Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κινητο το εχω κανει root.ξεκινησα αφου το ξεκλειδωσα με 90 mb μνημη στην αρχη.οσο πηγαινε επεφτε και τωρα με 5,6 εφαρμογες ειμαι σταθερα στα 25-30 mb.προσωρινες μνημες σβηνω συνεχεια δεν αφηνω τπτ.αφησα την στοκ ρομ.αν βαλω καποια αλλη custom θα εχω περισσοτερο χωρο;παιζει ρολο το οτι αφησα την στοκ;
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στο κινητό σταθερά 40ΜΒ αλλά όταν κάνω έλεγχο για αναβαθμίσεις μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση... Δεν έχει αλλάξει κάτι και σίγουρα δεν έκανε μόνο του κάτι.

Μπορεί να μου πει κάποιος που αναβάθμισε τώρα τελευταία το κινητό του, τι έκδοση του λέει;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στο κινητό σταθερά 40ΜΒ αλλά όταν κάνω έλεγχο για αναβαθμίσεις μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση... Δεν έχει αλλάξει κάτι και σίγουρα δεν έκανε μόνο του κάτι.

Μπορεί να μου πει κάποιος που αναβάθμισε τώρα τελευταία το κινητό του, τι έκδοση του λέει;

 

και εμενα το ιδιο λεει φιλε μου και εχουμε ακριβως το ιδιο τηλ.Branded vodafone stock rom κτλ.αλλα εμενα η μνημη ειναι στα 25 mb.ποσες εφαρμογες εχεις μεσα;

Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο λεει φιλε μου και εχουμε ακριβως το ιδιο τηλ.Branded vodafone stock rom κτλ.αλλα εμενα η μνημη ειναι στα 25 mb.ποσες εφαρμογες εχεις μεσα;

 

εμένα πως γίνετε πάλι ροοτ με vodafone Branded και τόσες εφαρμογές21 και το gps το igo που εινε αρκετά μεγάλο 30mb και έχει μεταφερθή 19mb στην κάρτα έχω 11mb στο τηλ απο αυτο.και ποσες αλλες να έχω σταθερά 94mb ελεύθερη ..σβήστε της περιτές εφαρμογές που δεν χρειάζεστε όπως youtube , google χάρτες εινε και άλλες. και μεταφερετε στην sd με το link2sd δεν δημιουργή κανένα πρόβλημα στο τηλ ..μόνο μην σβήσετε κάτι με το σηματάκι android και κάποιες του συστήματος

Edited by jim_25
:!:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μια ερώτηση ακόμα. πως μπορώ να συνδεθώ στο internet μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας (vodafone); τικάρω από τις γρήγορες ρυθμίσεις το συγκεκριμένο κουτάκι, πάω να μπω κάπου και μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να ενεργοποιήσω το δίκτυο ή το wifi στις ρυθμίσεις, ενώ το έχω κάνει ήδη. χρειάζονται μήπως κάποιες extra ρυθμίσεις; η περιαγωγή δεδομένων πρέπει να είναι τικαρισμένη; έτσι το έχω. επίσης από wifi μπαίνω κανονικά. ευχαριστώ.
Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Όποιος έκανε την αναβάθμιση και δεν μπορεί να ξαναγίνει ρουτ υπάρχει τρόπος και μόλις το ξανά έφτιαξα.

 

Δείτε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445867

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στο κινητό σταθερά 40ΜΒ αλλά όταν κάνω έλεγχο για αναβαθμίσεις μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση... Δεν έχει αλλάξει κάτι και σίγουρα δεν έκανε μόνο του κάτι.

Μπορεί να μου πει κάποιος που αναβάθμισε τώρα τελευταία το κινητό του, τι έκδοση του λέει;

Δοκίμασες να κάνεις ένα partition στην κάρτα μνήμης και να χρησιμοποιήσεις το link2sd που προτείνει κι ένας φίλος παρακάτω;

 

παιδιά έχω μια ερώτηση ακόμα. πως μπορώ να συνδεθώ στο internet μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας (vodafone); τικάρω από τις γρήγορες ρυθμίσεις το συγκεκριμένο κουτάκι, πάω να μπω κάπου και μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να ενεργοποιήσω το δίκτυο ή το wifi στις ρυθμίσεις, ενώ το έχω κάνει ήδη. χρειάζονται μήπως κάποιες extra ρυθμίσεις; η περιαγωγή δεδομένων πρέπει να είναι τικαρισμένη; έτσι το έχω. επίσης από wifi μπαίνω κανονικά. ευχαριστώ.

Έχεις περασμένες τις ρυθμίσεις; Πήγαινε ρυθμίσεις->ασύρματο & δίκτυα

->δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και μετά ενερογποίηση δεδομένων. Να ξέρεις ωστόσο ότι αν δεν έχεις κάποιο πακάτο με MB, θα χρεωθείς αρκετά ;)

 

Καλησπέρα παίδες.Όποιος έκανε την αναβάθμιση και δεν μπορεί να ξαναγίνει ρουτ υπάρχει τρόπος και μόλις το ξανά έφτιαξα.

 

Δείτε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445867

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Χαίρομαι που τελικά το βρήκες! Προστέθηκε στο πρώτο post! Eυχαριστούμε :happy:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. φίλος μου έχει το κινητό και όταν

δέχεται κλήση και απαντάει ανοίγει το μεγάφωνο

και μετά πάνω στην μπάρα βγαίνει το αυτοκίνητο

πως μπορεί να διορθωθεί αυτό ?

ανοίγει από μόνο του το μεγάφωνο όταν απαντάει

στην κλήση

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις ένα partition στην κάρτα μνήμης και να χρησιμοποιήσεις το link2sd που προτείνει κι ένας φίλος παρακάτω;

Βασίλη αν δεις σε προηγούμενα ποστ λέω ότι το link2sd από την ίδια μέρα που έκανα και το root...

 

Αυτό με το partition θα το κάνω σε καινούργια κάρτα μνήμης που έχω πάρει.

Χώρο διαθέσιμο έχω.. αναβάθμιση δεν μου ζητάει.. ούτε μόνο του, ούτε χειροκίνητα.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όμως...

Πιθανότατα γιατί έχω branded κινητό (Vodafone) και συνήθως αργεί σε αυτά τα κινητά...

Αλλά δεν πειράζει... εδώ είμαστε... Βοήθησε και ο φίλος ο Χρήστος με το Link οπότε αν γίνει η αναβάθμιση θα γίνουν όλα μπαμ μπαμ... :D

 

Ξέρει κανείς αν κάνω titanium backup και αλλάξω την κάρτα μνήμης με μεγαλύτερη αν θα μπορέσω να επαναφέρω τα apps που έχω στην καινούργια; ειλικρινά δεν θυμάμαι αν το έχει αναφέρει κανείς άλλος αυτό...

 

Πήρα μία Transcend 8GB Class 10. Νομίζω ότι καλή είναι... (δεν είχε μεγαλύτερη σε GB εκείνην τη στιγμή...)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη αν δεις σε προηγούμενα ποστ λέω ότι το link2sd από την ίδια μέρα που έκανα και το root...

 

Αυτό με το partition θα το κάνω σε καινούργια κάρτα μνήμης που έχω πάρει.

Χώρο διαθέσιμο έχω.. αναβάθμιση δεν μου ζητάει.. ούτε μόνο του, ούτε χειροκίνητα.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όμως...

Πιθανότατα γιατί έχω branded κινητό (Vodafone) και συνήθως αργεί σε αυτά τα κινητά...

Αλλά δεν πειράζει... εδώ είμαστε... Βοήθησε και ο φίλος ο Χρήστος με το Link οπότε αν γίνει η αναβάθμιση θα γίνουν όλα μπαμ μπαμ... :D

 

Ξέρει κανείς αν κάνω titanium backup και αλλάξω την κάρτα μνήμης με μεγαλύτερη αν θα μπορέσω να επαναφέρω τα apps που έχω στην καινούργια; ειλικρινά δεν θυμάμαι αν το έχει αναφέρει κανείς άλλος αυτό...

 

Πήρα μία Transcend 8GB Class 10. Νομίζω ότι καλή είναι... (δεν είχε μεγαλύτερη σε GB εκείνην τη στιγμή...)

 

εγώ όταν αλαξα κάρτα sd σε 16gb . από αυτή που είχα έκανα αντιγραφή όλους τους φακελους και τους πέρασα στην καινούργια ..και έκανα επανεκκίνηση στο τηλ και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα ..δούλευαν κανονικά οι εφαρμογές αμέσως μετα .

 

 

όλες οι γνωστές εταιρίες αντιβαριους βγάλανε για android .εσύ έχετε κάποιο στο τηλ ?εγώ έβαλα το avast

Edited by jim_25
:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα...

Μου στειλανε ενα HTC Wildfire S απο το εξωτερικο και δεν μου αναγνωριζει την ΣΙΜ . Πως το ξεκλειδωνω?

 

http://www.htcimeiunlock.com/htc-wildfire-s-unlock

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.ο χώρος που πιανει στις επαφές ειναι 40 MB.με 30 επαφες το πολύ.είναι φυσιιολογικό;τις έχω σαν google επαφες.ευχαριστώ!
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Κατι σε free δεν παιζει ?

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, δε νομίζω να παίζει κάτι σε αξιόπιστο και free ;)

 

Γεια χαρά.ο χώρος που πιανει στις επαφές ειναι 40 MB.με 30 επαφες το πολύ.είναι φυσιιολογικό;τις έχω σαν google επαφες.ευχαριστώ!

Μου φαίνεται αρκετό. Αν τις έχεις συγχρονισμένες με το gmail σου, δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή αποθηκευτικός χώρος επαφών από τη διαχείριση εφαρμογών και κάνε ξανά το συγχρονισμό. Μήπως όμως έχεις φωτογραφίες σε όλες τις επαφές, οπότε φταίει αυτό;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. φίλος μου έχει το κινητό και όταν

δέχεται κλήση και απαντάει ανοίγει το μεγάφωνο

και μετά πάνω στην μπάρα βγαίνει το αυτοκίνητο

πως μπορεί να διορθωθεί αυτό ?

ανοίγει από μόνο του το μεγάφωνο όταν απαντάει

στην κλήση

 

καμιά λύση για το παραπάνω ερώτημα μου

υπάρχει ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το εξης προβλημα. οταν λαμβανω γραπτα μηνυματα και το κινητο μου ειναι κλειδωμενο δεν αναβει η οθονη. εχω ενεργοποιησει απο τισ ρυθμισεις το φωτισμο led αλλα και παλι το προβλημα παραμενει.. μηπως μπορει να βοηθησει κανεισ ή να το σπασω?????????? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν βρισκεται και οι δυο σας οι παραπανω ακρη με το προβλημα σας......καντε τα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων.

Και εαν δεν επανελθουν μετα πεταξτε τα :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το εξης προβλημα. οταν λαμβανω γραπτα μηνυματα και το κινητο μου ειναι κλειδωμενο δεν αναβει η οθονη. εχω ενεργοποιησει απο τισ ρυθμισεις το φωτισμο led αλλα και παλι το προβλημα παραμενει.. μηπως μπορει να βοηθησει κανεισ ή να το σπασω?????????? :worry:

 

δεν ανάβει η οθόνη με τα μηνύματα μόνο το μικρό λαμπάκι .δεν υπάρχει προβλημμα mε το τηλεφωνάκι σου έτσι εινε και τα δικά μας

:!:
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, δε νομίζω να παίζει κάτι σε αξιόπιστο και free ;)

 

 

Μου φαίνεται αρκετό. Αν τις έχεις συγχρονισμένες με το gmail σου, δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή αποθηκευτικός χώρος επαφών από τη διαχείριση εφαρμογών και κάνε ξανά το συγχρονισμό. Μήπως όμως έχεις φωτογραφίες σε όλες τις επαφές, οπότε φταίει αυτό;

 

Εκανα εκκαθάριση δεδομένων και σταδιακα απο 5 mb πηγε στα 15 μετα στα 25 και τωρα πάλι στα 35.και αφου πηγε στα 35 ξανα συνδεσα την καθε επαφη με το προφιλ φεησμπουκ.αμα ειναι η διαφορα μονο για τα 5 mb τι να το κανω;

Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Ε αφού είναι να πιάνουν τόσο, τότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο... Μόνο να σβήσεις φωτογραφίες από επαφές ή μόνο επαφές, αλλά δε νομίζω αυτό να είναι λύση :p
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , Καινούργιος στην παρέα . Έχω πάρει πρόσφατα και εγώ HTC WildFire S .

Το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι στην εύρεση επαφής από την επιλογή τηλέφωνο για την δημιουργία κλήσης , αναγνωρίζει μόνο Αγγλικούς χαρακτήρες και όχι Ελληνικούς. Από το menou επαφές μπορώ να κάνω εύρεση με Ελληνικούς χαρακτήρες .

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην εφαρμογη email οταν ειναι gr δεν γτ δεν μου κανει συνδεση;π.χ. εγω εχω 2 μεηλ.ενα gr και ενα com.μονο το com μου χει συνδεσει.
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Γιατί φαντάζομαι ότι απλά πρέπει να το σετάρεις manually, μιας και λογικά δεν υπάρχουν οι απαραίτητες ρυθμίσεις by default!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...