεργοποιημενη.

Ρυθμισεις-Λογαριασμοι και συχρονισμος, ξετικαρεις τον αυτοματο συχρονισμο.

Ρυθμισεις-Οθονη-Φωτεινοτητα, στο αυτοματο, -Διαρκεια φωτισμου πληκτρου αφης, 1.5 δευτερολεπτα.

Ρυθμισεις-Ηχος-Σχολια, ξετικαρεις ολα τα κουτακια.

Ρυθμισεις-Ασυρματη επικοινωνια και δικτυα-Ρυθμισεις wifi-Menu-Για προχωρημενους-Πολιτικη αδρανειας wifi, επιλεγεις ''Οταν η οθονη απενεργοποιειται''

Αν εχεις root (εχεις), μεσω Titanium Backup-Αντιγραφα ασφαλειας/Επαναφορα, βρισκεις το wifi sharing, το επιλεγεις και στη συνεχεια ''διακοπη'' (τρωει αρκετη μπαταρια).

 

Αυτα ειναι μερικα πραγματα που μπορεις να κανεις και να δεις αρκετη διαφορα στη διαρκεια της μπαταριας σου.

Γενικα ο συγχρονισμος, τα data και τo GPS τρωνε αρκετη μπαταρια.

 

 

 

Ανεβαζεις τη φωτο σου σε καποιον image hoster, πχ ImageShack, και επιλεγεις στο post ''προσθηκη εικονας''.

 

πολύ χρήσιμα όλα τα tips και κάποια από αυτά τα αγνοούσα.. οθόνη αφήνω στο 50% για να το χαίρομαι λιγάκι με τέτοια οθόνη... κάνε ενα καλό και βάλε αυτή την λίστα κάπου στην αρχή του νήματος να το βλέπουν όλοι οι νέοι χρήστες και μη ώστε να υπάρχει ένας αρχικός μπούσουλας... γενικά βέβαια εγώ ότι έχει να κανει με συγχρονισμούς και δίκτυα κτλ πάντα τα έχω απενεργοποιημένα. απλά έκανα και απενεργοποίηση wifi με κλειστή οθόνη και πήγα την φώτιση πλήκτρων από 6δευτ σε 1.5 και παρακολουθώ. Με το ics θα έχουμε και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας? Ευχαριστώ Ηλία καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

πολύ χρήσιμα όλα τα tips και κάποια από αυτά τα αγνοούσα.. οθόνη αφήνω στο 50% για να το χαίρομαι λιγάκι με τέτοια οθόνη... κάνε ενα καλό και βάλε αυτή την λίστα κάπου στην αρχή του νήματος να το βλέπουν όλοι οι νέοι χρήστες και μη ώστε να υπάρχει ένας αρχικός μπούσουλας... γενικά βέβαια εγώ ότι έχει να κανει με συγχρονισμούς και δίκτυα κτλ πάντα τα έχω απενεργοποιημένα. απλά έκανα και απενεργοποίηση wifi με κλειστή οθόνη και πήγα την φώτιση πλήκτρων από 6δευτ σε 1.5 και παρακολουθώ. Με το ics θα έχουμε και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας? Ευχαριστώ Ηλία καλημέρα!

 

Ναι, υποτιθεται οτι ενα χαρακτηριστικο της ics ειναι η καλυτερη διαχειρηση μπαταριας (γιατι ηδη εχουμε τη μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας αναμεσα σε smartphones).

 

Παντως, και ξεχασα να το αναφερω παραπανω, η οθονη ειναι το No1 στη καταναλωση μπαταριας, μιας και ειναι πολυ ενεργοβορα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υποτιθεται οτι ενα χαρακτηριστικο της ics ειναι η καλυτερη διαχειρηση μπαταριας (γιατι ηδη εχουμε τη μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας αναμεσα σε smartphones).

 

Παντως, και ξεχασα να το αναφερω παραπανω, η οθονη ειναι το No1 στη καταναλωση μπαταριας, μιας και ειναι πολυ ενεργοβορα.

 

ναι η οθόνη είναι πρώτη και με διαφορά πάντα... λογικό κι επόμενο άλλωστε!! από την άλλη κρίμα είναι να τηνέχουμε και πολύ χαμηλά σωστά? στον γαλαξία2 την είχα μόνιμα στο 60-70% ...

Link to comment
Share on other sites

ναι η οθόνη είναι πρώτη και με διαφορά πάντα... λογικό κι επόμενο άλλωστε!! από την άλλη κρίμα είναι να τηνέχουμε και πολύ χαμηλά σωστά? στον γαλαξία2 την είχα μόνιμα στο 60-70% ...

 

Ε, ναι...σε μερικά πράγματα αφήνεις τη μπαταρία σε δεύτερη μοιρα..;)

 

Ένα άλλο tip για εξοικονόμηση μπαταρίας, αλλά και καλύτερο σήμα παροχου,

Ρυθμίσεις-Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα-Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, και επιλέγουμε GSM μόνο.

Το παραπάνω απενεργοποιεί το 3G, άρα όταν θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε data, το επαναφέρουμε στο αυτόματο...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο χθες "γυρισα" απο την ΧΧLΒ1 σε ΧΧLA4.Αποτελεσμα. Καλυτερη διαχειριση μπαταριας,15 λεπτα Wi-Fi καταναλωσε 1% ενω με την Β1 10 λεπτα 3% επισης ποιο γρηγορη στις διαφορες λειτουργιες. Εν αναμονη βεβαια της ICS.

 

Καλημερα

ποια περασες φιλε??

 

 

εγω φοραω την darkyrom , ολα τελεια αλλα κρασαρει το τηλεφωνο. δηλαδη οταν παταω επανω σε μια επαφη η στα αγαπημενα για να παρει τηλεφωνο μου γραφει " λυπουμαστε! Η διεργασια android process acore τερματιστηκε απροσδοκητα.Δοκιμαστε ξανα"

αν παρω εγω κατευθειαν το νουμερο ομως παιρνει κανονικα..

ξερεις κανεις κατι???

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

ποια περασες φιλε??

 

 

εγω φοραω την darkyrom , ολα τελεια αλλα κρασαρει το τηλεφωνο. δηλαδη οταν παταω επανω σε μια επαφη η στα αγαπημενα για να παρει τηλεφωνο μου γραφει " λυπουμαστε! Η διεργασια android process acore τερματιστηκε απροσδοκητα.Δοκιμαστε ξανα"

αν παρω εγω κατευθειαν το νουμερο ομως παιρνει κανονικα..

ξερεις κανεις κατι???

Εχω την αρχικη rom android 2.3.6, Kernel 2.6.35.7- N7000XXLA4-CL se.infra@SEP-74#42.

Εκδοση βασικου φασματος N7000XXLA4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...