Jump to content

ZTE Skate


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Mls talk&drine όντως μου φάνηκε καλό κ εμένα αλλά το ότι έρχεται κλειδωμένο στην 2GB SD κ η αντιπροσωπία θέλει 25 Euro να στο αντιγράψει σε άλλη SD...ok! Στην άκρη.

Το TTS του iGO συλλάβιζε... τα υπόλοιπα Sygic, Don'tPanic, NDrive εκτός της έλλειψης TTS δεν είχαν επιλογή στην αναζήτηση να βάλεις νούμερο δρόμου.

 

Bρε συ.......:) σε ολα βαζεις αριθμο αναλογα το προγραμμα και με αλλον τροπο.Ποσο θελουν λεει για αντιγραφη...............????:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά σε όλους! Ελληνικά δεν έχει το πληκτρολόγιο?:(

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440&page=144

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Ελληνικά δεν έχει το πληκτρολόγιο?:(

 

Edit: Το βρήκα ok!

Έχει. Ρυθμίσεις > Γλώσσα και πληκτρολόγιο > ΧΤ9 Εισ. Κειμένου > Γλώσσες και ρυθμίσεις > (τσέκαρε) Ελληνικά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει Μηπως καπου Stock ZTE Skate Rom (2.3.5 ή μεγαλυτερο) ελληνικης αγορας, και oχι παρόχου κινητης ?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει Μηπως καπου Stock ZTE Skate Rom (2.3.5 ή μεγαλυτερο) ελληνικης αγορας, και oχι παρόχου κινητης ?

 

Φιλε μου οχι δυστηχως,τουλαχιστον εγω δεν εχω βρει καπου.....:)Ηθελα να ρουταρω το δικο μου,αλλα εαν δεν εχω την μαμα rom

δεν εχω και εγγυηση μετα,και ειναι κριμα.Βεβαια η μαμα rom 2.3.5 ειναι πεντακαθαρη χωρις καποια παρεμβαση απο τον παροχο!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

χμμμ να μπορουσε να ανεβασει καποιος φιλος την rom του απο καθαρο ελληνικο skate .... εχω βρει διαφορα σε modaco και xda αλλα οχι απο ελληνικο. Δεν ξερω, λογικα πρεπει να παιζει ρολο η χωρα φανταζομαι ε ?
Link to comment
Share on other sites

Root... κάνεις τι σχέση έχει με τη ROM?

ίσα ίσα το root στο συγκεκριμένο κινητό είναι άκρως απαραίτητο για το Link2SD.

Πάντως παιδιά αν έχει κάποιος όρεξη ας προσπαθήσει να κάνει dump υπάρχει ένας οδηγός στο modaco με CWM on FLY (εμένα δεν μου δούλεψε)

 

EDIT:http://android.modaco.com/topic/346953-rom-factory-unlocked-zte-skate-shipped-with-235-links-added/page__p__1816225?do=findComment&comment=1816225

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Root... κάνεις τι σχέση έχει με τη ROM?

ίσα ίσα το root στο συγκεκριμένο κινητό είναι άκρως απαραίτητο για το Link2SD.

Πάντως παιδιά αν έχει κάποιος όρεξη ας προσπαθήσει να κάνει dump υπάρχει ένας οδηγός στο modaco με CWM on FLY (εμένα δεν μου δούλεψε)

 

EDIT:http://android.modaco.com/topic/346953-rom-factory-unlocked-zte-skate-shipped-with-235-links-added/page__p__1816225?do=findComment&comment=1816225

 

Ναι φιλε,εαν αλλαξεις rom εχεις προβλημα μετα,εαν δεν εχεις την μαμα rom.Δεν εχεις εγγυηση μετα.Με την custom rom CM 7 nightilies

γινεται και υπερχρονισμός ανετα στα 1gh......:)

 

Tsekare--->

http://android.modaco.com/topic/345117-cyanogenmod-nightlies-for-zte-skate-updated-1311/

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το Root δεν σου αλλάζει ROM απλά σου δίνει Admin rights. Τα έχεις ψιλομπερδέψει :)

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το Root δεν σου αλλάζει ROM απλά σου δίνει Admin rights. Τα έχεις ψιλομπερδέψει :)

Ναι βρε δεν ειπα το αντιθετο!!:)Δεν το διατυπωσα σωστα μαλλον και ευκολα κατανοητο για ολους:p.........

Απλα μην κανει καποιος φιλος καποιο λαθος και μετα δεν εχει εγγυηση αλλαζωντας rom.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για φακό (Light) να δουλευει με το ledακι τις καμερας,ποιο προγραμμα προτεινεται? Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για φακό (Light) να δουλευει με το ledακι τις καμερας,ποιο προγραμμα προτεινεται?

Δεν δουλεύει κανένα πρόγραμμα ακόμα με το Skate.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει κανένα πρόγραμμα ακόμα με το Skate.

 

Nαι φιλε μου δυστηχως το διαπυστωσα,το μονο που δουλευει ειναι η οθονη σαν φακος,και μαλιστα παρα πολυ καλα!!

Εστειλα και διαφορα mail στους δημιουργους των παραπανω προγραμματων,ωστε να το δουν αμεσα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Nαι φιλε μου δυστηχως το διαπυστωσα,το μονο που δουλευει ειναι η οθονη σαν φακος,και μαλιστα παρα πολυ καλα!!

Εστειλα και διαφορα mail στους δημιουργους των παραπανω προγραμματων,ωστε να το δουν αμεσα.:)

Απ'οτι κατάλαβα από τη σχετική συζήτηση στο modaco το πρόβλημα είναι γενικό στα 2.3.x

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα βλακεια μαλλον......πηγα να ρουταρω το κντ αλλα κατι δεν εκανα καλα.....τωρα οταν παω να το ανοιξω απο κλειστο το κντ

bootαρι κανονικα στο πρασινο ανθρωπακι,αλλα μετα οταν παει να προχωριση στην λευκη λεξη android κολαει εκει και αναβοσβηνει η λεξη andoid....σωστε με...καμια ιδεα???

Μηπως εχει καποιος την Ελληνικη rom????

 

Edit---->>>

 

Λοιπον η λυση ειναι πανευκολη τελικα,σε μια καρτα sd (αφου την φορμαρουμε και φτιαξουμε μεσα ενα φακελο τον οποιο ονομαζουμε....image...) περναμε οποια rom θελουμε,και με κλειστο το κντ παταμε volume + & menu & power με την αυτη σειρα.Το κντ θα bootαρη απο την sd.

Ετοιμοι!!!Βρσκουμε και την general rom απο την μαμα εταιρια και ειμαστε σε εργοστασιακη κατασταση!!:)

Edited by eixkeixk
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη συχνοτητα. δ θα ανεβαζε το κοστος ουτε η ραμ πιστευω. αλλα για τα λεφτα του ειναι πολυ τιμιο!
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα στα 900mhz,εκει επρεπε να ειναι απο το εργοστασιο.......απλα τελειο!!

Τρεχει τα παντα ανετοτατα,και ουτε κολληματα,ουτε ζεσταματα,ουτε τπτ.

Ανεβηκα εως και το 1.....κανενα απολυτως προβλημα και εκει!!

Δεν καταλαβαινει τπτ το κντακι!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα είμαι ευγνώμων. Εχω το skate και όπως γνωρίζετε έχει 2 μεθόδους εισαγωγής κειμένου, η πρώτη είναι με το android πληκτρολόγιο και η άλλη είναι με το xt9. θέλησα να εγκαταστήσω το swype. Παρόλο που η εγκατάσταση γίνεται κανονικά και το βρίσκω στα εγκατεστημένα μου προγράμματα όταν ανοίγω το handcent sms ή ακόμη και το προεγκατεστημένο προγραμμα μηνυμάτων του android δεν μου βγάζει σαν επιλογή στις μεθόδους εισαγωγής το swype. Κάνω κάτι λάθος? πρέπει να κάνω κάποια επιπλέον ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αυτη ειναι η official stock Greek rom.Την εκανα εξαγωγη απο το δικο μου skate εντελως απείραχτο βεβαια,ακολουθωντας τον παρακατω οδηγο με το ClockworkMod.

Φυσικα και το δοκιμασα στο δικο μου skate και ολα καλα,ξανα στην εργοστασιακη μορφη,ωστε να μην εχουμε κανενα προβλημα!!!Το καλο ειναι οτι το κντ δεν roootαρετε!!!Διαβαστε το παρακατω προσεκτικα.--->

Instructions for complete backup STOCK ROM phone Orange Monte Carlo / ZTE Skate (including the original recovery)--->

http://translate.google.com/translate?sl=sk&tl=en&js=n&prev=_t&hl=sk&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fandroidforum.sk%2Fsprava17212.html%23p17212&act=url

 

Αυτα γραφει σε εμενα η rom εργοστασιακα--->

 

Model Number

ZTE SKATE

 

Android version

2.3.5

 

Publishing basic spectrum

P743B01

 

Kernel version

2.6.35.7-perf

zte-kernel @ zdroid-SMT

 

Version

ZTE-SKATEV1.0.B01

 

Το link για Rapidshare--->

 

https://rapidshare.com/files/1859654187/ZTE_SKATE-STOCK_GREEK_ROM.rar

 

Και φυσικα οτι λεει το παρακατω ισχύει και απο εμενα--->

Δεν εχω καμια ευθύνη εαν συμβη το παραμικρο προβλημα στο κινητο σας.Το κανετε με δικια σας ευθύνη--->

 

USE at your own risk! It does not take any responsibility for damages

FAILURE CAUSED THE PROCESS!

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!

Πως την "περνάμε" στο κινητό?

 

Επίσης για τσέκαρε μήπως το Version είναι

ZTE-SKATEV1.0.0Β01?

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!

Πως την "περνάμε" στο κινητό?

 

Επίσης για τσέκαρε μήπως το Version είναι

ZTE-SKATEV1.0.0Β01?

 

B ειναι βρε εκανα λαθος στο γραψιμο....sorry.

Με τον τροπο που λεει ο φιλος στο link που δινω παραπανω,πανευκολο ειναι.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

To link που δίνεις είναι οδηγίες για το πως να κανείς backup τη stock ROM.

Η ερώτηση μου είναι πως flash-αρω τα 3 image που ανέβασες στο Skate μου.:rolleyes:

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

To link που δίνεις είναι οδηγίες για το πως να κανείς backup τη stock ROM.

Η ερώτηση μου είναι πως flash-αρω τα 3 image που ανέβασες στο Skate μου.:rolleyes:

Κοιτα να δεις τωρα,εαν περασεις το ClockworkMod,ριχνεις μετα ευκολα την εργοστασιακη ROM που αναιβασα.

Υπαρχει επιλογη backup,αλλα και restore στο ClockworkMod.

Την εδωσα μιας και καποιοι φιλοι εδω αλλα και αλλου ρουταραν και εβαλαν διαφορες αλλες rom,χωρις βεβαια

να παρουν ενα backup τη stock ROM.Τωρα ενας αλλος τροπος ειναι να κανεις το αρχειο image.

Οποτε κανεις μετα το παρακατω--->

Λοιπον η λυση ειναι πανευκολη τελικα,σε μια καρτα sd (αφου την φορμαρουμε και φτιαξουμε μεσα ενα φακελο τον οποιο ονομαζουμε....image...) περναμε οποια rom θελουμε,και με κλειστο το κντ παταμε volume + & menu & power με την αυτη σειρα.Το κντ θα bootαρη απο την sd.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Skate

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...