Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως το κανες αυτο ρε φιλε γιατι σε μενα στον γαλαξια μου εχει σπασει το κεφαλι μου!

δεν μπορω να βρω την συγκεκριμένη επιλογη με τιποτα...:rolleyes:

εσενα εχει την τελευταια εκδοση και δεν εχει κανει update..γι αυτο. γιατι δεν κανεις ολα τα αλλα εκτος απο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εσενα εχει την τελευταια εκδοση και δεν εχει κανει update..γι αυτο. γιατι δεν κανεις ολα τα αλλα εκτος απο αυτο;

 

ποια ειναι ολα τα άλλα????:)

Link to comment
Share on other sites

Clear data :p

 

δεν πιανει ρε συ!

οτι και να κανω οι σπασμενες εφαρμογες βγαινουν αγορασμενες!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το Xperia 10 mini και εχω τα εξης τρια προβληματα:

 

1ο: Δεν μπορω να κατεβασω απο το Market γιατι συνεχεια μου λεει η ληψη της εφαρμογης δεν ηταν επιτυχης. Ενω εχω καθαρισει την μνημη παλι δεν γινεται τπτ.

2ο: Αν παω να κατεβασω απο το android Market απο το PC μου λεει οτι δεν υπαρχει android κινητο σε αυτον τον λογαριασμό.

3ο: Οταν κατεβαζω απο το PC μια εφαρμογη (.apk) οχι απο Android Market, οταν συνδεω το κινητο μου στον υπολογιστη δεν ξερω που να αποθηκευσω την εφαρμογη εχω δοκιμασει σε πολλους φακελους να την βαλω αλλα δεν την βρισκω μετα στο κινητο.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν πιανει ρε συ!

οτι και να κανω οι σπασμενες εφαρμογες βγαινουν αγορασμενες!!

 

Κατέβασε μια παλιά custom που έχει το παλιό μαρκετ. Άνοιξε το zip και πάρε απο το /system/app το vending.apk και αντικατέστησε το με το δικό σου (στο /system/app στο κινητό) και δώσε τα κατάλληλα permisions. Κάνε και ένα πάγωμα το market updater με το titanium για να μείνει στο παλιό. Reboot και έτοιμος.

Όταν θελήσεις το νέο μάρκετ, ξεπαγωσε το market updater.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε μια παλιά custom που έχει το παλιό μαρκετ. Άνοιξε το zip και πάρε απο το /system/app το vending.apk και αντικατέστησε το με το δικό σου (στο /system/app στο κινητό) και δώσε τα κατάλληλα permisions. Κάνε και ένα πάγωμα το market updater με το titanium για να μείνει στο παλιό. Reboot και έτοιμος.

Όταν θελήσεις το νέο μάρκετ, ξεπαγωσε το market updater.

 

εγινε σε ευχαριστω!

θα το δοκιμασω αργοτερα που θα βρω χρονο ελπιζω να πιασει:)

Link to comment
Share on other sites

Έκανες clear data στο download manager ? Απεγκατεστησες τις περίεργες εφαρμογές ? Πάγωσε και το market updater για καλό και για κακό ? Κάνε και ένα fast reboot με την ομώνυμη εφαρμογή πάλι για κάθε ενδεχόμενο . Δεν μπορεί , το έχουμε δοκιμάσει και πιάνει πάνω από ένας ...

 

from THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Έκανες clear data στο download manager ? Απεγκατεστησες τις περίεργες εφαρμογές ? Πάγωσε και το market updater για καλό και για κακό ? Κάνε και ένα fast reboot με την ομώνυμη εφαρμογή πάλι για κάθε ενδεχόμενο . Δεν μπορεί , το έχουμε δοκιμάσει και πιάνει πάνω από ένας ...

 

from THE hd2

 

Έχει το νεο μαρκετ. Δεν έχει το παλιό αναβαθμισμένο. Πρέπει να κάνει αυτό που έγραψα ;)

Link to comment
Share on other sites

Α ! Sorry νόμιζα πως είχε αλλάξει μάρκετ . Επίσης αν επαναφέρει κάνεις μια ROM που έχει ξαναχρησιμοποιήσει (δεν ειναι καινούργια εγκατάσταση ) πρέπει φαντάζομαι να κάνει την ίδια διαδικασία ξανά ?

 

from THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Οταν εκανα την Απεγκατάσταση ενημερώσεων στο μαρκετ η εκδοση που μου γραφει οτι εχει ειναι η 2.3.6. ψαξε στο γουγλη για αυτη την εκδοση (market 2.3.6) και κατεβασε τη.

Αποσυνδεσου απο το ιντερνετ και εγκατεστησε τη στο τηλεφωνο σου.

κανε και ενα παγωμα ενημερωσεων που γραφουν και τα παιδια ποιο πανω

μετα κανε αυτα που γραφω στο ποστ μου στις 10-2: (αφου θα εχεις τη 2.3.6)

μετα αλλαξα τη γλωσσα στο τηλεφωνο σε αγγλικα uk

συνδεθηκα στο ιντερνετ wi-fi

μπηκα στο παλιο πλεον μαρκετ και μου εγραφε να αποδεκτω τους ορους χρησης οπου και το εκανα.

επισης σημαντικο για να μπορεσεις να κανεις αγορα απο το market ειναι να ειναι η γλωσσα στα αγγλικα.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα κατάφερα χωρίς να αλλάξω τη γλώσσα στα αγγλικά. Απλά απεγκατέστησα τις ενημερώσεις του market και γρήγορα πριν προλάβει να κατεβάσει το καινούριο, μπήκα και αγόρασα το soundhound που το είχα σπασμένο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με το μάρκετ και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Το πρόβλημα μπορεί να το συναντήσετε μόνο όσοι περνάτε custom ROM και κάνετε backup και restore τις εφαρμογές σας μέσω titanium backup.

 

Τι συμβαίνει λοιπόν...

Μπορεί ξαφνικά να δείτε τις εφαρμογές που έχετε κατεβάσει να λείπουν από την ενότητα "οι εφαρμογές μου" και η περιοχή να είναι κενή! Αν πληκτρολογήσετε μια εγκατεστημένη εφαρμογή, θα σας τη βρει σαν εγκαταστημένη, αλλά φυσικά δε θα μπορείτε να τη παρακολουθείτε για τυχόν updates!

Το θέμα αυτό παρουσιάζεται μετά από το restore κάποιας/ων εφαρμογής μέσω TB που δεν είναι στο μάρκετ ή είναι σπασμένες, και συνδέουμε το link με το μάρκετ ώστε να τη/τις δείχνει στις "εφαρμογές μου"!

Αυτό μπορεί επίσης να εμφανιστεί μετά από καιρό και μετά από πέρασμα πολλών custom ROM.

Γιαυτό προσοχή, μη συνδέετε αυτές τους εφαρμογές με το μάρκετ, αλλά μόνο όσες έχετε κατεβάσει από εκεί.

Έχει αναφερθεί και στη google το πρόβλημα και είπαν ότι θα το κοιτάξουν, όπως επίσης ανέβηκε εφαρμογή, το market fixer, για αυτό το πρόβλημα.Προσωπικά δε με βοήθησε και με παιδεψε πολύ μέχρι να το φτιάξω (έσβησα από το system/data/data τα databases του μάρκετ αλλά και κάποιες άλλες αλχημείες) και απλά το αναφέρω εδώ για να το έχετε υπόψη σας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

 

Γιαυτό προσοχή, μη συνδέετε αυτές τους εφαρμογές με το μάρκετ, αλλά μόνο όσες έχετε κατεβάσει από εκεί.

μα εχουμε πολλες τετοιες πως θα γινει αυτο?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μα εχουμε πολλες τετοιες πως θα γινει αυτο?

 

Υπαρχουν καποιες εφαρμογες που δε θα τις βρεις στο μαρκετ, αλλα θα στις σελιδες των xda η...σε διαφορα μαγαζακια.Φυσικα δε μπορω να τις αναφερω εδω...

Αλλα δε μιλαω μονο για αυτες, αλλα και για οσες paid υπαρχουν στο μαρκετ και καποιος τις εχει κατεβασει τσαμπα...:rolleyes:

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με το whatsup τελικα δεν μπορεις να μιλας στο τηλ μεσω ιντερνετ δωρεαν?Εγω νομιζα πως γινοτανε και πηρα στην ελλαδα τηλ και μου εφαγε 4,80€ για 15 λεπτα σχεδον ομιλιας.
Link to comment
Share on other sites

Με το whatsup τελικα δεν μπορεις να μιλας στο τηλ μεσω ιντερνετ δωρεαν?Εγω νομιζα πως γινοτανε και πηρα στην ελλαδα τηλ και μου εφαγε 4,80€ για 15 λεπτα σχεδον ομιλιας.

 

Αν και offtopic, το whatsapp ειναι μονο για κειμενο. Η κληση που εκανες ηταν κανονικη γι αυτο και χρεωθηκες τόσο.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο αυτό που λες είναι το viber. Πρέπει όμως να το έχει και ο άλλος στο κινητό του. Πολύ καλό αpp βάλε το και δεν θα χάσεις καθώς το χρησιμοποιούν πολλοί πλέον!
Link to comment
Share on other sites

1ον.Σορρυ για το οφφ τοπικ μου.. Το viber το εχω περασμενο στο κινητο μου και το χρησιμοποιω κα8ημερινα.Απλα επειδη ειδα στο βατςαπ κληση νομιζα ηταν δωρεαν.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... Εχω ενα προβλημα με το android market. μπαινω κανονικα διαλεγω εφαρμογη να κατεβασω απο το κινητο μου ενω ειμαι συνδεδεμενος με wifi του σπιτιου μου και δεν ξεκιναει να κατεβαινει απλος φορτωνει και τιποτα παραπανο...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... Εχω ενα προβλημα με το android market. μπαινω κανονικα διαλεγω εφαρμογη να κατεβασω απο το κινητο μου ενω ειμαι συνδεδεμενος με wifi του σπιτιου μου και δεν ξεκιναει να κατεβαινει απλος φορτωνει και τιποτα παραπανο...

 

Κανε ένα καθαρισμό δεδομένων στο market.;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, έχω και γω πρόβλημα με το Market προσπαθώ απο εχθές να αγοράσω την εφαρμογή All Apps Organizer και μου βγάζει αυτο το μήνυμα

Λυπούμαστε. Ο πωλητής δεν δέχεται παραγγελίες αυτήν τη στιγμή. Δοκιμάστε αργότερα ή επικοινωνήστε με το τμήμα υποστήριξης του Google Checkout.

Καθαρισμό δεδομένων στο market απο το κινητό έκανα. Είναι όντος πρόβλημα με τον πωλητή ? έχετε καμιά ηδέα τη άλλο μπορώ να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε σχέση με την εφαρμογή: την έχεις δοκιμάσει; Για να δεις τις εφαρμογές σου κατηγοριοποιημένες πρέπει να εκκινήσεις την εφαρμογή, δεν τις βλέπεις απλά πατώντας την συντόμευση εφαρμογών του dock της αρχικής οθόνης.Πληροφοριακά και συγγνώμη για το άσχετο της απάντησης.
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε σχέση με την εφαρμογή: την έχεις δοκιμάσει; Για να δεις τις εφαρμογές σου κατηγοριοποιημένες πρέπει να εκκινήσεις την εφαρμογή, δεν τις βλέπεις απλά πατώντας την συντόμευση εφαρμογών του dock της αρχικής οθόνης.Πληροφοριακά και συγγνώμη για το άσχετο της απάντησης.

 

Δεν καταλαβαίνω τι μου λες ?

να δοκιμάσω μια παρόμοια εφαρμογή δηλαδή ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...