Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το γυρισω σ αυτες. Υπαρχει τροπος να περασω εφαρμογες που λενε οτι θελουν τουλαχιστον ιος4;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα 2G και 3G μπορεις να κάνεις downgrade κανονικά με shift + restore από το tunes και υποδεικνύοντας στο πρόγραμμα το path του firmware που θέλεις να εγκαταστήσεις. Αυτό γίνεται γιατί δεν υπάρχουν shsh σε αυτές τις συσκευές.

Τέτοια "κόλπα" εμφανίστηκαν με το 3GS

 

Τελικα εχεις δικιο.Μονο που χρειαζεται και ενα ακομα προγραμμα για να γινει το downgrade, το recboot.Μολις γυρισα το παλιο μου 3G στην 3.1.3 επιτελους!:D

Link to comment
Share on other sites

Για το 3GS έκδοση 5.0.1 κατέβασε αυτό το αρχείο

Βάλε το τηλέφωνο σε DFU όπως σου είπαν πιο πάνω

Άνοιξε το itunes και με πατημένο το shift στο πληκτρολογιο πάτα το restore

Εκεί θα σου ανοίξει ένα παράθυρο και θα επιλέξεις το αρχείο που κατέβασες για να γίνει το restore

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω εαν γραφω στο σωστο θεμα: Ο αδελφος μου εχει το 3gs και εχει μπλοκαρει και του ζηταει hard reset. Εαν κανει hard reset, χανει επαφες και φωτογραφιες; Το συνδεει στον υπολογιστη και δε γινεται τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

δεν χανει τιποτα

για hard reset δεν το συνδεεις σε υπολογιστη, πατας συνεχομενα το home button και το sleep button μεχρι να δεις το μηλαράκι

Link to comment
Share on other sites

δεν χανει τιποτα

για hard reset δεν το συνδεεις σε υπολογιστη, πατας συνεχομενα το home button και το sleep button μεχρι να δεις το μηλαράκι

 

θα του το πω, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το 3g ενος φιλου κολλησε και δεν ανοιγει κολαει στον μιλαρακι ..δοκιμασα να το βαλω σε recovery mode αλλα τιποτα.. καμια ιδεα ;
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες τώρα τελευταία το 3GS μου έχει κλείσει 3-4 φορές (με χαρακτηριστικές μαύρες γραμμές στην οθόνη) ενώ η μπαταρία είναι μεταξύ 30-40%.

 

Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αποτελει προβλημα αυτο. Εχω το iphone 3g περασμενη η 4.2.1 (η τελευταια εκδοση που μπορει να δεχτει) οχι jailbreak. Οταν συνδεω ακουστικα ξαφνικα ο media player αρχιζει και παιζει μονος του, σταματαει μετα απο λιγο ή κολλαει και διαφορα τετοια. Δοκιμασα κι αλλα ακουστικα και τα ιδια. Να σημειωσω οτι αυτο δεν το κανει παντα αλλα καποιεσ φορες. Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταει??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αποτελει προβλημα αυτο. Εχω το iphone 3g περασμενη η 4.2.1 (η τελευταια εκδοση που μπορει να δεχτει) οχι jailbreak. Οταν συνδεω ακουστικα ξαφνικα ο media player αρχιζει και παιζει μονος του, σταματαει μετα απο λιγο ή κολλαει και διαφορα τετοια. Δοκιμασα κι αλλα ακουστικα και τα ιδια. Να σημειωσω οτι αυτο δεν το κανει παντα αλλα καποιεσ φορες. Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταει??

Δοκίμασε ένα restore στη συσκευή σου. Θα σου πρότεινα πάντως -αν αντιμετωπίζεις γενικότερα κολλήματα- να επιστρέψεις στην 3.1.3 έκδοση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το 3g ενος φιλου κολλησε και δεν ανοιγει κολαει στον μιλαρακι ..δοκιμασα να το βαλω σε recovery mode αλλα τιποτα.. καμια ιδεα ;

 

Είχα παρόμοιο πρόβλημα. Συγκεκριμένα, εμένα άνοιγε και έμενε στο μηλαράκι αλλά μόνο όταν το είχα συνδεδεμένο στο φορτιστή. Όταν το έβγαζα η οθόνη σχεδόν έσβηνε - φαινόταν ελάχιστα το μηλαράκι και μετά από λίγο χανόταν. Ούτε με itunes μπορούσε να συνδεθεί ούτε δεχόταν άλλη εντολή. Σε σέρβις που το πήγα μου είπαν ότι ήταν η μητρική κάρτα. Δεν το άφησα για επισκευή γιατί δεν άξιζε και πήρα το 4αρι. Τώρα ίσως ψάξω να βρω καμιά μητρική από το ιντερνετ και να δοκιμάσω να την περάσω μήπως και διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

το 3g ενος φιλου κολλησε και δεν ανοιγει κολαει στον μιλαρακι ..δοκιμασα να το βαλω σε recovery mode αλλα τιποτα.. καμια ιδεα ;

 

γιατι δεν δοκιμαζεις και με recboot

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το εξης προβλημα..iphone 3gs

 

χτες περασα ττην εκδοση 5,01 εκανα κ την συσκευη jb ..αλλα δεν μπορω να συχρονισω τις φωτο μου..απο τις 500 μου εβαλε στην συσκευη μονο τις 200 ....δεν γινετε τπτ..!!

προσπαθησα μετα να τις διαγραψω με το winscp...apo dv private/var/mobile/media (νομιζω εκει αποθηκευονται για ios 5.01 μιλαω)τις διεγραψα κ τις 200...αλλα μετα απο σχετικη επανεκενισηση της συσκευης η φωτο ειναι ακομα εκει...πως γινετε αυτο..?

 

υπαρχει τροπος να περασω κ τις υπολοιπες χωρις συχρονισμο με το itunes..??k an nai poios..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα !

 

Ξερει κανείς που μπορώ να φτιάξω την οθόνη του κιν γιατι δειχνει μονο ασπρη οθόνη. Μαλλον δεν τη γλυτωνω την αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Lock & Home Button τα πάτησες συνεχόμενα για να κάνει ένα Reboot;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Lock & Home Button τα πάτησες συνεχόμενα για να κάνει ένα Reboot;

 

Το εκανα.Δεν αλλαξε τπτ δυστυχως. Το θεμα ειναι πως αν πατησω Lock και μετα home button εναλλαξ καμμια 20αρια (και παραπανω η και λιγοτερες σε κατι τρελα κεφια) επαναληψεις τη φορα καποια στιγμη φτιαχνει. Αλλα μετα αμα σβησει παλι η οθονη (μολις πατησω Lock για παραδειγμα) ξαναβγαινει παλι ασπρη οθονη και δωστου παλι απ'την αρχη.

Edited by Confused4now
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα.Δεν αλλαξε τπτ δυστυχως. Το θεμα ειναι πως αν πατησω Lock και μετα home button εναλλαξ καμμια 20αρια (και παραπανω η και λιγοτερες σε κατι τρελα κεφια) επαναληψεις τη φορα καποια στιγμη φτιαχνει. Αλλα μετα αμα σβησει παλι η οθονη (μολις πατησω Lock για παραδειγμα) ξαναβγαινει παλι ασπρη οθονη και δωστου παλι απ'την αρχη.

Αναγκαστικά πρέπει να επαναλάβεις αυτό που κάνεις ώστε να πετύχεις home screen και ξεκινάς διαδικασία restore συνδέοντάς το στο iTunes.

Αν είσαι jb τότε μπορείς να περάσεις την ίδια version.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά πρέπει να επαναλάβεις αυτό που κάνεις ώστε να πετύχεις home screen και ξεκινάς διαδικασία restore συνδέοντάς το στο iTunes.

Αν είσαι jb τότε μπορείς να περάσεις την ίδια version.

 

ΚΑΙ αυτο το εκανα.2 φορες κιολας. Παλι τιποτ:cry:α

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ αυτο το εκανα.2 φορες κιολας. Παλι τιποτ:cry:α

Τότε δοκίμασε να το βάλεις με τη μια σε DFU ώστε συνδέοντάς το στο iTunes να κάνεις restore.

Μακάρι να το αναγνωρίσει. Λογικά πρέπει να το κάνει.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος σκεφτεται να αγορασει αυτο .... Θα πρεπει να ρωτησει κατι συγγεκριμενο τον πωλητη?? επειδη ειναι unlocked και δε ξερω καθολου απο αυτο...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος σκεφτεται να αγορασει αυτο .... Θα πρεπει να ρωτησει κατι συγγεκριμενο τον πωλητη?? επειδη ειναι unlocked και δε ξερω καθολου απο αυτο...

Σε ενδεχόμενη περίπτωση αναβάθμισης τότε υπάρχει φόβος να χαθεί το Unlock και να μην μπορείς να το ξαναξεκλειδώσεις και να το χρησιμοποιήσεις με ελληνική SIM.

Αν γενικά ασχολείται με iPhone και ξέρει, τότε ας το πάρει.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τώρα τελευταία το 3GS μου έχει κλείσει 3-4 φορές (με χαρακτηριστικές μαύρες γραμμές στην οθόνη) ενώ η μπαταρία είναι μεταξύ 30-40%.

 

Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται?

 

Καλημέρα παίδες.

 

Κανένας να έχει παρατηρήσει κάτι παρόμοιο?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Έχω το iphone 3G S και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά περίμενα όπως πάντα 3-4 ώρες για να ανοίξει και τίποτα.

Εδώ και κάτι μέρες μου έχει απλά το μηλαράκη τις Apple και δεν κάνει καμία κίνηση.

Τι μπορεί να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω το iphone 3G S και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά περίμενα όπως πάντα 3-4 ώρες για να ανοίξει και τίποτα.

Εδώ και κάτι μέρες μου έχει απλά το μηλαράκη τις Apple και δεν κάνει καμία κίνηση.

Τι μπορεί να είναι?

 

το τηλεφωνο ειναι jb εαν ειναι και εκανες απο μεσα απο το τηλεφωνο μεγα λαθος

δοκιμασε για αρχη power button και home button ταυτοχρονα μεχρι να εμφανιστει το μηλο

ή restore και set up us new ,εγω προσωπικα δεν μπορω να σκεφτω καποια αλλη λυση

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...